Tajemnica człowieka z blizną

Wydawnictwo: Literatura
9788376720968
Olga Reszelska, tajemnica, PRL, zagadka
Ag2S

Każda rodzina ma swoje tajemnice. A już dzieciom to niczego się nie mówi. 12-letni Jasiek nie cierpi półsłówek i uśmieszków pod nosem – postanawia sam dojść prawdy: skąd u mężczyzny, tak blisko z nim spokrewnionego, skrywana dotąd pod krzaczastą brodą – blizna? Może się pojedynkował? Może działał w opozycji? Wyobraźnia podsuwa Jaśkowi różne rozwiązania…

Ilustracje: Olga Reszelska.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2011

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Mamy pisarzy, którzy potrafią nie tylko zaczarować słowem, rozbawić, ale również nauczyć czegoś dzieci i młodzież. Paweł Beręsewicz jest w tym świetny. I mogłabym to powtórzyć przy każdej jego książce, którą przeczytałam. I zachęcam dorosłych, żeby zachęcali dzieciaki :)

geokuba | 2013-05-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 maja 2013

Fajna książka. Młody chłopak, nudząc się trochę w wakacje, wszczyna dochodzenie w sprawie niewyjaśnionej przyczyny blizny na obliczu „człowieka z blizną”. A przy okazji dowiaduje się o perypetiach swojej rodziny podczas Powstania Warszawskiego, a także o jej życiu w czasach komunistycznych. Okazuje się przy tym, że zdobycie kostki masła, to był nie lada wyczyn, że oprócz pieniędzy trzeba było mieć jakieś „kartki”, a ojca nie goniło zombie tylko ZOMO.
Dużo śmiechu i przyjemności przy czytaniu.

Rysia | 2014-10-22
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Bardzo śmieszna książka o dwunastoletnim Jaśku, który zauważył, że jego tata ma na twarzy bliznę. Postanowił, że za wszelką cenę dowie się skąd się ta blizna wzięła. W związku z tym przeżywa serię przezabawnych przygód. W końcu udaje mu się odkryć tajemnicę swojego taty. Gorąco polecam!

Leelunia | 2012-02-04
Przeczytana: 02 lutego 2012

Świetna, zabawna książka o chłopcu ze wspaniałą wyobraźnią. Kiedy odkrywa dziwną bliznę na twarzy swojego taty, zaczyna snuć przypuszczenia co do jej pochodzenia. No bo jak wierzyć tacie, kiedy mówi, że całował się z wampirzycą?

Julia Olejniczak | 2015-06-26
Przeczytana: 24 lipca 2015

Jest ona dla wielkich miłośników komedii. Niesamowite połączenie jej wraz z kryminałem i obyczajem. Rysunki przedstawiające w jakiej sytuacji bohaterowie się znajdują oraz okładkę książki, również nagradzam gratulacjami. Zapraszam wszystkich serdecznie do przeczytania jej :3

MissDelacour | 2014-02-08

Uśmiałam się do łez ! Uma Thurman,zombi , Van Gogh , babcia Zosia - nie ma to jak wyobrażnia młodego człowieka :)

| 2016-03-16
Przeczytana: 11 marca 2016

Książka Pawła Beręsewicza. Opowiada o dziecku, które odkryło tajemnicę ojca- bliznę, którą ten ukrywał pod swoją brodą. Chłopak jest zaciekawiony i próbuje wypytać o to ojca- ten jednak nic mu nie mówi. Chłopiec wyobraża sobie coraz ciekawsze i bardziej zaskakujące pomysły. Naprawdę warto przeczytać!

Michasia | 2018-07-25

Książka o chłopcu imieniem Jasiek, który nudzi się w wakacje. Mnóstwo poruszonych tematów jak: ZOMO, dawne czasy, Van Ghog i Uma Thurman. Chłopak ma dużą wyobraźnie i piszę ciekawe scenariusze dotyczące przeszłości jego ojca. Jak wiele dzieci, które chcą coś wiedzieć, a odpowiedzi nie uzyskują, Jasiek denerwuje się na dorosłych, że nie chcą mu nic mówić na temat blizny. Książka jest ciekawa, z humorem i przede wszystkim, jak widzimy po tytule z tajemnicą. Dobra lektura na letnie wieczory, zamiast elektronicznych sprzętów.

połykaczksiążek | 2016-01-14
Przeczytana: 17 listopada 2015

Tą książkę połknąłem podczas choroby.Myślę,że zaineteresuję każdego, kto lubi tajemnicze tematy tematy.

eliza | 2015-10-06

Super książka. Dodatkowo oswaja czytelnika z pewnymi realiami polskiej historii. POLECAM