Protegowana

Okładka książki Protegowana Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Protegowana
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-05-25
2023-05-25

"Tak, myśl o śmierci towarzyszyła mi nieustannie. Gdy, ściskałam w palcach zimny metal broni, widziałam krew i ciała, wiedziałam, że to mogłam być ja. Często modliłam się do Boga, nie odpowiadał. Może wiedział, że nie miałam prawa do tłumaczenia się z żyć, które odebrałam i jeszcze odbiorę".

Sprzedana w młodym wieku, trafia do ogrodów Ying. Szkolona na egzekutora Triad, trafia pod władzę Cesarza. Zdobyła umiejętności i wiedzę, która pozwala jej na wykonywanie niebezpiecznej pracy. Myślała, że będzie wolna i dokona swojej zemsty, lecz została zakontraktowana na trzy lata. Ma służyć teraz u Michaela Yorka.

Sama w obcym kraju z ludźmi, których nie zna i nie ufa. Musi ponownie się dostosować i przede wszystkim przetrwać.

Czy Anie uda się wykonać zamierzony cel? Jak odnajdzie się w ekipie Yorka?

Lubię styl autorki, miałam już styczność z jej twórczością. Tym razem również zaciekawiona byłam czy jej nowa historia mi się spodoba. Główna bohaterka wydawała mi się silną i zabójczą kobietą. Lubię takie postacie, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji.

Z początku trudno było mi się wkręcić w przedstawioną historię. Otrzymałam bardzo dużo informacji, musiała minąć chwila, zanim wszystko mi się ułożyło w głowie. Pojawiało się również wiele nazwisk, nie od razu skojarzyłam kto, kim jest. Potrzebowałam czasu, aby się oswoić z tymi wszystkimi bohaterami.

Z każdą kolejną stroną było coraz lepiej. Rozpoznawałam bohaterów i od razu lepiej mi się czytało. Zdążyłam nawet kilku polubić, a zwłaszcza Ashby'iego.

Przyznaję, że przeszkadzały mi momentami zbyt długie opisy. Nie lubię ich za bardzo. Wiem, że były potrzebny, ale mogłoby ich być zdecydowanie mniej.

Fabuła została świetnie poprowadzona, dzieje się dużo i sceny, w których Ana mogła się wykazać, zostały bardzo dopracowane. Ta kobieta to chodzący przywódca, który umie zdobywać sobie szacunek. Strzelaniny, wypadki, porwania to tylko przedsmak tego, co otrzymałam w całej akcji. Sceny erotyczne zdecydowanie należały do gorących i działających na wyobraźnię.

Podsumowując, to całość wypadła naprawdę dobrze. Spędziłam miły czas na lekturze książki.

"Protegowana" to niesamowity romans mafijny autorstwa Eweliny Marii Mantyckiej.
Nasza główna bohaterka Ana jest bardzo piękną dziewczyną o ponurej przeszłości, gdyż przed laty została sprzedana do ogrodu Ying. Teraz jest protegowaną mafii, egzekutorem.
Jej codziennością są zlecenia, układziki, brak swojego miejsca oraz nazwiska na dłużej.
Reginald Ashby bardzo szorstki, sprytny, nie bojący się niczego mężczyzna zrobi wszystko, aby wykorzystać jej zdolności i umiejętności.
Ana niczego bardziej nie pragnie oprócz wolności.
Czy ją otrzyma?
Jeśli poszukujesz książki pełnej sensacji, zwrotów akcji, tajemniczości, namiętnych scen i wiele więcej... to z całego serca polecam tą powieść. Czytałam też inne książki tego autorstwa i zdecydowanie się kolejny raz miło zaskoczyłam.
Uwielbiam pióro tej niesamowitej autorki i czekam na więcej, ponieważ uzależniłam od jej książek.
Dziękuję serdecznie Wydawnictwu WasPos za egzemplarz do recenzji.
#protegowana #ewelinamariamantycka #romansmafijny #waspos #wydawnictwowaspos #egzekutor #wolność #współpracarecenzencka #recenzja2023 @ewelina_maria_mantycka @waspos

"Protegowana" to niesamowity romans mafijny autorstwa Eweliny Marii Mantyckiej.
Reginald Ashby bardzo szorstki,...

Ana nie miała innego wyjścia, niż zostać protegowaną mafii. Po śmierci ojca i rodzeństwa została przekazana do Ogrodów Ying, gdzie została wyszkolona na płatnego zabójcę. Zaczęła inne życie, życie bez stałego miejsca zamieszkania, bez normalnego życia, a jej personalia często zmieniały się na potrzeby zlecenia. Zyskała zaś pieniądze i uznanie, jednak pragnęła w tym wszystkim "odnaleźć" siebie i swoje pragnienia, o których już dawno zapomniała. Zatem, czy było warto?
Teraz jej cel to Londyn - kolejna współpraca która przyniesie nie tylko dużo korzyści, ale i przyjemności z poznawania tajemniczego Reginalda, z którym będzie współpracować.
-------
Moje pierwsze spotkanie z autorką. Miałam parę zatrzeszeń co do początku historii. Wydawało mi się, że lekko się rozjeżdża, miałam problem w zrozumieniu kto z kim i dlaczego, przez co szło mi trochę jak "krew z nosa". Nieco dalej książka jakby się "naprawiła" i autorka wciągnęła mnie w całkiem fajną i nieszablonową akcję, bo rzadko się zdarza, by to kobieta była tym silnym i niebezpiecznym przeciwnikiem. Oczywiście nie zabrakło tutaj niebezpieczeństw, momentów budzących dreszczyk emocji oraz tych dreszczyków przyjemności, które zaznawali bohaterowie.

Jeśli lubicie romanse mafijne, silne bohaterki a przede wszystkim kochacie pióro Eweliny Marii Mantyckiej , to mam dla Was coś, co powinno Was zainteresować -
"Protegowana " 💜
Ewelina nie szufladkuje się w jednym gatunku. Ma na swoim koncie m.in. dwie Sagi, historię z motywem K-POP oraz serię motocyklową Dogs of Hell - każda z pozycji osiągnęła sukces i wiecie co? Z wątkiem mafijnym również sobie wyśmienicie poradziła, między innymi dzięki oryginalności historii.
W "Protegowanej" dostaniecie ciekawą fabułę, silnych bohaterów, dawkę romansu oraz dynamicznie rozwijającą się akcję.
Tutaj nie mam miejsca na nudę.
Razem z Aną wędrujemy po świecie i towarzyszymy jej przy wykonywaniu zadań.
Kobietę zdecydowanie wyróżniał profesjonalizm.
Zawsze gotowa do działania, skuteczna i perfekcyjnie przygotowana. Swoją siłą i inteligencją powalała przeciwników.
Była protegowaną mafii, wykonywała ich zadania i była wobec nich lojalna.
Nie miała swojego życia, ale marzyła, o tym, aby kiedyś uwolnić się od zadań i tak po prostu żyć. Na jej drodze pojawił się przystojny Reginald Ashby, z którym przyszło jej współpracować. Może on stanie się przepustką do życia o jakim marzy Ana?
Emocji i wrażeń nie zabraknie, a jak do tego dodamy prywatną chęć zemsty i odkrycie tajemnic to wyjdzie całkiem interesująca historia 😍
Polecam ❤

"Protegowana " 💜

Ana jest protegowaną w mafii. Od młodości uczy się sztuk walk, strzelać z różnego rodzaju broni oraz potrafi przybrać różną postać. Ana to silna, mądra oraz waleczna dziewczyna. Wykonuje swoją pracę bardzo dokładnie i stara się nie popełnić żadnego błędu. Od momentu kiedy zaczyna pracować u Yorka w Anglii jej życie obraca się o kilkanaście stopni, za sprawą jej drugiego szefa, z którym zaczyna łączyć ja romans.
Książka jest dla czytelnika, który potrafi się wczytać w fabułę. Nie jest to kolejny romans mafijny. Opisuje on życie Any oraz jej przemyślenia względem wielu spraw, które się wokoło niej toczą, aby zrozumieć sens i przekaz tej historii należy skupić się na czytaniu. Dużo się tutaj dzieje, postacie bohaterów bardzo ciekawe oraz to że Ana potrafi wykorzystać swoje talenty w każdej dziedzinie.
Mrok, który kryje się w sercu Any tylko ona potrafi rozwiać, a zagadkę porzucenia przez matkę całe jej życie zaprzątało jej głowę. Nauczyła się żyć według zasad u Cesarza w ogrodach Ying i to dało jej siłę, brak oznak słabości, wolność wyborów w wielu kwestiach jej życia oraz rodzinę, której bardzo pragnęła.

Ana to młoda i piękna kobieta przyciągająca wzrok. Jest też równie niebezpieczna, o czym przekonali się już co niektórzy. Jest bowiem protegowaną na usługach mafii. Egzekutorem. Nie mając przeszłości, nazwiska ani swojego miejsca na świecie, wychowana w Ogrodach Yong, jest tylko przekładana z rąk do rąk aby wypełnić powierzone jej zadanie. Jedną z takich osób był Reginald Ashby.
Czy Ana odzyska wolność? Jaka będzie rola Reginalda? Co się wydarzy?

Twórczość Eweliny bardzo sobie cenię. Mam wszystko dotąd wydane powieści, a każda z nich dostarczyła mi całkiem inny pakiet emocji i wrażeń. Najnowsza jest spowita mrokiem. Niebezpieczeństwem i tańcem ze śmiercią.
Historia głównej bohaterki jest smutna i przejmująca. Autorka oddała pożądane emocje aby dodać fabule odpowiedniej dramaturgii. To, czego doświadczyła oraz to, z czym się zmaga by spełnić swoje marzenia zdecydowanie nie jest wesołe. Poważne, mroczne i ponure.
Taka zresztą jest w głównej mierze cała historia. Wciąga w sploty wydarzeń serwując totalny rollercoaster emocjonalny. Z malutką iskierką nadziei, która dodaje chwilowej beztroski i otuchy, że mimo wszystko może być dobrze.
Kreacja pozostałych bohaterów również została poczyniona z dbałością. Ze szczegółami, tak samo jak opisy, które pozwalają rzucić czytelnikowi nowym okiem na całokształt wydarzeń. Dołożone zwroty akcji, dynamika i elementy zaskoczenia doskonale dowartościowały powieść.
Jednym słowem: bomba. Książka zdecydowanie warta uwagi. Pochłania uwagę do samego końca i ciężko jest odłożyć ją choćby na chwilę. To pozycja idealna zarówno dla fanów autorki, jak i zagmatwanych historii z romansem w tle.

Polecam

Współpraca reklamowa: WasPos

#recenzja

"Ostatnie dziesięć lat ukształtowało mnie na kobietę o własnych pragnieniach i sile. Zamierzałam zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby osiąść w jednym miejscu. Nie mogłam uciec. My nie uciekaliśmy – nie, gdy mogła spotkać nas śmierć za zdradę. Ja nigdy nie będę zdrajcą".

"Każdy miał słabości i emocje, bez nich człowiek byłby martwy. Ja je miałam. I popełniałam błędy. Kochałam moje siostry. Moja dusza uleciała ze mnie już dawno temu, ale one sprowadzały mnie na ziemię".

▪️Tytuł: Protegowana
▪️Autor: Ewelina Maria Mantycka @ewelina_maria_mantycka
▪️Wydawnictwo: WasPos @waspos
▪️Premiera: 25.05.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca barterowa @waspos )
▪️▪️▪️
Ana to protegowana mafii. Kobieta o mrocznej przeszłości i silnym charakterze która sprzedana w młodym wieku, trafiła do Ogrodów Ying. Dawno przestała być lekkomyślna i działała według zasad domu Cesarza, stając się egzekutorem Triad. Układy i zlecenia, życie bez nazwiska i bez miejsc, w których można zatrzymać się na dłużej – to jej codzienność. Oddano ją w ręce ludzi, którzy zrobią wszystko, aby wykorzystać jej umiejętności a jednym z nich był Reginald Ashby - odurzające połączenie szorstkiego mężczyzny i sprytnego przestępcy, który nie cofnie się przed niczym i nie ugnie przed nikim...

"Protegowana" to najnowsza książka Eweliny Marii Mantyckiej a zarazem pierwsza powieść autorki jaką miałyśmy przyjemność przeczytać. Przyznamy szczerze, że sięgając po ten tytuł miałyśmy naprawdę duże oczekiwania gdyż zawarty w książce motyw kobiety zabójcy wydawał nam sie niezwykle ciekawy i wiecie co? Nie myliłyśmy się. Autorka stanęła na wysokości zadania tworząc niesamowitą historię która z przyjemnością śledziłyśmy już od pierwszych stron choć przyznamy bez bicia, że na samym początku miałyśmy chwilę zagubienia kto z kim po co na co i dlaczego 🙈

Zdecydowanie powyższy tytuł polecimy wszystkim tym którzy lubią akcję, sensację ale także wplecioną w całą historię pikanterię 🔥😈🔥 i tu chciałybyśmy zwrócić także uwagę na fakt, że autorka nie opiera całej książki jedynie na erotycznych scenach a są one po prostu elementami składającymi się na świetną całość. Bohaterka jako zdolna manipulatorka i egzekutor wykonujący kolejne zlecenia musi niekiedy użyć swojego ciała jako wabika na swoich wrogów a także aby zbić ich z tropu. Jest to zupełnie inne przedstawienie erotyki które przyznamy nam sie również bardzo podobało.

Oczywiście w historii tej pojawi się pomiędzy bohaterami także uczucie jednak nie zrodzi się ono odrazu a w odpowiednim tempie co uważamy jest kolejnym ogromnym plusem, gdyż wyszło to bardzo naturalnie. Czy jednak w świecie pełnym brutalności i niebezpieczeństw jest na nie miejsce? O tym musicie przekonać się sami.

Czy polecamy więc powyższą książkę? Oczywiście, że tak! W naszym odczuciu Ewelina Maria Mantycka napisala genialną powieść ze świetnie wykreowanymi bohaterami, ciekawą fabułą oraz za sprawą ciągłych walk o tereny i wpływy dynamiczną akcją. Styl pisania jest na naprawdę wysokim poziomie przez co książkę czyta się z przyjemnością i satysfakcją. Jeżeli więc lubicie gdy nie jest nudno i wręcz przeciwnie dzieje się w czytanej przez was lekturze a ze strony na stronę zaczyna się ona wręcz czytać sama to serdecznie zachęcamy do sięgnięcia! 😁 #mustread #musthave

@ewelina_maria_mantycka bardzo dziękujemy za zaufanie oraz możliwość współpracy przy tym tytule! 😊❤️

Książka dostępna na stronie:

Ana po śmierci ojca i rodzeństwa, zostaje sprzedana i wyszkolona na egzekutora Triad pod okiem Cesarza w Ogrodach Ying. Wyrósła tam na piękną, ale i niebezpieczną kobietę. W Anglii ma zacząć kontrakt, poznaje tam Reginalda Ashby'ego prawą rękę jej aktualnego szefa. Kobieta w swojej pracy nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel. A czego tak naprawdę pragnie Ana?

Autorka stworzyła ciekawą i bardzo dynamiczną książkę z bardzo wyrazistymi bohaterami. Ana była twardą, niebezpieczną, inteligentną i niezwykle piękną kobietą. Doskonale radziła sobie w świecie mafii, jej uroda była jej atutem i zgubą mężczyzn. W swojej pracy była skupiona i opanowana, ale też była bardzo zagubiona. Pragnęła wolności i zemsty. Na kim, to już musicie się dowiedzieć sami. Kiedy poznaje Ashby'ego wszystko się zmienia, mężczyzna bardzo na nią działa, a ich relacja jest skomplikowana. W książce nie zabrakło zwrotów akcji, porachunków mafijnych, tajemnic, gorących scen. Jedynym minusem było dla mnie tylko duża ilość informacji i bohaterów przez co musiałam nie raz czytać jakiś fragment dwa razy, by mi żaden ważny szczegół nie umknął. A w tek książce wszystko jest istotne. Więc jeśli lubicie mafię w trochę innym wydaniu, to ta książka z pewnością się wam spodoba.

Ana została wychowana w Ogrodach Ying, gdzie była szkolona na egzekutora mafii. Do perfekcji opanowała cierpliwość i zasady, które wpajał jej Cesarz, bo najmniejszy błąd może kosztować ją życie. W wyniku porachunków mafii zamordowano jej ojca i rodzeństwo. Piękna i wyszkolona jest pożądana przez wiele organizacji, na mocy tajemniczego kontraktu zostaje przekazana pod kuratelę
Reginalda Ashby'ego.

Cóż, to za fenomenalna i intrygująca historia, która pochłonęła mnie bez reszty. Zostajemy wciągnięci w tajemniczy i brutalny świat mafii, gdzie mężczyźni walczą o władzę i dominację, ale w tym świecie miejsce wywalczyła sobie zabójczo piękna Ana.

Autorka w cudowny sposób wykreowała Anę, stworzyła bohaterkę silną i waleczną, ale jednocześnie kruchą i bezbronną, ale udało się w tym zachować równowagę, co sprawiło, że kobieta budziła sympatię. Z biegiem czasu zagłębiamy się w przeszłość, by poznać jej początek jako protegowanej mafii, ale również tragiczne losy jej rodziny.

Reginald Ashby... cóż to za facet, właśnie znalazłam ideał 😍szarmancki i zdystansowany, ale ma w sobie cos takiego, że kobieta się nim zachwyca. Jest ostoją i wsparciem, ale daje jednocześnie swobodę działania partnerce, choć też wie kiedy ustawić do pionu. Gdy spojrzę na krzesło od razu przypomina się Ana i Reginald 😊oj było gorąco 🔥 ale nie zdradzę wam co się tam działo...

Ta ksiażka jest bardzo dopracowana, został tutaj zadbany każdy detal co się bardzo ceni, bo bardzo dużo się dzieje.Jeśli szukacie lubicie książki mafijne to zachęcam do przeczytania, bo ta ksiażka zachwyca, intryguje i nie sposób się od niej oderwać.

Polecam 🥰

Polecam 🥰