Uwięziona

RECENZJA

„UWIĘZIONA”

AUTOR: JOANNA ŻAK

WYDAWNICTWO: MAGIA SŁÓW

„Byłam zakochanym ślepcem, błądzącym w swoim wyimaginowanym świecie, zanurzonym głęboko pod wodą. Ale w końcu wypłynęłam na wierzch, otworzyłam oczy i zobaczyłam prawdziwy obraz naszej miłości”.

Uwięziona to nieprzewidywalny, intrygujący thriller psychologiczny z wątkiem kryminalnym, obsesyjną miłością i chorobą psychiczną, w którym napięcie rosło z każdą przeczytaną stroną. Książka, wywołała we mnie lawinę przeróżnych, wręcz sprzecznych emocji, czułam dreszcz przebiegający mi po plecach. Z każdą przeczytaną stroną wsiąkałam coraz mocniej i nie mogłam się, od niej oderwać. To było takie dobre, mimo że główna bohaterka, czasami mnie irytowała, ślepo zakochana nie widziała niczego i  wierzyła w swoją bajkę, która z każdą chwilą zamieniła się w piekło na ziemi. Ale lubię właśnie takich bohaterów, którzy wywołują jakieś emocje, uczucia.
Niestety za późno otworzyła oczy, wtedy już nie było szans na ratunek. Zakończenie pozostawiło mnie oszołomioną i nie mogę uwierzyć, że tak autorka zakończyła tę historię.
Jeśli lubicie książki, które są nieszablonowe, pełne emocji, adrenaliny i nieoczekiwanych zwrotów akcji, to właśnie ta pozycja jest dla ciebie.
Autorka doskonale pokazała, że człowieka nie można wystarczająco dobrze poznać.
Autorka ma lekki i przyjemny styl, książka bardzo realnie i barwnie nakreślona.

Książka napisana jest z perspektywy głównej bohaterki Alicji, dzięki czemu możemy poznać ją dokładnie, zobaczyć jej emocje, uczucia,
ale również dostajemy rozdział z perspektywy Daniela.
Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziści, wywołują lawinę emocji. Są całkowitymi przeciwieństwami, ona spokojna, wrażliwa,  przy nim była jak mała bezbronna dziewczynka, którą może przytulać, ochraniać, a on szalony i odważny, gdy mu coś nie pasowało, pokazywał całkowicie inną twarz.
Wielu z was na pewno nie zrozumiecie postępowania głównej bohaterki, ja również, ale z drugiej strony wiem, że miłość ślepa jest i potrafi ogłupieć, możemy nie zauważać tak istotnych sygnałów, ale gdy przychodzi moment, gdy wszystko staje się jasne,  na pewne rzeczy, nie raz jest już za późno.
Na pewno na uwagę zasługuje postać Daniela,  miał dwie twarze.

„Stracone, wszystko przepadło i nigdy nie będzie, jak dawniej. Pustka jest gorsza niż nienawiść. Wszędzie jest ciemność i ból. Dla mnie już nie ma przyszłości. Moje piękne życie zmieniło się w piekło na ziemi”.

Alicji życie wydawało się wręcz idealne.
Miała kochającego narzeczonego, bynajmniej tak się jej wydawało.  Zakochana bez pamięci, uzależniła się i zatraciła się w mężczyźnie, który z każdym dniem pochłaniał ją coraz głębiej, oddając mu się całkowicie, dostosowując, całe swoje życie pod Daniela. Nie wyobraża sobie życia bez niego.
Myślała, że świat, który ją otacza, jest dobry. Niestety nieświadomie popełniła wiele nieprzemyślanych decyzji, błędów, nie zwracając uwagę na rzeczy, które wydawały się widoczne gołym okiem. Nie miała pojęcia, że żyje w wielkim kłamstwie, dopóki nie było za późno. Co doprowadziło, że jej dotychczasowe życie runęło jak domek z kart, niszcząc całe jej życie. Wystarczył moment, aby wszystko zostało zburzone i nie da się tego odbudować i cofnąć.

-Kim jest mężczyzna, który wysyła SMS-y do Alicji?
-Czy ślepo zakochana kobieta przejrzy na oczy?
-Kim okaże się ukochany narzeczony?
-Czy narastająca przepaść między nimi odkryje prawdziwe oblicze narzeczonego?
-Czy Alicji ma szansę na szczęśliwe zakończenie?
-Jak zakończy się historia Alicji?

Polecam.

RECENZJA

„UWIĘZIONA”

AUTOR: JOANNA ŻAK

WYDAWNICTWO: MAGIA SŁÓW

pomysł był fajny ale niestety nie każdy ma lekkość pisania i przenikania watkow tak aby to było płynne i nie zgrzytało w pisaniu / czytaniu ...nie chce wylewac wiadra pomyj ani byc posadzona o tzw hejt wiec na tym zakoncze

Są książki wybitne, są książki dobre i są książki słabe. Ta jest gdzieś poniżej tej ostatniej kategorii.
Autorka piszę jakby do dzieci, język jest tak prosty, że aż boli. Przez to książka jest nudna, prosta i niewciągająca.
Przez kolejne strony ciągle miałem pragnienie nie kończyć tej lektury, ale porzuciłem ze dwie książki przed tą (zła passa) to obiecałem sobie że tą skończę. Żałuje.
Jestem bardzo zaskoczony średnią ocen na LC. Nigdy tak mnie negatywnie nie zaskoczyła książka w stosunku do ocen na tym portalu.

🔪🔪🔪🔪 Recenzja 🔪🔪🔪🔪

Joanna Żak " Uwieziona"
@joannazakautorka

Wydawnictwo : Magia słów
@wydawnictwomagiaslow

🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗

" Mój ton jest obojętny. Teraz dociera do mnie, że taki sam słyszałam od niego wielokrotnie, będąc głucha na wsztstko. Byłam zakochanym ślepcem, błądzącym w swoim wyimaginowanym świecie, zanurzonym gdzieś głęboko pod wodą. Ale w końcu wypłynełam na wierzch, otworzyłam oczy i zobaczyłam prawdziwy obraz naszej miłości.. "

To jest móje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mam nadzieję że nie ostanie..

Przynam, jestem pod ogromnym wrażeniem, książka świata,nie mogłam się od niej oderwać..
" Uwieziona " to jeden z lepszych kryminałów jakie ostatnio czytałam, sporo akcji, adrenaliny i zakończenie wbija w fotel..
Joanna stworzyła świetną historię z bardzo ciekawymi bohaterami..
Choć przyznam, główna bohaterka bardzo mnie irytowała swoją empatią i altruizmem..
Ogolnie cały zarys i fabuła bardzo dobrze wyreżyserowane..

" Ty psychopato! - drę się, gdy patrzy na mnie z góry. - Wypuść mnie! - słyszę w swoim głosie błaganie i pozwalam moim łzom lecieć, kiedy mój oprawca, patrząc na mnie otępiałym, obcym wzrokiem, zamyka w ciemnościach bagażnika.."

Alicja jest młoda, piękna, niewinna, wrażliwa i zakochana po same uszy.. Kiedy myśli że, właśnie zaczoł się dla niej najpiekniejszy okres w życiu: świetna praca, przeprowadzka do nowego domu i Daniel cudowny narzeczony który zrobi dla niej wszystko.. Jednak ten spokój zakłócają, dziwne wiadomości z nieznanego numeru...
Alcja choć bagatelizuje to, jednak jest zaintrygowana treścią i jego nadawcą.. W tym samym czasie Daniel zaczyna się bardzo dziwnie zachowywać .. Między narzeczonymi coraz częściej dochodzi do kłótni.. Dziewczyna z każdą chwilą jest przerażona zachowaniem narzeczonego i nie wie co ma takiej sytuacji zrobić..Kocha Daniela ale, wie że ten związek nie ma już przyszłości... Dziewczyny wraca do rodzinnego domu na wsi... Alicja nie ma pojęcia, że niektóre podjete decyzje, doprowadzą do serii nieoczekiwanych wydarzeń..
Nie wie jeszcze w jak wielkim kłamstwie żyje i jakie grozi jej niebezpieczeństwo..

Kto jest autorem tajemniczych wiadomości ?
Co się dzieje z Danielem że tak się zachowuje ?
Co się wydarzyło w domu rodzinnym Alicji ?
Czy Alicja w końcu obudzi sie miłosnej bańki ?
Co za niebezpieczeństwo grozi Alicji ?
Jaki finał będzie tej historii ?

Musicie się sami przekonać..
Polecam każdemu...

🔪🔪🔪🔪 Recenzja 🔪🔪🔪🔪

Joanna Żak " Uwieziona"
@joannazakautorka

Wydawnictwo : Magia słów
@wydawnictwomagiaslow

🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗🔗

Droga przez mękę z tą książką. Ani specjalnych zwrotów akcji, ani zaskoczeń. Główna bohaterka mocno opóźniona emocjonalnie, zamknięta w bańce romantycznej miłości podejmuje tak absurdalne decyzje jak absurdalna jest ta książka. Duże rozczarowanie.

Jak ja bardzo chciałam tę książkę przeczytać gdy ujrzałam Zapowiedź. Wiedziałam, że nie będzie to lekka historia i się nie myliłam.

W książce mamy obsesyjna miłość wręcz chorobę psychiczną, a ja takie tematy w książkach lubię. Alicja planuje swój ślub i już od początku wszystko idzie nie po jej myśli. Jej przyszły małżonek chce spełnić zachcianki matki co do ślubu niż swojej narzeczonej. Do tego bohaterka dostaje dziwne SMS od tajemniczego mężczyzny. Książka od początku wprowadziła we mnie dziwny niepokój. Pomimo że mamy tajemniczego wielbiciela, to postać właśnie narzeczonego zaczęła tu dawać dużo złych znaków.

Nie spodziewałam się, że dostanę aż tak ciężka historie, ale cieszę się bardzo, bo jak dla mnie za mało jest takich książek. Napięcie trzymało mnie do ostatnich stron książki i nie opuszczało nawet na moment. Było bardzo niebezpiecznie i pomimo że się domyśliłam, później kto wysyła SMS, to byłam bardzo zaskoczona, końcówka książki. Zdecydowanie jest ona nieprzewidywalna. Uwięziona to książka o chorej miłości, która doprowadzą do tragedii.

Książka totalnie mnie zaskoczyła. Po przeczytaniu początku myślałam, ze akcja potoczy się zupełnie inaczej. Wciągnęła I trzymała do konca w napięciu a zakończenia się nie spodziewałam

Rozczarowanie i uczucie irytacji - rozumiem ,że sny dopadają nas różne ale czy powinny być zawsze inspiracją ?

Przeczytałam, a właściwie przebrnęłam zaciskając zęby z irytacji. Irytacji na język, jakim jest napisana książka, a jeszcze bardziej na główną bohaterkę Alicję, która jest infantylną, naiwną pierdołą wiecznie zdziwioną zachowaniem Daniela, podejmującą zupełnie niezrozumiałe decyzje. Pomysł na fabułę może i ciekawy, jednak z jego realizacją coś nie poszło. W moim odczuciu zmarnowałam dwa dni, mogłam w to miejsce przeczytać coś bardziej wartościowego.

Witam. Teraz przychodzę do Was z kolejną ciekawą książką. Przeczytajcie ją, bo warto. Historia jest naprawdę pasjonująca i świetna. Na wysokim poziomie. Polecam.

Autorka: Joanna Żak.
Tytuł: Uwięziona.
Przeczytano stron: 132.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Tym razem przychodzę do Was z historią o Alicji. Alicja jest spokojną kobietą. Ma dom, prace i kochającego męża. Całe życie ułożyła sobie jak należy. Jest to młoda, piękna i wrażliwa kobieta, która po pewnym czasie przeżyła koszmar. Nie ma pojęcia o tym, że na swojej drodze napotkała kogoś złego. Jeśli chcesz wiedzieć, co się wydarzyło w życiu Alicji, to przeczytaj książkę.
Warto. Moja ocena to: 1000/1000
punktów. Polecam.

Autorce gratuluję sukcesów i dziękuję za autograf.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w następnej recenzji. 😯

Autorka: Joanna Żak.
Tytuł: Uwięziona.