Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania

Okładka książki Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania Rose Pearlman
Okładka książki Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania
Rose Pearlman Wydawnictwo: Znak JednymSłowem rękodzieło
rękodzieło
Modern Rug Hooking: 22 Punch Needle Projects for Crafting a Beautiful Home
Znak JednymSłowem
2022-02-14
2022-02-14
Monika Wolak
rękodzieło włóczka tkanie hatowanie haft

Od dziecka bardzo lubiłam wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Nie powinno być w tym nic dziwnego, gdyż moja mama ciągle robiła coś na drutach, więc zapasy włóczek były u nas zawsze. No dodatek moja ciocia pięknie haftowała, zatem miałam z kogo brać przykład. Tylko, ze ja miałam tak zwany słomiany zapał, po prostu każda technika rękodzielnicza nudziła mi się, więc ciągle szukałam czegoś nowego. W tamtym czasie w "Przyjaciółce" były zamieszczane różne pomysły dla kobiet, więc i ja z nich korzystałam.
Moja kuzynka myśląc, że mnie zaskoczy czymś nowym podarowała mi książkę "Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania". I tu się trochę pomyliła, bo chociaż nazwa brzmi nieco obco, to jest to nic innego jak znany haft pętelkowy, który wykonuje się igłą tkacką. Próbowałam kiedyś tego i nawet mi się podobało. Teraz mam do tego świetny podręcznik i motywację aby sobie przypomnieć samą technikę tego haftu jak również czerpać z zamieszczonych tu przykładowych wzorów i projektów prac.
Dla osoby nie mającej wcześniej do czynienia z tą techniką haftu, ta książka do nauki jest wręcz idealna.
Dodam jeszcze, że ta technika jest naprawdę bardzo prosta. Gdy wydaje się Wam, że haftowanie jest nudne i żmudne, to tu jest całkiem odwrotnie. Nie potrzeba ślęczyć nad drobną kanwą i cieniutką igiełką mozolnie tworzyć swoje dzieło. Punch Needle nie wymaga od nas ani zbytniego przygotowywania ani tym bardziej długich godzin pracy. Bardzo szybko możemy zobaczyć efekty swojej pracy i pochwalić się przed rodziną i znajomymi.
Warto próbować różnych technik rękodzieła, bo to nie tylko pozwala nam na rozwijanie w sobie rozmaitych talentów jak również przyjemnie spędzić czas oraz udekorować mieszkanie lub zrobić ekscytujący upominek dla kogoś bliskiego. Kolorowe fotografie pozwalają zainspirować się pomysłami autorki i możemy sami wyczarować coś niespotykanego, tylko naszego...
Można przyczepić się może do tłumaczenia, bo miejscami trochę rażą przetłumaczone słowa, ale to szczegół.
Autorka podaje w bardzo przystępny sposób, sporo cennych informacji o materiałach potrzebnych do pracy jak i o samym sposobie haftowania.
Jeśli Was zainteresuje coś innego, nowszego, i jeżeli lubicie wyzwania to sięgajcie po te książkę, zbierzcie potrzebne akcesoria i... do roboty!!!

Naprawdę warto spróbować.

Rose Pearlman książki wykorzystuje haft do tworzenia rzeczy użytkowych - przede wszystkim dywanów, ale i poduch, obrazów, torebek czy dodatków do domu. Na swojej artystycznej drodze łączy wiele technik, dzięki którym tworzy rzeczy piękne, ale i przydatne, które wyglądają dobrze nie tylko w galerii, ale i w naszym domu.

Nigdy nie pomyślałam, że haftowanie może sprawić mi radość, bo niewiele rzeczy, które wymagających skupienia i trzymania się wzoru to robi. Ale punch needling pozostawia wiele wolności i jest idealnym polem do popisu. Oczywiście, można planować i odtwarzać, ale największą radość niesie tworzenie czegoś tylko swojego.

I tak dzięki specjalnej igle tkackiej, tamborka, podkładu i włóczki można się świetnie bawić, kreatywnie wyżyć i… odpocząć. To fajna sprawa dla wszystkich, których przeraża delikatne i wymagające dużego skupienia liczenie oczek czy krzyżyków. Tutaj prowadzi Was bardzo dobrze opisana i poparta zdjęciami technika oraz własna wyobraźnia.

Nigdy nie pomyślałam, że haftowanie może sprawić mi...

Tradycyjne haftowanie jest za trudne a robienie na drutach - za nudne?
Chcesz tworzyć coś niebanalnego i nie ślęczeć przy tym miesiącami?

Zwróć uwagę na haft punch needle. Proste, estetyczne, nie wymagające godzin przygotowania czy obróbki. Wydaje mi się, że dobre na początek z pracami ręcznymi ;)

Fajnie się poleca tę książkę bo ma wszystko, co trzeba. Krótkie wprowadzenie i konkretny opis materiałów i sprzętu. Zróżnicowane projekty (22!). I piękne zdjęcia

A poza tym wiem, że polecam coś, co ma małą szansę na frustrowanie przyszłego twórcy. Haft jest na tyle prosty i elastyczny w dobieraniu wzorów czy materiałów do tkania, że każdy znajdzie coś, co odpowiada mu estetycznie i cenowo

Warto. Serio

Tradycyjne haftowanie jest za trudne a robienie na drutach - za nudne?
Chcesz tworzyć coś niebanalnego i nie ślęczeć przy tym miesiącami?

Fajnie się poleca tę książkę bo ma wszystko, co trzeba. Krótkie...

Ciekawa książka dla kogoś kto nigdy wcześniej nie spotkał się z haftem pętelkowym. Zawiera sporo informacji o materiałach potrzebnych do haftu oraz o samym sposobie haftowania.

Książka ,,Haft Punch Needle" amerykańskiej artystki Rose Pearlman przybliża nam ciekawą, technikę haftowania i pokazuje wszystko od podstaw jak zacząć. Jeśli lubicie takie kreatywne, artystyczne zajęcia i chcecie poznać coś nowego, to może zainteresować Was ta książka.

Autorka opisuje historię tej techniki haftu oraz pokazuje i opisuje jakie przybory będą do niego potrzebne aby zacząć. Mamy wszystko wytłumaczone od podstaw, po konkretne propozycje wzorów z instrukcją do samodzielnego wykonania. Wiele z tych projektów to rzeczy bardzo praktyczne jak klapki, organizer czy torebka. Książka jest bardzo ładnie wydana i przejrzyście napisana, z wieloma zdjęciami, którymi można się zainspirować i które krok po kroku pokazują jak wszystko wykonać.
Jeśli interesuje Was technika haftu punch needling i macie ochotę zacząć to bardzo polecam tą książkę, bo można z niej spokojnie się tego nauczyć. Ja kiedyś bardzo lubiłam tego typu zajęcia i czytając tę książkę mam ochotę kupić igłę tkacką i spróbować swoich sił.

Rewelacyjnie wydana książka. W bardzo przystępny sposób pokazane podstawy techniki haftu Punch Needle. Ciekawe projekty. Nic tylko kupić igłę tkacką i haftować 😍

Książka jest ok, choć tłumaczenie trochę razi, zabrakło współpracy z kimś kto zna się na tej technice.
Niektóre techniczne wątki mało rozwinięte (np. igły) lub potraktowane bardzo skrótowo.
Na plus zdecydowanie projekty oraz estetyczny i przejrzysty środek.
Niemniej jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że temat punch needle można było dużo bardziej rozwinąć. Książka króciutka, do przeczytania w jeden wieczór.

Na plus zdecydowanie projekty oraz estetyczny i przejrzysty środek.

Autorka zaraża kreatywnością i w czytelny sposób przekazuje wiedzę. Od podstaw po piękne i oryginalne projekty. Znajdziemy tu również mnóstwo pięknych zdjęć, szkice, wskazówki i praktyczne porady. Najbardziej spodobały mi się pomysły na wykorzystanie starych materiałów, ich farbowanie, malowanie w połączeniu z mięciutkim haftem. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką twórczością!

Nie ma chyba techniki rękodzieła, której nie zechciałabym spróbować. Dlatego z wielką chęcią i zaciekawieniem sięgnęłam po nową książkę o technice punch needle.

Autorką książki jest Rose Pearlman - amerykańska artystka, która już z niejedną techniką rękodzieła miała do czynienia. I to mnie bardzo urzekło, bo czytając przedmowę czy wstęp miałam wrażenie jakbym czytała o sobie. Widać na całym świecie jest bardzo podobnie :)

Rose opisuje w książce potrzebne materiały do punch needle, dzieli się praktycznymi poradami, a przede wszystkim krok po kroku tłumaczy w jaki sposób „punchować”. Ponadto w książce znajdują się projekty z instrukcją do samodzielnego wykonania. Wiele z tych projektów to rzeczy bardzo praktyczne jak klapki, organizer czy kieszonka na kołyskę. A więc punch needle to nie tylko dywaniki czy puchate tamborki :) Muszę jeszcze przyznać, że totalnie uwielbiam estetykę prac autorki. Warto popatrzeć i się zainspirować.
Naprawdę bardzo polecam tę pozycję jeśli interesują was takie mniej typowe techniki haftu. Nie zawiedziecie się :)

Jako rękodzielniczka lubię próbować różnych technik. Nie muszą to być te, w których będe się doskonalić ale zawsze fajnie spróbować czegoś innego.

O punch needle coś gdzieś już słyszałam, coś już gdzieś widziałam ale dopiero ta książka pokazała mi o co w tym chodzi :)

Mamy tu fajnie opisaną po krótce historię tej techniki haftu oraz co będzie nam do niego potrzebne i jak zacząć przygodę z pętelkami. Dostajemy konkretne przykłady do czego możemy wykorzystać wyhaftowane wzory oraz pomysły na ich zastosowanie.

Zabrakło mi tu rozwinięcia tematu igieł, autorka skupia się na jednym typie, z którego sama korzysta.

Mimo to dla zainteresowanych tą formą rękodzieła, książka będzie dobrym przewodnikiem.

• BUW
  • W domu