Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny

Okładka książki Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny Marta Kachniarz, Aleksandra Kozielski
Okładka książki Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny
Marta KachniarzAleksandra Kozielski Wydawnictwo: Znak JednymSłowem rękodzieło
rękodzieło
Znak JednymSłowem
2023-01-25
2023-01-25
ceramika rękodzieło

Ksiazka opisuje podstawy ceramiki oraz pracy autorow, ktorzy prowadza pracownie Trzask. Jest to ciekawa pozycja dla chcacych poznac prace z glina od zaplecza, natomiast na pewno nie bedzie to wystarczajaca pozycja dla osob, ktore chca nauczyc sie lepic z gliny. Autorzy zawarli tam kilka przykladow, ktore moga pomoc sie przelamac i sprobowac, ale glownie opisuja praktyke swojej pracowni. Mysle ze jest to lepszy wybor dla osob ktore chcialyby otworzyc wlasna pracownie, chociaz rowniez trzeba byloby wiedze uzupelnic.

Książka jest wydana w bardzo ładny i "trzaskowy" sposób, np. jeśli chodzi o optymistyczną, pastelową kolorystykę. Nie jest to na pewno kompendium wiedzy ceramicznej, ale też nie takie było założenie autorów. Z jednej strony poznajemy losy rozwijania się trzaskceramics, z drugiej - przemycane są wskazówki i instrukcje, jak lepić z płata, figurkę, jakie zorganizować sobie miejsce do pracy etc. Czyta się szybko, miło i aż chce się polepić:)

Dodaj cytat z książki Warsztat ceramika. Jak tworzyć piękne rzeczy z gliny