Inaczej o dobrym i mądrym życiu

Okładka książki Inaczej o dobrym i mądrym życiu Andrzej Moszczyński
Okładka książki Inaczej o dobrym i mądrym życiu
Andrzej Moszczyński Wydawnictwo: Andrew Moszczynski Group poradniki
poradniki
Andrew Moszczynski Group
2021-09-29
2021-09-29
rozwój osobisty inspiracja sukces biznes Andrzej Moszczyński motywacja

Parę rzeczy jest ciekawych i wartych uwagi natomiast duża część książki to po prostu zwykły zapełniacz tekstu przez co ciężko się to czyta.

Każdy powinien tę pozycję zaliczyć, a im wcześniej tym lepiej. Z drugiej strony lepiej późno niż wcale. Sama prawda objawiona na temat dążenia do spełnienia w życiu.

Naprawdę podobała mi się ta książka. Jako ktoś, kto stale martwi się o przyszłość i myśli o swoich błędach z przeszłości, ta książka zawiera wiele wspaniałych technik i sposobów myślenia, które pomogą ci w pozytywny sposób ukształtować twoje życie.
Chodzi o zmianę perspektywy, z której patrzysz na siebie, swoje życie i innych, uzyskanie kontroli nad swoimi emocjami zamiast bycia przez nie zniewolonym i umożliwienie sobie faktycznego wyboru cieszenia się życiem. Pełna cytatów i osobistych historii autora, które opisują, jak możesz zmienić swój stosunek do rzeczywistości w każdej sytuacji.

Dla mnie jeden z bardziej wciągających wstępów chyba, dlatego że poniekąd mocno opisuje moje życie w ostatnim czasie. Reszta książki jest jednak również solidna i nie żałuję jej przeczytania. Na pewno coś z niej wyniosę.

Ta książka może zmienić życie, ale musisz być gotowy, aby usłyszeć przesłanie.

Ta książka może zmienić życie, ale musisz być gotowy, aby usłyszeć przesłanie.

Bezbłędna! Na mnie wywarła spore wrażenie. Czytałam z dużym zaciekawieniem od deski do deski. Chętnie sprawdzę inne pozycje Andrzeja, bo wdziałam, że trochę tego jest, jeśli utrzymują podobny poziom, to będzie coś do poczytania.

Czytając tę książkę przypomniało mi się pewne indiańskie przysłowie, które brzmi:
"W każdym z nas walczą dwa wilki. Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pretensja, kłamstwo, pogarda i ego. Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja, pokora, uprzejmość, empatia i prawda. Który wilk wygra? Ten, którego karmisz".
Człowiek posiada wolną wolę i wybór - jest niezależny. Pokuszę się tutaj o stwierdzenie, że jest to rodzaj demokracji życiowej. Książka pokazuje, że człowiek ma równe szanse na dobre i godne życie. Odnosząc się do wyżej przytoczonego przysłowia to książka przedstawia co zyskamy jeżeli będziemy karmić dobrego wilka, ale również co stracimy, jeżeli nakarmimy tego drugiego.
Poruszane są także kwestie autorytetów. Kto w dzisiejszych czasach nie ma choć jednej osoby, którą darzy uznaniem? Autor proponuje, aby nie brać słów tych osób jako niepodważalną prawdę i mądrość, gdyż nikt nie jest nieomylny i rozważyć ich słuszność.
Muszę przyznać, że jestem całkiem zaskoczona tą książką. Podchodziłam do niej jak do kolejnej książki o rozwoju osobistym, która raczej mnie niczym nowym nie zaskoczy i kupiłam ją w zasadzie tylko ze względu na tytuł, który mnie zaciekawił. Inaczej o dobrym i mądrym życiu… i faktycznie autor pisze inaczej. Jeśli jesteś ciekawy co to „Inaczej” oznacza to zachęcam do przeczytania i przekonania się samemu.
Na koniec mojego wywodu dodam jeszcze, że autor przywrócił moją wiarę w dziedzinę jakim jest rozwój osobisty i ,że naprawdę warto, aby każdy człowiek poświecił swój czas i uwagę dla tej istotnej kwestii w życiu. Niestety wiele osób nie traktuje tej dziedziny na poważnie przez to jak jest spłycana przez ludzi (celebrytów),którzy oferują „gruszki na wierzbie” minimalnym nakładem, a potem jest tylko rozczarowanie i mówią, że to nie działa. A szkoda bo rozwój osobisty to nie tylko sukces na zasadzie kasy ale zrównoważonego, satysfakcjonującego życia, które niekoniecznie musi opierać się na pieniądzach.
Dlatego bardzo polecam tą książkę bo nie jest to standardowy rozwój osobisty, a coś więcej. Zdecydowanie więcej.

Człowiek posiada wolną wolę i wybór - jest...

Książka jest bardzo dobra. Mam wrażenie, że w tych 22 rozdziałach autor zawarł swoją dotychczasową mądrość życiową, a świadczy o tym masa przykładów z życia autora co pokazuje, że nie jest to tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. Jest to moim zdaniem dosyć wyjątkowe bo z innych książek o rozwoju osobistym mam odczucia, że to jest tylko wiedza teoretycznia, powielana przez pisarzy z innych książek i przebudowywana dla własnej, a nie praktyczna, sprawdzona wiedza na własnej „skórze”.

Myślę, że to pozycja obowiązkowa dla ludzi, którzy chcą przebudować swoje dotychczasowe życie albo je poprawić w niektórych dziedzinach. Zmiany w życiu są trudne, ale niezbędne. Tak jak baletnica trenuje i się nie poddaje by opanować do perfekcji choreografię i, gdy to osiągnie to nie przestaje na tym, ale dalej uczy się innej, kolejnej. Tak samo człowiek potrzebuje zmian, by się rozwijać. Polecam.

Czy zastanawialiście się kiedyś co oznacza słowo "mądry"? Albo jaka jest wasza definicja tego słowa?
Według słownika języka polskiego oznacza:
1. władający rozumem, mający dużą wiedzą i inteligencję, który potrafi w odpowiedni sposób wykorzystać; rozumny, rozsądny, bystry, błyskotliwy;
2. świadczący o czyjejś erudycji, inteligencji, oczytaniu, mający rozumną treść; rozsądny, sensowny, logiczny, przemyślany;
3. potrafiący radzić sobie w różnych sytuacjach, niedający się wyprowadzać w pole; sprytny, przebiegły, chytry;
4. potocznie: taki, który jest trudny, niezrozumiały; skomplikowany, złożony

Czy nie odnosi się wrażenia, że te definicje - czysto książkowe - nie mają prawdziwego odzwierciedlenia w życiu? W szkole uczą nas, że słowo "mądry" oznacza człowieka inteligentnego, który poradzi sobie w życiu ze wszystkimi trudnościami napotkanymi na swojej drodze, ale także to człowiek, który osiągnął w czasach szkolnych najwyższe oceny czy wyróżnienia, studiował na wybitnych uczelniach czy dostał nagrodę Nobla.
Książka "Inaczej o mądrym i dobrym życiu" autorstwa Pana Andrzeja Moszczyńskiego obala te wszystkie mity odnośnie definicji tego słowa, o których uczono nas w szkołach. Autor opisuje w książce życiowe aspekty dzięki, którym nasze spojrzenie na wyżej wymienione słowo ulega zmianie. Zachęcam do zapoznania się z tą pozycją, ponieważ na mnie zrobiła ogromne wrażenie i rady w niej zawarte na pewno zastosuję w swoim życiu.

Według słownika języka polskiego oznacza:

• Rozwój osobisty
  • Legimi rozwój
  • Audio🎧

Dodaj cytat z książki Inaczej o dobrym i mądrym życiu