Niespokojna miłość

Joanna Żak Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2020-11-30
2020-11-30
Young Adult romans liceum literatura polska

Zapraszam do powieści o miłości pt. "Niespokojna miłość" autorstwa @joannazakautorka.

Za egzemplarz dziękuję autorce @joannazakautorka oraz Wydawnictwu @ridero.pl

Roksana, Jaymes Sanders to mało pewna siebie 18 - letnia licealistka, mieszka w Blackhal Rocks z ojcem. Rozwód rodziców i wyjazd mamy z kraju sprawił, że szybciej wydoroślała. Roksana pracuje w cukierni, odkłada na studia. Jamesa Goldmana poznała kiedy chodziła do liceum. To zabójczo przystojny 22 - letni mężczyzna, o zielonych oczach, bogaty i pełen perspektyw na życie. James mieszka w Durham. Jego matka Eillen Goldman jest najbardziej opłacalną adwokat na Florydzie. Dlaczego James musiał opuścić Florydę?

Goldman i Roksana mieli przygotować scenę do lektury, tak zaczęła się ich znajomość. Okłamał ją, oszukał, miało go nie być w Durham, a tymczasem dobrze się bawił w klubie, w którym pracowała jej koleżanka Emily. Roksana udzielając mu reprymendy zaimponowała mu. W ramach przeprosin odwozi ją do domu. Jest opiekuńczy, miły, ona opowiada mu historię swojego życia... Roksana częściej zaczyna myśleć o Jamesie, nie jest jej obojętny. Wie, że widuje się z Odessą, to bogata, sztuczna Barbie. Czy James będzie skłonny zerwać z Odessą? Roksana była dla niego ważna, w środku nocy ratuje ją przed gwałcicielem i odwozi ją do swojego domu. W dzień urodzin przysyła jej spóźnione kwiaty, wręcza wisiorek Algierski... Bije od niego pożądanie, jednocześnie powstrzymuje się. Dlaczego boi się przeżyć i chce czekać? Czy jego uczucia nie są zbyt mocne żeby ujawnić swoje tajemnice? Czy James przeżył w przeszłości traumę? Roksana zostaje postrzelona w jego domu, gdy osłania go swoim ciałem, kiedy ktoś próbuje jego zastrzelić. Kiedy trafia do szpitala, James wyjechał, bo uznał, że narażał jej życie.

Kim był Roland Wington, z którym James miał problemy? Czy Roksana odnajdzie Jamesa na Florydzie? Czy mają szansę na szczęście i miłość?

Wspaniała powieść miłosna, w której śledzimy miłość pełną niepokoju i bólu, a na końcu wreszcie możemy poczuć ulgę i radość. Czasami warto walczyć o uczucia bez względu na to ile wcześniej musimy znieść bólu. Zrobimy wszystko dla osoby, która jest dla nas ważna. Książkę czyta się z wieloma emocjami. Autorka @joannazakautorka stworzyła niesamowite kreacje bohaterów. Moim zdaniem jest to świetny debiut. Polecam wszystkim 🔥 a także tym, którzy lubią czytać książki o miłości.

Za egzemplarz dziękuję autorce @joannazakautorka oraz Wydawnictwu @ridero.pl

Ostatnio zrobiłam sobie krótką przerwę od książek obyczajowych, jednak powoli będę do nich wracać. Na początek wzięłam się za powieść pt.: “Niespokojna miłość” spod pióra Joanny Żak.

Historia opowiada o Roksanie, uczennicy ostatniej klasy liceum. Jej matka odeszła od niej kiedy była dzieckiem, a ojciec pracuje poza domem. Dziewczyna ma wierną przyjaciółkę, pracę w lodziarni, a także podkochuje się w chłopaku, do którego wzdycha większość dziewcząt. Pewnego dnia zostają oni partnerami podczas zadania z angielskiego. James - bo właśnie takie imię nosi jej sympatia akurat w tym terminie musi wyjechać z miasta…

Niestety podczas lektury zdarzały się błędy stylistyczne i logiczne, chociaż nie to najbardziej mnie denerwowało. Bardzo drażniła mnie główna bohaterka, która czasami nie zachowywała się jak dziewiętnastolatka, a raczej jak nastolatka wchodząca w okres buntu. Niektóre jej fochy były naprawdę dziecinne. Może gdyby była ona odrobinę młodsza, byłoby mi łatwiej uwierzyć w jej reakcje na pewne sytuacje. Jamesa raz lubiłam, raz nie. Wszystko zależało od tego, jak się zachował w danym momencie.

Podobała mi się natomiast końcówka powieści. Zrobiło się emocjonująco, a serce zaczęło mi szybciej bić, rozwiązał się też wątek tajemnicy, którą główny bohater starał się ukryć przed Roksaną. Tytuł mimo wszystko czytało się dosyć szybko. Z pewnością w przyszłości sięgnę po kolejną książkę Pani Joanny jaką jest “Uwięziona” i sprawdzę, czy styl pisania uległ zmianie.

Historia młodzieńczej miłości z nutą tajemnicy w tle.
Zwyczajny, szkolny projekt staje się punktem zapalnym relacji Roksany i James'a. Nikt nie przypuszczał, że bogaty chłopak może zwrócić uwagę na „zwykłą” dziewczynę. Roksana ma jednak inne plany. Mimo, iż James od dawna jej się podobał, skupia się na szkole i pracy, aby móc pójść na studia. Jest bardzo mało pewna siebie, co momentami strasznie mnie denerwowało.
Ich relacja to prawdziwy rollercoaster. Śmiech, łzy, rozstania i powroty. Kiedy się to czyta to nie chce się wierzyć, że można być tak niezdecydowanym i przewrażliwionym, ale czy każdy w mniejszym bądź większym stopniu tak nie reagował przy swojej „pierwszej miłości”?🤔

Jest do debiut autorki i muszę przyznać, że bardzo dobry🙂 Niejednokrotnie nie mogłam się oderwać od książki, gdyż rozdział kończył się tak, że chciało się już czytać następny🤗
Brak korekty nie przeszkadzał w lekturze, za to niektóre długie rozważania już były męczące.
Zastanawia mnie tylko zakończenie. Było takie... hmmm. Ciężko stwierdzić. Może autorka zostawiła sobie możliwość napisania dalszych losów.

Historia młodzieńczej miłości z nutą tajemnicy w tle.

"Niespokojna miłość" to książka skupiająca się na historii Roksany i Jamesa. To ostatnie dni szkoły w liceum, kiedy Roksana po raz pierwszy ma okazję porozmawiać z chłopakiem z zajęć. Los z jakiegoś powodu chce aby wspólnie przygotowali zadanie na lekcję angielskiego. James jednak nie zamierza się w to bawić i okłamuje ją pod pretekstem wyjazdu z miasta. James od kiedy tylko przyszedł do liceum, stał się obiektem westchnień dziewczyny, jednak Roksana zawsze wolała trzymać się od niego z daleka, zwłaszcza, że chodził z największą zołzą w szkole.

Jak sam tytuł wskazuje powieść dotyczy niespokojnej (dosłownie) miłości między Roksaną Sandler a Jamesem Goldmanem. Przydługa historia pełna wzlotów i upadków, która mimo swojej objętości i momentami zbyt długich opisów nieźle mnie zaciekawiła. Wiele wspólnego z tym miał styl pisania autorki, który jest naprawdę przyjemny dla oka. Uczucie między bohaterami rozwija się powoli i pełne jest nieustających dramatów. Począwszy od rywalki o imieniu Odessa, po przez tajemniczą przeszłość Jamesa, relacje z najbliższymi no co rusz kręcą się dramaty przez które przyczynia się duża wrażliwość i niska samoocena Roksany. Gdy już się w miarę wychodzą na prostą to od razu wyskakuje jak królik z kapelusza następna sprawa bądź niedopowiedzenie przez co znów są kwasy między bohaterami. No ogólnie mówiąc prawdziwy rollercoster emocjonalny, który często jest spowodowany dość moim zdaniem infantylnym zachowaniem Roksany. Jeśli chodzi o bohaterów to mimo wszystko polubiłam ich. Oboje są skryci, ciężko im się otworzyć na drugą osobę. James jest skryty, wycofany taki małomówny. Roksana natomiast nadwrażliwa, uczuciowa, zakompleksiona o niskim poczuciu własnej wartości. Ich historia mimo tych wielokrotnych wzlotów i upadków ma w sobie coś co chwyta za serce.

Podsumowując "Niespokojna miłość" to naprawdę dobra książka, która umie chwycić za serce i poruszyć czytelnika bo autorka poruszyła w tej książce wiele problemów. Jednak mam wrażenie, że można to było ująć trochę krócej z większym naciskiem na akcję. Mimo wszystko zachęcam do wyrobienia sobie własnej opinii na temat tej historii💜.

„Niespokojna miłość” to powieść obyczajowa/ romans w nurcie New Adult.
Lubię książki poruszające tematykę pierwszej miłości, a Wy?
Jest to debiut autorki, a że ja mam na prawdę szczęście do recenzowania świetnych debiutów, to szczęście mnie dalej nie opuszcza😍
Autorka na prawdę przyłożyła się do tej powieści i urzekła mnie tą historią. Fabuła jest dość rozległa i w sumie sporo tam się dzieje.
Minusem na pewno jest tylko brak korekty, gdyż autorka wydała ją sama.
Książka jest też grubaskiem, gdyż znajduje się tam sporo opisów, czy rozmyślań głównej bohaterki, przy których przewracałam oczami. Jednak biorąc pod uwagę, że Roksana to młodziutka dziewczyna jej niewiara w siebie i ciągłe wątpliwości co do zamiarów Jamesa nie powinny mnie dziwić, lecz w pewien sposób przeszkadzało mi to.
Mimo wszystko, warto sięgnąć po tę książkę, gdyż pomysł na fabułę jest na prawdę bardzo dobry.
Autorka poruszyła tematykę pierwszej miłości, problemów dojrzewania, braku wiary w siebie czy rozwodu rodziców.
Roksana już prawie kończy liceum. Jest dość nieśmiałą osobą z niskim poczuciem własnej wartości. Nieobecność matki w jej nastoletnim życiu na pewnie jej to nie ułatwiła. Dziewczyna od dawna zauroczona jest w koledze ze szkoły, nigdy jednak nie miała okazji, żeby go bliżej poznać. Do tego nieosiągalny dla dziewczyny James chodzi z największą zołzą w szkole.
Nieśmiała i dość zamknięta w sobie Roksana ma w końcu okazję, żeby współpracować z obiektem swoich westchnień nad wspólnym projektem z angielskiego.
Chłopak z niewiadomych jej powodów robi jednak wszystko, żeby nie doszło do tego, narażając Roksanę na złą ocenę z tego przedmiotu. James wymiguje się pod pretekstem wyjazdu za miasto.
Jednak gdy dziewczyna dowiaduje się, że on ją okłamał i siedzi w pobliskim pubie wszystko w niej się gotuje. Kierowana ambicją i dumą konfrontuje się z chłopakiem zwracając tym samym na siebie jego uwagę. Zaintrygowany chłopak zbliża się do niej i chce ją bliżej poznać nieświadomie sprawiając, że serce Roksany bije szybciej.
James jednak skrywa wiele tajemnic, które wychodzą na jaw stopniowo skupiając zainteresowanie czytelnika ☺️

„Niespokojna miłość” to powieść obyczajowa/ romans w nurcie New Adult.
Lubię książki poruszające tematykę pierwszej miłości, a Wy?

Recenzja 07/2022

Lubicie książki o pierwszej miłości? W klimacie new adult/Young adult? Ja bardzo a dają one takie poczucie świeżości i mi osobiście przyjemnie czyta się o losach młodych postaci. Ta pozycja zaciekawiła mnie tym, że w jej przypadku autorka wydała ją sama – bez wsparcia jakiejkolwiek redakcji. Jesteście ciekawi jaki uzyskała efekt?

Roksana dostaje zadanie z języka angielskiego, które ma wykonać w duecie z Jamsem, chłopakiem, który już wcześniej przykuł jej uwagę. Jednak dziewczyna trzyma się od niego z daleka, ponieważ chłopak spotyka się z jej wrogiem – Odessą, która uprzykrza jej życie. James wycofuje się z zadania, pod pretekstem wyjazdu. Niestety okazuje się, że było to kłamstwo, którego nie potrafił zbyt długo ukryć. Urażona dziewczyna nie ma zamiaru puścić mu tego płazem, tak właśnie zaczyna się ich nietypowa znajomość.

Roksana to młoda dziewczyna, wkraczająca w dorosłość. Trochę zagubiona we własnych uczuciach i osądach. Jest wrażliwa, okres nastoletni spędza z daleka od matki, co niewątpliwie wpłynęło na jej poczucie własnej wartości, a którego z pewnością jej brakuje. Nie ma doświadczenia w sprawach damsko męskich więc jej relacja z Jamesem jest daleka od ideału czy nawet standardu. Podejmuje często bardzo pochopne decyzje co nie ukrywam niejednokrotnie mnie irytowało, bo była dla mnie zbyt infantylna. Jej płaczliwość i wyciąganie pochopnych wniosków aż raziło więc jej reakcje w niektórych sytuacjach były przewidywalne. Jednak starałam się nie zapominać, że to tak naprawdę dorastająca nastolatka a kto w tym wieku nie zachowywał się czasami irracjonalnie? Niezaprzeczalnym atutem tej książki jest postać Jamesa i to właśnie ona skradła moje serce. James to chłopak pełen tajemnic, tak naprawdę, poznajemy go z biegiem czasu. Stanowczy, mimo trudnych początków w ich relacji, wie czego chce i potrafi o tym głośno mówić i z każdą stroną utwierdza nas w tym przekonaniu.
Mimo obszerności tej lektury, książkę czyta się szybko. Byłam ciekawa jaką przeszłość skrywa James i jakie trupy z szafy jeszcze wyciągniemy. Minusem tej powieści jest z pewnością źle zredagowany tekst, błędy i niedociągnięcia, przez co książkę czyta się z małymi trudnościami. Fabuła jest jednak bardzo ciekawa a chęć poznania losów bohaterów stanowczo większa niż te kilka mankamentów.

Nie zapominajmy, że jest to debiut literacki i pozycja, którą autorka wydała sama, sama zredagowała i dokonała korekt, więc jest to niewątpliwe osiągniecie, mimo paru niedociągnięć.

Recenzja 07/2022

Roksana dostaje zadanie...

Niestety książka nie przypadła mi do gustu. Już od pierwszych stron widać, że to debiut. Bardzo nieudany.

Nie wiem kto wydał tą książkę, to na prawdę nie przechodzi żadnej korekty?! Już pomijając literówki, miałam wrażenie, że zdania są na poziomie “Kali mieć, Kali być”. Błędów jest na prawdę masa.

Co to jest “Koszulka do serka”? Można napisać koszulka z dekoltem w serek. I już wiadomo o co chodzi.

Kolejne “sójka w ramię/bok” ? Co to ma być? do tego jest to wyrażenie chyba z 15 razy użyte w książce.

W książce jest napisane, że główna bohaterka zakłada buty botki, na następnej stronie patrzy, że ma baleriny. !? Dla mnie to dwa różne rodzaje obuwia.

Następny przykład – patrzy, że ma trampki, a po chwili chce zdejmować sandałki. ?!

Kończy 19 lat, potem czytamy, że ma znowu 18 lat !

Książka jest za długa, opisy się powtarzają, w ogóle są za długie i nic nie wnoszą do książki.

Niestety jestem na NIE!

Autorka mam nadzieję, że wyniesie wnioski i poprawi swój warsztat.

Co to jest “Koszulka do serka”? Można napisać koszulka z dekoltem w serek....

„Niespokojna miłość”to młodzieżowa książka typu young adult. Jest to debiut @joannazakpisarka :)
Aby Was przekonać do przeczytania muszę Wam opowiedzieć po kolei jakie targały mną emocje gdy ją czytałam :)
Ale…
Roksana i James chodzą do jednej klasy na angielski. Nauczyciel wyznacza ich do odegrania wspólnie roli. Zadanie to w pewien sposób zbliża ich do siebie. Znajomość nie jest łatwa, on przystojny, mający dziewczynę, ona młodziutka i mająca mnóstwo kompleksów. A jednak … James zawsze czuwa nad Roksaną. Co dalej? Hmm… Nie chcę spojlerować :) :)

Subiektywna ocena:
Bohaterowie: ✨✨✨✨
Emocje:✨✨✨✨✨
Tempo akcji:✨✨✨✨
Ogólna ocena:✨✨✨✨✨

A teraz trochę o moich emocjach. Na początku książki ciężko mi się było wgryźć. Gdzieś tam znajdywali błędy, coś tam mi nie pasowało. Aż przekonała do siebie, 70% książki przeczytałam w jeden dzień. Wiecie dlaczego? Bo to co lubię w książkach to emocje, które we mnie wywołuje. Wtedy nie zwracam uwagi na błędy stylistyczne, czy żadne inne. Ja wtedy jestem tam na miejscu razem z bohaterami. Co czułam ? Od tego, że chętnie bym rzuciła czytnikiem przez okno, po wzruszenie, zniecierpliwienie, radość, euforię i znowu złość. Roksana to młoda dziewczyna, której zachowanie mnie irytowało - myślałam - „heloł o co Ci chodzi dziewczyno?” A potem zastanowiłam się, jaka byłam te X czasu temu i jak myślałam. Poczułam się jak ona. Bardzo polubiłam Jamesa :) Autorka wykreowała go na dojrzałego mężczyznę, co było przeciwieństwem Roksany. Ogień i woda. :)

Sprawdźcie sami i pamiętajcie, że każdemu należy dać kolejną szanse i walczyć o swoje szczęście :)

Ale…

Dziś chcę Wam przedstawić debiut Joanny Żak „Niespokojna miłość”.

Roksana i James chodzą do jednego liceum, mają jedną wspólną lekcję języka angielskiego. Pewnego dnia otrzymują zadanie, które muszą wykonać wspólnie. Jednak James wykręca się z powodu wyjazdu, co okazuje się kłamstwem.

Roksana wpada do klubu i pokazuje swoje pazurki.

Jak rozwinie się znajomość tej dwójki?

Książki będące debiutem autorskim żądzą się swoimi prawami i czasem warto przymrużyć oko na błędy. Ta książka ma kilka plusów i niestety wiele minusów.

Podobał mi się ogólnie pomysł na fabułę powieści, przedstawienie rozterek nastoletniego wieku, a także jak bolesny jest rozwód rodziców dla dorastającej dziewczyny. No i bym zapomniała piękna okładka.

Minusów jest jednak dość sporo. Książka należy do grubaska, ale powodują to zbędne i zbyt długie opisy, które za często powtarzają się. Bohaterowie nie przypadli mi do gustu Roksana wręcz mnie wkurzała. Jej lamenty nad samą sobą, lały się przez cała książkę, tego nawet nie można nazwać niską samooceną i kompleksami, to był płacz przez łzy. Nie jednokrotnie miałam ochotę przez to odłożyć książkę i już nie zaglądać do niej. James dorosły facet, który ma swój interes, własne auta, mieszka sam i chodzi do szkoły, którą skończył trzy lata temu. Mężczyzna dźwiga na plecach tajemnice, która kompletnie mnie nie kupiła. Jak to mówi młodzież, książka nasiąknięta dramami, których kompletnie nie rozumiałam i nie wiem co miały na celu.

Zakończenie przewidywalne.

Ogólnie lubię młodzieżówki jednak ta nie skradła mojego serca.

Jednego nie rozumiem czytałam kilka recenzji, które były bardzo pozytywne, a ja mam w tym temacie odmienne zdanie.

Ale tak myślę sobie, że może ja tą książkę źle odebrałam, należę do starszego grona i już nie rozumiem nastoletnich rozterek, tych wszystkich dramatów, wahań nastrojów, rozstań, powrotów oraz wybuchów emocji.

Dziś chcę Wam przedstawić debiut Joanny Żak „Niespokojna miłość”.

Roksana wpada do klubu i pokazuje swoje pazurki.

Jak rozwinie się znajomość tej...

James i Roksana pochodzą z dwóch różnych światów.
On jest przystojny, bogaty, sławny, tajemniczy i w każdym względzie niedostępny.
Ona jest typową nastolatką, która pracuje by spełnić swoje marzenia, zajmuje się domem po odejściu matki i zmaga się z masą różnych uczuć z tym związanych.
Połączy ich zadana praca domowa...

Na ponad 500 stronach obserwujemy jak Roksana staje się pewną siebie młodą kobietą, która nie boi się zawalczyć o własne szczecie. Mimo młodego wieku i wachlarza targających nią emocji jest bardzo rozsądna.
Widzimy jak nasz mroczny i niedostępny James podejmuje masę decycji które tylko dla niego są logiczne, jednak w efekcie nie raz zostaje superbohaterem. Niestety jego sekrety nie raz spowodują nieplanowane kłopoty.
Boahaterzy są prawdziwi i razem z nimi przeżywamy to co ich trapi.

Czytając nie nudziłam się ani chwili.
Autorka świetnie operuje słowem, buduje napięcie które towarzyszy nam do ostatnich stron. Tajemnice wyjaśniały się pomału, akcja nie raz mnie zaskoczyła i chętnie przeczytałabym ciąg dalszy ich historii.

Jedyna uwaga jaką mam do całości to błędy, jednak ani trochę nie przeszkadzały one w odbiorze książki.
Co za tym idzie z czystym sumieniem polecam!

James i Roksana pochodzą z dwóch różnych światów.
Połączy ich zadana praca domowa...

Na ponad 500 stronach obserwujemy jak Roksana...

• Romans
  • Współpraca recenzencka