Żyj szybko, kochaj głęboko

Tłumaczenie: Danuta Śmierzchalska
Cykl: Into the Deep (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Into the Deep
ew_cia

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia? Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia... Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley...

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?

Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake'a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.

Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on... od niej odszedł.

Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake'u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake'a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć.

Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?

Żyj szybko, kochaj głęboko to książka o miłości niewinnej i szalonej. Takiej, o której się marzy i tak naprawdę nigdy nie zapomina.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Inwazja_Czytadełek książek: 1017

Niezaprzeczalnie dobra historia

Samantha Young nie pozwala nam o sobie zapomnieć i tak oto przedstawia nam swoją kolejną powieść, której już przed premierą postawiono wysoką poprzeczkę. Czy podołała wygórowanym oczekiwaniom czytelników? Cóż, zdania są podzielone.

Charlotte jest dziewczyną z niewielkiego miasta, które sztywno trzyma się swojego grona, a do obcych podchodzi z dużą dozą niepewności, a czasem nawet arogancji. Tak było i tym razem. Do miasta sprowadziła się nowa rodzina, ojciec prawnik, jego żona i dwóch synów, a jednym z nich jest Jake, czyli jeden z naszych głównych bohaterów. Wiadomo, rodzi się pomiędzy nimi młodzieńcza miłość, wspólne planowanie życia i może wszystko trwałoby tak przez kilka lat, gdyby nie nieprzychylność niektórych ludzi w mieście. Dochodzi do tragedii, która powoduje, że rodzina Jake'a postanawia się wyprowadzić i wygląda na to, że chłopak bez żalu porzuca Char dla nowego życia.

Jednak po kilku latach ich drogi znów się przecinają, gdy Charlotte wyprowadza się z domu na studia. To burzy jej spokój, wracają emocje, a dziewczyna przez długi czas będzie rozdarta między dwoma wersjami wydarzeń z tamtych lat, będzie musiała podjąć słuszną decyzję, która w pewien sposób może wpłynąć na jej dalsze życie. Czy da radę wybaczyć wyrządzone jej krzywdy?

Główną bohaterkę naprawdę da się lubić, to nie kolejna szara myszka, która oczekuje pomocy od każdego mężczyzny, którego zauważy, to dość silna, charakterna kobieta, która stara się mieć wszystkie swoje emocje pod kontrolą, by nie zdradzać swojego bólu straty, jakiego doświadczyła.

Jake za to nie przekonał mnie wystarczająco, jest oczywiście dobrze stworzoną postacią, taką do polubienia po pewnym czasie, jednak nadal nie był zbyt przekonujący. W tej książce jest też o wiele więcej postaci, większość z nich jest naprawdę przecudowna, jednak o nich musicie dowiedzieć się sami, gdyż za dużo wprowadzają do tej historii.

Autorka stworzyła niezaprzeczalnie dobrą historię, której nie mam nic do zarzucenia. Nie jest to cukierkowa opowieść, wszystko jest bardzo realne i czytając tę książkę wiemy, że opisane wydarzenia mogą zdarzyć się naprawdę. Świat nie jest przerysowany, bohaterowie są bardzo ludzcy, popełniają błędy, w odpowiednich momentach mamy prawo się na nich gniewać, a wszystko to jest idealnie wyważone.

W dodatku czyta się ją w zawrotnym tempie, język jest przyjemny, a ponad to mamy tu ciekawą perspektywę, rozdziały dzielą się na przeszłość-teraźniejszość, co powoli pozwala nam poznać lepiej to, co spowodowało cały ten rozgardiasz w życiu głównej bohaterki, a wszystko rozwija się tak dynamicznie, że nie można oderwać się od tej książki ani na chwilę.

Natalia Wrzesińska

Kasiek | 2016-09-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 września 2016

Samanthę Young cenię za jej poprzednią niezwykle udaną serię, w której praktycznie każda część była wciągająca i warta poprzedniej. Tym samym wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Sugerując się tym, bez zastanowienia sięgnęłam po pierwszą część kolejnej serii. Tym razem jednak nie odebrałam jej lektury tak pozytywnie jak przedtem. Książka nie jest zła, ale daleko jej do poprzednich pozycji autorki, które przeczytałam.
Fabuła dotyczy znacznie młodszych bohaterów. Jednak są oni dość dojrzali, tym bardziej, że mają przykre doświadczenia z przeszłości, które ukształtowały ich osobowości. Poznajemy ich z dwóch perspektyw - teraźniejszej i sprzed ponad trzech lat, kiedy to widzieli się po raz ostatni. Przestrzeń czasowa jest mieszana, na zasadzie co drugi rozdział dotyczy bieżących wydarzeń, a co drugi odsłania nam przeszłość bohaterów, aż do momentu poznania przykrej tajemnicy.
Sama historia jest całkiem ciekawa, jednak bohaterowie bywają irytujący. Charley, która jest narratorką, często...

książek: 1922
Aniutka90 | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Zawiodłam się, polubiłam główną bohaterkę to wspaniała dziewczyna, ale Jake'a nie. Mimo, że to główny bohater, nie pokochałam go jak często się to zdarza w takich książkach. Schemat bardzo podobny jak w Dublin Street, mamy grupę przyjaciół, akcja dzieje się w Edynburgu jednak bohaterowie są młodsi. Książka toczy się między przeszłością a teraźniejszością, poznajemy po kolei historię Char i Jake'a. Czytało się ją szybko jednak bez żadnych głębszych emocji. Brak jej czegoś. Czy polecam? Niekoniecznie.

rinos | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 19 września 2016

S. Young poznałam dzięki serii "On the Dublin street". Niestety w przypadku tamtej serii z każdym kolejnym tomem było coraz gorzej.
Tak naprawdę tylko pierwsza część zasługiwała na wyróżnienie.

Seria "Into the deep" to nowy pomysł autorki.
Ona i on mają wspólną przeszłość. To była miłość nastolatków, która kiedyś powinna zakończyć się happy endem. Jednak wydarzyło się COŚ. Ich drogi się rozeszły. Spotykają się po kilku latach na imprezie studenckiej. On ma nową dziewczynę, choć o eks zapomnieć nie może, ona ciągle ma go w sercu.
Banał - dobrze znany. Zakończenia można się domyślić, poza tym nuda. Po kolejną część nie sięgnę, dziękuję.

Ania C | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Przepadlam z kretesem!
Jestem wielka fanka nowej serii, poczytnej autorki Samanthy Young, "Into the deep".
To zdecydowanie jedna z jej lepszych ksiazek. Wciaga od pierwszych stron. Glowni bohaterowie, Jake i Charley, sa wspaniali, zabawni, czarujacy, inteligentni, a ich milosc gleboka, szalona i prawdziwa. Kibicuje tej dwojce! Fabula jest realistyczna, a cala ksiazka dobrze napisana.
Polecam z czystym sumieniem!

Natalia | 2017-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 06 lipca 2017

„Żyj szybko, kochaj głęboko”, to książka opowiadająca o młodzieńczej, pierwszej miłości, związku. I spotkaniu dwojga osób po latach, gdy już nie są razem. O nie zakończonych sprawach z przeszłości, które mają wpływ na, to co wydarzyło się czy dzieje w ich życiu. Jake i Harley, to bardzo barwne postacie. Autorka zapoznaje nas z całą historią opisując jednocześnie, to, co dzieje się w teraźniejszości i co wydarzyło się w przeszłości. I jest, to ciekawe i przyjemne. Tajemnice nie od razu zostają odkryte, odkrywamy je, czytając kartka po kartce. Co powala lepiej zrozumieć bohaterów, przeżywać wydarzenia razem z nimi. Muszę przyznać, że targało mną sporo emocji. Fragment, gdy Harley rozmawia ze swoim tatą sprawił, że się wzruszyłam. Polubiłam Harley, Claudie, Lowe’a i rodzinę Harley. Samantha Young stworzyła książkę pełną ciepła, wyjątkowych bohaterów, wciągającą, zabawną. Po przeczytaniu, której żałuje się, że to już koniec. Polecam.

Olix | 2016-10-12
Na półkach: Romans, Przeczytane, 2016, Ebook, Serie
Przeczytana: 12 października 2016

Śliczna, mieniąca się brokatem różowa okładka przyciąga wzrok, nie mam ku temu żadnych wątpliwości, szkoda tylko, że w środku książka nie powala na kolana.
Pierwsze co mnie zniechęciło i nawet trochę wkurzyło było to, że wszystkie postacie były idealne. Wszyscy byli piękni, dobrze zbudowani, szczupli, błyskotliwi, uroczy, inteligentni itp. Perfekcyjni do bólu. Zaczyna mnie powoli irytować fakt, że autorzy tworzą nieskazitelnych bohaterów. Okej, nie mam nic przeciwko kreowaniu postaci atrakcyjnych, ze świetnymi sylwetkami itd, no ale na Boga, żeby wszyscy w książce byli tacy sami - tak samo cudowni, tak samo przystojni/ładni? Kompletna przesada!

Gdybym miała jednym słowem opisać tę lekturę, byłoby to słowo... hmm... nudna. Nie wciągnęła mnie tak jakbym się tego po niej spodziewała. Nie doświadczyłam tego wspaniałego uczucia towarzyszącego na końcu rozdziałów, które zmuszałoby mnie wręcz do zagłębienia się w kolejny rozdział. Tutaj niestety często odkładałam książkę na bok, gdyż nie...

TaySDirection | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Po niesamowitej serii 'On Dublin Street' Samanthy Young, którą przeczytałam już dwa razy i jestem pewna, że to w przyszłości powtórzę, byłam zdeterminowana przeczytać kolejne powieści tej autorki. Oczarowana sposobem pisania pani Young, chciałam ponownie przenieś się w świat gdzie miłość spotyka ludzi, kiedy najmniej się tego spodziewają. Czy 'Into The Deep' podołało wyzwaniu?
Cóż. I tak i nie...

Charley przyjeżdża do Edynburga wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką, aby kontynuować naukę. Niedługo po przyjeździe spotyka na imprezie swoją pierwszą miłość - Jake'a. Dziewczyna nie chcę go znać - łączy ich przeszłość i bardzo nieprzyjemne oraz dramatyczne zakończenie znajomości. Teraz kiedy staję z nim oko w oko musi stawić czoła wspomnieniom i... obietnicą.

I tak - bardzo podobali mi się bohaterowie poboczni, którzy często dawali o sobie znać. Uwielbiam również styl pisania autorki. Jest prosty, a jednocześnie ciekawy. Ogółem cały zarys historii był całkiem udany, czego szczerze...

Irena | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Łatwo jest rzucać obietnicami, ale czasami trudno ich dotrzymać, nawet jeśli bardzo się tego chce. Nie da się przewidzieć przyszłości, tyle się może wydarzyć, zmienić. Coś się może skończyć zbyt boleśnie, by móc wytrwać i dotrzymać złożonych przysięg.

Kiedy nastoletnia Charley wraca z wakacji poznaje Jake'a, który niedawno wprowadził się do miasteczka wraz z rodziną. Od pierwszego spotkania coś się między nimi dzieje. Char nie daje się jednak szybko złapać i chłopak musi postarać się o względy u niej. W końcu zdobywa serce dziewczyny, ich miłość jest potężna, mocna i trwała. Uwierzyli, że nic ich nie rozdzieli, ale los i nieprzychylność niektórych osób bywają okrutni. Dochodzi do tragedii, wskutek której Jake znika z miasteczka oraz życia nastolatki pozostawiając za sobą złamane serce. Po kilku latach chłopak ponownie staje na jej drodze i chociaż ona wzbrania się przed ponownym wkroczeniem Jake'a w jej życie, ten robi wszystko, by się do niej zbliżyć. Jaki będzie tego...

virgo123 | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Świetna, wciągająca książka ;) Nie byłam pewna końcówki, chociaż pewnie była do przewidzenia ;) Polecam ;)

książek: 2054
bookish | 2015-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2015

nie sądziłam, że autorka pisze książki o nastolatkach, a muszę przyznać, że się miło zaskoczyłam. mały minus za to, że są wydarzenia przelatane przeszłość-teraźniejszość. od razu przypadła mi do gustu główna bohaterka, która była fenomenalna: piękna, pewna siebie, mądra, tylko strasznie zraniona. Jake, cóż. zdobył moje serce w momencie gdy dobył się na szczerość. nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejną część.