California Boy

literatura młodzieżowa
Szósty Zmysł
2021-06-30
2021-06-30

Nie wciągnęła mnie ta pozycja. Nie była zła, po prostu nudna trochę dla mnie. Nie zmienia to faktu, że rozczuliła mnie relacja bohaterów - oboje wydawali się totalnymi słodziakami. Problemy Lizzy z matką i pokazanie co się dzieje w jej głowie przez traumy na okejkę - gdzieś tam mnie poruszyły ale nie było to nic wow i myślę, że ta książka nie miała tego na celu. Na posłuchanie w tle i nie zwracanie większej uwagi na fabułę do sprzątania czy robienia zakupów się nada. Podsumowując - spokojna, luźna, z optymizmem, bez fajerwerków.

Przemęczyłam ją. Nie polecam, szkoda czasu.

Przemęczyłam ją. Nie polecam, szkoda czasu.

Nie wciągnęła mnie. Z żadnym bohaterem nie poczułam więzi. Na wielki minus dla mnie szybki rozwój relacji między głównymi bohaterami. Przeszli dosłownie od zera do setki w ciągu pierwszych 40 stron, a później nie działo się w sumie nic. Najbardziej podobały mi się opisy meczów i treningów hokeja.

Bardzo fajna powieść, ale chyba bardziej dla młodzieży lub dwudziestokilkulatków. Ja się nie zawsze odnajdywałam w problemach Danny'ego i Lizzy.

Zimna Minnesota, hokej, pasja, miłość, sztuka i dwoje młodych ludzi. On planujący swoją przyszłość, ona uciekająca przed przeszłością. Połączy ich miłość do hokeja, a także uczucie, które zacznie się między nimi rodzić.

Lizzy Farell — dziewczyna jest fanką hokeja i ogląda wszystkie mecze ulubionej drużyny — Minnesota Lions. To nietypowe zainteresowanie jak na studentkę grafiki. Miłością do hokeja zaraził ją dziadek, z którym mieszkała przez jakiś czas.

To właśnie z nim i babcią miała najlepsze relacje ze swojej rodziny. Jej dzieciństwo nie było łatwe, nie mogła być beztroskim dzieckiem robiącym, co chcę. To matka zniszczyła jej dzieciństwo, stawiając wysokie wymagania.

Lilith Farell to okrutna kobieta, pozbawiona uczuć i niekochająca swojej córki. Dla niej zawsze najważniejsze były pozycja społeczna i życie w luksusach. Jedyne co ją łączy z córką to talent i miłość do malarstwa.

Lizzy prowadzi konto na Instagramie, gdzie wstawia zdjęcia swoich obrazów. Ze względu na przeszłość ukrywa się pod pseudonimem. Dziewczyna nie chce, by matka ją odnalazła i na nowo zasiała spustoszenie w jej życiu.

Danny McGregor — zawodnik jednej z drużyn NHL. Pochodzi z Los Angeles i ma typową urodę surfera, przez co w drużynie zyskał pseudonim „California Boy". Jest przystojny i przyciąga uwagę kobiet, jednak nie jest on typem, który zmienia je jak skarpetki.

Gra to nie tylko to, co widać na meczach to także mnóstwo treningów, po których towarzyszy zmęczenie. Sport daje Danny'emu wiele radości i satysfakcji, ale również wiąże się z tym, że ma mało czasu na inne rzeczy.

Chłopak ma kochającą i wspierającą go rodzinę. Pasję do sportu odziedziczył po rodzicach nic w tym dziwnego, bo trenował od najmłodszych lat. Jego siostra również zajmuje się sportem jednak inną dyscypliną — gra w tenisa.

Relacja Lizzy i Danny'ego rozwijała się w spokojnym tempie, oboje poznawali się i starali się znaleźć dla siebie czas w natłoku obowiązków. Nie było tutaj jakichś fajerwerków i ogromnej namiętności, scen zbliżeń zbyt wielu nie znajdziecie. Mimo to ich związek był wiarygodny i oparty na wzajemnym szacunku i wsparciu.

„Garnęłam się do niego, bo czułam przy nim coś, czego doświadczałam po raz pierwszy - i kręciło mi się od tego w głowie. Spokój. Bezbrzeżny spokój. Coś tak innego.”

Książka jest lekka i szybko się ją czyta, w sam raz na chwilę odpoczynku. Nie ma w niej jakiś skrajnych emocji i nie dzieje się tam nic strasznego mimo to jest fajna i warta uwagi.

Wspaniała optymistyczna historia o miłości, przyjaźni i zaufaniu

Wspaniała optymistyczna historia o miłości, przyjaźni i zaufaniu

Książkę owszem czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Nie mniej jednak kiedy kilka lat temu czytałam ją na platformie #wattpad to zakończenie podobało mi się bardziej w tamtej wersji pomimo że było smutne. Nie zmienia to faktu że nadal nie się książka bardzo podoba.

Ksiazka lekka i relaksująca, idealna na ciężki dzień po pracy. Jednak bohaterzy trochę irytujący.

Lekka, sympatyczna lektura. Hokeista i malarka mierzą się ze swoimi traumami i walczą o marzenia. Wątek miłosny między nimi powoli rozwija się przez całą powieść. Życzyłabym sobie może trochę bardziej wartką akcję, ale ogólnie książka jest ok. Powieść dedykowana bardziej młodzieży, ale do popołudniowej kawy można przeczytać.

1983

Mh nie wiem o czym była ta książka. Jest chłopak i dziewczyna i tyle. Najciekawszy wątek nie został w żaden sposób zakończony.

• Przeczytane w 2021
  • Audiobooki