Hiena z Kaprovicz

Wydawnictwo WasPos
2024-03-15
2024-03-15
Elfy komedia humor

„Hiena z Kaprovicz” to książka, po którą sięgnęłam pełna zaciekawienia i chęci, aby ją przeczytać. Okładka przyciągnęła mój wzrok, a dalej chciałam poznać opis książki. Bardzo się ucieszyłam, że będę miała okazję poznać pióro Eweliny Matyckiej i zaprzyjaźnić się z główną bohaterką. No, bo powiedzcie sami, mieliście okazję przeczytać książkę o hienie cmentarnej? Chciałam poznać tą magiczną krainę zwaną Kaprovicz, być może stać się jego cichą mieszkanka i obserwatorką tego niesamowitego chaosu, którym jest główna bohaterka. Też tak czasami macie?
Główną bohaterką książki autorstwa Eweliny Marii Matyckiej pod tytułem „Hiena z Kaprovicz” jest Kornelia Azatka, czyli Nell. Dziewczyna przyjeżdża do zupełnie nowej pracy, jest zarządcą Nekropola. Jest człowiekiem i nie ma lekko, zwłaszcza, że kłopoty wydają się ją kochać. Nie zajmuje się staruszkami, którzy nie wiedzą, co robić z zasobnością portfela, ale stała się hieną cmentarną. Kaprovicz to miejsce przepełnione magia, pełne elfów, a Nekropole jest elfim cmentarzem. To miejsce, które nie jest dla ludzi., jednak znalazła się w nim Nell. Elfy nie są miłe i sympatyczne, bywają różne jednak są wredne, wyrachowane, mają swoje warstwy społeczne. Jak się w tym wszystkim połapać, zwłaszcza, kiedy myli się korytarze w Urzędzie Miejskim? Czy ludzki urzędnik publiczny zawsze ma tyle pracy do wykonania?
„Hiena z Kaprovicz” to książka, która zaskoczyła mnie tak przyjemnym całokształtem. Wiecie, jak uwielbiam magię, a tutaj każdy wers wydawał mi się tak idealny. Ewelina Maria Mantycka mistrzowsko łączy elementy fantasy z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, ma niekonwencjonalne podejście do tematu śmierci, co czytelnikowi na odkrywanie tajemnic pełnych intryg. Główna bohaterka, mimo początkowych trudności, stopniowo odnajduje swoje miejsce w Nekropolii. Interakcje z elfami rzucają nowe światło na złożoność świata wykreowanego przez autorkę. Urok tej powieści tkwi w detalu i wnikliwej obserwacji emocji. Warto docenić umiejętność Kornelii Azatki budowania napięcia, co w efekcie sprawia, że czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne rozdziały. Narracja książki jest płynna, a postacie są kolorowe i wyraziste. Przeplatanie realistycznych elementów z baśniowym światem sprawia, że atmosfera jest niepowtarzalna. Nie mogę się doczekać kolejnych przygód bohaterki, to niesamowita książka, która z pewnością spodoba się szerokiemu gronu. „Hiena z Kaprovicz” to podróż w świat wyobraźni, która na długo pozostanie w pamięci czytelnika.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Waspos
Kornelia Azatka poszukuje pracy jak najdalej od domu aby móc zamieszkać z dala od sióstr oraz matki która próbuje ją zesfatać z mężczyznami. Cała historia zaczyna się od mylnie zinterpretowanego ogłoszenia o pracę-znalazła je pod słowem zarządzanie I administracja-bowiem poszukiwali specjalisty od nekrobiznesu I zarządcy Nekropola. Na miejscu jednak okazało się, że ma zostać hieną cmentarną dodatkowo okazało się że trafiła do miasta w którym żyją elfy i z czasem Nell przekonuje się że nie wszystkie elfy są takie o jakich czytała w książkach. Nell po tym jak dowiedziała się jaką ma pracę nie jest z początku przekonana ale postanawia się nie poddawać gdyż nie chce wrócić do matki. Co czeka Nell w Karpoviczach? Czy przekona się do powierzonych jej obowiązków i zostanie czy jednak wróci do domu? Tego przekonacie się czytając te cudowną książkę.
Hiena z Karpovicz jest to książka z gatunku fantastyki połączonej z romansem.
Jest to lekka książka którą pochłonęłam w kilka godzin. Autorka ma lekki styl pisania a rozdziały są krótkie dzięki czemu szybko się czyta. Autorka świetnie opisała miasto Karpovicze dzięki czemu sama chciałabym się przenieść i zostać w tej magicznej krainie.
Postacie zostały idealnie wykreowane, polubiłam główna bohaterkę i nie mogę się doczekać dalszych jej losów, nie mogę doczekać się kolejnego tomu który ukarze się już w maju aby znów przenieść się do Karpovicz.
Jeśli lubicie fantastykę elfy I magię to ta książka jest dla was
Polecam.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Waspos

Książka 'Hiena z Kaprovicz' autorstwa Eweliny Marii Mantyckiej to prawdziwa gratka dla miłośników fikcyjnych światów, wciągających przygód i nietuzinkowych bohaterów. Mantycka przenosi czytelnika do Kaprovicza, miasta pełnego elfów i niezwykłych zjawisk, gdzie główną bohaterką jest niefrasobliwa hiena cmentarna o imieniu Nell.

Już od pierwszych stron autor zabiera nas w pasjonującą podróż po świecie, gdzie życie i śmierć splatają się w nieoczekiwany sposób. Nell, choć początkowo może wydawać się niepozorna, szybko okazuje się być niezwykle komiczną i charyzmatyczną postacią, która nieustannie wpada w tarapaty, ale zawsze wychodzi z nich obronną ręką.

Mantycka mistrzowsko kreuje świat elfów, nadając mu niepowtarzalny charakter i głębię. Elfowie w jej książce nie są typowymi przedstawicielami gatunku - są intrygująco wredni, pyskaci i pełni tajemnic. Ich społeczeństwo pełne jest konfliktów klasowych i napięć, co dodaje historii dodatkowej dynamiki i emocji.

Jednym z największych atutów książki jest doskonały humor, który przeplata się na każdej stronie. Dialogi są błyskotliwe, a sytuacje, w jakie wpada Nell, momentami trzymają za serce, a momentami rozśmieszają do łez. 'Hiena z Kaprovicz' to lektura, która nie tylko wciąga, ale też rozśmiesza i porusza.

Podsumowując, książka Eweliny Marii Mantyckiej to prawdziwa perełka w literaturze fikcyjnej. Wciągająca fabuła, niezapomniani bohaterowie i doskonały humor sprawiają, że lektura tej pozycji to prawdziwa przyjemność. Gorąco polecam wszystkim poszukującym odskoczni od codzienności i chwilę prawdziwej przygody w magicznym świecie Kaprovicza."

Już od pierwszych stron autor zabiera nas w...

Elfy. Magiczne miasto Kaprovicze w którym żyją elfy tak jak ludzie. Nigdy bym sobie nie wyobrażała,że będę pracować wśród elfów i będę zarządca Nekropola. Miejsca w którym elfy żyją, śpią mogą wychodzić za moim pozwoleniem. Bo Nekropole to coś tak jak cmentarz,a ja jestem hieną cmentarną. Nazywam się Kornelia Azatka ale wołają na mnie Nell, przez źle przeczytane ogłoszenie o pracę trafiam do świata prawdziwych elfów,gdzie zyskuję przyjaciół jak i wrogów.
Nell to kobieta, która wpada często w kłopoty i sama jest stwarza. Jest zarządca Nekropola, przyjaźni się z dwiema elfkami Lub oraz Iwrą i elfem Vincentem,a jej serce mocniej bije gdy obok pojawia się Silva. Oprócz pracy na Nekropolu, Nell, studiuje podstawy magii i zaklęć, aby móc swobodnie czuć się w społeczności elfickiej.Powieść magiczna,lecz ze wszystkimi udogodnieniami nowinek technicznych. Magia, elfy, zaklęcia, życie w zamkniętej społeczności efickiej. Nell przez swoją pomyłkę trafia właśnie do miasta w którym żyją prawdziwe elfy. Jest zdeterminowana aby poprawić byt mieszkańców Nekropola i stawia wszystko na jedną kartę. Bardzo ciekawa historia. Magiczna a za razem zwykła historia która wprowadza nas w normalne życie mieszkańców Kaprovicz, mimo iż oni nie są ludźmi tylko elfami żyją jak normalne społeczeństwo. Postać Kornelii Azatki stworzona przez autorkę jest bardzo ciekawa. Młoda, nie doświadczona a jednocześnie silna i wie czego chce oraz dąży do osiągnięcia celów. Na Erlanda! Ta historia skradła moje serce. Jestem nią zauroczona i z chęcią poznam dalsze losy Nell , jej przyjaciół elfickich oraz to jak rozwinie się jej znajomość z Slivą. Fantastyczna powieść o elfmi miasteczku i człowieku, jednym człowieku który zarządza Nekropolem czyli cmentarzem., a zarządzenie tym miejscem nie jest łatwe. Już pierwszego dnia pojawiają się problemy i Nell staje przed Radą Miasta.

Książka totalnie o niczym. Miała być zabawna, ale jest poprostu głupkowata. 3* za pomysł.

Współpraca recenzencka z wydawnictwem Waspos.
Na bookstagramach rzadko spotykam recenzje książek, które są zabawne. Niektórzy mogą uznać, że taka literatura jest niewarta uwagi i szkoda im na nią czasu. W większości decydujemy się na nieco poważniejsze pozycje, często takie, które doprowadzają nas do łez. Ale czemu by nie sięgnąć od czasu do czasu po coś lżejszego, co wywoła uśmiech na naszej twarzy? Idealnym przykładem takiej lektury jest „Hiena z Kaprovicz”. Już sam opis zwiastuje, że podczas czytania tej książki będziemy się dobrze bawić. Położenie w jakim znalazła się nasza główna bohaterka jest dość nietypowe - w końcu nie codziennie trafia się przypadkowo do krainy elfów oraz zostaje hieną cmentarną! Z uśmiechem na twarzy obserwowałam każde kolejne wpadki Kornelii, które z jej coraz dłuższym pobytem w Kaproviczach, stawały się jeszcze bardziej ciekawe. Kłótnie z mieszkańcami, porwania i popadanie w niełaskę szlacheckich rodów, to codzienność w jakiej przyszło żyć głównej bohaterce. Wydawałoby się, że Kornelii nie czeka nic dobrego w tym miejscu i powinna jak najszybciej stamtąd uciekać. Jednak bohaterka, pragnie pokazać elfom, swojej matce, a przede wszystkim sobie, że podoła powierzonemu jej zadaniu. Jest stanowcza oraz uparta i jasno daje innym do zrozumienia, że nie zamierza prędko się poddać. Chce radykalnie zmienić wygląd cmentarza, a także lekceważące nastawienie jego mieszkańców do tego miejsca. Pomimo wielu głosów sprzeciwu, hiena cmentarna spotyka się także ze słowami wsparcia. Zjednuje sobie zarówno żywych jak i umarłych, a nawet zakochuje się. Co więcej, zostaje miejscową swatką, a miłosnych podboi swoich przyjaciółek wysłuchuje na dachu cmentarza przy winie. Każda z nowo poznanych osób jest całkiem inna, dzięki czemu fabuła staje się jeszcze bardziej interesująca. Mamy tutaj feminelfkę, a także buntowniczą dziewczynę należącą do ubóstwianych sióstr Ultarty oraz wiedźmę. Wbrew pozorom, wszystkie razem tworzą zgrany zespół i miło było patrzeć jak pomimo różnic, okazują sobie ogromne wsparcie i zrozumienie. Jedyne co mi przeszkadzało, to zbyt duża ilość wtrąceń dotycząca hipnotyzującego wyglądu elfów oraz tego jak to działało na Kornelię, co wielokrotnie mnie nużyło. Jako niezbyt duża fanka szczegółowych opisów scen miłosnych, tutaj również nie byłam nimi zachwycona. a wręcz mogę powiedzieć, że wielokrotnie wprawiały mnie w zażenowanie. Poza tym „Hiena z Kaprovicz” to przyjemna lektura, idealna na jeden wieczór, zważając na jej długość i zostawiająca czytelnika w niepewności na sam koniec, co sprawia, że od razu ma się ochotę sięgnąć po kolejny tom.

Współpraca recenzencka z wydawnictwem Waspos.

Fantazja, Elfy, Hiena Cmentarna czyli główna bohaterka - człowiek - Nell - to wszystko razem sprawi, że poczujemy odrobinę magii, pobudzimy wyobraźnię, nieraz się pośmiejemy, ale też będzie chwila na refleksję i po prostu dobrze spędzony czas z książką w Kaproviczach.
Świat Elfów i człowiek, inne prawa, pojęcie uczuć - to wszystko nieraz
wprowadzi trochę zamieszania i do życia Nell i reszty bohaterów.
Książkę czyta się z ciekawością, wciąga w swój świat,
szczególnie, gdy zaczynamy bliżej poznawać Nell i pewne Elfy, ich
marzenia, wyobrażenia i po prostu życie a do tego Nekropole, które
rządzi się swoimi prawami a Nell musi się dużo rzeczy nauczyć, wszak
jest zarządcą, czyli Hieną cmentarną. Oj, będzie wiele zamieszania,
będzie się działo, do tego dojdzie jej pewne jeszcze zajęcie, ale o tym
to już dowiecie się z tej opowieści, więc zajrzyjcie do Kaprowicz i
czekajcie przy okazji na ciąg dalszy, bo podobno to pierwsza część
przygód Nell - Hieny Cmentarnej :)
"Jak mówi stare elfie powiedzenie: „Gdzie człowiek, tam rodzi się
chaos”. Odkryjcie ile w tym prawdy :)

Świat Elfów i człowiek, inne prawa, pojęcie uczuć - to wszystko nieraz
wprowadzi trochę zamieszania i do...

Książka jest po prostu genialna ! Pokochałam ją całkowicie! Dziękuję bardzo za egzemplarz do recezji🥰 nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Historia wciąga od pierwszych stron, nie ma nudy. Pomysł na fabułę oryginalny. Jest po prostu swietnie napisana. Dostajemy mnóstwo magii, humoru i elfów. Czego chcieć więcej? 🩷

Główna bohaterka Nell jest człowiekiem i próbuje przystosować się do elfiego świata oraz swojej nowej pracy jako hiena cmentarna. Dodaje ona trochę niespodzianek i spontanicznosci do uporządkowanej elfiej codzienności. Śledzimy jej losy z zapartym tchem i za każdą kolejną przygodą byłam coraz bardziej zaskoczona pozytywnie. Nell może nie do końca pasuje do tego świata ale ma ogromną chęć polepszenia warunków życia swoich podopiecznych. Nawiązuje nowe znajomości i przyjaźnie. Kto wie może nawet poznała swoją miłość? 🍀

Poboczni bohaterowie, których poznajemy idealnie pasują do historii i polubiłam wszystkich 😁 dostajemy ich tak duża dawkę, że możemy poznać dużą część społeczności Kaprovicze.

Opis miejsca gdzie żyją elfy, ich akultura sprawiały ze chciałoby się tam zamieszkać. Autorka stworzyła bardzo dopracowany i bajeczny świat w którym się zakochałam.

Polecam wszystkim osobą które kochają fantasy! 😍 naprawdę warto!!! 🫡⚘️

Główna bohaterka Nell jest człowiekiem i próbuje...

Zapraszam na recenzje :)

Zapraszam na recenzje :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Dziękuję za recenzencki egzemplarz wydawnictwu <3
Mnie tak ta książka zachwyciła, że ja nie wiem nawet jaką recenzje napisać 😅
🌲
Zacznijmy od początku. Ta książka jest tak świetnie napisana, że nawet nie idzie zauważyć że przeczytał*ś połowę. Dosłownie przez tą książkę się płynie.
🌲
Co do bohaterów to tu jestem zdziwiona ale nie zżyłam się z nimi. Jedyną osobą którą lubię ponad wszystko jest główna bohaterka i Silva. Ja się w niektórych momentach utożsamiałam z Nell. Co mi się podoba to różne charaktery postaci. Taki zarys bohaterów pokazuje to, że są inni od ludzi i, co mi się podoba najbardziej, u nich są znormalizowane rzeczy, które powinny być w świecie ludzkim.
🌲
Od początku byłam ciekawa jak potoczy się historia. Podoba mi się to, że autorka nie skupiła się stricte na tym jakie obowiązki ma Nell, ale także na życiu codziennym w Kaproviczach. Troszkę mi nie przypadły do gustu te zawsze udawane podboje miłosne przyjaciółek głównej bohaterki. Fabuła mnie bardzo interesuje, bo nie da się domyślić do czego to wszystko zmierza. Końcówka mnie na tyle zaciekawiła, że z niecierpliwością czekam na następny tom (wydawnictwo chętnie przyjmę następne części do recenzji).
🌲
Przyznając się szczerze, to pisząc do wydawnictwa poleciałam trochę na okładkę, ale przyżekam wam, że środek jest również cudny.

Dziękuję za recenzencki egzemplarz wydawnictwu <3
Mnie tak ta książka zachwyciła, że ja nie wiem nawet jaką recenzje napisać 😅