Start a fire. Runda pierwsza

Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Okładka książki Start a fire. Runda pierwsza
Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
Wydawnictwo: Editio Red, BeYa Cykl: Trylogia Hell (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trylogia Hell (tom 1)
Editio Red, BeYa
2022-01-12
2022-01-12
Inne

to bestsellerowa powieść początkującej autorki, Katarzyny Barlińskiej, która znana jest wśród internautów pod pseudonimami P.S. Herytiera oraz Pizgacz. Historia Victorii oraz Nathaniela to opowieść pełna skrajności, w której bohaterowie kochają się i nienawidzą.

Victoria Clark to siedemnastolatka, która prowadzi poukładane życie. Chociaż nigdy nie była idealną córką i uczennicą, nie sprawiała też większych problemów i celowo nie pakowała się w kłopoty. Wszystko zmienia się jednak, kiedy za sprawą przypadku wsiada do samochodu szkolnego typa spod ciemnej gwiazdy.

Nudna szkolna codzienność Victorii zamienia się w koszmar, kiedy Nathaniel Shey – znany w mieście z udziału w nielegalnych walkach – zaczyna interesować się dziewczyną. Początkowo wszechobecność Nate’a irytuje dziewczynę, wkrótce jednak podświadomie sama zaczyna pogłębiać z nim relację.

Niebawem okaże się, że Victorii zależy na młodym buntowniku.

Start a Fire. Runda pierwsza” to napisana niezwykle dojrzale i przemyślanie historia pełna skrajnych emocji. To opowieść o przyjaźni, swego rodzaju obsesji i decyzjach, które całkowicie zmieniają życie.

🌹START a FIRE. RUNDA PIERWSZA.🌹
🌹Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera🥀 @herytiera.pizgacz 🌹
🥀 @wydawnictwo.beya ; @editio.red 🥀

Q: Ulubiona osoba z trylogii hell?
♫︎Summertime Sadness- Lana Del Rey♫︎
💚 ,, Dziś jesteśmy inni niż wczoraj.Jutro będziemy inni niż dziś,, 💚
❗18+❗
⭐⭐⭐/5

Wznieciliśmy ogień, nad którym nie byliśmy w stanie zapanować.

Czy zdobędziesz się na odwagę, aby otworzyć oczy?

× Do tej książki mam wielki sentyment, zaczęłam ją czytać na wattpadzie, tam też książka w 2016 roku zadebiutowała. Pizgacz w pierwszej rundzie ma ciężki styl pisania. Książka opisuję toksyczną relacje Viktorii Clark i Nathaniela Sheya. Wywołuje dużo emocji, porusza problemy współczesnego świata. Okładka SaF przedstawia odwróconego tyłem anioła, którymi napewno nie są bohaterowie. Proszę nie romantyzujmy Shey'a w tej części. Herytiera jako pierwsza w Polsce zebrała ponad 115 tysięcy obserwujących. ×

🌹START a FIRE. RUNDA PIERWSZA.🌹
🌹Katarzyna Barlińska P.S. Herytiera🥀 @herytiera.pizgacz 🌹
🥀 @wydawnictwo.beya ; @editio.red 🥀

Q: Ulubiona osoba z trylogii hell?
♫︎Summertime Sadness- Lana Del Rey♫︎
💚 ,, Dziś jesteśmy inni niż wczoraj.Jutro będziemy inni niż dziś,, 💚
❗18+❗
⭐⭐⭐/5

Wznieciliśmy ogień, nad którym nie byliśmy w stanie zapanować.

Czy zdobędziesz się na odwagę,...

NAJUKOCHAŃSZA TRYLOGIA POD SŁOŃCEM. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ, CZYTANIE JEJ NA PAPIERZE W MOMENCIE KIEDY W GŁOWIE MA SIĘ WATTPADA Z 2016r TO JEST COŚ CUDOWNEGO.

Czasem najdzie mnie na przeczytanie czegoś innego niż fantastyka, kryminał czy horror - ostatnio natrafiłam w ten sposób na Trylogię Hell, która oczarowała mnie już na starcie ❤️

Jestem na świeżo po lekturze pierwszego tomu, pierwszej rundy - walki pomiędzy główną bohaterką Victorią Clark a znienawidzonym przez nią Nathanielem Sheyem.

Victoria - inteligentna siedemnastolatka, której jednak nie można zarzucić rozwagi. Dziewczyna z dobrego domu, ucząca się w renomowanym liceum. Przykładna obywatelka, której wszyscy wróżą świetlistą przyszłość ✨️

Dla Vic na porządku dziennym znajdują się kłótnie z bratem bliźniakiem, imprezy ze znajomymi... Na pierwszy rzut oka nic specjalnego.
Jednak Vic jest także magnesem na wszystko co złe.

Nasz nierozważny magnes pewnego dnia zupełnie przypadkiem przyciąga kłopoty w postaci samego Nathaniela Sheya.
Nate to chłopak nieobliczalny, buntownik który słynie z uczestnictwa w nielegalnych walkach bokserskich organizowanych w mieście 🥊
Trochę zbyt pewny siebie - uważa, że jeśli spojrzy spod byka, zrobi groźną minę 😡 to wszystkich sobie podporządkuje. No to się chłopak zdziwi 😆
Z naszą Vic nie te numery.

Kocham to, że Victoria nie ma filtra - mówi to co myśli, nie pozwala sobie w kaszę dmuchać. Jest bohaterką wyrazistą, która twardo stąpa po ziemi 💪

Książka dostarcza naprawdę sporą dawkę emocji od wkur*ienia po łzy śmiechu czy wzruszenia.
Często słyszy się o książkach porównywanych do roller coasterów - Pierwsza runda zdecydowanie się do nich zalicza 🔥

Tytuły serii sugerują walkę. Runda pierwsza, druga ...
Mam nadzieję, że na samym końcu nie będzie samych przegranych.

Veni, vidi, vici, amavi ❤️

Victoria - inteligentna...

Victoria Clark to zwykła siedemnastoletnia dziewczyna uczęszczająca do szkoły w Culver City. Do czasu... Gdy spotyka chłopaka o czarnych tęczówkach - Nathaniela Sheya, jej życie zmienia się nie do poznania. Ona jest nie do poznania. Niegdyś poukładana dziewczyna z dobrego domu, nagle staje się zbuntowana, sprzeciwiająca się matce. A to wszystko za sprawą jednego spotkania. Dziewczyna obraża chłopaka, przez co zwraca na siebie jego uwagę. Nathaniel to chłopak szalony, nieobliczalny oraz zimny w stosunku do drugiej osoby. Culver City słynie z nielegalnych walk, na których on króluje jako bokser.
Bohaterowie od początku nie pałają do siebie sympatią, a wręcz co wiele razy powtarzają - nienawidzą się. Żadne z nich nie przyznaje się do tego, ale z czasem zaczynają się przyzwyczajać do swojej obecności, bądź co bądź również do wspólnych spotkań, za sprawą wspólnych znajomych. Oboje zaczynają poznawać siebie i swoje tajemnice. Co przyniosą kolejne części?
Ta książka - a właściwie cała seria, zawładnęła moim sercem. Historia tej dwójki jest pełna bólu, momentami wręcz brudna. Uwielbiam momenty, gdy stają się sobie bliżsi, gdy otwierają się na siebie. Jednak ukazana w tej serii relacja między tą dwójką to relacja toksyczna. Przejawiają się tutaj zachowania brutalne, poniżające oraz obrażające drugą osobę.
Książka, a zarazem cała seria, zdecydowanie jest dla osób 18+.

Książka mnie nie zachwyciła to pewnie z powodu głównej bohaterki która nie była zgodna sama ze sobą. Mówi jedno, upiera się przy czymś, a potem się okazuje że działa na odwrót, plus do tego według mnie bohaterka nie ma bladego pojęcia o życiu i takim dowodem było dla mnie moment, kiedy zapytała się swoich znajomych czy uważają siebie za " rozpieszczonych dzieciaków" a oni jej przytaknęli, bohaterka była w szoku bo nie miała o tym bladego pojęcia. Jedyną postacią która w miarę przypadła mi do gustu był Nathaniel Shey. Więc jeśli ktoś tak jak ja nie lubi postaci które łamią własne zasady i ich czyny są sprzeczne ze słowami, to nie polecam czytać.

Kocham tą serię całym sercem. Jest wyjątkowa i idealna pod każdym względem.
Najlepsza seria jaką kiedykolwiek przeczytałam.
Nate skradł moje serce, przez niego żaden bohater innej książki nie jest wystarczający.

Kocham tą serię całym sercem. Jest wyjątkowa i idealna pod każdym względem.
Najlepsza seria jaką kiedykolwiek przeczytałam.

To jak długo ta książka się rozkręca jest nie do opisania + opisy autorka powinna zdecydowanie skrócić

Jednak dalej stoję na stanowisku, że osoby poniżej 16 roku życia nie powinny sięgać po tę książkę. Jest to dobry romans dla nastolatków, ale zdecydowanie tych starszych. Młodszych ta książka może zdeprawować.
Jednak mimo, że to nie są gatunki książek, w których ja siedzę, to przyjemnie mi się czytało i na pewno (po pewnym czasie) sięgnę po drugą część.

Dostałem te książkę od mojej przyjaciółki i po przeczytaniu mogę podać moją opinię, opinię faceta. Jest to pierwsza część z serii, o schemacie enemies to lovers. Otwierając książkę przyjemnie się zaskoczyłem, mimo mojego wcześniejszego uprzedzenia. Naprawdę wielokrotnie szczerze się śmiałem obserwując poczynania głównych bohaterów - Victorii Clark i Nathaniela Sheya....

To była pierwsza książka która tak mnie wciągnęła ❤️

To była pierwsza książka która tak mnie wciągnęła ❤️