Pocałunek gwiazdy

Okładka książki Pocałunek gwiazdy A.L. Jackson
Okładka książki Pocałunek gwiazdy
A.L. Jackson Wydawnictwo: Muza Cykl: Falling Stars (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Falling Stars (tom 1)
Kiss the Stars
Muza
2021-07-14
2021-07-14
Łukasz Kwiatkowski
samotne macierzyństwo muzyka Rock miłość romans

Książka miała potencjał ale mnie nie urzekła. Strasznie autorka wszystko rozpisywała aż za bardzo a najbardziej wnerwilo mnie koniec książki. Na końcu w końcu była akcja ale za szybko to się wszystko potoczyło. Miałam wrażenie że autorce już się nie chce pisać i na szybkiego skaczyla tą książkę. Tam mi brakowało tego rozdziału z perspektywy naszej głównej bohaterki

W ramach akcji #czytamystosy2023 u @booksmyhobby w końcu przeczytałam "Pocałunek Gwiazdy" autorstwa A. L. Jackson, która rozpoczyna serię Falling Stara a książkę do czytania wybrała mi @kocham.books

Delikatnie czuję się rozczarowana tą pozycją, liczyłam trochę na coś innego. Bardzo lubię książki z motywem muzycznym i myślałam, że tu to dostanę, a niestety było go bardzo mało i był to tylko wątek w tle. Autorka w tej powieści skupiła się bardziej na głównych bohaterach i na ich trudnej przeszłości. Występuje tu także wątek samotnej matki, miłość brata do siostry i oczywiście mamy tu także romans.
Jak dla mnie akcja tej powieści toczyła się za wolno, a początek historii był tak zagmatwany, że nie wiedziałam o co chodzi, kto jest kim i czyje są dzieci, zbyt dużo informacji jak na początek, później udało się to jakoś ogarnąć 😅
Jedynie co mnie ciekawiło w tej książce to postać Leifa. Byłam ciekawa jego przeszłości i tego co ukrywa.
Zakończenie dosyć przewidywalne.

Książka jest takim średniakiem i nie zostanie za długo w mojej pamięci. Na półce mam drugą część, ale narazie się wstrzymam z jej czytaniem 🤭

✨ Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza ✨

Początek książki nieciekawy, fabuła rozwija się dopiero pod koniec. No i za dużo nieziemsko przystojnych mężczyzn i pięknych kobiet. W sumie autorka ma toporny styl pisania

Dużo mroku skrywała w sobie ta powieść. Kupa nieszczęść, ale i odnajdowanie drogi ku światłu. Dla mnie trochę za dużo przemocy, ale ratuje fakt, że dobrze napisana i szybko się czytało. Wyciągała.

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Pocałunek gwiazdy - to pierwszy tom z cyklu „Falling Stars” i kolejna pozycja od A.l Jackson, którą miałam okazję przeczytać…muszę to powiedzieć - poprzednia seria podobała mnie się niezmiernie a tu mam mały problem…książkę czytałam przez kilka dni ( a miałam wrażenie jakbym czytała ją znacznie dłużej )…jakoś nie potrafiłam się wciągnąć w fabułę…w moim odczuciu problem leżał, w tym, że książka była zbyt dokładna…i do tego ten patetyczny język, który był męczący…zbyt dużo opisów, które niestety się powielały…co z kolei powodowało, że po przeczytaniu paru rozdziałów robiło się nużąco…zbyt dużo zbędnych wątków, które nic nie wnosiły do historii…zbyt dużo wewnętrznych, monotonnych rozmyślań głównych bohaterów...sam pomysł był dobry, ale przedobrzony…umęczyłam się czytając, a z pewnością nie po to sięgam po książki…

Wow. Ta książka napewno zostanie mi w pamięci. Na początku nie wiedziałam zbytnio o co chodzi i czułam się jakby bohaterowie mówili zagadkami, jednak z czasem wszystko stawało się jasne. Czytałam tą historię z zapartym tchem i nie mogłam się od niej oderwać chcąc wiedzieć co wydarzy się dalej i o co w tym wszystkim chodzi.
Bohaterowie napewno zapadną mi w pamięci. Wszystkie dzieciaki po prostu skradły mi serce, zresztą jak cała ekipa opisana w tej książce.
Zupełnie nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji na końcu jednak na szczęście wszystko szczęśliwie się skończyło.
Nie wiem co więcej napisać o tej historii ponieważ jestem zaraz po przeczytaniu i muszę sobie to wszytki jeszcze pokładać. Jednak jak na razie jest to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w tym roku.

Bohaterowie napewno zapadną mi w pamięci....

Na szczęście treść podobała mi się dużo bardziej niż okładka!
Mogę nawet powiedzieć, że Pocałunek Gwiazdy pozytywnie mnie zaskoczył. Jest to wprawdzie kolejny tytuł, który przesłuchałam na legimi jako audiobook, a myślę, że takie książki ocenia się lżej, niż gdyby czytać je w papierze (chyba za każdym razem będę to powtarzać)
Główna bohaterka jest samotną matką, a to już było fajnym odstępstwem od większości romansów.
Czasem jest tak, że spotykamy nową osobę w swoim życiu, a mamy wrażenie, jakbyśmy znali się od dawna, nadajemy na tych samych falach. Tak potrafi być i ja w to wierzę.
Czasem jest tak, że cholernie kogoś pragniesz i też nie jesteś w stanie nic z tym zrobić.
Między Mią i Leifem tak właśnie było.
Tylko, że on, nie uważa się za dobrego człowieka, a jego życiem kieruje pragnienie zemsty.
Ona niedawno przeżyła coś strasznego i zdecydowanie potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa, szczególnie, że ma dwójkę dzieciaków.
Wiem, może brzmi banalnie i powtarzalnie, ale ta historia miała w sobie coś fajnego.
Dodatkowo, wątek, hm, sensacyjny, no i muzyka w tle!
Na luźny, leniwy wieczór i lekkie odmóżdżenie jak najbardziej się nadaje.
Nie brak tu wprawdzie absurdów, ale nie są one szczególnie irytujące, przynajmniej dla mnie nie były.

Na szczęście treść podobała mi się dużo bardziej niż okładka!
Główna bohaterka jest samotną matką, a to już...

Bardzo przyjemna książka.

Bardzo przyjemna książka.

Tuu daje 5/10, bo mam mieszane uczucia co do tej książki.
Fabuła, pomysł, bohaterowie całkiem fajni i za nich bym dała nawet 7/10.
Aleee te przeciągłe opisy ich uczuć, scenerii tak drażniące że masakra. W sumie tam są 3-4 dni opisane na 440 stronach. No koszmar i tu bym dała 1/10. Dlatego wypośrodkowane.

I powiem szczerze, że bardzo chcę przeczytać 2 tom, ale się boję że i tam będą te przydługawe opisy :(

Tuu daje 5/10, bo mam mieszane uczucia co do tej książki.
Fabuła, pomysł, bohaterowie całkiem fajni i za nich bym dała nawet 7/10.

I powiem szczerze, że bardzo chcę przeczytać 2 tom, ale się boję że i...

Pierwsze 32 strony porażka dla mnie, nudne, nic mnie w tym nie przyciągnęło do dalszej historii.

• Przeczytane 2021
  • Romans