Król Midas

Magdalena Szweda Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2021-05-05
2021-05-05
literatura polska romans współczesny literatura mafijna

RECENZJA "Król Midas "M.Szweda
Przeczytałam tę książkę zachęcona recenzją u kogoś .Historia którą tutaj mamy opowiada o Mafiozo,który rządzi całym miastem,odsiaduje krótko wyrok i w więzieniu spotyka Dziewczynę o niebieskich oczach,ktora odwiedza swojego brata.Chwila spojrzenia i już nie potrafi o niej zapomnieć, ale KRÓL Midas jeszcze nie wie,że ich drogi się skrzyżują w momencie próby odebrania długu ,który jest mu dłużny nie kto inny jak Partner niebieskookiej kobiety,który sprzedaje ją bez mrugnięcia okiem Leonardo .I tak zaczyna się cała historia,która nie powiem bardzo mnie zaskoczyła . Byłam przekonana,że będzie ociekać seksem dosłownie wylewającym się z kartek.Nie było tak,więcej było zabijania,krew lała się strumieniami, a mimo to bardzo mi się podobała.Emily na początku drażniła mnie swoim zachowaniem,może dlatego że nie cierpię takich niezdecydowanych lasek, a Leonardo jak się zakochał stracił dosłownie łeb do interesów 🤭.No i nie do konca mi się podobało ,że Leonardo tak rościł sobie prawa od poczatku do nie swojego dziecka,troche to dziwne bylo ,no ale ,kto co lubi.😝Kluczową sceną okazała się końcówka ,autorka tak umiejętnie poprowadziła akcję, że do końca nie podejrzewałam, kto zdradził. Świetnie się bawiłam,polecam ,taka przyjemna książka na jeden wieczór.

RECENZJA "Król Midas "M.Szweda

Kolejna powieść gangsterska. Jest więc krew, pościgi, pieniądze, piękne kobiety, przystojni mężczyźni, miłość, seks i to wszystko co musi się znaleźć w tego typu powieści. Czyta się szybko. Książka potrafi zainteresować.

Jednotomówka mafijna tym razem mi się spodobała.
Fabuła i dialogi konkretne.
Szybka akcja.
Fajnie się czytało.
Polecam.

Jednotomówka mafijna tym razem mi się spodobała.
Fabuła i dialogi konkretne.
Szybka akcja.
Fajnie się czytało.
Polecam.

"Każdy z nas ma swój krzyż, który musi dźwigać. Czasami jest ciężko, czujesz rezygnację i nie masz siły dalej walczyć. Myślisz, że już nic cię dobrego w życiu nie spotka, ale potem przychodzi nadzieja, a razem z nią dobra dusza, która pomaga ci robić kolejne kroki do przodu. Razem z tobą niesie ten krzyż i nie jest już tak ciężko jak na początku. Wspólnie dajecie radę"

Leonardo nie bez powodu zyskał przydomek "król Midas". Potrafi osiągnąć wszystko, co tylko zamierzy i zawsze dostaje to, czego chce. Jego pierwsze spotkanie z Emily, dziewczyną uwikłaną w toksyczną relację z brutalnym Jackiem, jest całkowitym przypadkiem. I mimo, że mężczyzna szybko wraca do swojego życia, gdy spotyka dziewczynę po raz drugi, zmienia to życie ich obojga. Jednak pragnienia Leonarda bardzo różnią się od tych, które ma Emily. Nieprzyzwyczajonemu do sprzeciwu mężczyźnie bardzo trudno pogodzić się z niechęcią Emily, co szybko wywołuje w nim chęć ukarania kobiety. Zdaje sobie jednak sprawę, że niektórych decyzji nie będzie mógł nigdy odwrócić, a troska o jej bezpieczeństwo przewyższa jego gniew. I chociaż z czasem Emily otwiera się na Leonardo, on nie potrafiąc przyznać się do swoich uczuć, świadomie ją rani. Dziewczyna długo pozostaje cierpliwa. Niestety musi walczyć nie tylko ze swoimi uczuciami, ale i niebezpieczeństwem, które wciąż stara się ją dosięgnąć.

"Król Midas" to debiutancka powieść Magdaleny Szwedy, której twórczości byłam ciekawa już od dawna. W mojej ocenie autorka ma świetny styl, dialogi w książce wypadły naturalnie, a opis wykreowanych postaci był wystarczający, by i dobrze ich poznać i polubić. Ogromną zaletą tej historii jest to, że mafia jest mafią, główny bohater jest człowiekiem bezwzględnym, takim, który potrafi bez skrupułów sięgnąć po broń, który uwikłany jest w konflikty nie tylko z innymi przestępcami, ale także z agentami FBI. Autorka zadbała, by zaskoczyć swoich czytelników i do samego końca nie dać jasnej odpowiedzi na to, jak zakończy się historia głównych bohaterów. Nie brakowało tu nieoczekiwanych zwrotów akcji, choć tempo rozwijającej się akcji wcale nie pędziło. Zarówno czytelnicy, jak i bohaterowie otrzymali odpowiednią ilość czasu, by przyzwyczaić się do sytuacji, w której się znaleźli, poznać się nawzajem, pozwolić sobie odczuć wpływ tego drugiego na siebie, dostrzec i przede wszystkim zrozumieć uczucia, które się w nich rodzą i "oswoić" się z ryzykiem wynikającym z własnych decyzji. Następujące po sobie wydarzenia były bardzo spójne i logicznie uporządkowane, każda sytuacja wynikała z czegoś, nie było tu przypadków i niedomówień. Fajnym zabiegiem było przedstawienie kilku rozdziałów z perspektywy innych bohaterów, poza tymi głównymi. W całości nie brakowało momentów sensacyjnych, dramatycznych, namiętnych, zatrważających, ale i czułych, czy romantycznych. Nie sposób nie wyróżnić też postaci pobocznych, które wiele wnosiły do tej powieści, nadawały bieg fabule, budziły we mnie jako w czytelniczce i sympatię i niechęć. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej książki, bardzo Wam ją polecam

Książkę fajnie się czyta i była interesująca zwłaszcza, że lubię takie tematy. Tylko jednak ta okładka nie do końca zachęca.

Sytuacja Emily Carter była nie do pozazdroszczenia. Związana z mężczyzną, który się nad nią znęcał i okradał, jej brat, jedyna osoba, na której mogła polegać, siedział w więzieniu, a w dodatku odkryła, że spodziewa się dziecka. Jakby tego było mało, w jej życiu pojawia się Leonardo Binenti, który żąda od niej spłaty długu zaciągniętego przez ojca jej dziecka. Mężczyzna ją przeraża, jednak podświadomie czuje, że jej nie skrzywdzi, a może się myli?

Nie przekonała mnie ta książka. To historia, której głównym wątkiem jest mafia i nawet dużo się w niej działo, jednak dla mnie była ona po prostu nudna. Opowieść mafijna jakich wiele, a jaka nie pozostaje na długo w pamięci. Najbardziej jednak przeszkadzali mi główni bohaterowie, którzy są nieciekawi, brak im charakteru, a o jakiejkolwiek chemii między nimi nawet nie wspomnę, bo nawet ze świecą trudno ją znaleźć. Autorka nie mogła się też zdecydować, jaka ma być Emily, z jednej strony kreuje ją na silną kobietę, ale z drugiej ona ciągle płacze. Książka kiepska, choć liczę na to, że "Król ulicy" poniesie trochę poziom.

#krolulicy to niestety książka, który w ogóle mnie nie porwała. Chloe to młoda i ładna dziewczyna, której życie w ogóle nie oszczędza. Opiekuje się młodszą siostrą i cały czas biedna walczy by przetrwać… pewnego dnia znajduje się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i jej życie zmienia się diametralnie. Tutaj poznajemy naszego głównego bohatera Victora, który od najmłodszych lat był szkolony przez okrutnego ojca. Dzięki niemu w krótkim czasie stał się bardzo niebezpiecznym mężczyzną. Podczas wykonywania egzekucji, w oddali zauważa dziewczynę, którą jest świadkiem całego zajścia i niestety musi ją zabić… przyznam, że od początku męczyła mnie postać głównej bohaterki. Kompletnie nie mogłam wczuć się w akcje, książkę tak naprawdę ratowała mała siostra głównej bohaterki i przyjaciel Victora…. Przy dodawaniu oceny na lubimyczytać odkryłam, że jest to drugi tom serii 🙈 Może gdybym zaczęła od pierwszej części to lepiej by mi się czytało, nie wiem 🤷🏼‍♀️ dlatego tylko 5/10

Całkiem całkiem. Bez jakiś większych zachwytów ale miło spędzony czas wiec na wieczór żeby się oderwać od rzeczywistości jak najbardziej polecam.

Leonardo Binenti, współczesny król Midas, wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto. Leonardo prowadzi nocy klub, pożycza pieniądze na procent, prowadzi kasyno, handluje bronią. Za posiadanie broni Binenti trafia do więzienia, grozi mu do roku odsiadki, co w jego mniemaniu i tak nie jest wielkim wyrokiem, biorąc pod uwagę jego inne grzechy. W czasie widzenia ze swoim prawnikiem Midas zwraca uwagę na dziewczynę odwiedzającą innego osadzonego. Emily Carter, bo to na nią zwrócił uwagę Binenti odwiedza w więzieniu swojego brata Matta. Dziewczyna ma problem, jest w ciąży ze swoim przemocowym partnerem Jackiem, mężczyzną uzależnionym od hazardu, przegrywającym wszystkie zarobione przez Emily pieniądze. Jack oczekuje, że Emily usunie ciążę, jednak dziewczyny na to nie stać. Wkrótce Leonardo wychodzi z więzienia i rządy twardej ręki wracają. Na liście jego dłużników jest Jack, który w zamian za umorzenie długów proponuje Binentiemu swoją dziewczynę Emily. Czy dziewczynie uda się odpracować dług swoje chłopaka, który dba tylko o siebie i swoje interesy, nie przejmując się jej uczuciami? Czy Emily, która spodziewa się dziecka, da radę spełnić oczekiwania Leonardo?

“Król Midas” to moje drugie spotkanie z twórczością Magdy Szwedy, całkiem różne od humorystycznego „Pączusia”. “Król Midas” jest romansem mafijnym, z kilkoma wątkami mocno odbiegającymi od konwencji. Jednym z wątków, który rzadko pojawia się w tego typu literaturze jest motyw więzienia. Zazwyczaj mafijni bossowie mają wszystkich w kieszeni i są całkowicie nietykalni. Tym razem głównego bohatera poznajemy w trakcie jego odsiadki w więzieniu. Drugim wątkiem, jest jego współpracownik, który może być szczerym wobec bossa i z którym wiąże go coś na kształt przyjaźni. Oczywiście znajdziemy tutaj też, znany wątek oddania dziewczyny w zamian za umorzenie długów.
Jeśli chodzi o samych bohaterów, to Leonardo Binenti jest twardym szefem organizacji przestępczej, żyjącym dla zemsty, pieniędzy i uciech. Natomiast Emily Carter, jest dziewczyną, która nie miała łatwego życia, przemocowy partner, pobicia i gwałty. I tak jak w przypadku Leonardo, wszystko wydaje się grać, tak Emily często działała niekonsekwentnie, choć z drugiej strony można ją usprawiedliwiać ciążą i chęcią zapewnienia dziecku lepszej przeszłości.
Powieść czyta się szybko, historia wciąga.

Jeśli jesteście fanami romansów mafijnych, to „Król Midas” powinien znaleźć się na waszej liście „do przeczytania”.

Dobra pozycja. Do końca nie wiadomo kro jest wrogiem.

Dobra pozycja. Do końca nie wiadomo kro jest wrogiem.

• Przeczytane 2021
  • Mafia