Nieustanna ucieczka

Okładka książki Nieustanna ucieczka A. C. Cobble
Okładka książki Nieustanna ucieczka
A. C. Cobble Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Beniamin Ashwood (tom 2) fantasy, science fiction
Beniamin Ashwood (tom 2)
Endless Flight
Fabryka Słów
2021-10-31
2021-10-31
2016-12-05
Dominika Repeczko

Och, jak ja kocham tę serię. Cudownie się bawię, płynę przez tę książkę. Skończyłam ją w dwa posiedzenia, a co najlepsze mam ochotę na jeszcze więcej przygód Benka i Amelii. Wkrótce będę czytać 4 kolejne tomy, bo ewidentnie Ci bohaterowie mocno poprawiają mi humor, a czasami wręcz parskam śmiechem podczas czytania.

Lekka, przyjemna, niewymagająca, w sam raz pod kocyk w deszczowe dni.

Lekka, przyjemna, niewymagająca, w sam raz pod kocyk w deszczowe dni.

Ocenę pierwszego tomu zakończyłem tak: "Powieść w miarę dobra, acz pozbawiona głębi, większych emocji, czegoś nowego. Trochę nudna, wtórna, ale może w kolejnym tomie się rozkręci?"

Odpowiedź nie jest wesoła, lepiej wcale nie jest. Samej akcji jest może więcej niż w jedynce, ale jest to akcja ponownie wtórna i nudna, fabuła bardzo naciągana, a humor licealny. Odpadł wątek piwny, który był plusem pierwszego tomu.

Wytrzymałem jakieś 60% i straciłem nadzieję. Nie jest to specjalnie zła powieść, ale bardzo przeciętna i wtórna, a mnie szkoda czasu na takie pozycje, gdy czeka tyle wspaniałych książek.

Ps. Kolejny zagraniczny autor Fabryki Słów okazał się 2-3 klasy gorszy od rodzimych... To co odwala to wydawnictwo to jakieś nieporozumienie.

Z pewnością w tej części historii Beniamina Ashwooda dzieje się dużo więcej niż w poprzedniej.

Ebook,teraz lepiej .Bitwa z demonami ,yeah

Ebook,teraz lepiej .Bitwa z demonami ,yeah

Przyzwoita kontynuacja cyklu. Zaczyna się wszystko trochę rozwijać, akcji jest zdecydowanie więcej, fabuła robi się coraz spójniejsza. Bohaterowie bardzo fajnie rozbudowani, demony i potwory kojarzą się z grami typu fantasy.
Ogólnie nie jest źle, bardzo dobrze się tego słucha a historia coraz bardziej wciąga. 👌

Słuchałam w audio. Druga część lepsza niż pierwsza.

Słuchałam w audio. Druga część lepsza niż pierwsza.

Autor trzyma poziom, drugi tom jest równie dobry jak pierwszy. Umiejętności Bena się rozwijają, jest dużo akcji, no i więcej demonów niż w pierwszej części. Nie podoba mi się tylko to, co stało się z Rhysem :( Mam nadzieję, że tak mu nie zostanie i wkrótce dojdzie do siebie. Trzeci tom już czeka, tylko zrobię sobie małą przerwę na nową książkę mojego ulubionego Adama Przechrzty i zaraz wracam do Bena i kompanii :)

Dobra kontynuacja ,duży plus za to że autor nie boi się zabijać pobocznych bohaterów i robi to umiejętnie ze wspóczujemy ich śmierci. Napewno będę kontynuował tą serię

Jeszcze nie bardzo dobra, ale zdecydowanie lepsza od pierwszej. Akcja się rozwija, bohaterowie nabierają głębi, wszystko się w miarę logicznie spaja. Jak dla mnie jest to na tyle lepsze od pierwszego tomu, że zabieram się za trzeci.

• Audiobooki

A. C. Cobble Nieustanna ucieczka Zobacz więcej