Grecka widokówka

Wydawnictwo Poligraf
2021-02-26
2021-02-26
Grecja podróże wspomnienia

Okładka książki BezKres Krzysztof T. Dąbrowski, Karina Frankowska, Krzysztof Graboń, Adam Gabriel Grzelązka, Hanna Kobus, Katarzyna Koziorowska, Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz, Katarzyna Lewandowska, Janina Żaneta Mikulska, Wiesław Janusz Mikulski, Anna Obara-Pawłowska, Krzysztof Rębowski, Iza Smolarek, Zdzisław Szymański, Maksymilian Tchoń, Dariusz Paweł Trybuła, Krzysztof Woźniak, Anna Wrocławska, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
BezKres Krzysztof T. Dąbrow...
Okładka książki Muślin III - Almanach Anna Wrocławska, praca zbiorowa
Muślin III - A... Anna Wrocławska, pr...

Może zacznę od plusów:
+ Krótka wakacyjna historia
+ Ciekawa okładka
+ Historia z osłem
- naiwna i bardzo przesłodzona. Główna bohaterka istna szczęściara, od razu poznaje miłość życia (piękny, bogaty, uroczy mężczyzna),znajduje pracę, dom i wieczne powtarzane aż do znudzenia "swoje miejsce na Ziemi". Nie przeszkadza jej córka swojego partnera, ktara nagle musi się zająć. Zbyt banalne i zbyt infantylne.

Może zacznę od plusów:
+ Krótka wakacyjna historia
+ Ciekawa okładka
+ Historia z osłem

Można zakochać się w miejscu od pierwszej chwili. Ja byłam w Grecji tylko raz, jednak za sprawą tej publikacji zakochałam się w kolejnych miejscach i mogłam je lepiej poznać ;) 😍 Dziękuję 😍

Uwielbiam takie książki, gdzie wszystko dobrze się układa. Są lekkie, takie przyjemne a przede wszystkim można poznać lepiej dany kraj, wyspę oraz jego zabytki i klimat. Ta książka jest idealna właśnie na lato!! 😍😍🌴☀

Poznajemy tutaj Klarę, która właśnie wróciła z wakacji na Krecie. Jest absolutnie oczarowana wyspą, ludźmi, daniami i wszystkim co wiąże się z tym malowniczym krajobrazem. Postanawia całkowicie zmienić swoje życie i postawić wszystko na jedną kartę. Kupuje bilet na Kretę w jedną stronę, wynajmuje sobie domek i postanawia zamieszkać w kraju swoich marzeń. I tutaj, po przybyciu na miejsce świetnie się wszystko układa. Jako wzięty psycholog otwiera swój gabinet, dostaje pracę nauczyciela polskiego w szkole sobotniej, pisze książki i poznaje miłość swojego życia. Istna sielanka, choć nie zawsze bywa tak kolorowo. Przekonuje się jednak, że zawsze może liczyć na życzliwych ludzi ;) Cieszy się z najmniejszych rzeczy i docenia każdą chwilę, który może się cieszyć. ;) poznajemy też losy innych bohaterów m.in. rodziców Klary, jej przyjaciółki Zuzy, siostry Julki czy Cyryla - przystojnego Greka, który ostatecznie zostaje mężem głównej bohaterki ;) wszystkich losy splatają się ze sobą, aby mógł połączyć ich wspólny mianownik ;) jaką rolę odegra Kreta w życiu bohaterów? Czy odnajdą własne szczęście? Czy spontaniczne podejmowanie decyzji może odmienić czyjeś życie? ;) tego wszystkiego dowiecie się, jeśli sięgnięcie po tę publikację ;)

Kocham książki z klimatem i duszą 💙💜 jak dla mnie ta pozycja to wszystko ma. 💚💚Czytało mi się wspaniale. Czułam się tak, jakbym tak była. Dzięki tej pozycji, mogłam poznać znacznie lepiej Kretę i Ateny. Choć nie byłam tam osobiście, to jednak poprzez opisy czuję się tak, jakbym wszystko widziała naprawdę💕. Świetna, lekka, odprężająca książka, która pozwala się oderwać na chwilę od rzeczywistości i przenieść się na wakacje 🛍🎈⛱. Polecam Wam gorąco, jeśli szukacie przyjemnej lektury, z którą miło chcecie spędzić czas ;) 💓💓 myślę, że naprawdę warto ;) 💝 czekam na więcej tego typu książek ;) 😍 bardzo dziękuję Autorce za możliwość recenzji tej publikacji - pod wieloma względami trafiła tą pozycją idealnie w mój gust!! 😍😍 Polecam Wam bardzo tę książkę i przyznaję w pełni zasłużone ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/ 10 punktów!!! 😍😍😍

Pani Anna przeniosła mnie na Kretę, odwiedziałam oczami wyobraźni dreptałam po tamtych terenach! książka napisana w bardzo przyjemny sposób! polecam aby poczuć smak i zapach Grecji

Nie zdzierżyłam. Co prawda z zasady nie zabieram się za książki typu "kobieta porzuca dotychczasowe życie i przeprowadza się do jakiegoś pięknego kraju" bo zazwyczaj są tragicznie nierealistyczne i przesłodzone. Tym razem jednak zrobiłam wyjątek, bo przecież pani psycholog pewnie nie napisze kolejnej sztampowej, ociekającej cukrem bajeczki, tylko wniknie trochę w psychikę bohaterów, ich problemy itp., prawda?

Nie prawda. Ta książka jest wybitnie nielogiczna i nierealistyczna. Główna bohaterka już na pierwszych 20 stronach kupuje bilet do Grecji, informuje rodziców, znajduje najemcę na mieszkanie i się przeprowadza. Dalej na kolejnych kilku stronach z nieba spada jej praca w polskiej szkole sobotniej (!!!),którą łaskawie przyjmuje, a także poznaje super przystojnego Greka... Wszystko ot tak, bez żadnego przygotowania, planu, wyjaśnienia. Wystarczy powiedzieć, że bohaterka przeprowadza się do Grecji bez pomysłu na to, z czego będzie żyć, co najwyżej stwierdza że będzie "prowadzić terapię albo uczyć polskiego"... i rzeczywiście, wywiesza szyld i od razu znajduje klientów na terapię. Ciekawe w jakim języku, skoro sama wielokrotnie przyznaje, że nie mówi dobrze po grecku? Chodzą do niej Polacy na wakacjach? To samo dotyczy tajemniczej książki, którą pisze, ale nie wiadomo, ani o czym opowiada, ani nawet w jakim jest pisana języku, co akurat ma duże znaczenie dla akcji...

A to tylko parę z niekonsekwencji i niedociągnięć tej książki. Mimo, że jej nie skończyłam, bo w pewnym momencie całkiem ręce mi opadły, to mogłabym wymieniać jeszcze dużo minusów... Jedyny plus za dobre chęci i wybór lokalizacji, bo do do reszty to szkoda nawet czasu na kontynuowanie recenzji...

Główna bohaterka porzuca swoje idealne życie, by zamieszkać na wymarzonej wyspie. Jednak te wakacje nie będą takie jakie wymarzyła sobie Klara. Zabawna historia młodej kobiety o spełnianiu marzeń, szukaniu swojego miejsca i miłości. Znajdą się też elementy wzruszenia i piękne widoki Grecji. Polecam

Moim zdaniem lekka i przyjemna. Doskonała pozycja dla milośników grecji ale i nie tylko. Dla mnie idealna! polecam z całego serducha!
połknęłam w dwa wieczory! czekam na następną część, z nadzieją, że takowa będzie

Lekka i przyjemna pozycja na deszczowy wieczór. Przeniesie Cię na Kretę i pozwoli się zrelaksować.

• Ebooki
  • 2021 must have
  • Legimini

Dodaj cytat z książki Grecka widokówka