Boże Narodzenie w Lost River

2004-01-01
Data 1. wydania:
2005-10-25
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Małgorzata Hesko-Kołodzińska święta Wigilia cud wiara chicago lost river choroba miłość kardynał

Co prawda, czas Bożego Narodzenia, mamy już poza sobą, ale myślę, że warto powrócić do świątecznych chwil, choćby za sprawą lektury. Na początku stycznia skończyłam czytać powieść Fannie Flag “Boże Narodzenie w Lost River”.
Lost River, mała miejscowość zagubiona gdzieś w Alabamie, niespodziewanie staje się nowym miejscem zamieszkania dla Oswalda T. Campbella, ciężko...

Ciepła, optymistyczna opowieść Wigilijna. Z przyjemnością przeczytałam.
Wprawdzie to taka bajka dla dorosłych niosąca ze sobą przesłanie, bo czy nie warto się zastanowić nad słowami;
" Powiedz innym co do nich czujesz nim odejdą"
"Staruszek czas tak bardzo się spieszy"
Jak czegoś bardzo pragniesz to to się spełni.
Polecam.

Przyjemna, lekka i niespieszna jak zapomniane miasteczko Lost River. Końcówka może i przesłodzona, ale w końcu to opowiadanie świąteczne.

Miasteczko Lost River, miłe, przyjazne dla przyjezdnych, akceptujące dziwactwa, z własnym Stowarzyszeniem, tradycjami, rzeszą wdów lub starych panien. Sympatyczne.
Sympatycznie jest i świątecznie też trochę. Można się rozkleić.

więcej na: https://elzbietarogalska.blogspot.com/2021/12/ksiazka-boze-narodzenie-w-lost-river.html

Niezwykle wzruszająca powieść, która umili świąteczny czas. Jeżeli chcesz znaleźć odrobinę ciepła, dobroci i wrażliwości, śmiało sięgnij po tę książkę. Polecam tym, którzy kochają i potrafią otoczyć ciepłem innych.

Akcja toczy się przez rok, od jednego Bożego Narodzenia do drugiego. Dlatego według mnie tytuł jest na wyrost i choć życie w Lost River układa się jak w bajce, to klimatu świątecznego nie poczułam.

,,Boże Narodzenie w Lost River" Fannie Flagg to przejmująca i niezwykle ciepła opowieść o Oswaldzie, który dowiaduje się, że jeśli nie zmieni środowiska, to może niedługo umrzeć. Za namową starszego doktora postanawia wyjechać do małego magicznego miasteczka Lost River. Z racji, że jest to niewielkie społeczeństwo, poznaje tam wszystkich mieszkańców i szybko się z nimi...

Powieści Flagg zawsze były dla mnie odskocznią od literatury, którą zazwyczaj wybieram, od szarości życia, problemów. Tak było i tym razem. Specjalnie sięgnęłam po tę książkę przed świętami. Akurat jeszcze awaria prądu przed długie 5 godzin zimowego zmierzchu pomogły przeczytać całość od deski do deski. Wiem, że fabuła jest bardzo amerykańska, ale zawiera tak dużo prostej...

Bajka dla dorosłych. Idealna na przedświąteczny grudniowy czas.

Otulająca jak najlepszy szalik i podnosząca na duchu, urocza powieść do łyknięcia na jeden wieczór. Uwielbiam książki, w których z automatu mogę obdarzyć bohaterów szczerą sympatią. Zabawna, lekka i choć nieco przewidywalna, wpasowuje się w zabiegany, przedświąteczny klimat.

1 230
  • 2013