Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu

Krótkie historie wielkich postaci biznesu. Myślę że można ją traktować jako początek do zgłębiania biografii postaci w niej przedstawionych.

Ostatnimi czasy jadąc z synem do szkoły słuchaliśmy z zaciekawieniem historii nieprzeciętnych ludzi, którzy odnieśli sukces w życiu biznesowym.

"Sukcesy Samouków" to niezwykła historia 50 osób - zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy często bez formalnego wykształcenia skutecznie osiągali swoje cele biznesowe.

Bardzo inspirująca a zarazem ciekawa lektura.

Bardzo inspirująca a zarazem ciekawa lektura.

Powiedzie, że jest to bardzo dobra pozycja, to jakby nic nie powiedzieć. Jest po prostu świetna! Pokazuje nam, że nie trzeba milionów, żeby założyć firmę. Mamy tu kilkadziesiąt osób, które, dzięki swojemu uporowi, odniosło sukces. Warto poszukać też więcej informacji o tych osobach. Przeczytać o jedną książkę więcej i wcielić w życie chociaż jedną rzecz.

Słuchałam książki w audiobook spontanicznie się za nią wzięłam. I tak czasem jest, że trafiam jak kula w płot z tymi spontanicznymi książkami. Ogólnie to jest dobra książka na pierwszy ogień, jak chciałoby się w pigułce “poznać” wiele osób na raz i zobaczyć trochę ich perspektywy do świata. I rzeczywiście w tej jednej książce jest wiele informacji.

Ale pod koniec zmęczyła mnie jej forma, a zarazem to, że jest trochę jak zlepek informacji z wikipedii - oczywiście jest to tylko wrażenie. Ale jednak nużące wrażenie, męczyły mnie te mini kalendarze życia osób. Słuchając ich w audiobooku drażniły, ale pewnie w papierze by tak się na mnie nie odbiło :)

Ale pod koniec zmęczyła...

Wyjątkowa pozycja, której na rynku jeszcze nie było jak ktoś już poniżej wspomniał. Cytując klasykiem "nikt nie prosił, każdy potrzebował".
Styl pisania jest bardzo przyjemny. Z tej książki można poznać między innymi jak powstał popularny portal społecznościowy - Twitter. A kto dzisiaj nie ma konta na portalu społecznościowym? (przynajmniej tam gdzie mieszkam – w USA) :)
Tak jak kilka tygodni temu rozmawiałem z moją przyjaciółką, mówiąc jej, że moim zdaniem media społecznościowe nie są stratą czasu o ile mądrze się z nich korzysta. One informują nas co się dzieje na świecie i co u naszych znajomych. "Tweetujesz" strony z wiadomościami i natychmiast masz te informacje dostępne.
No nic nie będę już przedłużał. Po prostu super książka :D

Styl pisania jest bardzo przyjemny. Z tej książki można poznać między innymi jak powstał popularny portal społecznościowy - Twitter. A kto dzisiaj nie ma konta na portalu społecznościowym? (przynajmniej tam gdzie mieszkam – w USA)...

Uważam, że książka „Sukcesy samouków - Królowie wielkiego biznesu” fascynuje swoim rozmachem i różnorodnością. Podkreśla, że nie ma jednej drogi do sukcesu lub spełnienia. Wszyscy tu jesteśmy, potykając się, szukając różnych dróg. W pewnym sensie myślę, że to niezwykłe, że każdy może odnieść sukces w chaosie, jakim jest życie.

Skąd więc wiesz, na czym się skupić lub do czego dążyć? Ta książka jest pełna sugestii, ale tylko Ty będziesz wiedział, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Te sylwetki 50 opisanych osób są niezwykłe. To różni ludzie, którzy są prężni i kreatywni i szukają rozwiązań w różnych dziedzinach biznesu.

Polecam dla tych, którzy chcą stworzyć życie swoich marzeń lub osiągnąć wyznaczony cel, albo są po prostu ciekawi ludzi sukcesu tutaj opisanych.
Nie ma nic lepszego niż ta książka.

Skąd więc wiesz, na czym się skupić lub do...

Ciekawa lektura. Jak tak się głębiej zastanowić to bardzo ciekawe, jak zmienił się świat dzięki osobom opisanym w tej książce. Ciekawe jak bardzo różniłby się świat bez tych wszystkich ludzi i ich (często pionierskich) pomysłów i udogodnień, które dzięki im powstały. Książka zachęca do głębszych refleksji.

W trakcie czytania książki okazało się, że do tej pory miałem mylną wizję na znalezienie sposobu na rozpoczęcie swojej działalności. Myślałem, że trzeba nie wiadomo jakich pokładów finansowych, wielu innowacyjnych pomysłów (swoją drogą wymyślałem takie nie do zrealizowania) oraz odpowiedniego czasu, aby zacząć.
Zrozumiałem, że jeżeli ma się pomysł na biznes to trzeba iść za ciosem.
Ludzie opisani w książce inspirują do podążania własną ścieżką, aby rozpocząć biznes i nie zastanawiać się nad tym za wiele.
Jeśli czujesz, że potrzebujesz książki, która inspiruje i pokaże, że można zacząć "od zaraz" i wdrożyć swoje pomysły nie czekając na "ten czas" to jest to najlepsza lektura dla Ciebie.

Zrozumiałem, że jeżeli ma się pomysł na biznes to trzeba iść...

Pierwsza biografia, którą przeczytałam i przekonałam się do tego gatunku, bo w połączeniu z dodatkiem rozwoju osobistego, dały ciekawy efekt. Czytałam z dużym zaciekawieniem.

Raczej nie sądzę, ze dojdę do gigantycznego biznesu, jednak do czegoś większego, czemu nie :),jestem szczerze dobrej myśli po przeczytaniu tej książki.

• Rozwój osobisty
  • Biografie, autobiografie