Podróże Kulinarne Cebuli

Okładka książki Podróże Kulinarne Cebuli Magdalena Staszewska
Okładka książki Podróże Kulinarne Cebuli
Magdalena Staszewska Wydawnictwo: thetravellingonion.pl kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
thetravellingonion.pl
2021-01-31
2021-01-31
cebula travellingonion podróże przepisy

Nigdy tak bardzo nie czułem się opluty jako fan jakiejś osoby z instagrama. Książka zawiera przepisy tak banalne lub tak obrzydzajace gotowanie, że na prawdę już lepiej te 100 zł za książkę lepiej przeznaczyć na coś dużo bardziej wartościowego

Oczekiwania wobec tej pozycji były duże, szczegolnie po tym jak zachwalała ją autorka, a niestety zawiodłam się. Jak poniżej- przepisy banalne, nie ma w nich nic odkrywczego, większość można znaleźć w internecie. Moze jak ktoś kompletnie nie gotuje to będzie ok, ale dla mnie produkt nie wart swojej ceny.

Kupiłam ebook z sympatii do autorki, dosłownie parę minut po uruchomieniu sprzedaży. Tego samego dnia zaczęłam robić rzeczy z ebooka. No i nie mogę już jeść innego ragu niż to z ebooka... Jest wspaniałe. Stir fry to jest sztos. Przerobiłam może 3/4 przepisów oczywiście nie wszystko mi pasuje. Bo życie byłoby nudne gdyby nam wszystko jednakowo smakowało, ale jest to ebook do którego najchętniej wracam. Mam pare innych ale o nich nie pamiętam. Moja babka największy "krytyk kulinarny", wielka fanka Magdy Gessler kocha sałatkę Bednarkow z ebooka. Niech to będzie najlepsze podsumowanie tego dzieła:)

Odnosząc się do komentarzy nt. społeczności fanowskiej… Ja uważam, że prawie wszystkie (a może nawet wszystkie) osoby posiadające eBook kupiły go ze względu na autorkę. Nie jest to według mnie żaden minus. To normalne, ze jak kogoś lubimy i obserwujemy z zainteresowaniem, to chcemy wspierać twórczość :) Sama kupiłam eBook długo po tym jak zaobserwowałam Instagram cebuli i kupiłam właśnie dlatego, że Magda mnie zaciekawiła jako osoba. Po prostu chciałam sprawdzić co stworzyła. Bardzo lubię autorkę i widzę jej zapał i szczere intencje. Sam ebook jest ładnie wydany i ogólnie przyjemny. Jednak jestem osobą, której pasją jest gotowanie i ze względu na to przepisy są dla mnie trochę za mało wymagające ;) Gdyby to była papierowa wersja, to chętnie postawiłabym na półce, bo mam słabość do ładnych książek kucharskich. Natomiast ebooka przejrzałam kilka razy i czasem mi sie o nim przypomni. Jest tam oczywiście kilka fajnych przepisów, ale generalnie polecam dla osób, które nie znają jeszcze kuchni świata i chcą spróbować nowych rzeczy oraz dla osób, które dopiero zaczynaja przygodę z gotowaniem. Dla bardziej doświadczonych może to być troszkę za mało.

eBook ładnie wydany, kupiony z sympatii do działalności Magdy, ale niestety nikomu go nie polecę. Dla mnie przepisy są dość powszechne i łatwo dostępne w internecie. Tak samo jak różne ciekawostki. Sprawdziłam wcześniej spis treści, wiec tutaj mój błąd, że spodziewałam się po nim czegoś więcej.

Uwielbiam PKC! Dzięki ebookowi zaczęłam więcej gotować, poznałam smaki, których sama nigdy wcześniej się odważyłam się zastosować. Włochy to mój ulubiony rozdział, i mimo tego że w internetach mnóstwo przepisów, to z PKC wyszło mi najlepsze Ragu czy tiramisu. Atutem jest playlista, oprawa graficzna oraz ciekawostki ze świata. Czekam na wersje papierową i szczerze gratuluje pomysłu i realizacji!

Przed kupieniem e-booka Cebuli myślałam, że lubię i umiem gotować, ale poznałam tyle świetnych przepisów, że od roku praktycznie ciagle je gotuję (dania Cebuli wyparły te które gotowałam wcześniej :D). Moje hity to kurczak curry, aglio e olio, oczywiście ragu i carbonara plus cały rozdział meksykański. Zdecydowanie było warto, ten ebook poszerzył moje horyzonty kulinarne i sprawił, że po nim zaczęłam kupować także inne ebooki kulinarne i uczyć się z nich gotować, do czego wcześniej nie byłam przekonana, bo "przecież wszystko jest w Internecie" ;)

Fantastyczna książka! Jest jedyna w swoim rodzaju, nie jest to zdecydowanie produkt mainstreamowy, jak większość wydawanych obecnie książek/e-booków kulinarnych, których można znaleźć na pęczki.
Podróże Kulinarne Cebuli to perełka, która nie jest jedynie zbiorem przepisów. Są ciekawostki kulinarne, są przypisane do przepisów piosenki, a nawet całe playlisty (można odtworzyć w Spotify, bądź znaleźć pełna listę piosenek na końcu ebooka),lista sklepów gdzie można zakupić dobre, autentyczne produkty.
A przepisy? Przepisy są cudowne! Sama przerobiłam pewnie z 80% z nich, z czego wiele powtarzałam już po kilkanaście razy (Stir fry, tiramisu, ragu, curry, pyszności!).
Nie jest to książka dla każdego, ale w tym jej sukces i wyjątkowość (poza tym, jak wiadomo, jak coś jest do wszystkiego to jest do..... niczego ;)).
Dla mnie jest idealna, chyba nigdy nie korzystałam z żadnej kulinarnej książki tak często jak z Podróży Kulinarnych.
A osoby, które twierdzą, są rozczarowane, uważam, że po prostu nie zapoznały się z produktem zanim go kupiły. Spis wszystkich przepisów jest dostępny przed zakupem, jest wyraźna informacja, że książka zawiera i ciekawostki i przydatne itp., nie kupuje się kota w worku. Dodatkowo Magda bardzo obszernie relacjonowała i proces tworzenia książki i gotowania. Mało spotyka się tak rzetelnych twórców.
Dla mnie produkt wyjątkowy i z niecierpliwością czekam na wydanie papierowe :)

Na początku muszę napisać że ebook jest bardzo ładnie wydany graficznie z przyjemnymi dla oka zdjęciami. Playlisty to ciekawy dodatek, wprowadzający klimat danego regionu na świecie. Same przepisy mnie nie zachwyciły i raczej nie będę ich ponawiać. Wyjątkiem jest carbonara, która teraz mi wychodzi idealnie. Na swojej półce mam książki kulinarne które zmieniły moje życie, a ta do nich nie należy.

Ładnie wydana, przepisy proste i smaczne. Dla mnie trochę zbyt proste ale sporo gotuję, a ebook był skierowany również dla laików. Charakter i humor Magdy są widoczne - w końcu to jej produkt ;)

• Kulinarne
  • Poradniki