Kraina bajek-Wierszyki i opowiadania terapeutyczne

Okładka książki Kraina bajek-Wierszyki i opowiadania terapeutyczne Anna Wrocławska
Okładka książki Kraina bajek-Wierszyki i opowiadania terapeutyczne
Anna Wrocławska Wydawnictwo: Dobrota bajki
bajki
Kraina bajek-Wierszyki i opowiadania terapeutyczne
Dobrota
2023-01-01
2023-01-01
bajki opowiadania terapia ilustracje

Okładka książki BezKres Krzysztof T. Dąbrowski, Karina Frankowska, Krzysztof Graboń, Adam Gabriel Grzelązka, Hanna Kobus, Katarzyna Koziorowska, Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz, Katarzyna Lewandowska, Janina Żaneta Mikulska, Wiesław Janusz Mikulski, Anna Obara-Pawłowska, Krzysztof Rębowski, Iza Smolarek, Zdzisław Szymański, Maksymilian Tchoń, Dariusz Paweł Trybuła, Krzysztof Woźniak, Anna Wrocławska, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
BezKres Krzysztof T. Dąbrow...
Okładka książki Muślin III - Almanach Anna Wrocławska, praca zbiorowa
Muślin III - A... Anna Wrocławska, pr...
Okładka książki Zaduszki II - almanach Anna Wrocławska, praca zbiorowa
Zaduszki II - ... Anna Wrocławska, pr...

Kolejna pozycja skierowana do terapeutów, nauczycieli, bibliotekarzy ale także do rodziców.

Publikacja zawiera 50 wierszyków i opowiadań terapeutycznych, dzięki którym dzieciom będzie łatwiej zrozumieć otaczające ich sytuacje. Najmłodsi dowiedzą się z książki między innymi, że należy mówić starszym o swoich lękach, by móc je pokonać. Jak radzić sobie z rozwodem rodziców, depresją, chorobami takimi jak anoreksja lub rak. Czym jest smutek, tęsknota, brak poczucia własnej wartości. Autorka w ciekawy i prosty sposób, za pomocą wierszyków stara się wyjaśnić tę kwestię oraz radzi, co zrobić by dzieci mogły czuć się lepiej. Dzięki książce dowiadujemy się też, że każdy z nas jest w czymś dobry. Nie należy nikogo oceniać, wyśmiewać się czy wywyższać. Bo każdy z nas jest zupełnie inny, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym. Autorka ukazuje za pomocą tej pozycji, jak ważna jest empatia do drugiego człowieka, jak ważna jest wzajemna przyjaźń i jak przykra potrafi być samotność, gdy ktoś uważa się za lepszego od reszty. Świetne wierszyki do wykorzystania podczas zajęć ale również do głośnego czytania z dziećmi w domu. Dodatkowo książka zawiera ilustracje namalowane przez małą dziewczynkę, która jako dziecko najlepiej potrafi ukazać emocje i stany, jakie towarzyszą dzieciom podczas różnych, życiowych sytuacji. Świetna, krótka lektura na popołudnie, można też zrobić głośne czytanie w domu przy czym jest jeszcze więcej zabawy i frajdy;) znowu zatem można połączyć przyjemne z pożytecznym i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Kolejna bardzo wartościowa pozycja do wykorzystania podczas zajęć ;) bardzo dziękuję Autorce za egzemplarz do recenzji, polecam Wam gorąco również tę pozycję i przyznaję ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ;) 😍

Dodaj cytat z książki Kraina bajek-Wierszyki i opowiadania terapeutyczne