Mój do zapomnienia

Okładka książki Mój do zapomnienia
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Dogs of Hell (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dogs of Hell (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-12-13
2021-12-13

Całkiem przyjemna powieść. W sumie było wszystko, miłość, seks, alkohol, mafia. Może troszkę lepiej bym opisała relacje między głównymi bohaterami.

Rose Anna wychowywała się wśród gangu motocyklowego Dogs of Hell. Miała grupkę przyjaciół i chłopaka Marshalla, którego momentami się bała. Skrycie kochała się jednak w straszym członku gangu Calvinie.
Pewnej nocy oddała mu siebie w całości po czym wyjechała do Atlanty.
Po kilku latach wraca, ale nie sama.
Wraz z przeuroczym synkiem Nathem odwraca świat Calvina Barda o 180 stopni.
Okazuje się, że prezydent młodszej gwardii Dogs od Hell, nie pamięta upojnej nocy z Rose Anną, jednak dokumenty nie pozostawiają wątpliwości czyim dzieckiem jest Nath.
Międzyczasie Psy walczą o terytorium z Krupierami, a była stara Calvina nie może pogodzić się ze stratą ukochanego.
Czy Rose Anna odnajdzie się na nowo w brutalnym świecie motocyklistów? Czy po upływie kilku lat nadal uczucia do Calvina są tak silne, aby stworzyli szczęśliwą rodzinę?

"Mój do zapomnienia" to historia z moim jednym z ulubionych motywów. Niegrzeczni mężczyźni, gang motocyklowy, a w tym wszystkim walka o miłość i szczęście. Książka ogólnie patrząc na fabułę jest bardzo dobra. Główni bohaterowie wykreowani odpowiednio do atmosfery. Nie brakuje wątków erotycznych oraz niebezpiecznych, co pozwala na odczucie pełnej palety emocji.
Kiedy do akcji wkracza psychiatryczna Vi bardzo ciężko odłożyć książkę. Bardzo dobre zagranie autorki, aby przyciągnąć czytelnika.
Jednyny minus w mojej opinii to trochę chaotycznie opisane zasady gangu oraz relacje wewnętrzne i z wrogimi społecznościami. Momentami gubiłam się kto jest kim, z kim i po co. Mimo wszystko ten szczegół nie wpływa mocno na ogólny zarys fabuły.
Książkę polecam przede wszystkim osobą lubiącym gatunek romans/erotyk, a tymczasem biorę się za II część, którą miałam przyjemność objąć patronatem medialnym.

Pewnej nocy oddała mu siebie w całości po czym wyjechała do Atlanty.
Po kilku latach wraca, ale nie sama.
Wraz z przeuroczym synkiem Nathem odwraca świat Calvina Barda o 180...

Druga szansa

Rose Anne przed pięciu laty uciekła z rodzinnego miasta, jak najdalej od Dogs of Hell, a szczególnie od Calvina Barda. Jedna chwila zapomnienia przed laty przyniosła jej złamane serce jak i największy dar od losu. Teraz wraca by zająć się chorym ojcem. Cal nie ma pojęcia, że ma syna. Czy spotkanie po latach, ochrona jaką otoczy Natha i jego matkę, Rose Anne, będzie drugą szansą od losu na szczęśliwe rodzinne życie o jakim marzył od dawna? Czy Rose Anne wybaczy Calowi, pozwoli mu się do siebie zbliżyć, zaufa mu? Jak potoczą się ich losy? Tego wszystkiego dowiesz się sięgając po pierwszy tom serii Dogs of Hell MC Kentucky.

To kolejna książka o klubach motocyklowych jaką miałam okazję czytać. Musicie być przygotowani na ostry język, często wulgarny, jak i na dość brutalne sceny, zwłaszcza pod koniec powieści. Historię czyta się szybko, poznajemy ją z perspektywy zarówno Rose Anne jak i Cala. Ten wątek wojny klubowej był trochę zagmatwany, i średnio potrzebny. Wystarczyłby wątek głównych bohaterów i akcji szalonej byłej kobiety Cala, Vicky. Ale to tylko moje przemyślenia. Jakoś nie bardzo czuję się dobrze z tego typu literaturą, jest dla mnie za mocna, za wulgarna, zbyt brutalna. Choć sceny Cala z Nathem mnie rozczulały, fajnie było czytać jak taki twardy, groźny motocyklista uczy się roli ojca, jak łagodnieje w towarzystwie synka i jego matki i jak po pierwszym szoku, zmienia nastawienie, priorytety i stawia rodzinę na pierwszym miejscu. Historia Rose Anne i Cala może mało romantyczna, ostatecznie kończy się dobrze i tu miłośnicy happy endów powinni być zadowoleni. Czeka ich trochę zawirowań, przeszkód, ale razem można pokonać wiele, nieprawdaż?

Mój do zapomnienia to idealna lektura dla fanek romansów, klubów motocyklowych i mocnej, momentami brutalnej akcji. Jeśli jesteście zainteresowani to sięgajcie i czytajcie. :)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu WasPos.

Druga szansa

„Mój do zapomnienia” to pierwszy tom serii Dogs of Hell. Książka jest świetna. Przeczytałam ją jakiś czas temu a ciągle się nią jaram 🤭

Jedna nieprzemyślana, całkowicie spontaniczna decyzja zmusiła Rose Anne do opuszczenia rodzinnego miasta. Teraz wraca ze względu na schorowanego ojca, ale nie jest sama. Towarzyszy jej uroczy czterolatek. Jej syn. Owoc krótkiej chwili uniesienia jakiego doświadczyła z Calem. Problem w tym, że prezydent Dogs of Hell ledwo pamięta Rose Anne, a to by spędził z nią noc jest dla niego jakąś abstrakcją. Jak zachowa się Cal gdy dowie się, że ma syna? Czy po raz kolejny złamie serce Rose Anne?

Genialna. Tyle wam powiem. Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Eweliny, ale muszę przyznać, że jej styl pisania od razu przypadł mi do gustu. Nie mogłam się od tej książki oderwać. Z początku miałam problem z wgryzieniem się w fabułę, ale to tylko dlatego, że autorka zasypała mnie dużą ilością bohaterów. Na szczęście każdy z nich dostał pakiet charakterystycznych cech dzięki, którym szybko nauczyłam się ich rozróżniać 👍

W książce nie brakuje gorących scen. W przeważającej ilości są ostre, niekiedy wulgarne, ale w końcu tym cechują się kluby motocyklowe, a przynajmniej ja mam takie wyobrażenie o nich. Jest to niegrzeczna książka o niegrzecznych mężczyznach, którzy choć nie są połączeni więzami krwi traktują się jak rodzina. Gotowi są oddać za siebie życie. Znajdziecie tu wiele scen, które poruszą wasze serca i takie które podniosą wam poziom adrenaliny we krwi.

Bardzo cieszę się, że książka wpadła w moje ręce i teraz może dumnie ozdabiać moją biblioteczkę. Historia chłopaków z Dogs of Hell wciągnęła mnie bez reszty i nie mogę doczekać się kiedy poznam ich dalsze losy. Szczerze polecam👌

Wspaniała historia, polecam

Wspaniała historia, polecam

Calvin Dog Bard został Prezydentem Dogs of Hell. Teraz to on rządzi klubem. Czeka go starcie z Savage Croupiers, bowiem szef Krupierów zapadł się pod ziemię. Ale nie tylko to będzie priorytetem...
Pięć lat temu Rose Anne Elliot mieszkała z tatą, Lucky. Pewne wydarzenia skłoniły ją do wyjazdu z Danville. Ale kiedy jej ojciec trafił do szpitala, kobieta postanawia powrócić. Tyle, że nie sama a z czteroletnim synem. Nathan jest jej oczkiem w głowie i ... synem Cala. A o tym sekrecie nie wie nikt. Lecz teraz Rose Anne potrzebuje ochrony a to znaczy, że musi powiedzieć prawdę.
Co zrobi Cal? Czy będzie zadowolony z takiego obrotu sprawy? Czy fascynująca go młoda kobieta może być spełnieniem jego marzeń? Czy Rose Anne będzie bezpieczna?

Za mną wszystkie dotąd wydane powieści autorki. Zaczęłam od debiutu tuż po jego premierze i już wtedy wiedziałam, że to będzie to. To coś, co będzie się rozwijało zgodnie z moim czytelniczym guście. I tak właśnie jest. Każda kolejna książka Eweliny powoduje, że się zatracam w historiach bohaterów i odcinam od rzeczywistości przenosząc się do świata spisanego na kartach.
Na pierwszy tom serii Dogs of Hell musiałam czekać dość długo, bo ciągle coś stawało mi na przeszkodzie. Lecz wizja zapowiedzi drugiej części dopiero konkretnie mnie zmotywowała. I bardzo dobrze się stało, bowiem historia Rose Anne, Cala i Nathana oczarowała mnie.
Mamy tutaj typowy klub motocyklowy i odważne sceny zbliżeń, które mogą szokować. Ale właśnie taki jest świat klubów. Wolności, odwagi, determinacji a przede wszystkim faktu wielkiej rodziny mimo braku więzów krwi. To właśnie lubię w takich historiach, że każdy chroni każdego, kto jest z nimi. Są dla siebie siostrami i braćmi. To jest piękne i udało się autorce bardzo dobrze to przedstawić. Pięknie, gorąco i z adrenaliną, której tutaj nie brakowało.
Dynamiczna akcja nie pozwalała na spokój. Wystarczyło miejsca tylko na zaczerpnięcie powietrza. Niektóre sytuacje podnosiły mi tak wysoko cieśninie, że lada moment groziło to wybuchem.
Autorka zadbała również o charaktery swoich bohaterów. Każdy z nich był indywiduum. I bardzo dobrze, bo w takiej ilości bohaterów drugoplanowych łatwo można byłoby się pogubić a tak nie miałam z nimi żadnego problemu.
Główna para bohaterów od początku przyciągnęła moją uwagę. Widać było te iskry i zafascynowanie a im głębiej w tekst, tym było coraz ciekawiej. Temperatura wzrastała sukcesywnie, by finalnie spalić wszystko.
Czytałam już wiele powieści w klimacie motocyklowym o typowych bad boyach a ta wcale nie zostaje w tyle. Wręcz przeciwnie - zdecydowanie wpisała się w mój czytelniczy gust. Autorka potrafiła do samego końca utrzymać moją uwagę, co rusz podsycając moją ciekawość. Piszę plastycznie a każda ze scen posiada określone emocje. Ja jestem na TAK i czekam na drugą część. Koniecznie muszę ją przeczytać.

Polecam.

Książka z prywatnej biblioteczki.

Pierwsza książka od tej autorki ale nie ostatnia . Mi się podobała.

Pierwsza książka od tej autorki ale nie ostatnia . Mi się podobała.

Rose wychowywała się bez mamy. Jej tata był mechanikiem Dogs of Hell w warsztacie Hell Ride.
Całe dzieciństwo spędziła pomiędzy motocyklistami - była jedną z nich, chroniona przez wszystkich.
Od zawsze kochała się w Calu, ale była poza jego zasięgiem, tak myślała...
Jedno wydarzenie sprawiło, że wyjechała do Atlanty do wujostwa...
Po 5 latach wróciła, z 4 - letnim synem Nathem. Silniejsza, pewniejsza siebie i zdeterminowana, aby stawić czoła ojcu swojego dziecka.
Czy Rose odnajdzie się na nowo w klubie? Jak zareaguje Cal na wieść, że ma syna?
*******
Tak bardzo chciałam sięgnąć po tę książkę, żeby poznać pióro Eweliny od drugiej strony - odważne, mocne i nie zawiodłam się. Poradziła sobie mistrzowsko, genialnie nakreśliła nam fabułę, stworzyła wyrazistych bohaterów i świetne dialogi. I to, że odnalazła się w klimacie motocyklistów i klubu MC 👏
Już kiedyś pisałam Ewelinie, że jej książki biorę w ciemno, bo wiem, że czeka mnie niezapomniana przygoda.
Działo się, oj działo!
Było ostro, z pazurem i dużą dawką namiętności.
Opowieść była poprowadzona z perspektywy Rose i Cala - mogłam poznać ich odczucia i dylematy. Bo oni byli jak ogień i woda, dwa żywioły, ale coś ich do siebie ciągnęło. Poleacam Wam ogromnie sięgnąć po "Mój do zapomnienia"

Od zawsze kochała się w Calu, ale była poza jego zasięgiem, tak myślała...
Jedno wydarzenie sprawiło, że wyjechała do Atlanty do wujostwa...
Po 5 latach wróciła, z 4 - letnim synem...

Nie najgorsza jaka w życiu czytałam, również nie najlepsza. Czasami mnie irytowała ale ogólnie przeczytałam i całkiem nieźle spędziłam czas aczkolwiek moglam się od niej oderwać ;)

Rose Anne poznajemy jako nastolatkę, która wychowuje tylko ojciec pracujący w warsztacie grupy motocyklowej Dogs Of Hell. Ojciec stara się ze wszystkich sił i robi co może żeby życie nastolatki było normalne. Fakt, że pracuje w warsztacie a ona wychowuje się w otoczeniu Dogs of Hell sprawia ze motocykliści traktują ją jak rodzinę. Mimo tego, że jest w związku z Marshallem - dupkiem to najdelikatniejsze określenie dla niego to od najmłodszych lat podkochuje się w starszym od siebie Calvinie "Dogu" Bard.
Calvin "Dog" Bard jest jednym z członków grupy motocyklowej ma już swoją "starą"
Jest to człowiek, który swoje całe serce oddaje dla klubu, ale w głębi duszy pragnie zupełnie czegoś innego.
Jedna nieprzemyślana, spontaniczna decyzja zmusiła Rose Anne do opuszczenia rodzinnego miasta i na kilka lat wyjeżdża do Atlanty do wujostwa. Jednak gdy jej ojciec ląduje w szpitalu postanawia wrócić, chcąc dopilnować jego zdrowia .Ale nie wraca sama towarzyszy jej owoc krótkiej chwili zapomnienia jakiego doświadczyła z Calem.
Jak zachowa się Cal gdy dowie się, że ma syna? Czy po raz kolejny złamie serce Rose Anne? Czy dziewczyna, która nigdy nie chciała angażować się w działania klubu będzie potrafiła dostosować się do panujących w nim reguł?
Na te pytania jak na wiele innych odpowiedz znajdziecie czytając sami ta książkę.

Początkowo odrobinę może przytłoczyć wprowadzona ilość postaci i nazewnictwo klubowe, choć nie u mnie bo to nie pierwsza seria o MC z którą miałam do czynienia, jednak im więcej stron za sobą, tym łatwiej się odnaleźć w tym, kto jest kim. Bohaterowie są rewelacyjnie wykreowani, każdy z nich dostał pakiet cech dzięki, którym szybko ich rozróżniamy. Historia poprowadzona jest z perspektywy głównych bohaterów - co pomaga nam poznać ich odczucia, myśli są jak dwa żywioły. Autorka nie bała się pokazać odważnych scen zbliżeń, które mogą szokować, ale właśnie taki jest świat klubów tam nigdy nie jest cukierkowo. Jak przystało na MC akcja rozwija się szybko, czasem brutalnie, mocno, sensacyjnie. Mimo przewidywalności książka wciąga i nie chce się jej odkładać na bok.
Dziękuję @ewelina_maria_mantycka za rewelacyjny czas spędzony z Rose i Calem. Za to co zrobiłaś z Marshallem choć ja miałabym inny pomysł :-D. Jestem ciekawa dalszych losów chłopców z Dogs of Hell w szczególności Big Steva.