Elf Wszechmogący

Skrzat
2013-01-01
2013-01-01
Elf przyjaciel humor przygoda

Duży i Młody wraz z Elfem wybierają się na zasłużony urlop. Chcą wypocząć nad morzem, ale tuż po przyjeździe okazuje się, że miejsce które wybrali na wypoczynek zostało skradzione. Tak po prostu cały dom - pensjonat ktoś ukradł. Policja dziwnym okiem patrzy na przybyszy, którzy pojawili się w tym samym czasie co rabunek. Kilka chwil wyjaśnień i chłopacy decydują się wynająć pokój niedaleko w innym miejscu. Dużo droższym, ale jak się potem okazuje pokoje są w tej chwili w promocji. Tam też nie zaznają spokoju, bo już wkrótce ma się okazać, że w pensjonacie grasuje złodziej.
Lektura okazała się być naprawdę zaskakująca. Pełna przygód, niekiedy śmiechu, ale i ciekawych zagadek. Mamy tutaj rozdziały pisane z perspektywy Dużego, Młodego oraz samego Elfa, który postrzega świat zupełnie inaczej niż ludzie. Kocha swoich właścicieli i oddałby za nich życie, dosłownie.
Świetna książka, razem z synem bawiliśmy się przy niej wyśmienicie. Polecamy

Akcja trzeciego tomu przygód psiaka Elfa i jego ludzi przenosi się z Wrocławia nad Bałtyk, a dokładnie do Darłowa. Bursztyny, złodzieje pensjonatów, a także klejnotów. Oj dzieje się tu, dzieje i to bardzo dramatycznie! Polecam gorąco :)

Trzeci tom opowieści o Elfie, moim zdaniem należący do TOP 3 najbardziej trzymających w napięciu z tej serii. Nie mogłam się nie rozpłakać czytając o tym, jak Elfa postrzelono... Polecam miłośnikom kryminałów i miłości do zwierząt.

Młody: Najzabawniejsza część Elfa! Na końcu też trochę smutna ale ogólnie bardzo mi się podobała.

Mama: Kim jest Elf? To psiak przygarnięty ze schroniska, któremu towarzyszymy od pierwszych chwil w jego nowym życiu. Autor książki, Marcin Pałasz, opisuje historie detektywistyczne mądrego, czułego i nad wyraz zabawnego psa, którego stał się właścicielem i przyjacielem. Przy okazji przemyca sporo ciekawostek o psiakach i ich wychowaniu. W tej serii towarzyszmy autorowi, jego synowi i czworonogowi w wyciecze nad morze. Historię poznajemy z dwóch perspektyw - psa i jego właściciela, co wzbudza ogólny zachwyt u mojego małego słuchacza opowieści. Cudowna seria!

Elf, Młody i Duży wyjechali na wakacje,
ale nie są one spokojne. Najpierw ukradziono pensjonat,
później okradziono muzeum bursztynu. Trzeba rozwiązać
tę zagadkę!

Elf, Młody i Duży wyjechali na wakacje,
ale nie są one spokojne. Najpierw ukradziono pensjonat,
później okradziono muzeum bursztynu. Trzeba rozwiązać
tę zagadkę!

Kilka dni po udanej akcji odbicia Elfa (i nie tylko) z rąk przestępców, Dużemu i Młodemu udaje się wreszcie wyruszyć na zasłużony urlop nad morzem. Jednak nawet w snach nie przypuszczali jaka niespodzianka czeka na nich w Dziwnówku! Niewiarygodna, zaskakująca i absurdalna wręcz kradzież... pensjonatu, w którym mieli nocować! Ale to nie wszystko... Nasi bohaterowie zamieszkali w innym ośrodku, co wcale nie spowodowało, iż mieli spokojny urlop - zasłyszana przez Marcina przez otwór wentylacyjny rozmowa sąsiadów, okazała się początkiem wielkiej afery - takiej z przestępcami, kradzieżami i oddechem policji na karku. Jaką rolę w wydarzeniach odegra Elf? Czy uda się ująć sprawców wszystkich kradzieży?

"Elf wszechmogący" jest jeszcze bogatszy w emocje niż "Elfie, gdzie jesteś?"!

Autor zadbał nie tylko o napięcie, ale również o humor (przygoda z obłąkaną pralką czy tuptającymi kaktusami to tylko niewielki ułamek przekomicznych sytuacji) i urozmaicenie w postaci naprzemiennej narracji - rozdziały, w których poznajemy punkt widzenia Elfa lub Marcina są zapisane odmiennymi czcionkami. Zdziwicie się zwłaszcza czytając przemyślenia psa... Ciekawe czy nasze czworonogi naprawdę tak postrzegają otaczający świat...

Podsumowując - seria Marcina Pałasza o psie Elfie, jest mądrą i zabawną historią o przyjaźni i walce dobra ze złem. Pełna kryminalnych spraw opowieść, niosąca jednocześnie wiele mądrych, życiowych prawd i ujmująca humorem każdego czytelnika - niezależnie od wieku! To książka również o talencie terapeutycznym Elfa z iście fenomenalnym zakończeniem tej detektywistycznej historii. Gorąco polecam

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/04/marcin-paasz-elfie-gdzie-jestes-elf.html

Książka bardzo zabawna i wzruszająca :)
Pozdrawiam Werka123

Książka bardzo zabawna i wzruszająca :)
Pozdrawiam Werka123

Po przeczytaniu pierwszego i drugiego tomu trochę trudno mi opisać tą książkę. Miała w sobie coś takiego że nie mogłam się od niej oderwać. Elf to wspaniały i mądry pies bardzo ale to bardzo go podziwiam że zawsze jest wierny swojemu panu i zawsze go obroni przed jakimś niebezpieczeństwem. Uff...!!! Myślałam że nie potrafię opisać a jednak się udało.

Trzecia część opowieści, której bohaterem jest pies Elf, jego "człowiek" Duży i syn Dużego - Młody. Opowieść, którą czyta się bardzo dobrze. Duży nacisk położony na życie z psem, na to, o czym należy pamiętać, gdy pies zamieszka w domu. A oprócz tego - wątek kryminalny bardzo przyjemnie poprowadzony. Jestem pewna, że po przeczytaniu przygód Elfa, każdy chciałby mieć takiego psa w domu :)

Czy można nie darzyć sympatią Elfa? Bardzo wątpliwe. :)

Czy można nie darzyć sympatią Elfa? Bardzo wątpliwe. :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dla dzieci i młodzieży
  • Dla dzieci