W tajemniczym, ciemnym lesie

Okładka książki W tajemniczym, ciemnym lesie Winshluss
Okładka książki W tajemniczym, ciemnym lesie
Winshluss Wydawnictwo: Kultura Gniewu komiksy
komiksy
Kultura Gniewu
2021-04-05
2021-04-05
Krzysztof Umiński
komiks bajka przygoda komedia las dzieci

Okładka książki Bajka i jej gang Agata Mianowska, Marcin Podolec
Bajka i jej gang Agata Mianowska, Ma...
Okładka książki Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz? Piotr Nowacki, Bartosz Sztybor
Jeśli zrobisz ... Piotr Nowacki, Bart...
Okładka książki Ostatni pisarz Jan Mazur, Robert Sienicki
Ostatni pisarz Jan Mazur, Robert S...
Okładka książki Ptaszyna Ian Bertram, Darcy Van Poelgeest
Ptaszyna Ian Bertram, Darcy ...

Winshluss, więc must-read. Szczerze mówiąc nie za bardzo wiedziałem czego sie po nim spodziewać, gdy tworzy dla dzieci, ale po lekturze "Pinokia" i "In God we Trust" grzechem byłoby nie sięgnąć. "W tajemniczym ciemnym lesie" zaspokoi tych, którzy są fanami autora jako rysownika. To te same kolorowe kadry z tendencją do karykatury, emocjonalnych póz i wrażeniem, że każda strona jest przemyślana tak, by czarowała barwami. Angelo ma te same gesty i ekspresję co bohaterowie innych dzieł Winshlussa, choć oczywiście zachowuje się w ramach granic konwencji komiksu dziecięcego. Fabuła - mimo, że ma wyraźne ramy - zdaje się być zbiorem pojedynczych epizodów, które w końcówce umiejętnie posplatano. Kilka dydaktycznych wątków przemyconych w niezbyt dydaktycznej formie, a do tego kapitalna kreska i przekręceni bohaterowie - dzieciaki będą zadowolone

Szukacie komedii? Chcecie coś niewymagającego myślenia a jednak genialnego? Lubicie komiksy lub dopiero przymierzacie się, żeby zacząć je czytać?
Wczoraj wpadły w moje ręce 3 komiksy od @kulturagniewu i muszę przyznać, że co jeden to lepszy, ale zdecydowanie moim faworytem jest TEN.

Genialnie wpasowuje się w mój humor, ma nietypowe rysunki (aczkolwiek ta kreska do mnie mega przemawia)!.

Jeśli znacie seriale typu: Ed, Edd i Eddy - i je lubicie to koniecznie po nią sięgnijcie.

Rozwalił mnie już sam początek: „…to mój brat. Jest skończonym debilem”. Ale chociaż i takie słownictwo się tam znajduje - nie oszukujmy się, to nie jest książka dla dzieci. Niemniej jednak nastolatkowie i dorośli znajdą tam coś dla siebie.

P.S Franky i Żożo wymiatają! Nie mogę się doczekać aż przeczytam jeszcze inne komiksy w tym uniwersum - na co liczę na potęgę!

Książka bawi i bawi. :D To jest 150 stron humoru. Polecam! Dla mnie zdecydowanie 10/10.

Tutaj link do kupienia —> https://kultura.com.pl/komiks/377/w-tajemniczym-ciemnym-lesie-1.html

#współpraca z @kulturagniewu

Angelo ma aspiracje, aby kiedyś zostać przyrodnikiem. Jego wielką pasją jest zoologia. Kolejna próba obserwacji natury przez chłopca zostaje przerwana smutną wiadomością. Babcia Angela jest bardzo chora, może nawet umierająca. Trzeba natychmiast jechać się z nią pożegnać. Rodzina chłopca wskakuje do samochodu. Po pewnym czasie robią przerwę na siku i rozprostowanie kości. Odjeżdżając nie zauważają, że Angela nie ma w samochodzie.
Chłopiec początkowo jest przerażony. Szybko jednak poddaje się przygodzie i rusza w drogę przez ciemnym las do domu babci. Spotyka wielu jego niezwykłych mieszkańców i im dalej tym w ciekawsze, czasem w przerażające wydarzenia się wplątuje.

Bardzo zaskoczył mnie ten komiks! To fascynująca historia, od której ciężko się oderwać 🥰 Znajdziecie w nim wiele inspiracji baśniami, co chwila też mamy wrażenie, że ten obcy, niesamowicie wykreowany świat jest nam nieco znany. Surrealistyczny obraz przestrzeni, po jakiej porusza się chłopiec zachwyca.

Sama historia jest zabawna i poprowadzona z rozmachem i pomysłem. Akcja pędzi i nawet na moment nie zwalnia. Nie zdziwi was zapewnie to, że tę opowieść możemy potraktować po prostu, jako doskonałą rozrywkę i świetnie spędzony czas lub możemy oddać się interpretacji "drugiego dna", jakie w sobie kryje. Nie da się ukryć, że mądrość i prawdy życiowe, co rusz nam się w niej ukazują.

Bardzo fajnym rozwiązaniem są retrospekcje dotyczące innych bohaterów. Chociażby historia wiewiórki, która chciała latać 😍 Na uwagę zasługuje również niebanalna kreska, jaką narysowano komiks! Dzięki niej jest bardzo klimatyczne.

To opowieść to wspaniała wędrówka przez życie. Pochwała szukania prostych rozwiązań, nauka mierzenia się z przeciwnościami losu, stawiania czoła temu, co nas przeraża.

Polecam
@biblioteka.malych.czytaczy

“W tajemniczym ciemnym lesie” to komiks kolorowy, o wyjątkowej kresce, który spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Ja się zakochałam! Przeczytałam go jednym tchem i naprawdę bardzo mi się podobał, od początku do samego końca. Zakończenie znalazło szczególne miejsce w moim sercu, a miałam duże obawy, że cała historia skończy się w zupełnie inny sposób. Ku mojej radości autor mnie mocno zaskoczył i uwielbiam go za to!

Historia opowiada o młodym chłopcu imieniem Angelo, którego pasją jest zoologia i przygody. Zafascynowany nowym znaleziskiem, które szybko przechwycił jego starszy brat, rozpoczyna awanturę włączając do niej maleńką siostrzyczkę. Jednak braterską sprzeczkę przerywa zapłakana mama, wszyscy zamierają w sekundę. Okazuje się, że babcia jest w bardzo złym stanie i rodzina natychmiast musi wyruszyć w podróż, aby się pożegnać. Podczas postoju, ukochana rodzinka nie zauważa braku Angelo i zostawia go samego na pastwę losu.

Chłopiec nie panikując zbyt długo, postanawia odnaleźć drogę do domu babci zupełnie sam, idąc przez las. Gdyby tylko wiedział co go tam czeka, nigdy by w to nie uwierzył.

“W tajemniczym ciemnym lesie” to opowieść, w której znajdziecie wiele odniesień do dawnych bajek. Są one idealnie wplątane w tę fantastyczną historię. Angelo dzielnie będzie stawiać czoła przeszkodom, ale czy wszystko zawsze pójdzie tak, jakby tego chciał? Kogo chłopiec spotka na swojej drodze? Sojuszników, wrogów, a może pozna nowych przyjaciół? Czy dotrze do schorowanej babci na czas?

Podróż przez tajemniczy las na pewno była lekcją życia dla ciekawego świata Angelo i z pewnością zapamięta ją na zawsze.

Gdy słyszę "LAS", to biorę w ciemno - heh - w ciemno... "W TAJEMNICZYM CIEMNYM LESIE". Komiks zabawnie-poważny, bo mówiący baśniowo, z śmiesznymi dialogami o sprawach trudnych i niebezpiecznie ostatecznych. Od pierwszych stron angażuje całą naszą uwagę, pożera wszelkie rozproszenie i daje skupienie, którego potrzebujemy do czerpania pełnej radości z czytania.
Winshluss potrafi rozśmieszyć i wzruszyć, przy czym żadna z tych reakcji nie jest przesadzona, wszystko jest akuratne, a fabuła płynie w przyjemnym, "jednostajnie przyspieszonym" tempie. Autor szybko nas angażuje w akcję, lubimy głównego bohatera - Angela, który choć ekscentryczny i czasem zbyt nachalny w swych wizjach, jest przede wszystkim ogromnie sympatyczny. Podoba mi się szczerość tego chłopca. On szuka prostych rozwiązań, wierzy w dobre zakończenie, ale nie wierzy w bajki.
Angelo i jego rodzina jadą do umierającej babci, by się z nią pożegnać. W ogólnym zgiełku, podczas postoju na siusiu i rozprostowanie kości rodzicie i rodzeństwo Angela odjeżdżają bez niego. Na początku bohater jest przerażony, panikuje, ale po chwili odzyskuje swoją pomysłowość i postanawia na własną rękę, przez las, dotrzeć do domu babci... i tak zaczyna się pełna przygód i niezwykłych postaci odyseja chłopca, którego fascynuje przyroda i który pragnie w przyszłości zostać naukowcem / podróżnikiem.
Nie spodziewałam się, że ten komiks tak mnie wciągnie. Wprost nie mogłam się od niego oderwać i połknęłam go na raz. Winshluss jest świetnym opowiadaczem, potrafi trzymać czytelnika "za gardło", nie żebrze o uwagę, on tę uwagę stwarza. Każda strona, to nowa przygoda, każdy dialog, nawet krótki i prosty, coś wnosi do całości. Artysta bawi się narratorem, wprowadza lekki zamęt, by za chwilę wszystko poukładać w spójną historię, z onieśmielającymi postaciami, na oko nie pasującymi do historii skierowanej dla młodego czytelnika.
"W TAJEMNICZYM CIEMNYM LESIE", jest świetną rozrywką, od której nie będziecie chcieli odejść, nim nie poznacie zakończenia. Mamy tu opowieść główną, oczywistą, podstawową i tę drugą, podskórną, bo w każdej przygodzie Angela jest treść ukryta, dodatkowa, komentująca ludzki świat. Bardzo podoba mi się zakończenie. Uważam, że jest genialne, takie pierwotne, dzikie i... leśne.
Jeśli chodzi o kreskę, to na początku nie byłam przekonana, ale teraz nie wyobrażam sobie, by mogła być inna. Rewelacyjnie oddaje charaktery bohaterów, tworzy klimat miejsca, a akcja staje się przez tę wyrazistość koloru i konturu barwa i spójna z tekstem. Super!
Komiks został świetne wydany, z wielką starannością (jak zawsze w przypadku tego wydawnictwa). To świetny pomysł na prezent nie tylko dla dziecka, ale z dzieckiem dorosły może się cudownie bawić i wejść w świat niby nieprawdopodobny, a jednak taki bliski, taki realny, taki świat "po sąsiedzku".

lesie ciemny, lesie dziki
8/10
krótkie gatki
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Winshluss...

W Tajemniczym Ciemnym Lesie to historia krótka, ale i treściwa. Potrafi przerazić, bawić ale i uczyć. Pokazuje drogę, która sprawia, że młodzi czytelnicy będą otwarci na przygodę, naukę i przyjaźń. Jednak sama historia to tylko połowa, którą uzupełniają rewelacyjne obrazy, ukazane w mocno ekspresyjny sposób. Autor nawet przez moment nie ulega sztampie i nie pozwala się zaszufladkować. Obrazy i kolory rozlewają się po całych stronach, dając naprawdę niesamowity efekt i nie pozwalając się oderwać od tej krótkiej, ale fantastycznej historii.

2025

Krótkie Gatki już od bardzo dawna dostarczają na naszym rynek całą masę świetnych komiksów, które tylko pozornie kierowane są do młodszego czytelnika. Większość wydanych pozycji tak naprawdę nie posiada górnej granicy wieku i sprawi wiele radości zarówno komuś, kto dopiero zaczyna odkrywać świat słowa pisanego, jak i dojrzałym 100-letnim wyjadaczom. Tak też jest w przypadku albumu W tajemniczym, ciemnym lesie który od pierwszej strony porywa odbiorcę w swój fantazyjny kreskówkowy świat.

Głównym bohaterem komiksu jest młody chłopak o imieniu Angelo, który uwielbia przygody i bardzo mocno pasjonuje się zoologią. Jego historia zaczyna się w momencie, kiedy wraz z rodziną wyrusza do domu chorej babci. Krótki postój na parkingu przy autostradzie, nagle staje się dla niego początkiem niesamowitych przeżyć, o których będzie pamiętał bardzo długo. Wszystko to przez roztargnienie jego rodziców, którzy nagle odjechali bez niego. Początkowy strach i niepewność ulatnia się niczym za dotknięciem magicznej różdżki. Młody, odważny i żądny przygody chłopak postanawia przebyć tytułowy ciemny las i samemu dotrzeć do domu ukochanej babuni. Jak łatwo można się domyślić, nie jest to „zwykła” połać zalesionego terenu, a miejsce, gdzie czekać będzie na niego wiele iście fantazyjnych rzeczy.

Wystarczy przeczytać kilka/kilkanaście początkowych stron komiksu, aby utwierdzić się w przekonaniu, że na pewno nie mamy tutaj do czynienia ze sztampowym tytułem dla najmłodszych. Autor wypełnił bowiem kolejne plansze iście fantazyjną przygodą, w której nie brakuje dobrego humoru, akcji, masy różnorodnych ekscytacji udzielających się czytelnikowi, odrobiny wyrazistych emocji i ciekawych subtelnych nawiązań do innych tytułów. Wszystko to podane jest w takiej formie, że zachwycone z lektury będzie zarówno dziecko, jak i dorosły (z dużą dozą prawdopodobieństwa nawet bardziej niż młode pokolenie).

Cały tekst na:

CZERWONY KAPTUREK POKOCHAŁA TOMA GORDONA

Winschluss, autor m.in. „Pinokia”, powraca z nowym komiksem. I kolejnym swoim dziełem osadzonym w baśniowym klimacie. Tym razem na warsztat wziął bajkę o Czerwonym Kapturku, przemodelował ją zupełnie i stworzył zupełnie nową, intrygującą całość. Dziwną, szaloną, ale naprawdę uroczą i bardzo ładnie zilustrowaną.

Głównym bohaterem tej opowieści jest Angelo, dziecko uwielbiające przygody i zoologię. Teraz jednak ma na głowie inne sprawy, a dokładniej wyjazd z rodzicami do chorej babci. Tak się jednak składa, że w trakcie postoju rodzice w pospiechu zapominają o nim i w dalszą drogę ruszają już bez syna. Panika? Strach? Obawy? Tak, ale tylko przez chwilę. Angelo jednak szybko się otrząsa i postanawia samemu dotrzeć do babci. Droga wiedzie jednak przez las, w którym kryje się wiele rzeczy, z jakimi nasz chłopiec wolałby nie mieć do czynienia…

CZERWONY KAPTUREK POKOCHAŁA TOMA GORDONA

Głównym bohaterem...

Fantastyczna przygoda w stylu Alicji w Krainie Czarów czy baśni pewnych znanych braci, ale bardzo nowoczesna, mroczna i odjechana. Mam wrażenie, że tylko udaje baśń dla dzieci o chłopcu, który wyrusza na wyprawę, a de facto większą radość sprawia dojrzałemu czytelnikowi. Znakomita narracja.

• Komiksy
  • W biblioteczce

Dodaj cytat z książki W tajemniczym, ciemnym lesie