Piechotą do źródeł Orinoko

Wojciech Cejrowski Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
Bernardinum
Cejrowski podróże literatura podróżnicza Biblioteka Poznaj Świat
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Cejrowski podróże literatura podróżnicza Biblioteka Poznaj Świat

Świetna książka podróżnicza. Ostatnio rzadko zdarzają mi się sytuacje, że nie mogę przestać czytać, a w tym przypadku nie mogłem się oderwać (troszkę zarwana nocka). Książka pięknie wydana z mnóstwem zdjęć. Pełna humoru i ciekawostek. Jedyna wadą było to, że za szybko się skończyła.

Oceniam książki Wojciecha Cejrowskiego bardzo wysoko nie dlatego, że jest to literatura z wysokiej półki, bo nie jest, zważywszy na to, że Cejrowski nie jest żadnym pisarzem. Autor jest podróżnikiem, więc tak trzeba patrzeć na jego książki. Oceniam wysoko, ponieważ wszystko jest napisane z wielkim poczuciem humoru, a przy tym ze sporą dawką wiedzy, nie wspominając...

Cejrowski tą książką udowadnia, jak wielki jest jego zmysł przystosowania się do danej społeczności. Najciekawsze oprócz opisów kraju, były mafijne klimaty Wenezueli.

Trudno odmówić Cejrowskiemu talentu do gawędziarstwa. Bo tym właśnie są jego książki - dobrą gawędą. Uproszczoną, ale przecież na tym polega opowiadanie historii. I polecam czytanie tej książki z takim właśnie podejściem, bo autor po prostu snuje dobrą opowieść.

Czytając czasami miałem wrażenie, że autor zmyśla, ale nigdy nie udało mi się przyłapać go na kłamstwie. Część...

Autor jak zawsze zabrał nas w ciekawą podróż, pełną porywających przygód. I mimo, że mam zupełnie inne poglądy niż WC to szczerze podziwiam jego talent literacki.

To moja pierwsza przeczytana książka Cejrowskiego i z przyjemnością sięgnę po kolejne. Świetnie pióro autora, który serwuje nam znakomitą historię, zgrabnie łącząc wątki przygodowe z komediowymi. Barwne opisy osób, miejsc, przeżytych sytuacji w połączeniu z pięknymi zdjęciami utwierdzają czytelnika w przekonaniu, że jest to znakomita książka.

Przeczytałam wiele książek Cejrowskiego i zawsze była to lektura udana,bo lubię jego styl, przy tej książce się jednak trochę wynudziłam, niektóre fragmenty zaś dość mocno mnie irytowały.Przeszkadzało mi to,że część informacji znam już z innych jego prac.Męczyły mnie fragmenty, gdzie Cejrowski podkreśla swój nienawistny stosunek do Niemców, jednocześnie na każdym kroku...

Z Panem Wojtkiem różnimy się poglądami, ale kunsztu pisarskiego nie mogę mu odmówić. Po prostu doskonale mi się z nim podróżuje!

Bardzo lubię. Chociaż mam wrażenie ze jest to najsłabsza jak do tej pory pozycja pana WC. Może dlatego ze przeleżała w szufladzie? Nie wiem. Ale i tak warto.

Ze światopoglądem i tezami głoszonymi przez Pana Cejrowskiego można się zgadzać lub nie. Ale trzeba mu oddać. Umie pisać wciągające książki podróżnicze. Fani jego książek o Indianach nie powinni się zawieść. Kolejna ciekawa przygoda WC w Ameryce Południowej przelana na papier. Miejscami tak ciekawa i niewiarygodna, że aż trudno w nią uwierzy. Odnoszę wrażenie, że autor od...

Dyskusje

• 2020