Podróżnik WC. Tom I

Wydawnictwo: W. Cejrowski
839084320X
podróże, przygody, geografia
espeja

"Podróżnik WC" zawiera opis najbardziej niewiarygodnych i komicznych przygód, które przeżył autor w trakcie kilkunastu ekspedycji do krajów tropikalnych. Jest to pierwsza podróżnicza książka Autora. Miała być początkiem serii - stąd podtytuł TOM 1. Niestety życie potoczyło się inaczej. "WC Kwadrans" stoczył się do rowu, Wojciech Cejrowski na kilka lat wyjechał za chlebem na drugi koniec...

Jest to pierwsza podróżnicza książka Autora. Miała być początkiem serii - stąd podtytuł TOM 1. Niestety życie potoczyło się inaczej. "WC Kwadrans" stoczył się do rowu, Wojciech Cejrowski na kilka lat wyjechał za chlebem na drugi koniec globusa i z serii nic nie wyszło. To znaczy odrodziła się, ale w całkiem innej i duuuużo lepszej formie w "Gringo wśród dzikich plemion".

Zanim Pan WC najął się do pracy w Telewizji, był już od ponad 10 lat podróżnikiem. Zjeździł wszystkie kraje od Rio Grande po Orinoko. Wybierał zawsze takie miejsca, które przerażały konkurencję - jechał tam, gdzie nie chcieli pojechać inni.

Świat widziany oczami WC jest zawsze pełen dowcipu i fantazji. Najbardziej dramatyczne wydarzenia mrożą krew w żyłach, ale jednocześnie wywołują salwy śmiechu.

"Prawdziwą satysfakcję przeżyję wtedy, gdy spocony ze śmiechu Czytelnik nie będzie w stanie uwierzyć, że to wszystko przytrafiło mi się naprawdę." - pisze W.Cejrowski we wstępie do "Podróżnika WC"

Adrian F | 2014-10-08
Przeczytana: 08 października 2014

Moje kolejne spotkanie z p. Cejrowskim, widać, że w momencie jej pisania nie był zbyt doświadczony w publikacjach książkowych, niestety widać to na każdej stronie. Książka ocieka specyficznym poczuciem humoru autora, który bardzo lubię. Z drugiej strony trochę mało tutaj o samych podróżach a więcej opowieści dziwnej treści o różnych przygodach autora z przeszłości, ciekawych ale odbiegających od tematu. Mimo to warto było spędzić (krótki) czas czytając te książkę. Kolokwialnie mówiąc fajna.

MadziaR | 2011-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Książkę "połknęłam" w kilka godzin, bo jest rewelacyjna i nie sposób się od niej oderwać. Cejrowski ma niezwykły dar obserwacji innych kultur oraz duże poczucie humoru. Chyba to w głównej mierze sprawiło, że książka jest tak wciągająca. Podobało mi się to, że autor zastosował w tekście przypisy, które są niekiedy bardzo śmieszne, a dzięki nim możemy lepiej zrozumieć zwyczaje panujące w niezwykłych zakątkach świata. Ponadto smaczku całości dodają niezwykłe zdjęcia. Rewelacja:)

Natalia | 2013-05-04
Przeczytana: 04 maja 2013

Pan Wojciech Cejrowski ma coś w sobie, że chce się go czytać i czytać. Książka "Podróżnik WC", napisana jest bardzo dobrze, jest ciekawa i momentami rozśmiesza do łez.

Mój ulubiony fragment książki:
"Z pełną premedytacją będę od tej chwili kusił innych - zachęcał do podróży. Niniejsza książka, choć będzie opo­wiadać o wydarzeniach najbardziej niezwykłych, ma się stać dowodem na to, że rzeczy niezwykłe są zawsze udzia­łem zwykłych ludzi. Przytrafiło się mnie - może się przy­trafić i Tobie.
Zostań zdobywcą, odkrywcą, podróżnikiem, nie oba­wiaj się własnych marzeń, duch panuje nad ciałem, więc jeśli twój duch coś wymyślił, ciało ma to wykonać. Kiedy duch zechce, nic go nie powstrzyma. Miej tylko odwagę zechcieć, zdecydować się, skoczyć na głęboką wodę, za­pragnąć. "

Konpos | 2014-02-21
Przeczytana: 04 marca 2007

Mała i niepozorna książeczka, ale wydaje mi się, że jest w niej odrobina szamańskiej magii. Ja wypatrzyłem ją w antykwariacie i nabyłem za śmieszne pieniądze (była oryginalnie zafoliowana i nieczytana). Uwielbiam programy przyrodnicze Wojciecha Cejrowskiego, a książka jest od nich nawet lepsza i śmieszniejsza. Bardzo polecam, bo warto się czasem pośmiać na głos przy dobrej lekturze.

Aga | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Pan Cejrowski ma to do siebie, że z pozoru banalnej historyjki, potrafi stworzyć fascynującą przygodę. Książka wciąga, czyta się szybko, łapczywie i z rozczarowaniem, gdyż szumnie zapowiadanej części drugiej, nie ma. Czuć tu jeszcze świeże spojrzenie autora na temat a cięte riposty i nieoczekiwane zakończenia, faktycznie bawią! Z taką pozycją, nawet w środku betonowego miasta, można poczuć się jak w amazońskiej dżungli! Serdecznie polecam wszystkim zdystansowanym do poznawania świata, zwolennikom i przeciwnikom Cejrowskiego jako alternatywę na wakacje pod palmą w formule all inclusive!:)

superheroina | 2014-04-29
Przeczytana: 28 kwietnia 2014

Od razu muszę przyznać, że nie lubię WC jako człowieka, nie cierpię jego poglądów rodem z ciemnogrodu, jedna bardzo lubię jego książki podróżnicze, w których poglądy gdzieś się chowają, a na wierzch wychodzi całkiem ciekawy i bardzo zaradny człowiek-podróżnik. Po "Rio Anaconda" i "Gringo..." spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, a tu ani to śmieszne ani ciekawe. Forma krótkich jakby ciekawostek, które w dodatku przerywane są dygresjami, jest naprawdę słaba i nie sprawdza się przy opowieściach o podróżach. Książka nie jest aż tak zła, żeby nie dało się czytać, bo przebrnęłam do końca, nawet momentami zaciekawiona, ale Wam jej nie polecam. Po prostu szkoda czasu na książki, które nie są totalnie wspaniałe i od początku do końca wciągające.

Paweł | 2011-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2011

Jak Pompeje spod Wezuwiusza tak ta ksiazka nigdy nie wyjdzie z cienia "Gringo..." i "Rio Anaconda". Nie mniej jednak milo odbiera sie nieopierzony jeszcze talent gawedziarski Cejrowskiego bedacy niepozornym prequelem fajerwekow przyszlosci.

Madzia | 2011-09-25
Na półkach: 52 (2011), Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2011

Książka przeczytana w ciągu kilku godzin z jedną zaledwie przerwą - na sen.
Ja jestem wielką fanką twórczości pana Wojtka. Czy to programu "Boso przez świat" czy to książek czy też audycji radiowych. Pan WC ma wspaniały dar opowiadania o miejscach, w których był, o ludziach, których poznał itd. Nie zawsze zgadzam się z jego poglądami (właściwie to częściej to jestem nimi oburzona niż zachwycona) jednak podziwiam go i to co osiągnął. Każdy ma prawo do wygłaszania swoich poglądów, a że jego są tak radykalne... cóż każdy z nas jest inny.
Opowieści zawarte w tej książce są naprawdę niezwykłe i bardzo zabawne. Czasami rzeczywiście trudno uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć, ale jak widać mogło. Jeśli ktoś chce się pośmiać, to ta książka jest warta polecenia. Jeśli ktoś chce poznać niezwykłe opowieści o niezwykłych ludziach, niecodziennych sytuacjach, o miejscach, które nawet nam się nie śniły, to proszę sięgnąc po tę książkę.
Jeden mankament, który może niektórym przeszkadzać,...

Cyfranek | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Dawno nie czytałem takiego miernego popisu autokreacji, połączonej z mamieniem czytelnika, tudzież podlizywaniem mu się na każdym kroku, a to wszystko okraszone ciemnogrodem. Książka nie daje tego, co obiecuje na okładce i we wstępie. Autor koniec końców obłudnie wyjaśnia, że będzie to jednak opisane w drugim tomie. Chyba, że wynurzania o wzajemnym wyciąganiu kleszczy z odbytu to były jednak te "najbardziej niewiarygodne i komiczne" przygody, które spotkały Wielkiego Podróżnika. A skoro reklamowane opisy mają być jednak zawarte dopiero w drugim tomie, to czytelnik znowu ma zapłacić o ile chce je jednak poznać. Tak, że tego...

starlet | 2011-01-16

Przeczytałam, Świetna, zwłaszcza dla tych co już głęboko pozapadali się w swoje fotele, a piloty od telewizorów przywarły im do rąk - można sobie przypomnieć, że istnieje inne życie