Celebryta

Okładka książki Celebryta M.B. Morgan
Okładka książki Celebryta
M.B. Morgan Wydawnictwo: Amare Cykl: Celebryta (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Celebryta (tom 1)
Amare
2021-07-07
2021-07-07
9788382194234
erotyk romans Włochy Toskania wino

Marcelina jest dziennikarką. Światełkiem w tunelu w jej karierze staje się telefon od Daniela Milewicza, syna kulinarnej legendy, który zgadza się przeprowadzić z nią wywiad. Z początku on ma plan przylecieć do Warszawy, jednak, gdy w efekcie obowiązki zatrzymują go u siebie, to Marcelina musi udać się w podróż do Włoch.

Z piórem autorki miałam do czynienia przy książce „Naucz mnie kochać”, która wywarła na mnie naprawdę wspaniałe wrażenie i postawiła poprzeczkę dość wysoko. „Celebryta” niestety nie przeskoczył tej poprzeczki, ale zważając na to, że książka ta była debiutem, należy być wobec niej mniej brutalnym. Nie mówię tutaj o warsztacie M.B.Morgan, bo książkę czyta się niesamowicie lekko i szybko - to na ogromny plus. Nie brakuje tutaj humoru, czadowych dialogów i oczywiście przecudownych opisów Włoch, przez co aromat potraw i smak wina wręcz buzują w nozdrzach i kubkach smakowych pomimo tego, że poznajemy je zaledwie poprzez słowa.

To, co mnie zawiodło, to niestety bohaterowie i relacja pomiędzy nimi. Za szybko się to potoczyło. Potem średnio przekonywało mnie kłócenie się i godzenie co kilka stron, oraz obrażanie się o błahe sprawy, zwłaszcza że bohaterowie wiek młodzieńczy mają już raczej dawno za sobą. Czasami miałam wrażenie, że kolejne kłótnie bohaterów są jedynie pretekstem do tego, aby mogli pogodzić się w łóżku. Nie zrozummy się źle, dla miłośników erotyków to zapewne bardzo na plus, mnie niestety nie kupiło.

Na ogromny plus Kaśka, która była w całej tej historii promykiem radości. Uwielbiam takie barwne postacie, które potrafią się śmiać i podtrzymywać na duchu, pomimo tego, że one same w życiu nie miały lekko.

Historię ogólnie polecam, to wspaniała podróż do przepięknej Toskanii. Emocji z pewnością również nie braknie!

(Recenzja nie jest współpracą reklamową)

Z piórem autorki miałam do czynienia przy książce...

2049

Książka „Celebryta” M.B. Morgan zabiera nas do świata Marceliny Cieszyńskiej i Daniela Milewicza, którzy dostarczą czytelnikom wiele emocji.
Marcelina dostaje ogromną szansę na rozwój swojej dziennikarskiej kariery. Kobieta będzie przeprowadzała wywiad w Toskanii z synem legendy polskiej telewizji kulinarnej.
Ona to kobieta na zakręcie, nadal odgrzebuje zdradę męża. Nie ma odwagi, aby rozwieść się, aż do pewnego momentu.
On to mężczyzna rozchwytywany przez kobiety, niestały w uczuciach i związkach.
Czy bohaterowie będą mogli stworzyć coś trwałego?
Czy Marcelina rozwinie skrzydła dziennikarskiej kariery?
Jak wiele może znieść zdradzona kobieta?
Czy nieporozumienia mogą wpłynąć na szczęśliwy koniec?
Debiutancka książka autorki zabiera nas do polskiej rzeczywistości i słonecznych Włoch. Miłość, przyciąganie, pożądanie, wino, aromatyczne smaki, dziennikarska kariera i aromatyczna kuchnia zabierają nas w świat, który można zekranizować sobie w wyobraźni.
Miło spędzony czas.

Ona to kobieta na zakręcie, nadal odgrzebuje zdradę męża. Nie ma...

Urocza Toskania, włoskie smaki i życie w blasku reflektorów... Czy młoda redaktorka Polskiej gazety odnajdzie się w tych realiach?
___________

"Celebryta" to na tę chwilę jedyna książka autorki, której nie miałam jeszcze przyjemności czytać. Uwielbiam pióro Małgosi, dlatego postanowiłam nadrobić jej debiutancką powieść. Jak wypadł w moich oczach #celebryta ? Niestety trochę mniej korzystnie niż pozostałe książki. Wydaje mi się, jednak że wszystko za sprawą później wydanych, a już przeze mnie przeczytanych powieści autorki.

Największy zarzut mam do kreacji postaci. Z przykrością muszę to napisać, ale nie polubiłam się z nimi. 🤷 Daniel od pierwszych stron wywarł na mnie tragiczne wrażenie 🤦 i niestety prawie do samego końca tak było. Jeśli chodzi o Marcelinę eh no szkoda mi jej. Niby dorosła niby wiele przeszła, a jednak taka zaślepiona. Dopiero końcówka dała mi nadzieję, że jednak może coś zaczęło do niej docierać.

Wielokrotnie drażniło mnie zachowanie tej dwójki, a prędkość, z jaką rozwijała się ich relacja... Niestety to nie dla mnie, nie lubię tak. 🥹 Zupełnie nie poczułam tego przyciągania pomiędzy nimi. Przykro mi to pisać jednak CELEBRYTA okazał się historią nie dla mnie...

___________

Marcelina Cieszyńska jest młodą reporterką, która ma właśnie szansę osiągnąć wielką karierę. Daniel Milewicz jest synem legendy polskiej telewizji kulinarnej i wkrótce otworzy w Toskanii własną restaurację. Mężczyzna zaprasza kobietę do Włoch, aby udzielić jej wywiadu.

"Celebryta" to debiut autorki, jednak miałam już przyjemność poznać i pokochać jej twórczość przy innych książkach. Morgana jest chyba jedyną autorką, która zabiera nas w przeróżne zakamarki świata. Kocha podróżować, wiele już zobaczyła i doskonale oddaje klimat zagranicznych miast, sprawia, że tak naprawdę nic nie robiąc możemy zwiedzać i poznawać tradycje innych państw. Włochy to piękny kraj, a dzięki "Celebrycie" mamy przyjemność udać się do Toskanii i jej okolic, a także "spróbować" ich potraw. Czułam się jakbym niemal tam była, te krajobrazy i wspaniali, gościnni ludzie.. zupełnie inni, niż w Polsce. Pozazdrościłam naszym głównym bohaterą, w szczególności Marcelinie, że z taką łatwością się tam odnalazła i spędziła kilka tygodni w tak wyjątkowym miejscu. Odkryłam również wartość wina, którym fascynował się Marcel - dla niego to coś znacznie więcej i kupił mnie sposobem w jaki o nim opowiadał, widać było, że naprawdę wiele dla niego znaczy i to nie bez przyczyny.
Historia również jest przesiąknięta pożądaniem, humorem, ale i poważnymi decyzjami. Bycie celebrytą wcale nie jest usłane różami, wręcz przeciwnie. Często mają problemy z zawarciem prawdziwych relacji. Nie wiadomo, czy faktycznie komuś na nich zależy, czy tylko na ich sławie i pieniądzach. Często słyszymy rzeczy na ich temat, które nie są prawdą, tylko głupimi plotkami. Są tak samo ludźmi jak my, mają swoje problemy i przede wszystkim uczucia.
Jedyne co mi się w tej książce nie podobało, to zbyt szybka relacja Marceliny i Daniela. Miałam wrażenie, że patrzeli na siebie tylko w kontekście fizycznym, a chemia powstała pomiędzy nimi dopiero z czasem. Nie do końca mi to ze sobą współgrało.

Lubicie wino, Włochy i dobre historie wypełnione pysznym jedzeniem, podróżami i przede wszystkim miłością? Jeżeli tak, to "Celebryta" jest książką dla Was. Jest to jedna z moich ulubionych książek, w dodatku napisana przez jedną z moich ulubionych polskich pisarek. Fenomenalna książka o losach Marceliny, której życie diametralnie się zmieni i to przez pewnego celebrytę. W dodatku akcja rozgrywa się jednocześnie w Polsce, jak i w pięknej i słonecznej Italii!
Jeżeli jeszcze nie przeczytaliście tej książki, to naprawdę warto nadrobić zaległości. Zwłaszcza, że już w lipcu premierę ma kontynuacja - "Powrót celebryty" 🇮🇹🥰❤️

M.B. Morgan "Celebryta"
Wyd. @wydawnictwo_amare 🔥
---------------------------------------------------------------
Marcelina jest dziennikarką i kiedy dowiaduje się, że Daniel Milewicz, syn legendy polskiej telewizji kulinarnej chce udzielić jej wywiadu to wpada w wielką euforię. Nikomu nie udało się tak naprawdę zrobić tego co ona dokonała i dlatego chcę zrobić to jak najlepiej . Kiedy go spotyka jest w szoku jak jest wobec niej bezpośredni. Wkrada się u nich mały flirt i co z tego wyniknie ?
Kochani jest to pierwsza powieść autorki ale udało mi się ją dopiero teraz przeczytać i powiem wam, że oczywiście to była kolejna petarda. Książki od tej autorki zawsze wywołują u mnie uczucie wielkiej ekscytacji. Kiedy zaczynam czytać od razu czuje się jakbym tam była i bardzo chce poczuć ten klimat całą sobą. To jest tak niesamowita przygoda, że jestem pełna podziwu talentu jaki ma właśnie M.B. Morgan. Tym razem przenosimy się w świat kulinarny, gdzie poznacie wiele smaków pysznego jedzenia ale i także różne rodzaje win. Oczywiście mamy tu romans, który spowodował wiele różnych sytuacji i zwrotów akcji. Ja jestem zachwycona jak zawsze tym jak dokładnie stworzyła tych bohaterów. Daniel ma swój charakter i czasami potrafił zaskoczyć swoimi decyzjami. Zresztą Marcelina także potrafiła nas zaskoczyć i zawalczyć o to co jej się należało. To jak zakończyła się ta książka to miód na moje serducho chociaż oczywiście czekam na dalszy ciąg tej gorącej i pięknej opowieści. 🔥❤️🍷

M.B. Morgan "Celebryta"
Wyd. @wydawnictwo_amare 🔥
---------------------------------------------------------------

Tęsknicie za słonecznymi dniami? Zapachem suchego powietrza? Lekkimi, zwiewnymi ubraniami? No to "Celebryta" powinien być dla Was jak recepta. Uleczy i rozgrzeje Wasze serduszka. M.B. Morgan zdecydowanie potrafi swoim tekstem przywoływać miłe, gorące chwile. Można zatopić się wraz z bohaterami w szaloną, nieprzewidywalną historię. Ja zdecydowanie polecam.
Normalna, pracująca latami na swój sukces dziewczyna wreszcie ma szansę na wzniesienie swojej kariery na wyżyny. Odzywa się bowiem do niej agentka sławnego restauratora i informuje, że Pan Milewicz zgadza się na osobisty wywiad. A przecież on nie zgadza się na ŻADNE wywiady! W czasopiśmie w którym pracuje Marcelina wybucha niemała euforia na wieść, że jedna z redaktorek zdobędzie wywiad od człowieka, który wywiadów nie daje. Ona sama jest w ogromnym szoku, a nie wie jeszcze jaką lawinę zmian wywoła jedna decyzja o przyjęciu zlecenia. W ciągu kilku tygodni jej życie zamieni się w szaloną przygodę pełną namiętności, dobrego jedzenia i wyszukanych trunków. A to wszystko za sprawą jednego niepokornego celebryty. Przekonajcie się jednak sami jakie skutki przyniesie to zlecenie.
A może już jesteście po lekturze "Celebryty"? Ja jestem i chociaż zawsze mówię, że ciepłe kraje to nie moje klimaty to jednak za sprawą tej książki przyjemnie było się przenieść na parę chwil do słonecznego kraju i jego cieszących się życiem mieszkańców. Gosia ma ten dar, że oprócz samej fikcji przemyca dużo prawdy o ludziach, wpływie klimatu na człowieka, dobrym jedzeniu. I to w tej książce robi niesamowitą robotę. Wszystko niesamowicie ze sobą współgra i tworzy świetną całość. Jeszcze raz serdecznie polecam.

Normalna,...

Celebryci mają trudniej. Nie wiedzą, czy inni są z nimi dla miłości czy tylko na sławy.

"-Ty mnie przecież w ogóle nie znasz..
-Nie znam.Ale poznawanie ciebie stało się właśnie jedną z najbardziej fascynujących podróży,w jakie kiedykolwiek wyruszyłem."

Marcelina właśnie dostała informację,że ma przeprowadzić wywiad z Danielem Milewiczem-TYM Milewiczem-synem legendy polskiej telewizji kulinarnej.Jest zaskoczona, ponieważ mężczyzna nie udziela wywiadów. Dla niej może to oznaczać otwarcie drzwi do kariery! Marcelina wyrusza do Toskanii, gdzie ma poznać przystojnego Daniela, aby przeprowadzić wywiad życia.Czy ta znajomość zakończy się tylko na wywiadzie?Czy celebryta jest skłonny się zakochać?Czy Marcelina jest gotowa na zmiany?

Ale to była cudowna podróż pełna smaków i pięknych miejsc!Jestem pod wrażeniem jak autorka przedstawiła Włochy,miałam wrażenie,że byłam tam razem z bohaterami. Szczególnie podczas nagrywania programu telewizyjnego,wszystko było tak cudownie opisane😊te wszystkie potrawy,wina,historie winnic i wspaniali ludzie!

Z tą książką nie da się nudzić! Nasi bohaterowie nam na to nie pozwolą.Oboje mają charakterki🤣Oboje uparci,zabawni, stawiający na swoim.On ze świata kamer i sławy,korzystający z życia.Ona zwykła dziewczyna pisząca artykuły, zatrzymała się w pewnym momencie swojego życia i nie potrafiła wprowadzić zmian.Razem tworzyli niezłą mieszankę wybuchową😈Przyciągali się i odpychali i tak w kółko.

Daniel otworzył się przed Marceliną.Pokazał jej swoje prawdziwe wnętrze.Opowiedział o swojej rodzinie,o swoich początkach przed kamerami,pokazał to wszystko z innej strony. Niby miał wszystko,a jednak nie ..

W końcu zrozumiała,że musi ruszyć ze swoim życiem do przodu,że sprawy,które się nie układają należy zakończyć. Jej małżeństwo istniało już tylko na papierku. Dzięki temu mogła otworzyć się na prawdziwą miłość. Daniel wydobył z niej kobietę na nowo, już nie była tą samą niepewną Marceliną. Do tego jej kariera nabierała tempa.

Warto wspomnieć o postaci Kasi, rewelacyjna przyjaciółka! Zawsze była obok, zawsze wiedziała co powiedzieć, jak pomóc i doradzić. Jak to mówią- odpowiednia osoba do tańca i do różańca🤣 Super, że miały siebie!

Polecam !😍😍

"-Ty mnie przecież w ogóle nie znasz..

fantastyczna! idealna na wakacyjny czas. czulam sie tak, jakbym sama podrozowala po Toskanii wraz z glownymi bohaterami... ach ile bym dala zeby moc sie z nimi napic wina w jednej z opisywanych winnic! wspaniala ksiazka!