Zgłosuj na książki roku 2017

Tylko ty mnie zrozumiesz

Cykl: Into the Deep (tom 2)
Wydawnictwo: Burda Książki
giovanna

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo. Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake'a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki. Dzwoni codziennie, choć Charley...

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?

Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nimi zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.

W jej sercu każdy sygnał od Jake'a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru...

Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.

Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.

Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake'a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była...

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Kasiek | 2016-11-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 listopada 2016

Druga część kolejnego cyklu Samanthy Young jest napisana w tym samym tonie co pierwsza i stanowi dalszy ciąg losów głównych bohaterów. Choć muszę przyznać, że jest to sztuczne przeciąganie fabuły. Podobnie jak poprzednio opiera się ona na "przepychankach" typu "być razem czy nie"? Niby nie mają być parą, mają siebie unikać, a co chwilę na siebie wpadają, co po jakimś czasie staje się nudne. Narracja podobnie jak w pierwszym tomie, odbywa się na dwóch płaszczyznach czasowych i w ten sposób krok po kroku poznajemy motywy postępowania głównej bohaterki. Jednak nie są one szczególnie spektakularne i nie powodują żadnego napięcia. Wręcz przeciwnie. Oczekując na odkrycie jakichś szczególnych tajemnic można się bardzo zawieść.
Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o przyjaciół głównych bohaterów, których losy ważą się w tle głównego wątku. Tu również śledzimy stałe wahania typu "razem czy osobno?". Nic wciągającego.
Niestety, tak jak poprzednią serię autorki mogę zaliczyć do ulubionych, tak...

Gdyby autorka, zakończyła historię na pierwszej części, byłaby to wisienka na torcie, a po przeczytaniu drugiej części czułam zmęczenie, czytając każdy kolejny rozdział...

Samantha Young, zauroczyła mnie swoim stylem pisania, opisem różnych sytuacji i postaci. Od dawna romans nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten. Gdyż emocje były w nim prawdziwie i bez ukryć pokazane. Każdy najmniejszy szczegół, miał ważne znaczenie dla dalszej historii.

W pierwszej części "Żyj szybko, kochaj głęboko", bardzo polubiłam bohaterów. Charley, która przeżyła zawód prawdziwej miłości jako nastolatka, Jake który zerwał wszystkie złożone jej obietnice oraz więzi, Claudia przyjaciółka, która dla niej była jak przybrana siostra, ale nie potrafiła odnaleźć się w swoich uczuciach, oraz Beck przyjaciel Jake'a, flirciarz i naiwny mężczyzna myślący, że można być z kimś bez uczuć. Czwórka bohaterów, tak różnych i odmiennych, a jednak nie potrafiących odnaleźć się w świecie bez siebie.
Pokochałam pierwszą...

Czy można zostawić kogoś bez słowa wyjaśnienia, kogoś kochanego i tak zwyczajnie to zrobić.
Po tym wszystkim co przeszli oboje i przeżyli Jake oraz Charley ponownie są razem, ale tylko, że odnalezienie siebie już, a także ich wspólne życie to już nie to samo.
Gdy Charley świat wywraca się do góry nogami, w wypadku traci ojca swojego ginie pod kołami pędzącego auta, dziewczyna postanawia dla dobra tego co uważa za najważniejsze, najcenniejsze poświęcić miłość do Jake'a. Chłopak nie zamierza się tak łatwo poddawać bez walki chce walczyć o uczucie swojej dziewczyny.Wydzwania do Charley, lecz ona nie odbiera jego telefonów. Nie rozumie on i nie wie wciąż dlaczego brutalnie, boleśnie z nim zerwała i to rozmawiając przez telefon.Przecież wszystko między dwojgiem układało się najlepiej nie ma pojęcia czemu tak się zachowuje.
Czuje w swym sercu ranę za każdym razem odbiera sygnał od Jake'a czuje, że go bardzo zraniła zadała cios prosto w serce.Czując przy tym, że skrzywdziła samą siebie i...

Natalia | 2017-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 12 lipca 2017

Zanim sięgnęłam po książkę „Tylko Ty mnie zrozumiesz” byłam pewna, że kolejna część tej serii będzie opowiadać o innej parze, a mianowicie, Claudii i Becku. Bo czułam, że wątek Charley i Jack’a skończył się w poprzednim tomie, ale cóż ta książka okazała się być dalszymi ich losami. Owszem jest ciekawa, ale jest to niepotrzebne przeciąganie historii, która i tak wiadomo jak się skończy. Obie książki są bardzo podobne. Także sposób w jaki są napisane jest identyczny. Charley i Jack po raz kolejny zmagają się z problemami przez, które nie mogą być razem. Cały czas towarzyszy im paczka fantastycznych przyjaciół. Nie będę pisać więcej o czym jest ta część, bo bym musiała zdradzić wszystko. A akcja toczy się wokół zawirowań głównych bohaterów i też, gdzieś przeplatają się losy Claudii i Becka. Końcówka nudna. Książka jest krótka i szybko się ją czyta. Jest też zabawna.

virgo123 | 2017-06-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części trochę się gubiłam, nie za bardzo wiedziałam, jak te rozdziały są rozpisane i co kiedy się działo między głównymi bohaterami. Obawiałam się końcówki, bo myślałam, że będzie rozstanie, skoro tak miało być według głównej bohaterki, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Polecam ;)

Niedawno opisywałam Wam książkę pt. "Żyj szybko, kochaj głęboko". Wspominałam wtedy, że historia Charley i Jake'a podzielona jest na dwie części. Od razu po zakończeniu pierwszej książki chwyciłam po drugą, aby z niecierpliwością dowiedzieć się co jeszcze przydarzyło się naszym bohaterom tym bardziej, że na zakończenie wydawało się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, Po tym wszystkim co przeszła ta dwójka wydawać by się mogło, że będzie już tylko lepiej, a jednak los rzucił im pod nogi kolejne kłody...

Charley i Jake poznali się i zakochali na zabój kiedy mieli po 16 lat. Mieli być nierozłączni, mieli być zawsze razem, jednak stało się coś co wywróciło ich życie do góry nogami. Przez tragedię, która ich spotkała on odszedł i złamał wszystkie dane jej obietnice. Po 4 latach spotkali się znowu na studiach. Ona próbowała go nienawidzić choć nie potrafiła, on zrobił wszystko, aby znowu rozpalić w niej wielkie uczucie. Dała mu szansę, odwróciła się dla niego od swojej rodziny,...

ZielonyGandalf | 2017-03-06

To, że przeczytasz coś w jeden dzień, nie znaczy że było fenomenalne.

Czasami po prostu chcesz przeczytać i jak najszybciej zapomnieć.
Na szczęście, nie mam już żadnej pozycji od Samanthy Young do przeczytania, co jest naprawdę wesołą nowiną, niemalże na skalę promocji książek za 5 zł w księgarni ( szkoda, że takich nie ma).

Druga część przygód Jake’a i Charlie, z serii „Into the deep” opowiada o bohaterach znanych nam z „ Żyj szybko, kochaj głęboko”. Tym razem jednak role się odwracają i to po stronie Charley leży wina ich rozstania, ale do tego dojdziemy.
Pomalutku.
Autorka rzuca nas na głęboką wodę, zaczynając książkę od teraźniejszości. Przyznam szczerze, byłam wyrwana z rytmu po pierwszym rozdziale i zastanawiam się, czy aby napewno chce to czytać. Końcem końców, moja ciekawość dlaczego sprawy stoją tak jak stoją wygrała i odwróciłam kartkę, zaczynając kolejny rozdział.
Wsiąknełam, ale...

SkarbiecKsiążek | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Nie czyń drugiemu tego, co tobie niemiłe". Czyż nie wydaje się to proste? Co może być łatwiejszego od tego, aby traktować innych ludzi tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani. A jednak często okazuje się to wręcz niewykonalne. Porażka w tej kwestii zawsze jest przykra, ale szczególnie smutna jest wtedy, gdy zasady tej nie spełnia się wobec ukochanej osoby.

Miłość Jake'a i Charley przetrwała próbę czasu. Było ciężko, ale oboje wiedzieli, że uczucie, które ich łączy jest tak wyjątkowe, że nie wolno go niszczyć. Jakim więc zaskoczeniem musi być dla Jacoba niespodziewana decyzja Charlotte o zerwaniu. Z dnia na dzień wszystko się skończyło. Chłopak jest zdruzgotany, jednak wbrew uporowi byłej dziewczyny, próbuje walczyć o ich miłość. Pytanie tylko, czy jest jeszcze o co walczyć?

Charley jest w potrzasku. Rodzina nie akceptuje jej związku z Jakem oraz planów dotyczących kariery policyjnej. Choć bardzo zależy jej na akceptacji rodziców i siostry, postanawia walczyć o realizację...

Betty | 2017-07-18

Troszkę słabsza, jak dla mnie niż część pierwsza. Fajnie, że kolejna część serii daje nam wgląd w dalsze losy bohaterów, choć moim zdaniem można było wydać po prostu bardziej obszerną część pierwszą, ale nie czepiajmy się ;) Tak czy inaczej największym plusem dla mnie przynajmniej jest pociągniecie wątku Claudii i Becka, bo Charley ze swoimi Werterowskimi zachowaniami staje się ociupinkę irytująca, a Jake z drugiej strony, mimo nie do końca pozytywnej oceny jego osoby po lekturze części pierwszej, sporo zyskuje w moich oczach, bo znaleźć faceta z takimi pokładami cierpliwości to ze świeczką....koniec końców, czyta się dobrze i szybciutko i myślę, że jest to pozycja, której nie należy omijać, jeśli chce się przejść do dalszych książek tej serii.

veronique | 2016-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Druga część historii Charley i Jake'a jest porównywalna do pierwszej.
Choć niezrozumiałe są dla mnie motywy działania głównej bohaterki, Jake mimo wszystko z niej nie rezygnuje. Działa i czeka, czeka i działa, a ona wciąż jest nieugięta. Dlaczego zerwała? Dlaczego zrobiła to przez telefon z dnia na dzień?

Jednak najważniejsze pytanie to: czy warto rezygnować z miłości swojego życia dla rodziny? Chyba powinno być tak, że w którymś momencie odchodzi się z domu i zakłada własną rodzinę, ale to wymaga odwagi, na którą najwyraźniej nie każdego stać.