Klub samobójców

Okładka książki Klub samobójców
Daniel Koziarski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
320 str. 5 godz. 20 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2008-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2008-07-01
Liczba stron:
320
Czas czytania
5 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7469-799-6
Tagi:
kryminał sensacja
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Zeszyty komiksowe #37: Horror Artur Biernacki, Michał Błażejczyk, Mar Bogdanis, Dawid Bordewicz, Paweł Chmielewski, Michał Czajkowski, Kamil Dukiewicz, Daniel Gizicki, Dominika Gracz-Moskwa, Karol Jesiołkiewicz, Damian Kaja, Tomasz Kontny, Marta Kostecka, Daniel Koziarski, Piotr Marzec, Tomasz Niewiadomski, Unka Odya, Marcin Ponomarew, Tomáš Prokupek, Artur Ruducha, Adam Rusek, Marcin Rustecki, Antoni Serkowski, Anna Maria Sutkowska, Adam Święcki, Piotr Szulc, Jerzy Szyłak, Michał Traczyk, Marek Turek, Anna Turkiewicz, Grzegorz Wawrzyńczak, Karol Weber, Anna Wieszczyk, Dennis Wojda, Przemysław Zawrotny, Zvyrke, anka.marja, xuh
Ocena 0,0
Zeszyty komiks... Artur Biernacki, Mi...
Okładka książki Zatrzymane w kadrze. Komiksowi twórcy z czasów PRL-u - rozmowy i wspomnienia Daniel Koziarski, Wojciech Obremski
Ocena 7,3
Zatrzymane w k... Daniel Koziarski, W...
Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Piraci z Wysp Szczęśliwych. Wielka maskarada Daniel Koziarski, Artur Ruducha
Ocena 7,0
Piraci z Wysp ... Daniel Koziarski, A...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
140 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
91
61

Na półkach:

Ponownie nawiązuję do mojej ostatniej wizyty w bibliotece. I chociaż wydarzyło się to przed równymi dwoma tygodniami, chwilę tę pamiętam jakby co dopiero miała miejsce. A więc stoję przed stolikiem, na którym w stosach ułożono jakieś książki. Nie jest ich wiele, ale jest również niewiele rzeczy, które je łączy. Biorę się więc za przeglądanie. Jest tam kilku znanych autorów, cos chyba z Grishama, coś z Kinga i w końcu Daniel Koziarski i jego „Klub samobójców”. Okładka jest zniszczona, pogięta, a książka ma dopiero trzy lata. Wniosek – intensywnie używana. Sam projekt okładki jakoś mnie specjalnie nie zachęcił, natomiast tytuł zaciekawił. O czym to może być? Czyżby może rozkwit kultury Emo, cięcie się żyletkami itp.? Sam nie wiem, odkładam książkę i kieruję się do biurka pani bibliotekarki. W trakcje patrzę na pierwszą książkę w moim stosiku –Alkoholik, a więc lektura niełatwa. Przed samym biurkiem odwracam się na pięcie i biegnę po „Kub samobójców”. Dziś cieszę się, że tak właśnie zrobiłem.

Trochę o fabule. Klub Samobójców to chat, na którym spotykają się osoby, które myślą o popełnieniu samobójstwa lub powzięli już w tym kierunku stosowne kroki.

A do czynienia mamy z czterema bohaterami. Każdy rozdział składa się z czterech części, każda poświęcona jednej osobie.

I zaczynamy zgodnie z kolejnością.

Michał – magister prawa, asystent i wykładowca na UG (Uniwersytet Gdański). Ma dziewczynę Magdę, która używa życia w Londynie. To on wchodzi na Klub Samobójców i rozmawia z użytkownikami. Prowadzi spokojne życie, brakuje mu relacji ‘na poziomie’, gdyż z Magdą nie do końca się układa i raczej nie można ich nazwać bratnimi duszami.

Michał od samego początku zaskarbił sobie moją przychylność. Polubiłem go, ale wszystko zmienia się na samym końcu książki…

Magda – dziewczyna Michała. Ukończyła politologię i postanowiła zaznać prawdziwego życia w Londynie – najlepszym mieście na świecie. Tak naprawdę chyba nie kocha Michała, ale ciągle tkwi z nim w związku. Ta sytuacja jednak wcale nie przeszkadza jej w poznawaniu nowych mężczyzn, że tak powiem, poznawaniu bardzo dogłębnym…

Magda jest roztrzepana, uważa się za lepszą i dokonuje coraz to gorszych wyborów. Przy tym nie ma w sobie żadnej pokory – rzecz mnie osobiście irytująca. Dziewczyna się stacza, wcale nie wyciągając wniosków z wcześniejszych niepowodzeń.

Tej bohaterki na pewno bym nie polubił w realnym świecie (chociaż pewnie bym się a nią obejrzał), ale ma za to ona bardzo barwne życie i jej opowieści są najbardziej ciekawe. Wszystko jednak zmienia się na samym końcu książki…

Maciej Trybulski – absolwent socjologii na UG. Napisał książkę „Ostatnie spotkanie nada Motławą”, debiut pisarski, który został dobrze przyjęty. Jak to się stało? Po prostu książka została zinterpretowana inaczej niż w zamierzeniu autora.

Śmiało mogę powiedzieć, że tego bohatera lubię najmniej. Po debiutanckim wydaniu uważa się za wielkiego pisarza. Pokory i rozumu ma chyba jeszcze mnie niż Magda. Niedojda z niemożnością odnalezienia się w różnych życiowych sytuacjach. Ale jak już zapewne możecie się domyślić, mój stosunek do niego zmienia się wraz z końcem książki…

Dr Wolniewicz – psychoterapeuta. Przyjmuje różnych pacjentów i każe sobie za to płacić po 100zł za godzinę. Facet jest wyjątkowy (wyjątkowy – mówione z ironią w głosie). Cieszy się dobrą renomą, co podkreślają przychodzący do niego pacjenci, ale nie pamiętam żadnego jego spotkania, w którym pomógłby komukolwiek. Skąd więc jego renoma i powszechne poważanie? W trakcie lektury myślałem, że może opisywane są tylko te najciekawsze przypadki, a reszta dzieje się poza stronami książki, ale później zrezygnowałem z tej naciąganej teorii.

Wolniewicza polubiłem szczególnie od czasu pewnego spotkania z karłem. Do tej pory był mi obojętny, a czasami nawet irytujący. Jednak odpowiedzi doktora (a dokładnie magistra psychologii, tak jak on to sam określił) w rozmowie z karłem, rozwaliły mnie na łopatki. Wolniewicz ukazał swoje prawdziwe oblicze i odzywki typu „mistrz ciętej riposty”. Ale ponownie, wszystko zmienia się wraz z zakończeniem…

Jakie cechy powinna mieć dobra książka? Według mnie jedną, najważniejszą. Jeżeli aktualnie odkładasz książkę, to w myślach już szukasz następnej okazji, by ponownie do niej wrócić. Książka, która ciągle krąży ci w myślach, nie daje o sobie zapomnieć – to dobra książka.

Tak właśnie było z „Klubem samobójców”. Nie mogłem się doczekać by poznać dalsze losy bohaterów, a uczucie to się nasilało wraz z końcem książki…

W trakcie lektury, miałem ochotę zapytać autora, ile z jego cech posiada Trybulski. Kiedy zakończyłem książkę, dowiedziałem się, żeby o to nie pytać, bo mogę oberwać laczkiem, albo jeszcze gorzej J Zainteresowanych tym, odsyłam na koniec książki…

Jednak pewne podobieństwa osób fikcyjnych do rzeczywistych są przez autora zamierzone. Ciekawi mnie, którego z bohaterów spotkał on na swojej drodze.

Wielkie podsumowanie. Książka podobała mi się ogromnie. Autor wydał jeszcze inne tytuły, więc na pewno po nie sięgnę. Jeżeli utrzymają poziom, Koziarski zostaje jednym z moich ulubionych pisarzy. Wszystko.

Ponownie nawiązuję do mojej ostatniej wizyty w bibliotece. I chociaż wydarzyło się to przed równymi dwoma tygodniami, chwilę tę pamiętam jakby co dopiero miała miejsce. A więc stoję przed stolikiem, na którym w stosach ułożono jakieś książki. Nie jest ich wiele, ale jest również niewiele rzeczy, które je łączy. Biorę się więc za przeglądanie. Jest tam kilku znanych autorów,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    199
  • Chcę przeczytać
    149
  • Posiadam
    27
  • Ulubione
    7
  • Chcę w prezencie
    4
  • Teraz czytam
    3
  • Mam do przeczytania
    2
  • 2010
    1
  • Niedoczytane
    1
  • Obyczajowe
    1

Cytaty

Więcej
Daniel Koziarski Klub samobójców Zobacz więcej
Daniel Koziarski Klub samobójców Zobacz więcej
Daniel Koziarski Klub samobójców Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także