Żyj szybko, kochaj głęboko

Tłumaczenie: Danuta Śmierzchalska
Cykl: Into the Deep (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Książki
Into the Deep
ew_cia

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia? Ona była najfajniejszą dziewczyną w mieście, on właśnie się sprowadził z rodzicami i szybko zdążył złamać niejedno serce. Charley i Jake. Zakochali się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Byli dla siebie stworzeni, snuli wielkie plany. Aż do tamtego feralnego dnia... Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi...

Czy można przyjaźnić się z kimś, kto był miłością twojego życia?
Na urodzinowym przyjęciu byłego chłopaka Charley dochodzi do tragedii. Niektórzy zrzucają winę na Jake'a. Po tym zdarzeniu chłopak zrywa związek i razem z rodziną wyjeżdża na zawsze z miasta.
Dała mu wszystko, każdą cząstkę siebie. A on... od niej odszedł.
Przez kolejne cztery lata Charley stara się zapomnieć o Jake'u, ale los postanawia z niej zażartować. Dziewczyna wyjeżdża na studia do Szkocji, a tam na imprezie trafia na Jake'a i jego dziewczynę. Zranione serce daje znać o sobie z ogromną siłą. Mimo że Charley stara się unikać dawnego ukochanego jak ognia, on cały czas próbuje się do niej zbliżyć.
Ale czy można zaufać komuś, kto wcześniej tak bardzo zranił?
Żyj szybko, kochaj głęboko to książka o miłości niewinnej i szalonej. Takiej, o której się marzy i tak naprawdę nigdy nie zapomina.

źródło opisu: http://www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl

Oficjalna recenzja
Inwazja_Czytadełek książek: 1119

Niezaprzeczalnie dobra historia

Samantha Young nie pozwala nam o sobie zapomnieć i tak oto przedstawia nam swoją kolejną powieść, której już przed premierą postawiono wysoką poprzeczkę. Czy podołała wygórowanym oczekiwaniom czytelników? Cóż, zdania są podzielone.

Charlotte jest dziewczyną z niewielkiego miasta, które sztywno trzyma się swojego grona, a do obcych podchodzi z dużą dozą niepewności, a czasem nawet arogancji. Tak było i tym razem. Do miasta sprowadziła się nowa rodzina, ojciec prawnik, jego żona i dwóch synów, a jednym z nich jest Jake, czyli jeden z naszych głównych bohaterów. Wiadomo, rodzi się pomiędzy nimi młodzieńcza miłość, wspólne planowanie życia i może wszystko trwałoby tak przez kilka lat, gdyby nie nieprzychylność niektórych ludzi w mieście. Dochodzi do tragedii, która powoduje, że rodzina Jake'a postanawia się wyprowadzić i wygląda na to, że chłopak bez żalu porzuca Char dla nowego życia.

Jednak po kilku latach ich drogi znów się przecinają, gdy Charlotte wyprowadza się z domu na studia. To burzy jej spokój, wracają emocje, a dziewczyna przez długi czas będzie rozdarta między dwoma wersjami wydarzeń z tamtych lat, będzie musiała podjąć słuszną decyzję, która w pewien sposób może wpłynąć na jej dalsze życie. Czy da radę wybaczyć wyrządzone jej krzywdy?

Główną bohaterkę naprawdę da się lubić, to nie kolejna szara myszka, która oczekuje pomocy od każdego mężczyzny, którego zauważy, to dość silna, charakterna kobieta, która stara się mieć wszystkie swoje emocje pod kontrolą, by nie zdradzać swojego bólu straty, jakiego doświadczyła.

Jake za to nie przekonał mnie wystarczająco, jest oczywiście dobrze stworzoną postacią, taką do polubienia po pewnym czasie, jednak nadal nie był zbyt przekonujący. W tej książce jest też o wiele więcej postaci, większość z nich jest naprawdę przecudowna, jednak o nich musicie dowiedzieć się sami, gdyż za dużo wprowadzają do tej historii.

Autorka stworzyła niezaprzeczalnie dobrą historię, której nie mam nic do zarzucenia. Nie jest to cukierkowa opowieść, wszystko jest bardzo realne i czytając tę książkę wiemy, że opisane wydarzenia mogą zdarzyć się naprawdę. Świat nie jest przerysowany, bohaterowie są bardzo ludzcy, popełniają błędy, w odpowiednich momentach mamy prawo się na nich gniewać, a wszystko to jest idealnie wyważone.

W dodatku czyta się ją w zawrotnym tempie, język jest przyjemny, a ponad to mamy tu ciekawą perspektywę, rozdziały dzielą się na przeszłość-teraźniejszość, co powoli pozwala nam poznać lepiej to, co spowodowało cały ten rozgardiasz w życiu głównej bohaterki, a wszystko rozwija się tak dynamicznie, że nie można oderwać się od tej książki ani na chwilę.

Natalia Wrzesińska

isia2652 | 2019-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Fajna młodzieżówka, szybko się czytało.
Niektóre problemy za bardzo rozdmuchane.
Gdybym czytała ją 2 lata temu to powiedziałabym WOW, ale teraz już jestem za starym wyjadaczem :) Wymagam więcej :)

Crimelpoint | 2019-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

O książkach tej autorki słyszałam wiele dobrego, dlatego w końcu się za nie zabrałam. Jednak trochę się rozczarowałam.

Fabuła bardzo mi się spodobała i mnie zaintrygowała. Jednak z wykonaniem trochę gorzej. W ogóle nie mogłam wciągnąć się w tę pozycję i tak naprawdę było tak do samego końca.

Pod koniec coś zaczęło się dziać, ale jednak nie zmienia to mojej opinii, że książka ta jest raczej średniakiem.

Jola | 2019-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Lubię takie książki, ponieważ relaksuję się przy ich czytaniu. Dla mnie to jak powrót do młodości, jak możliwość ponownego przeżycia pierwszej miłości, jak fotostory w dawnym "Bravo Girl". Ogromnie polubiłam Charley i Samanthę Young. Bardzo amerykańska jest ta powieść i w stylistyce dosyć podobna do książek Coleen Hoover. Chętnie przeczytam coś jeszcze tej autorki.

Veronica89 | 2019-03-11
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: luty 2019

Książka, która nie zostanie na długo w mojej pamięci. Pochodziłam do niej dwa razy i w końcu udało mi się dobić do końca.
Niby opowieść ciekawa, niby porusza trudny temat odrzucenia, jednak brakowało mi w niej chemii pomiędzy mną (czytelnikiem) a bohaterami, którzy mnie troszkę irytowali. Jedynym światłem w tunelu tej powieści był Lowe i to dla niego skończyłam czytać.

carolinaczytaksiazki | 2019-01-31
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Witajcie kochani, dziś przychodzę z krótką opinią(jak zwykle nie będzie za długa bowiem sama wole takie krótsze)o trzeciej książce którą udało mi się przeczytać w tym roku. Wiem wiem tempo raczej mało zawrotne ale cóż choroba mnie nie opuszcza ze zwykłego przeziębienia teraz mam zapalenie oskrzeli... zgroza... ale do rzeczy : ta książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością Samanthy Young, dodatkowo kupiłam ją w wydaniu pocket (tak wiecie w razie rozczarowania) ale okazała się naprawdę przyjemnym czytadłem, bardzo wciagajacym. To historia o tym jak rodzi się miłość miedzy dwojgiem ludzi a nastepnie umiera... by wskrzesic się niczym Feniks. Bardzo wciąga, sposob prowadzenia historii jest świetny, wydarzenia obserwujemy na dwóch płaszczyznach czasu, dzieki temu lepiej możemy zrozumieć zachowania i motywacje bohaterów. Co do samych postaci... hmm najsłabszy jest chyba Jake niby główny męski bohater ale jakiś taki no nie wiem bez wyrazu... Charley jest za to bardzo fajnie...

bilinska_k | 2019-01-15
Przeczytana: 07 stycznia 2019

To już trzecia przeczytana przeze mnie książka tej autorki, której główna bohaterka jest Amerykanką, która przyjeżdża do Szkocji. O co chodzi? To nawet nie był ten sam cykl, tylko totalnie różne historie. Ciężko wymyślić inne tło? Niby drobiazg, ale przy trzeciej książce każdy może się zirytować. Pomijając ten element książka bardzo fajna :)

Muniette | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018, New adult
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Gdy zaczynałam tę książkę, podchodziłam do niej z dużynm sceptyzmem. Jednak jednak przyznaję, że zupełnie niepotrzebnie, co jest dla mnie ogromną ulga.

Charley i Jake'a łączy wspólna historia, dzieli morze niewnawiści, które zwieńczyło ich rozstanie. Złamane serca, strumienie wylanych łez i złamane życia. Ich historia zdaje się mieć swój koniec, nie początek, a jednak spotkanie w Edynburgu sprawia, że wszystko odżyłoby na nowo, ale... On jest już zajęty i zdaje się być całkiem zakochany w swojej dziewczynie.

MsChocolate | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Przeczytałam większość książek tej autorki i praktycznie każda miała w sobie coś, czym mnie urzekła, jednak w przypadku książki "Żyj szybko, kochaj głęboko" wydaje mi się, że ta opowieść była pisana trochę na siłę. Muszę jednak przyznać, że wbrew pozorom czyta się ją zaskakująco szybko. Historia jest niezła, ale to nie jest ten poziom, który Samantha utrzymywała w swoich poprzednich pozycjach, które przeczytałam.

Agnieszka Świderek | 2018-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2018

Bardzo ciekawa, wciągająca oraz emocjonalna historia. Bardzo fajnie osadzona w życiu. Historia, która mogłaby się przydarzyć każdemu, a mimo to trzyma w napięciu.

Anna | 2018-05-06
Przeczytana: 30 stycznia 2017

Czytałam ja z zapartym tchem, o miłości niewinnej i szalonej. Zostawić kogoś kogo się bardzo kocha dla jego dobra? Przyjaźń? to trzeba przeczytać :)