Popraw się, Cukierku!

Okładka książki Popraw się, Cukierku! Waldemar Cichoń
Okładka książki Popraw się, Cukierku!
Waldemar Cichoń Wydawnictwo: Dreams Cykl: Kot Cukierek (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kot Cukierek (tom 3)
Dreams
2013-01-01
2013-01-01

Okładka książki Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc Tomek Kozłowski, Ewa Nowak
Apollo 11. O p... Tomek Kozłowski, Ew...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja Cyrk Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Cyrk Jørn Lier Horst, Ha...

„Popraw się, Cukierku!” to kolejna część zabawnych przygód urwisa Cukierka, kota znanego już z serii książek autorstwa Waldemara Cichonia. Tym razem Cukierek wpada w tarapaty związane z pojawieniem się nowego członka rodziny, wojowniczymi srokami w ogrodzie, „kotastrofą” w garażu i zaniedbaniem obowiązków przez tatę Marcela z powodu ważnego meczu w telewizji. Książka obfituje w humorystyczne sytuacje, które z pewnością rozbawią zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Autor w lekki i przyjemny sposób opisuje codzienne perypetie rodziny z kotem, ukazując przy tym jego psoty i urocze cechy. „Popraw się, Cukierku!” to nie tylko zabawna historia, ale również ciepła i wzruszająca opowieść o miłości do zwierząt i więzi rodzinnej. Książka uczy odpowiedzialności i troski o czworonogi, a także pokazuje, jak zwierzęta mogą stać się pełnoprawnymi członkami rodziny.
„Popraw się, Cukierku!” to książka, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom kotów i literatury dziecięcej. Jest to idealna lektura na długie wieczory, która rozbawi całą rodzinę.

Świetna seria dla dzieci

Świetna seria dla dzieci

Świetna seria, nie tylko dla małych miłośników kotów. Zdecydowanie polecam

Świetna seria, nie tylko dla małych miłośników kotów. Zdecydowanie polecam

"Popraw się, Cukierku!" autorstwa Waldemara Cichonia to już trzecia część serii o niesfornym kocie. Uwielbiamy go i rodzinnie zaczytujemy się w jego przygodach zaśmiewając się przy tym. Przezabawne ilustracje dodatkowo potęgują komizm wielu sytuacji.

Cukierek wciąż rozrabia, to się w ogóle nie zmieniło, ale tym razem musi mieć na uwadze coś jeszcze - małego Maćka, którego obiektem uwielbienia stał się kot. Maciuś okazuje swoją miłość niekoniecznie delikatnie, więc Cukierek musi stale mieć się na baczności. Poza tym, po wizycie u weterynarza, zostanie skazany na... dietę odchudzającą. Ale przebiegły kot i z tym da sobie radę, choć przyjdzie mu zapłacić za swoje występki. I jak ma teraz pozbyć się karnego dzwonka przy obroży...? Jest tylko jedno bardzo skuteczne wyjście - przekonacie się, że Cukierek to niezwykle inteligentna bestia, która zawsze osiąga zamierzony cel.
A jak wyglądają wymarzone wakacje kota? Na pewno nie tak, jak te, które zaserwowali mu jego państwo...

Zachęcam Was do poznania tego fenomenalnego kota o wdzięcznym imieniu, gwarantuję Wam świetną zabawę.

Z małego psotnego kotka wyrasta duży spryciarz, który chadza własnymi ścieżkami, zawsze stawia na swoim, stara się pomagać i powoli zaczyna dogadywać się z najmniejszym domownikiem (kilkunastomiesięcznym Maćkiem),a do tego potrafi udowodnić, że żadna technologia nie jest w stanie go zastąpić, bo walczy nie tylko z realnymi, ale i wyobrażonymi potworami.
Cukierek wie, że tylko swoim kocim uporem może wynegocjować swoje warunki. Zna tajemne sposoby na pozbycie się dopasowanej obroży z dzwoneczkiem, świetnie radzi sobie w obliczu zagłodzenia dietą, potrafi zmienić terminy wizyt u weterynarza, zmienić stosunek innych ludzi do kotów, a do tego organizuje swoje wakacje. Kiedy trzeba potrafi na swój własny niepowtarzalny sposób pomóc we wiosennych porządkach.
„Popraw się, Cukierku!” to trzecia część przygód kota z charakterem. Świat pokazany z jego perspektywy jest zabawny, nieco przerysowany. Żywy język, duża czcionka, piękne ilustracje i interesujące przygody zwykłego dachowca przyciągają dzieci, które mogą w postaci przebiegłego zwierzaka znaleźć też cząstkę siebie.
Wielkim plusem książki jest pominięcie istniejącej technologii, ponieważ w kocim świecie jest ona niepotrzebna. Dzięki temu nie straci ona szybko na atrakcyjności. Ponadto Waldemar Cichoń w każdej części utrzymuje tak samo wysoki poziom humoru. Razem z wszystkimi częściami polecam wszystkim przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych.

Cukierek wie, że...

super książka naprawdę polecam

super książka naprawdę polecam

BYŁA BARDZO ŚMIESZNA I HBFGDXFVZRGTRXFCNBGFRDSWXHGHGVFGCDCCGHFDFDFDGSEDEFGFGDVGGFGDEREWEDFGB VX

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

Świetna, lekka, zabawna pozycja do rodzinnego słuchania i czytania.

Cukierek napotyka przeszkody mały Maciek go uwielbia.. tarmosić.. Cukier musi tez przejść na dietę i jak zwykle kombinuje nie jedno by wyszło na jego. przezabawne kocie historie są uwielbiane przez dzieci.

Maciek ma już 2 lata, Marcel robi się coraz starszy... A Cukierek to nadal psotny kot..
W tej części poznajemy babcię Marcela, koszmary senne Cukierka i jego przyjaciela Kreta.

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Cukierek

Dodaj cytat z książki Popraw się, Cukierku!