Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny

Okładka książki Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny Witold Kawecki CSsR
Okładka książki Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny
Witold Kawecki CSsR Wydawnictwo: Jedność literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Jedność
2021-01-01
2021-01-01

Niestety tytuł bardzo wprowadza w błąd - kto pokochał Toskanię z pewnością ZNA te miejsca, a przynajmniej większość... Trochę rozczarowująca.

Toskania... moje marzenie od kilkunastu już lat. Kiedyś jednak były inne priorytety finansowe a dziś nieco brakuje nam odwagi, by jechać tam z maluchami. Gdybym jednak mogła to bez chwili zawahania wybrałabym właśnie ten kierunek na wakacje!

Chciałabym pokazać Wam dziś przepięknie zilustrowany album, przy którym można się romarzyć bez granic...

,,Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik artystyczny" autorstwa Witolda Kaweckiego, który ukazał się dzięki @wydawnictwojednosc. Autor przewodnika to z pewnością dobrze znany każdemu absolwentowi UKSW profesor nauk teologicznych, dziennikarz i kulturoznawca. Dziś mam przyjemność trzymać w dłoni elegancki i bardzo oryginalny przewodnik po regionie z moich marzeń.

Autor w swojej publikacji w bardzo dobry sposób pokazuje jak wielkim zagłębiem światowego dziedzictwa sztuki i pięknej przyrody jest ten region. Przeczytacie tu wiele o znakomitych artystach - Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Giotto. Będziecie mieli również przyjemność ich wspaniałym pracom z bliska..

Album pięknie sprawdzi się również jako prezent!

Wydawca: @wydawnictwojednosc
Data premiery: 27.04.2021

#toskania #toskaniajajkiejnieznacie #włochy #toscana #jednosc #wydawnictwojednosc #kawecki #witoldkawecki #album #przewodnik #sztuka #piękno

,,Toskania jakiej nie...

Piękna książka.
Autor opisuje miasta Toskanii, również też te mniej oczywiste,
sporo o Etruskach, a także pisze o artystach związanych z Toskanią i omawia ich dzieła.
Do tego dodał na końcu rozdział o polskim rzeźbiarzu Igorze Mitoraju, który mieszkał w Toskanii. A wszystko razem spiął mądrą refleksją dotyczącą sztuki i religii.
Bardzo polecam.

Piękna książka.
Autor opisuje miasta Toskanii, również też te mniej oczywiste,
Bardzo polecam.

“Toskania jakiej nie znacie” to najnowsza książka Witolda Kaweckiego, autora zjawiskowych “Tajemnic Caravaggia”. Nie mogłem się doczekać przesyłki z Wydawnictwa JEDNOŚĆ, a kiedy dotarła do mnie paczka z książką – rzuciłem się na nią natychmiast. Nie przeczytałem jej jednym tchem, bo to książka do smakowania, jak czytamy w podtytule – Przewodnik artystyczny. Album, przewodnik po Toskanii, historia sztuki i zbiór opowieści o toskańskich miejscach w jednym tomie!
Prolog książki, noszący tytuł Wyjątkowe miejsce na Ziemi, rozpoczyna się cytatem z Henryka Sienkiewicza – “Każdy człowiek ma dwie Ojczyzny – własną i Włochy”. Ten sam cytat widnieje jako motto blogu Italjarek.pl. Czy mogło zacząć się lepiej?
W prologu ks. profesor Witold Kawecki ofiarowuje nam swoją książkę jako przewodnik po Toskanii, który może posłużyć do planowania podróży albo umożliwić wirtualną podróż do miejsc i historii, które zostały w książce opisane.
Całość podporządkowana jest pięknu, które stanowi “najlepsze remedium na barbarzyństwo współczesnych czasów”.
Toskania jakiej nie znacie to osobisty i subiektywny przewodnik ks. Witolda Kaweckiego po Toskanii. Subiektywny, w dobrym tego słowa znaczeniu, ponieważ autor dokonuje własnego wyboru prowadząc nas przez miasta, miasteczka i regiony Toskanii, pokazując też kuchnię, przyrodę i zwyczaje. Nie ukrywa jednak, że najbardziej intrygują go ludzie – myśliciele, władcy, politycy, duchowni, pisarze, poeci, filmowcy, rzeźbiarze, pieśniarze oraz święci. To ich tropem podąża i podziwia uroki Toskanii.

• Podróżnicze
  • Xxx - Italia - xxx