Otchłań pożądania

Małgorzata Hesko-Kołodzińska
erotyka literatura erotyczna Grey seks

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Miałam spore oczekiwania po tej książce, niestety trochę mnie rozczarowała. Momentami chciałam żeby już się skończyła ale dobrnęłam do końca. Dobra ale bez polotu, nie czytałam z zapartym tchem

im naprawdę jest Sadie?
Ponad dwudziestoletnią dziewicą, chcąca pozbyć się wianuszka?
Prostytutką lubiącą swoją profesję?
Czy może baristką z pobliskiej kawiarni?
W każdy pierwszy piątek miesiąca, jest koleją partnerką Joego. W myślach odtwarza jego opowieści, marząc o tym aby znaleźć się na ich miejscu.

Uczciwość małżeńska związuje jej ręce, niechcąc przekroczyć niewidzialnej granicy zdrady.

Ciężko jest mi napisać coś więcej, nie ujawniając zakończenia powieści. Nie potrafiłam tez jednoznacznie kibicować któremukolwiek z bohaterów.

Każdy wariant finału wydawał się być złym, a zarazem dobrym.

Sama powieść nie jest jednoznaczna. Odnajdziemy w niej poczynania godne pochwały oraz te, które moglibyśmy negować.

Zaskakująca, wciągającą, inna.
Myślę, że to odpowiednie słowa, którymi mogłabym ją opisać.

im naprawdę jest Sadie?
Ponad dwudziestoletnią dziewicą, chcąca pozbyć się wianuszka?
Prostytutką lubiącą swoją profesję?
Czy może baristką z pobliskiej kawiarni?

Uczciwość małżeńska związuje jej ręce, niechcąc przekroczyć...

Tak jak pisałam poprzednio, że kolejna książka jest lepsza od poprzedniej, tak samo było i tym razem. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie, chociaż początkowo ciężko było mi się wdrożyć. Z czasem jednak historia nabrała kształtów i zaczęłam ją lepiej rozumieć. Podobnie jak bohaterkę, którą szczerze polubiłam. Sam opis z tyłu książki niewiele mi o niej powiedział, a czytając miałam okazję dobrze ją poznać i problemy, z którymi się na co dzień mierzyła. Otchłań pożądania to najlepsza książka autorki, jaką miałam okazję czytać.

Nowa odsłona, stara historia. Megan Hart, poczytna autorka powieści zagranicznych, doczekała się wznowienia swojej trylogii w nowej szacie graficznej. Dzięki temu czytelnicy mogą przypomnieć sobie jej twórczość oraz - jeśli jeszcze nie mieliście okazji - poznać jej romantyczną historię.

Nie będę Was oszukiwać, cała trylogia jest banalna a historia sama w sobie dość przewidywalna. To typowy erotyk, w którym fabuła skupia się przede wszystkim na miłosnych rozterkach głównych bohaterów i dookoła nie dzieje się nic innego. Jednak i takie książki są czasami potrzebne, typowe czasoumilacze, historie niezobowiązujące, lekkie, ale przy tym przyjemne w odbiorze i bez wątpienia ta seria się do nich zalicza.

Osobiście bardzo lubię książki Hart, znacznie lepiej czytało mi się je niż znanego Grey'a. Jak na literaturę erotyczną przystało historia błądzi pomiędzy typowymi schematami, skupia się na dość intensywnych, zmysłowych, ale na pewno nie przeznaczonych dla młodego czytelnika scenach i pozwala głównej bohaterce odkrywać nowe oblicza pożądania. Wpuszcza do swojego małżeństwa trzecią osobę i to co dzieje się pomiędzy nimi nie zawsze jest dobre, ale za to pozwala kobiecie odkryć czego tak naprawdę pragnie.

Autorka pisze lekko i obrazowo, dokładnie tak jak wymaga tego typu książka. Nie będzie wątków pobocznych, nie będzie skomplikowanych motywów, nie będzie także wartości do rozstrzygnięcia pod względem moralnym. Liczy się tu i teraz, czyli chwila wielkiego pożądania, potrzeba zaspokojenia swoich oczekiwań i eksperymentowanie seksualne. O to przecież chodzi w tego typu powieściach, prawda?

Fabuła jest prosta, wyznacza sobie cel i dąży do niego poprzez jeden wątek. Nie spotka nas więc podczas czytania żadne zaskoczenie, pojawią się również typowe, schematyczne wydarzenia, ale to akurat działa na jej korzyść, ponieważ myślę, że po takie książki sięgamy da przyjemności i potrzeby przeczytania czegoś lekkiego, co nie zmusza nas do intensywnego myślenia.

Seria budzi wiele kontrowersji, ale utrzymana jest w typowych ramach gatunku, więc nie oszukujmy się - nie będzie słodko i uroczo, tylko intensywnie i płomiennie. Bohaterowie będą przekraczać granicę, szukać nowych doznań, zrywać z zasadami typowego, cichego małżeństwa. Jeśli więc lubicie erotyki i nie jest Wam straszny wątek romantyczny jako ten kluczowy dla fabuły, polecam nadrobić zaległości i sięgnąć po książki Hart w nowej odsłonie.

Po “Barwach pożądania” oraz po “Trzech odcieniach pożądania” przyszła pora na ostatnią już książkę Megan Hart. Nie miałam wobec niej wygórowanych oczekiwań, liczyłam na opowieść podobną do pozostałych. Jak więc wypadła na tle poprzedniczek?

Sadie co miesiąc spotyka się z Joe’yem - mężczyzną, który opowiada jej o każdym swoim zbliżeniu z kobietą. Co najgorsze - Sadie wyobraża sobie, że jest jedną z tych kobiet i czuje się z tym źle. Dlaczego więc to robi, skoro w domu czeka na nią ukochany mąż?

No cóż. Sadie nie miała łatwego życia. Bardzo współczułam jej sytuacji, w której się znalazła - z jednej strony naprawdę było widać, że mimo wszystko kocha męża, z drugiej opowieści innego mężczyzny porywały ją bez reszty i pozwalały poczuć w sferze erotycznej chociaż odrobinę normalności.

Joe’ya nie byłam w stanie zrozumieć. Dla mnie takie “skakanie z kwiatka na kwiatek” jest dziwne i sama bym tak nie potrafiła. To moje prywatne odczucie i nie mnie oceniać, co kto robi ze swoim życiem. Chociaż gdybym miała wybierać, o wiele bardziej lubiłam Sadie niż jego.

To pierwsza historia napisana przez autorkę, którą czytałam z zapartym tchem, a także jedyna przy której się popłakałam. Końcówka książki bardzo mi się spodobała, o wiele bardziej niż zakończenia pozostałych.

Polecam ją osobom, które chciałyby zacząć przygodę z lekturami Megan Hart.

Historia kobiety, której życie rozpada się na kawałki przez nieoczekiwane kalectwo męża.
To nie jest romans. To smutna historia ze sporą dawką erotyki.
Powieść o odkrywaniu seksualnej strony naszej natury.
O pragnieniu namiętności i potrzebie dotyku.
Jest w niej ból, samotność i pożądanie.
I poczucie winy z powodu emocjonalnej zdrady.
Erotyczna lektura - budzi emocje.

To nie jest romans. To smutna historia ze sporą dawką erotyki.
Powieść o odkrywaniu seksualnej strony naszej natury.
O pragnieniu namiętności i potrzebie dotyku.
Jest w niej ból, samotność i pożądanie.
I poczucie winy z powodu emocjonalnej zdrady.
Erotyczna lektura - budzi emocje.

Piękna, smutna, wzruszająca. Obowiązkowo do przeczytania!

Piękna, smutna, wzruszająca. Obowiązkowo do przeczytania!

Książka niewątpliwie należy do kategorii literatury erotycznej, ale jest to erotyk najwyższych lotów. Dla mnie jest to źródło wielu emocji podczas czytania- od śmiechu po łzy, wzruszeń, przewartościowania własnych poglądów dotyczących związków międzyludzkich, niepełnosprawności itp. Ciekawa konstrukcja powieści, w której opowieści Joego przeplatają się ze scenami z realnego życia głównej bohaterki dodaje książce smaku i sprawia, że w tych powiastkach zaczynam doszukiwać się drugiego dna, nawiązania do rzeczywistości. Sceny seksu są i to dosadne, ale dzięki Pani Hart wiem, że dosadne nie muszą być jednocześnie wulgarne. Dla mnie to książka przede wszystkim psychologiczna- moje osobiste przeżycie i jedna z ulubionych powieści.

Sadie uwielbia słuchać opowieści o podbojach swojego przyjaciela. Raz na miesiąc Joe dzieli się z nią pikantnymi opowiadaniami. Dlaczego tylko go słucha? Bo ma męża. Adam jest mężczyzną marzeń. A jej nie pozostaje nic innego, niż wyobrażać sobie, że jest jedną z tych poderwanych przez Joe kobiet. Co się stanie, gdy nagle los będzie chciał zburzyć ten budowany układ? Czy Sadie wyjdzie z tej otchłani? Czy da radę?

Kolejna książka autorki w moich rękach. Tym razem od samego początku jest gorąco. Fabuła wciąga w opowiadania. A wszystko jest przekazywane z ust do ust. Od pierwszej kartki jest seksownie, sensualnie i ostro. Jak na erotyk przystało. I tak jest przez całą powieść. Autorka nie skupiła się na jednym rodzaju uniesień. Co rusz serwuje inne rodzaje kontaktów. Każde indywidualne i każde niosące inną historię. Historię podszytą erotyzmem, sensualnością. lubieżnością i niegrzecznością. Kilka miesięcy, kilka kobiet. Joe to prawdziwy bawidamek. Kocha kobiety i kocha seks. A przy tym jest fajnym przyjacielem. Sadie poza uzależnieniem od historii przyjaciela, dzięki którym może wczuwać się w role, jest fajną kobietą. Pracowitą, ambitną i lubiącą seks. Sceny uniesień opisane w powieści są pikantne. Nieprzyzwoite, dzikie i lubieżne. Historia trzyma w napięciu. Tym razem było zdecydowanie lepiej niż w "Barwach pożądania". Autorka skutecznie przyciągnęła moją uwagę. Budowała napięcie niczym fachowiec. Akcja w tej książce jest jak seks. Zaczynamy od subtelności, jakichś podchodów, które zaczynają rozpala. Kumulują się, gdy wchodzimy na wyższy poziom. Nagromadza się napięcie, które ciągle symulowane czeka na ten moment, kiedy może się uwolnić. Następuje erupcja, po czym chwila odpoczynku i regeneracji przed kolejnym wątkiem ,który zwiastuje podobną kuszącą i smakowitą atmosferę. Było ostro. Było na serio dobrze, Pomysł na fabułę był trafiony. Spodobał mi się styl autorki. Książka dostarczyła mi wielu wrażeń. Czytałam z wypiekami na twarzy. Na powieść nie nadaje się do czytania w tłumie - rumieńce na policzkach mogą zdradzić to, o czym jest. Przyjemna i lekka. W sam raz na jedno popołudnie.

Polecam.

Saide jest psychoterapeutką i zajmuje się swoim niepełnosprawnym mężem. W każdy pierwszy piątek miesiąca spotyka się z Joe, który opowiada jej o swoich miłosnych podbojach, a ona słucha. Tak fascynują ją te historie, że zaczyna utożsamiać się z kobietami, o których mówi mężczyzna. Jednak wie, że nie może zdradzić osoby, której przyrzekała, że będzie w zdrowiu i chorobie, a jej miłość jest silniejsza od wszystkiego. Co z tego wyniknie? do czego doprowadzi ta obsesja? Czy historie opowiadane przez Joe są prawdziwe czy zmyślone?

To już moje trzecie podejście do powieści Megan Hart. Przyznam się, że podobała mi się ona najbardziej ze wszystkich. Jestem tym zdziwiona, dlatego, ze raczej nie wpasowuje się w moje gusta, a jednak jestem nią zachwycona. Przez cały czas zastanawiałam się, co będzie dalej, do czego dojdzie i jak to się rozwiąże.

Ogólna ta historia ma w sobie najwięcej głębi. Pomimo tego, że opisów scen seksualnych jest mnóstwo, to dodatkowo właśnie autorka poruszyła temat niepełnosprawności i trudności, o których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy. Fabuła także nie jest aż tak szablonowa jak mogłaby się wydawać, co było miłym zaskoczeniem.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to polubiłam ich. W Saide bardzo spodobała mi się jej wierność wobec męża. To było cudownie przedstawione i takie podejście jest godne pochwały. Kobieta naprawdę się starała i czuć było, jaka miłość od niej uderza. Pomimo tego, że miała mnóstwo powodów by narzekać, to tego nie robiła, a przynajmniej nie na głos. Do tego jej podejście do pacjentów też było nieźle przedstawione. Joe zaś to przez większość książki zagadka i nie chciałabym za dużo Wam zdradzić. Jednak po przeczytaniu książki podejście do jego osoby ulega mocnej zmianie i to na lepsze. Może się na początku wydawać, że to zwykły kobieciarz, który lubi chwalić się swoimi podbojami i czego on nie potrafi, a tak nie jest do końca.

W moim odczuciu tą powieść czytało mi się najlepiej i najszybciej. Emocjonalnie wkręciła mnie najmocniej, byłam ciekawa co za chwile się wydarzy i denerwowałam się pod koniec, bo mimo, że bohaterowie zachowywali się tak jak powinni, to chciałam więcej, czego sama nie rozumiałam. Nawet końcówka mnie wzruszyła, bo nie wpadłam na to, że tak to może się skończyć i serduszko bolało. Jestem w wielkim szoku, że tyle emocji wywarła we mnie ta książka.

Dlatego jeśli szukacie ciekawej historii, z nieoczywistą fabułą, dużo ilością scen łóżkowych i zaskakującym zakończeniem, to ta książka zdecydowanie przypadnie Wam do gustu. A jeżeli szukacie jeszcze w powieściach "czego więcej", wątku trudnego, a jednak ważnego to tym bardziej, to tytuł dla Was. Ja niezmiernie się cieszę, że miałam okazję się z nią zapoznać i choć po poprzednich powieściach nie byłam przekonana to teraz ogromnie się cieszę, że dałam szansę Otchłani pożądania!