A niech to szlag!

Okładka książki A niech to szlag! Monika Cieluch
Okładka książki A niech to szlag!
Monika Cieluch Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2021-07-14
2021-07-14
9788382194067

"A niech to szlag!" to perełka wśród książek dla Kobiet. Wzrusza i bawi jednocześnie :). Poznajemy historię głównej bohaterki, którą jest Joanna. Rozpoczyna ona pracę jako opiekunka dla czteroletniej dziewczynki, która nigdy nie poznała swojej mamy ani miłości rodzicielskiej. Mała Grace zna za to zasady, edukację, normy jak dla dorosłych. Między nimi pojawia się niezwykła więź, zrozumienie i głęboka relacja. Cudownie jest czytać o świadomej kobiecie, która chyba jako jedyna dostrzega nieufność, żal, tęsknotę dziecka za ciepłem, radością, uczuciem i spełnia to marzenie. Jak to w bajce bywa ojcem jest bardzo bogaty i bardzo przystojny anglik, w którym Asia zakochuje się z wzajemnością. Główna bohaterka jest kobietą z krwi i kości, nie dającą sobie w kaszę dmuchać, która potrafi zadbać o siebie i innych. Przygody naszej rodaczki w Anglii rozbawiły mnie do łez nie jeden raz, odzywki, w których poznajemy jej nieustępliwość oraz ducha walki są warte przeczytania. Bardzo delikatną kwestią ujętą przez autorkę jest sposób odnoszenia się do dziecka przez ojca oraz radzenie sobie ze stratą. To jakie Joanna jako osoba z zewnątrz, niania daje Timowi wskazówki i uczy go krok po kroku nawiązywanie relacji z córką jest niesamowite. Warto przeczytać w zimowe wieczory :)

Żenująco ckliwe.

Żenująco ckliwe.

Bardzo fajna książka, warta przeczytania. Lekko się czyta a z kartki na kartkę wciąga coraz bardziej. Lubię książki tej autorki.

Wysłuchałam audiobooka. Przewidywalna, ale bardzo ciepła i odprężająca opowieść. Polecam!

Czarująca i zabawna historia. Czytanie jej było świetną zabawą. Urzekła mnie i sprawiła, że nie mogłam odłożyć jej ani na chwilę.

Książka jest pełna humoru. Opisuje perypetie Polki, która postanowiła dorobić w Anglii. Wszystko byłoby super gdyby nie tajemnice... Polecam na zrelaksowanie się.

Książka którą całkiem przyjemnie się czytało, aczkolwiek przeszkadzało mi parę rzeczy. Jednymi z nich są przeskoki czasowe, czytając miałam wrażenie, że minęło kilka dni a później okazywało się, że to było kilka tygodni. Drugą kwestią są zwierzęta, które zostały przygarnięte, pomijając przypadkową i tragiczną śmierć jednego z nich to troszkę zostały uprzedmiotowione...a tyle się mówi o tym, że przygarnięcie zwierzaka powinno być ważną i przemyślaną decyzją na całe życie. No i coś nie do końca pasowało mi w bohaterach a siostra głównej bohaterki i jej zachowanie to już w ogóle dramat. Liczyłam na to, że w końcówce chociaż się zrehabilituje ale niestety zabrakło szczegółowego przedstawienia naprawy ich relacji. Może warto pomyśleć o epilogu bo tak jest mały niedosyt. No i ciężko uwierzyć w przyjaźń łączącą byłych narzeczonych, myślę, że bardziej wiarygodne byłoby przedstawienie tej historii trochę inaczej.
Podsumowując, jeżeli brak pomysłu na kolejną książkę którą chcecie przeczytać warto rozważyć te opcję!

Super książka do relaksu. Weszła leciutko. Doceniam poczucie humoru autorki.

Super książka do relaksu. Weszła leciutko. Doceniam poczucie humoru autorki.

Urocza książka. Chwyta za serduszko, ale są też momenty, że można płakać ze śmiechu, jak np. akcja z tłuczkiem do mięsa. Ze swojej strony serdecznie polecam przeczytać.

Z kategorii łatwych i przyjemnych 😊

Z kategorii łatwych i przyjemnych 😊