Jego druga żona

Okładka książki Jego druga żona Beata Majewska
Okładka książki Jego druga żona
Beata Majewska Wydawnictwo: Miraż Cykl: Seria arabska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Seria arabska (tom 2)
Miraż
2021-09-28
2021-09-28

Ta książka tylko mnie umocniła w moich przekonaniach .

Ta książka tylko mnie umocniła w moich przekonaniach .

Po przeczytaniu pierwszej części, zachęcona pozytywnymi recenzjami dałam szansę tej pozycji. Niestety, nadal nie znalazłam w niej nic, co byłoby ciekawe. Ta książka zawiera wszystkie sztampowe informacje o traktowaniu kobiet przez Arabów. Autorka chyba mocno inspirowała się reportażem o Dziewczynach z Dubaju.
Na plus: opis niektórych tradycji i kultury arabskiej, humor. Na minus: potoczny język, opisy aktów, same postacie, przerysowanie.
Przeczytam jeszcze jedną część i się poddaję.

Na plus: opis niektórych tradycji i kultury arabskiej, humor....

Nie spodziewałam się za wiele ani po autorce, ani po tematyce na której różni autorzy lubią sobie używać, ale to było zbyt wiele. Autorce w czasie pisania towarzyszył zapewne kubeł luźnych stereotypów, z którego czerpała pełnym kuflem. Nie kupuję chwytu marketingowego, że to historia na faktach. To po prostu nie ma żadnego sensu ani potwierdzenia w rzeczywistości. Najgorsze jest mieszanie przez autorkę faktów prawdziwych, na temat tamtejszej religii czy kultury, z absolutną, radosną, napędzaną steteotypami i - nie wiem, historiami z netu? - fikcją.

Bohaterka nudna i płaska jak wycieraczka, ciężko jej kibicować. Styl autorki też pozostawia wiele do życzenia. Absolutnie nie polecam.

Sceny erotyczne mocne, trochę w stylu Grey'a. Dla nas inna kultura, inny świat, czasem trudny do zrozumienia. W naszym odczuciu kobiety żyją w klatkach, czasem złotych a czasem jak w niewoli. Zakończenie tej części bardzo zaskakujące.

Gorąca namiętna i rozpalająca cześć.

Gorąca namiętna i rozpalająca cześć.

Powiem szczerze, porwała mnie o wiele bardziej niż część 1.
Tutaj poznajemy charakter księcia z zupełnie innej strony. Dziwny, zaborczy. Czy psychopata to dobre określenie?

Powiem szczerze, porwała mnie o wiele bardziej niż część 1.

Pierwsza część "Jego wysokość" dobrze mnie wciągnęła. Podobnie jak i kontynuacja "Jego druga żona".
Ta część to Szok.
Ciągle niewiadome, odkrywanie tajemnic i wiele niespodzianek jakie zaserwował mąż głównej bohaterce Izie.
Generalnie nie spodziewałam się tego co działo się w książce.
Jedna z moich ulubionych pozycji.

Ta część to Szok.
Generalnie nie spodziewałam się tego co działo się w książce.
Jedna z moich ulubionych pozycji.

Nie rozumiałam Izabeli. Książe nie powiedział jej prawdy w jednej bardzo ważnej kwestii, a ona mimo to została. Sceny na pewno niektóre dla dorosłych czytelników. Ciągle jednak księcia otula tajemnica.

Kozak!! Nie mogłam się oderwać! Polecam każdemu :)

Kozak!! Nie mogłam się oderwać! Polecam każdemu :)

Główna bohaterka Izabella zamknięta w złotej klatce. Krok po kroku książę odcina ją od Polski. Seks i narkotyki. Koniec tej części zaskakujący, ale o tym sami przeczytacie...

Beata Majewska Jego druga żona Zobacz więcej