Elf i dom strachów

Okładka książki Elf i dom strachów Marcin Pałasz
Okładka książki Elf i dom strachów
Marcin Pałasz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Elfomania (tom 4) Seria: To Lubię literatura dziecięca
literatura dziecięca
Elfomania (tom 4)
To Lubię
Elf i dom strachów
Wydawnictwo Literatura
2019-02-02
2019-02-02
Olga Reszelska

Elf i dom strachów to czwarty tom z serii o przygodach psa Elfa i jego właścicieli. Tym razem wybierają się do Jasiennika - z powodu spotkania pisarskiego w Tamtejszej bibliotece - i zatrzymują się w pensjonacie Pod Wzgórzem, gdzie podobno straszy. Nie ma co mówić, na poszukiwanie duchów przygotowali się świetnie, zebrali dosłownie cały sprzęt. Teraz już nie ma odwrotu. Czas żebyście i wy poznali co straszy tam po nocach i jaka jest historia dworka. Marcin Pałasz poraz kolejny proponuje nam książkę pełną humoru i nie zapomnianych wrażeń, a na deser daje nam jeszcze trochę strachu. Polecam.

Genialna książka! Przeczytałyśmy z córką zachęcone Sposobem na Elfa. Tamta była świetna, córka zaśmiewała się i cieszyła aż miło było patrzeć. Sami mamy dwa wilczurki. Przy Elfie i domu strachów dopiero było emocji!! Zaczęłyśmy czytać rano, skończyłyśmy czytać po południu. Gdy przerwałam na chwile bo musiałam ochłonąć córka 10-letnia skała po kanapie z niecierpliwości i krzyczała na cały dom "mama, czytaj, czytaj, czytaj!!!!", ten widok pomyślałam to najlepsza ocena dla pracy pana Marcina Pałasza. Czytamy sporo, dobrej wartościowej lektury, potrafimy docenić dobre książki dla dzieci i młodzieży. Więc oceniamy - Elf i dom strachów jest genialna!! Czytając bałyśmy się, śmiałyśmy się, a jako matka, na koniec bardzo się wzruszyłam i po prostu popłakałam. Jedziemy w Kotlinę Kłodzką na wycieczkę, postanowione, i szukamy pierwowzoru dworku w Jasienniku :)
Panie Marcinie, świetnie Pan pisze! Polecam Pana książki, są dla dzieciaków i młodzieży mądre, dobre, ciepłe, ważne i godne polecenia.
Proszę dbać o swoje wrażliwe serce :)

Znacie Elfa? Domniemam, że tak. To jeden z najbardziej literackich psów w Polsce:) Świadczą o tym między innymi kolejne części udanej serii o perypetiach psa i jego dwóch panów. A może – źle? Z powrotem: serii o dwóch panach: Małym i Dużym oraz ich psie. Jak kto woli. W tej części na brak emocji narzekać nie będziecie. I będzie też gęsia skórka, bo wiadomo – tam, gdzie duchy, to włos się jeży na głowie. Dla tych, którzy o Elfie słyszą po raz pierwszy – to psiak, który kilka tomików temu (jakkolwiek to brzmi) został zaadoptowany przez Małego i Dużego. I już któryś raz z kolei podglądamy, co też ciekawego wydarzyło się u tej trójki. Akurat tym razem przygód nie brakuje, bo rzecz w dużej mierze dzieje się w tytułowym domu strachów. Duży – notabene autor książek, wybiera się do Jasiennika, miejscowości oddalonej ok. 100 km od Wrocławia. Z mieszanymi uczuciami traktuje planowane spotkanie z czytelnikami. Na dodatek jest problem z noclegiem. Otóż, jedyne dostępne miejsce jest ponoć nawiedzone przez duchy. Straszy na całego I to tak, że niektórzy uciekają w nocy z walizkami na kółkach. Ale nic nie jest w stanie przestraszyć poszukiwaczy przygód. Panowie, wyposażeni w odpowiedni sprzęt do badania “duchowych” spraw (o wielu naprawdę nie miałam pojęcia),udają się na miejsce spoczynku razem ze swoim czworonogiem, a tam duchy szaleją już na dobre. Jak będzie wyglądała wyprawa do strasznego domu? Czy specjalistyczny sprzęt na coś się przyda? Czy w domu faktycznie straszy, czy raczej ktoś sobie stroi żarty z gości? W końcu – jaka tajemnica jest związana z tym miejscem? W każdym razie zostaniecie wplątani w niezłą intrygę, a jej szczegóły poznacie -jak zawsze z ludzkiej i psiej perspektywy.

Kolejna część książek o Elfie to połączenie przygody ze strachami. To również przemycone informacje na temat nowoczesnego sprzętu do badania zjawisk paranormalnych. Ja zwracam jeszcze uwagę na fajne przyjacielskie relacje Dużego z Małym oraz ich psiakiem. Od tej trójki można się wiele nauczyć.

Elf doszedł już do siebie po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas nadmorskiego urlopu ("Elf Wszechmogący"). A tu już czekają nowe wyzwania - jego pan, czyli Duży wybiera się na spotkanie autorskie do Jasiennika. Pomyśleć by można, że ot zwykłe spotkanie... Ale nie! Bo w życiu Dużego, Młodego i Elfa nie ma zwykłych dni.

Przed spotkaniem z czytelnikami mieli nocować w pensjonacie "Pod Wzgórzem", gdzie podobno straszy. Doskonale przygotowani - zaopatrzeni w kamery na podczerwień, miernik K2, dyktafon EVP oraz cały arsenał baterii wyruszyli na polowanie na duchy. Co wydarzyło się w pensjonacie? Musicie sprawdzić sami, ale zdradzę Wam że czytałam książeczkę z zapartym tchem!

Poprzednie dwie części przygód Elfa bardzo mi się podobały, ale ta była najlepsza! Choć najmniej realna to przepełniona ogromem emocji, strachem i 'gęsią skórką' choć to przecież lektura dla dzieciaków :)

Gorąco polecam historię o duchach, terroryzmie mentalnym, fast foodzie dla ludzkiego ducha oraz niezwykłych mocach psa. Więcej nie zdradzę - bawcie się dobrze :)

opinia pochodzi z mojego bloga: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/

Przed spotkaniem z czytelnikami mieli...

Mój syn jest szaleńczo zakochany w książkach p. Marcina Pałasza o przygodach przesympatycznego psiaka o imieniu Elf. Przesympatyczne opowieści urzekły Młodszego nie tylko ciekawą fabułą, ale również świetnym pomysłem na ubarwienie lektury. Otóż co pewien czas wydarzenia opowiadane są z punktu widzenia psiaka. Młodszy zaśmiewa się do rozpuku kiedy czyta o podsikiwaniu drzewek czy też o wspaniałym zapachu psiej kupy... Sami mamy psa, który jest piątym członkiem rodziny i tylko szkoda, że nie mówi po ludzku. .
"Elf i dom strachów" to czwarty tom przygód naszych bohaterów. Tym razem Pan Marcin wraz z psem i synem zwanym potocznie Młodszym, trafiają do nowo otwartego pensjonatu w którym...straszy. Przesuwające się po ścianie obrazy, pojawiające się postacie podobne do Hatifnatów rodem z doliny Muminków, czy też literki na lodówce układające się w zdania - to wszystko czeka na czytelnika na kartach książki. Powieść jest trochę mroczna, ale zważywszy na tematykę - wybaczam. Niestety, w imieniu Młodszego (mojego Młodszego) wybaczyć nie mogę jednego - w każdym kolejnym tomie autor coraz mniej miejsca oddaje Elfowi. W pierwszym tomie wypowiedzi psiaka było naprawdę sporo, a potem im dalej, tym skromniej. Szkoda, bo dla dziewięcioletniego czytelnika "psie wstawki" są naprawdę atrakcyjne i czynią z tych książek coś niespotykanego.
Młodszy wraz z ojcem i psem postanawiają rozwikłać zagadkę straszącego pensjonatu. Wyposażeni w najwyższej klasy sprzęt śledzą duchy i stwory. Robi się strasznie i mroczno, kiedy na lustrze zaczynają pojawiać się napisy, a garnki same spadają z szafek. Na szczęście nasze chłopaki nie dają się nabić w butelkę. Tyko czy aby na pewno wszystko jest udawane?
Świetna książka, ale po tym tomie musimy sobie zrobić chwilkę przerwy od Elfa. Co za dużo to niezdrowo :-)))
Na zakończenie dodam, że książki o Elfie powinny być lekturą w szkole podstawowej. Zachwycone dzieciaki czytałyby na korytarzach szkolnych. Jak mój Młodszy!

Całkiem fajna momentami straszna.

Całkiem fajna momentami straszna.

Hmm... Kto by pomyślał że czwarty tom będzie tak niezwykły i pełen wrażeń. Tym razem wywołał we mnie trochę a nawet dużo strachu. Po przeczytaniu niektórych dramatycznych scen, przeżywałam je siedząc na krześle i bałam się ruszyć z miejsca myśląc że zaraz wyskoczy jakiś duch. Szczerze mówiąc nie pojechałabym do tego pensjonatu, prędzej padłabym na atak serca. Krótko. Czwarty tom rewelacyjny.

Jedna z moich ulubionych książek o Elfie. Akcja, śmiech i zimny dreszcz gwarantowane. Polecam tym, których zachwyciły inne tomy książek o Elfie.

Wyzwanie Listopad 2023 - Przeczytam książkę straszną/niepokojącą

Wyzwanie Listopad 2023 - Przeczytam książkę straszną/niepokojącą

Na półkach: , , , , , ,

Przeurocze kolejne przygody Elfa, tym razem z dreszczykiem. Nieustająco polecam!

• Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Elf i dom strachów