Tylko ty mnie zrozumiesz

Okładka książki Tylko ty mnie zrozumiesz Samantha Young
Okładka książki Tylko ty mnie zrozumiesz
Samantha Young Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Cykl: Into the Deep (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Into the Deep (tom 2)
Out of the shallows
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-08-18
2016-11-09
2014-04-15
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

"Kochamy się, więc możemy się skrzywdzić".
Przyznam, że nieznajomość wcześniejszych losów głównych bohaterów bardzo utrudniła mi lekturę tej książki. Nie polecam czytania ich osobno!
Historia Charley i Jake`a jest przepełniona żalem, ale i ogromem emocji. Uczucia jednocześnie przytłaczają ich i napełniają nadzieją. Oboje są pewni tego, co do siebie czują, kochają się, ale to nie wystarcza. Zbliżają się do siebie i odpychają. Mają za sobą już niejedno rozstanie i, choć potrafią rozmawiać ze sobą szczerze, przyznając się do błędów, nadal nie są w stanie stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu. Irytowało mnie niekiedy obojętne zachowanie Jake`a, przeczące temu, co mówił i czuł. Zabrakło mi jego determinacji w zatrzymaniu przy sobie dziewczyny, którą, jak mówił, kochał nad życie.
Charley targały również pragnienia, których musiała pozbyć się na rzecz zadowolenia swoich rodziców. Dla ich spokoju, postanowiła zdać egzamin na prawo, choć w głębi serca pragnęła pracować w policji.
Poza losami tej dwójki, czytamy również o ich przyjaciołach, którzy, podobnie do nich, mierzą się z buzującymi w nich sprzecznymi emocjami. Mimo że są już dorośli, wciąż miałam wrażenie, że zachowują się jak sfochowane nastolatki. Jest mnóstwo dram, pobocznych romansów i niezdecydowania.
Może miałabym inne spojrzenie na tę historię, gdybym znała pierwszą część książki i rozumiała, co takiego wydarzyło się wcześniej. Także polecam przeczytać w pierwszej kolejności "Żyj szybko, oddychaj głęboko".

"Kochamy się, więc możemy się skrzywdzić".

Tak samo dobra część jak pierwsza.

Tak samo dobra część jak pierwsza.

„Czasami po prostu nie można mieć wszystkiego i trzeba wybrać.”
Kontynuacja utworu „Żyj szybko kochaj głęboko” - „Tylko Ty mnie zrozumiesz”. Po jej przeczytaniu, uznałam, że nic nowego nie wprowadziła.
Bohaterowie - Jake i Charlie - mają za sobą już nie jedno rozstanie, nie jedną poważną kłótnie czy rozmowę, lecz między nimi Istebnej również wiele niedopowiedzeń. Choć mogą być razem, to nie są. A wszystko przez jedną obietnicę złożoną przez Charlie.
Relacja tych dwojga, ciagle wystawiana jest na próbę. Wiele osób jest przeciwko nim, jak na przykład najbliżsi dziewczyny, którzy nie chcą by ta miała znowu złamane serce.
Jednak zakazany owoc smakuje najlepiej, w wzajemnego przyciągania nie da się ukryć.
Książkę czyta się bardzo szybko. Samantha Young pisze w sposób jaki lubię, bez zbędnych opisów. Lecz zawiodłam się na głównej bohaterce, która choć bardzo chciała zostać policjantką, to moim zdaniem się kompletnie na nią nie nadawała. Była niezdecydowana i niesamodzielna. Wiatrem podszyta.
Charlie mówi o sobie, ze nie chce być męczennicą, ale tak naprawdę nią jest i to przez cały czas. Czasami szkoda mi było Jake’a kiedy czytałam jak bohaterka go traktuje, bo sama nie chce go, ale jeśli widzi zagrożenie to wkracza do akcji, a później ucieka, jak gdyby nigdy nic i mówi ze był to „błąd”.
Z drugiej strony bardzo lubię motyw rodziny i przyjaźni, do którego autorka ma talent. Mamy Charlie i jej najlepszą przyjaciółkę Claudię oraz zespół The Stolen - do którego należą Lowe, Beck oraz Jake i inni, szczegółowo przedstawiona jest tez rodzina głównej bohaterki.
Miło było wrócić do tej historii, bo zawsze dobrze można powspominać. Gdyby główna bohaterka miała inne zachowanie, moja ocena książki byłaby zdecydowanie wyższa.

„Czasami po prostu nie można mieć wszystkiego i trzeba wybrać.”

Tylko Ty mnie zrozumiesz. Druga część książki, którą czytałam wczoraj. Uważam, że była ona absolutnie niepotrzebna, gdyż to takie przeciąganie historii na siłę... Do rzeczy, jednak... Charley i Jake są parą, jednak spokój dziewczyny burzy irracjonalny strach przed przeszłością... Sprawy komplikują się, gdy rodzina Charley nie akceptuje jej związku z chłopakiem i próbują ingerować w jej naukową karierę... Charley zrywa kontakt z rodziną... Pewnego dnia ma miejsce straszny wypadek, wskutek którego siostra Charley zapada w śpiączkę. Dziewczyna idzie na układ z Bogiem - Andie się wybudzi, ona zerwie z Jakem. Andie się budzi, Charley wyrzuca ze swojego życia Jake'a. Chłopak jednak nie zamierza odpuścić i chce odzyskać dziewczynę... Momentami nudna, bo naciągana. Część pierwsza zdecydowanie lepsza. Lecz o tu były momenty, gdzie oko zaszło mglą...

"za­le­d­wie kilka mie­się­cy wcze­śniej dałam Jake’owi wy­cisk za to, że ze­rwał ze mną, kiedy miał sie­dem­na­ście lat. Ponad czte­ry lata póź­niej zra­ni­łam go rów­nie mocno, choć obie­ca­łam sobie, że nigdy nie skrzyw­dzę ni­ko­go tak, jak Jake skrzyw­dził mnie.
Jak dużo może się zmie­nić w trak­cie kilku mie­się­cy."

On od początku ją wspierał i chciał aby spełniała swoje marzenia. A jednak ona podjęła inne decyzje. Zrezygnowała z największych pragnień i zostania policjantką oraz z największej miłości.
Charley odsunęła od siebie Jake'a i przyjaciół. Decyzje te bardzo ją bolały ale nie miała wyjścia i musiała tak postąpić....

Przyznam, że byłam nieco zmęczona kolejnymi przepychankami ale mimo wszystko śledziłam je z zapartym tchem aż do końca. I chyba w tej części bardziej kibicowałam przyjaciołom głównej pary, niż im samym. Zabrakło mi determinacji w Jake'u. Tak jakby po prostu, jako obserwator, siedział i czekał co dalej się wydarzy. Wkurzałam się na niego i szkoda mi go było jednocześnie. Identycznie z Charley, która stanęła przed ciężkimi wyborami. Na szczęście, gdy się mówi otwarcie, można znaleźć kompromisy satysfakcjonujące wszystkich zainteresowanych...

Jak dużo może się zmie­nić w trak­cie kilku mie­się­cy."

On od początku ją wspierał i chciał aby spełniała...

Ten tom był cięższy. Hm autorka postawiła na jeszcze więcej emocji. Nie od początku wiemy o co chodzi. Mialam mieszane uczucia.. bohaterka mnie denerwowała czasami. Dziwnie . Ogolnie nie ma się co przyczepić ale 1 tom lepszy .

Podobno lepszy pierwszy tom. Tego nie dało się czytać.

Podobno lepszy pierwszy tom. Tego nie dało się czytać.

polecam

polecam

''Tylko Ty mnie zrozumiesz'' to kolejne losy Charley i Jake. Co lepsze kompromisy czy wybory ?Charley ma trudny wybór - Miłość czy rodzina? Czy ich miłość przetrwa wszystko ?Czy rodzina zaakceptuje Jake ?Polecam przeczytać.

TYLKO TY MNIE ZROZUMIESZ

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?
Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley, znani czytelniczkom z książki „Żyj szybko, kochaj głęboko”, ponownie są razem – tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.
Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake’a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.
Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nim zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.
W jej sercu każdy sygnał od Jake’a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru…
Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.
Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.
Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake’a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była…

________________________

Nie czytałam pierwszej części , jednak książa jest opisana w taki sposoób że można wywnioskować co zdarzyło się wcześniej.

Przeplatanie czasu trwania akcji powieśći bardzo mi się podoba, przez co jest się na bieżąco. Jest to historia miłosna w której przeszkodą są tajemnicze obietnice. Co wybierze Charley ? miłość czy rodzinę?

Typowe zachowanie niedoświadczonych młodych ludzi, którzy sami nie wiedzą czego chcą jest praktycznie na każdej karcie , czy to głównej bohaterki czy jej przyjaciół.

Strach przed przeszłością i strach o przyszłość. Jak skończy się ta historia ? warto zobaczyć, czyta się lekko i szybko .

TYLKO TY MNIE ZROZUMIESZ

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?

• 2017