Szczęście utkane z babiego lata

Okładka książki Szczęście utkane z babiego lata Ewelina Maria Mantycka
Okładka książki Szczęście utkane z babiego lata
Ewelina Maria Mantycka Wydawnictwo: Lucky Cykl: Saga gościeradowska (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Saga gościeradowska (tom 2)
Lucky
2023-04-26
2023-04-26
Saga Romans Miłość Przyjaciółki

Powieść Eweliny Marii Mantyckiej "Szczęście utkane z babiego lata" miałam okazję przeczytać dzięki BT czytam dla przyjemności.
Jest to drugi tom sagi o Gościeradowie przedstawiając perypetie życiowe trzech przyjaciółek ,które mieszkają w uroczym folwarku. Kamila, Renata oraz Ela są przyjaciółkami od dawna i każda z nich ma inny charakter.
Kamila jest bardzo zaangażowana w poznaniu historii o Gościeradowie i jego mieszkańcach i osiada bardzo ogromną wiedzę na ten temat i mogła by być przewodnikiem po uroczej miejscowości Gościeradów.
Renata to kobieta , która dostaje pracę asysyentki Wiktora. Ze swoich zadań wywiązuje się fantastycznie jak na asystentkę przystało.
Ela to kobieta po przejściach życiowych i zawirowaniach miłosnych.
Z Danielem łączy ją dziwna relacja gdyż chce z nim być i wyobraża sobie różne rzeczy a jednak jak się spotykają blokuje się i warczy na Daniela.
Autorka na drodze Kamili stawia Wojtka, młodego prawnika, który oczarowany jest Kamilą oraz tym jak opowiada o miejscowości.
Renata oczarowna jest swoim pracodawcą i całuję ją na pożegnanie gdyż wyjeżdża do Warszawy.
Ela natomiast musi wrócić do Niemiec gdyż przeszłość daje znać o sobie.
Szczęście jest jak babie lato gdyż pojawia się i znika i trzeba cieszyć się każdą chwilą.
Z utęsknieniem czekam na kolejny tom.
Polecam zaznać " Szczęścia utkanego z babiego lata".

Kamila jest bardzo zaangażowana w...

Czy szczęście utkane z babiego lata czy szczęście w pudełku od zapałek to zawsze szczęście! Trzeba je łapać, trzymać i nie puszczać a jedynie cieszyć się nim ze wszystkich sił. "Szczęście utkane z babiego lata" to drugi tom sagi Gościeradowskiej i również w tej części nie zabrakło wielu emocji, zabawnych sytuacji ale i kwestii nad którymi warto się pochylić i przez chwilę zastanowić. Trzy zwariowane przyjaciółki mogą zawsze na siebie liczyć i każda z nich próbuje być szczęśliwą i spełnioną. Nie zawsze jednak istnieją sprzyjające warunki.
Czasem los daje pstryczka w nos i to co na pozór wydawało się już pewne, naraz się komplikuje i stawia wszystko pod znakiem zapytania. O to na czym nam jednak zależy trzeba walczyć i być zdecydowanym. Z tego też powodu dosyć mnie irytowała jedna z przyjaciółek, Ela. Poprzez niedokończone sprawy w Niemczech dość niesprawiedliwie traktowała Daniela, który na każdym kroku zabiegał o jej względy i nawet nie miał pojęcia co stoi na przeszkodzie ich związkowi. Zabrakło szczerości, bo gdyby wiedział w czym rzecz inaczej by potoczyła się ich historia i na pewno daliby sobie razem radę ze wszystkimi przeciwnościami losu. Razem łatwiej udźwignąć każdy ciężar.
Renata, otrzymała wymarzoną pracę a jako asystentka Wiktora Połanieckiego nie tylko przywiązała się do swego szefa, ale zadurzyła w nim i co najlepsze z wzajemnością. Wiktor jednak musi ją zostawić i wyjeżdża.
Ostatnia z przyjaciółek Kamila nad wyraz inteligentna kobieta jest nauczycielką i nie tylko doskonale zna historię Gościeradowa, ale dzieli się swoją wiedzą przy każdej okazji i ma głowę pełną pomysłów. A z taką personą nie można się nudzić i można nawet Gościeradów przedstawić i na świat rozsławić. Polecam serdecznie tę niezwykle ciekawą, intrygującą ale i zabawną powieść i już czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy! Muszę przyznać że końcówka zbiła mnie z nóg i wprawiła w stan niedosytu 😊

Kocham takie szalone historie! Historie z humorem, a jednak traktujące o poważnych, życiowych rozterkach. A do tego te mało prawdopodobne wątki, które pobudzają wyobraźnie i sprawiają, że wracam do świata podlotkowych marzeń ;-)
Trzy kobiety, trzy pasje, trzy historie. Każda ze swoim bagażem życiowych doświadczeń ( bądź ich brakiem),które chcą tylko jednego, mieć u boku tego jednego, jedynego, wymarzonego! Co z tego wyniknie... nie powiem ( a raczej: nie napiszę!)! Ale zdradzę, że i ja czekam niecierpliwie na kolejną część sagi.

Dziękuję autorce za wspaniałą zabawę i dziewczynom z Czytam dla Przyjemności, za możliwość uczestnictwa w tej zabawie!

Książka kolejny raz przenosi nas do świata Gościeradowa, jego mieszkańców i trzech zwariowanych przyjaciółek. Każda z dziewczyn zmaga się z własnymi problemami, przemyśleniami i zawirowaniami uczuciowymi. W powieści nie brakuje ciekawych legend, historyjek czy zabawnych zdarzeń. Autorka przedstawia również życie i perypetie bohaterów drugoplanowanych, którzy także są ważni w całej historii. Najbliższa rodzina Wiktora Połanieckiego wywołuje wiele emocji wśród mieszkańców wioski. Książka jest bardzo pozytywna, wciągająca i porusza ciekawą tematykę. Jednak najbardziej zaskakujące okazuje się zakończenie, które zostawia czytelnika z mnóstwem pytań i oczekiwaniem na kolejną część. Polecam

Książkę przeczytałam w ramach BT zorganizowanego przez blog Czytam dla przyjemności.
Z przyjemnością powróciłam do Gościeradowa i trzech przyjaciółek przy których nuda nie grozi! Każda z nich poszukuje swojego szczęścia i miłości.
Kamila, której pasją jest hstoria Gościeradowa i wie o nim bardzo dużo. O przodkach,dworach,pałacach i nazwie miejscowości. Umie się tą wiedzą podzielić i robi to chętnie. Jednym z nowych słuchaczy będzie Wojtek bardzo ciekawa postać),który przyjeżdża do Wiktora w gościnę. Sptkanie Kamili im Wojtka odbywa się w bardzo niecodziennych i... powiedziałabym zabawnych okolicznościach.
Renia,która znalazła pracę u Wiktora jako jego asystentka bardzo dobrze wywiązuje sie ze swoich obowiązków. Jest doceniana, powiększa tez grona sympatycznych znjomych i chyba się zakochuje.
Ela natomiast jest rozdarta między miłością, którą ofiaruje jej Daniel a swoją osobowością i przeszłością.
Oprócz dziewczyn poznajemy kilka bardzo ciekawych postaci z Gościeradowa i okolic. Każda z nich coś wnosi w życie głównych bohaterek. Tak,że nudno nie jest! Wprost przeciwnie, w książce tej znajduje się dużo zabawnych sytuacji z których można szczerze się uśmiać.
Polecam tę sympatyczną historię na jesienne wieczory gdyż m.in. przypomni nam gorące lato!
Dziękuję autorce za to,że wplotła wiele ciekawostek o Gościeradowie i czekam na kontynuacj,ę.
Polecam.

W drugiej części opowieści o dziewczynach z Gościeradowa czuć ciepło życia małej miejscowości, która rządzi się swoimi prawami. Tym razem każda z przyjaciółek ma przed sobą ważne decyzje, dylematy, które musi rozstrzygnąć wewnątrz swojego serca i stanąć wobec tego, co niesie jej los. Każda z bohaterek ma własną wizję dalszego życia, ale przeszkody, które stają na ich drodze są początkiem zmian w ich codzienności. Renata walczy z własnym przekonaniem, że jej praca jest potrzebna i wartościowa. Ela ciągle jest rozdarta między marzeniami o spokojnym życiu a zamknięciem starych spraw, które czekają na nią w Niemczech. A Kamila spełnia się rozwiązując zawiłości historii gościeradowskiej okolicy. Wszystko tu jest dynamiczne, począwszy od fabuły na charakterach głównych bohaterek kończąc. Świetnie się czyta i zostaje mi tylko sięgnąć po kolejny tom.

Autorka i tym razem nie skupia się jedynie na dziewczynach i ich relacjach ale więcej uwagi zaczyna poświęcać postaciom drugoplanowym, dzięki temu sama historia jest barwniejsza i ciekawsza. Mniej, niż w pierwszej części, jest opisów samego Gościeradowa, co odbieram pozytywnie bo dzięki temu jest miejsce na opisy relacji panujących między bohaterami. Niezmienna pozostaje fascynacja Kamili historią miejscowości ale jest to niezwykle urocze zwłaszcza, że dziewczyna potrafi rzucać informacjami jak z karabinu maszynowego. Sama historia wydała mi się jakby lżejsza, miejscami ironiczna i zabawna. Jedno i w tej książce pozostaje niezmienne - zakończenie, zaskakujące i zmuszające czytelnika do oczekiwania na kolejną część o losach mieszkanek Gościeradowa. Polecam.

Książka stanowi II tom Sagi gościeradowskiej.

Mamy okazję poznać dalsze losy Eli, Kamili oraz Renaty.
Trzy kobiety, trzy różne żywioły, trzy różne charaktery i łącząca je cudowna relacja - przyjaźń.

Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam historię Gościeradowa oraz okolicznych miejscowości. Przedstawiła społeczność gościeradowską w pełnej krasie.: korupcje, intrygi. Wszystko to składa się na idealną charakterystykę małych miasteczek, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą.

"Szczęście utkane z babiego lata" to historia idealna na jesienne wieczory. Ubaw po pachy gwarantowany, a ile się tu dzieje!

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki booktour zorganizowanemu przez dziewczyny z @czytamdlaprzyjemnosci

Książka stanowi II tom Sagi gościeradowskiej.

Mamy okazję poznać dalsze losy Eli, Kamili oraz Renaty.

Książkę miałam okazję poznać dzięki Book tour czytam dla przyjemności.

Książkę tak na prawdę przeczytałam w dwa wieczory, gdyż jest lekka i przyjemna.

Opowiada o przyjaciółkach mieszkających razem na folwarku w Gościeradowie. Jest to drugi tom Sagi Gościeradowskiej.

Renata znalazła wymarzoną pracę jako asystentka Wiktora Połanieckiego. Kamila jest nauczycielką i pasjonatką historii Gościeradowa. Mogłaby zagadać na ten temat każdego :) No i ostatnia z dziewczyn Elka, która najwięcej mi krwi napsuła. Dziewczyna jest na rozdrożu życiowym i nie umie się zdecydować, w którą stronę ma podążyć. Otworzyć się na miłość, którą jej oferuje Daniel czy uciec.

Jest kilka zabawnych zwrotów akcji w książce ale chyba najbardziej mnie rozbroiła ta w stodole z Kamilą i jak się okazuje nie Aleksem a jego kuzynem Wojtkiem. Oj panie Włodziu poszalał pan 😂😂

Podczas czytania książki dowiadujemy się bardzo sporo z historii miejsca ale również trochę o mieszkańcach tam żyjących. Poznajemy rozterki bohaterek i nadzieję na szczęśliwą miłość. Zaskakujące zwroty akcji i nieoczekiwana miłość, z którą nie każda potrafi sobie poradzić.

Książka idealnie się nadaje na jesienne wieczory. Ogrzewa serce i uspakaja umysł. Lekka i przyjemna lektura wprowadza w miły Gościeradowy klimat. Zachęca nawet d odwiedzenia tych miejsc.

Książkę miałam okazję poznać dzięki Book tour czytam dla przyjemności.

Książkę tak na prawdę przeczytałam w dwa wieczory, gdyż jest lekka i przyjemna.

Drugi tom sagi gościeradowskiej to nic innego jak kontynuacja szalonych przyjaciółek. Różnorodność ich charakterów, charyzma, poczucie humoru i losy są jak bryza w letni dzień. Zresztą sama akcja toczy się w upalne lato.
W tej części jeszcze lepiej poznajemy przeszłość bohaterów, ich sposób myślenia i poglądy. Dodatkowo do fabuły wprowadzono nowe postacie, które ubarwiają jeszcze bardziej kalejdoskop osobowości. Akcja biegnie tak swobodnym tempem, że nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam...i właśnie to było największe rozczarowanie. Jak można zrobić to czytelnikowi i skończyć W TAKIM momencie? Bestialstwo mówię Wam! Dlatego czekam na kolejne książki i mam nadzieję, że nie będę musiała długo.

Jeśli chcesz oderwać się od rzeczywistości, przeczytać pełną zabawnych, ale zarazem ciepłych sytuacji książkę, jeśli znudziły Cię wyuzdane sceny erotyczne i pragniesz poczuć rozwijające się uczucie...ta książka jest dla Ciebie! To opowieść o przyjaźni, wybaczeniu, zaufaniu, miłości i stawianiu sobie kolejnych celów. To opowieść dla każdego.

• Stosik
  • Mama przeczytała
  • Ebook do kupienia
  • Przeczytane w 2023
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Szczęście utkane z babiego lata