Boże Narodzenie w Lost River

Data 1. wydania:
2005-10-25
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Wydawnictwo Literackie
Małgorzata Hesko-Kołodzińska święta Wigilia cud wiara chicago lost river choroba miłość kardynał
A Redbird Christmas
literatura piękna
2018-11-14
Małgorzata Hesko-Kołodzińska

Dawno tak szczerze nie popłakałam się przy jakiejś książce.
Książki powinny wzbudzać emocje, ta właśnie to robi. Polecam i w sumie dziwię się dość niskiej średniej ocen.

Kiedy przeczytałam „Smażone zielone pomidory” wiedziałam, że Fannie Flagg będzie moją autorką na smutki, niepogodę, zły humor i chandrę. “Boże Narodzenie w Lost River” okazało się taką właśnie książką. Może oceniłabym ją inaczej, gdybym czytała ją w innym czasie ale teraz była dokładnie tym, czego od niej oczekiwałam: słodyczą, ocieplaczem serducha, wywoływaczem uśmiechu...

Przyjemna lektura - ciepła o relacjach międzyludzkich, poszukiwaniu dobra, pomocy innym itd. Tylko zakończenie aż nazbyt banalne i przewidywalne...

Przyjemna, pozytywna lektura, chociaż fabuła dość przewidywalna, miło się to czyta :-)

Przyjemna, lekka, magiczna bajka. Idealna na każdą porę roku chociaż tematyka zachęca do sięgnięcia zimą. Alabama jednak z zimą ma mało wspólnego. Polecam na odstresowanie i chwilę zapomnienia z herbatą, bo książka króciutka i można z łatwością przebrnąć przez nią w jeden spokojny dzień.

1972

W około-świątecznym czasie nawet bardzo dorosłe dzieci zasługują na bajkę. I taką właśnie ciepłą, optymistyczną bajeczką jest kolejna opowieść Fannie Flagg.
Właściwie dlaczego nie?

Oswald T. Campbell nie ma wiele czasu. Jego lekarz radzi mu wyjazd w jakieś miejsce, gdzie jest ciepło, lepszy klimat. Ciężko chory, samotny, trafia do małego miasteczka na południu Alabamy, Lost River. Tam poznaje jego mieszkańców, ludzi o dobrych sercach, cieszących się życiem i małymi rzeczami. I jak się okazuje w Boże Narodzenie naprawdę zdarzają się cuda..
Książka...

Ciepła i miła historia na jeden zimowy wieczór. Krótka, pełna oryginalnych postaci, które cechuje to, że są po prostu dobrymi ludźmi. Jak to zwykle bywa w książkach Fannie Flagg akcja toczy się w maleńkim sennym miasteczku, gdzie czas płynie bardzo wolno, wszyscy się znają, lubią i pomagają sobie wzajemnie. Do takiego właśnie miejsca trafia Oswald, główny bohater, któremu...

Książka opowiada nam historię Oswalda T. Campbella, który ze względu na zły stan zdrowia musi opuścić Chicago i przenieść się w cieplejsze, spokojniejsze miejsce. Ze względu na finanse wybiera małe, zapomniane miasteczko Lost River, w którym poznaje grupę ekscentrycznych, ale gościnnych i miłych mieszkańców. Dla samotnego i ciężko chorego Oswalda jest to ogromna zmiana,...

ładna, wzruszająca, idealna na Święta.

Dyskusje

1 112