Siła różańca

2020-01-01
2020-01-01
tłumacz nieznany
Wiara Bóg

Świetne rozważania różańcowe. Dają dużo do myślenia. Polecam!!

Świetne rozważania różańcowe. Dają dużo do myślenia. Polecam!!

"Różaniec jest modlitwą maluczkich i pokornych. Popatrzcie na tę zbielałe wargi staruszek i na drżące palce dziadków waszych, dla nich najpiękniejszą księgą mądrości jest różaniec, tylko w nim czytać umieją. Zajrzyjcie do szpitali, gdzie w długie noce rozgorączkowane dłonie szukają skwapliwie w ciemności różańca jako ostatniej deski ratunku. Przypomnijcie sobie przeżycia obozów i więzień, gdzie z ostatniej skibki chleba lepiono różaniec, by nakarmić ducha" bł. Kardynał S. Wyszyński

Październik to szczególny czas różańca. By lepiej go przeżywać, warto sięgnąć po rozważania.

Rozważania, które można znaleźć w książce "Siła różańca" są bardziej obrazowe, tematyczne, plastyczne, pomagają przyrównać tajemnice różańca do naszej codzienności. Polecam zwłaszcza rozważania że św. Teresą z Lisieux o łaskę dziecięctwa duchowego.

Ks. Teodor to zjawisko samo w sobie. Codzienny różaniec na żywo na YouTube jest wyczynem godnym zauważenia i pogratulowania. Przygotowanie rozważań, a potem godzinna transmisja - to z pewnością nie jest tylko kolejny obowiązek do odhaczenia w planie dnia. A jednak ks. Teodor nie zwalnia tempa i wydaje książkę!

Zebrano w niej co ważniejsze rozważania różańcowe z tych, które pojawiły się podczas transmisji na żywo. Nie są one łatwe - dotykają (naprawdę dotykają żywego serca w nas!) spraw bolesnych, trudnych, życiowych:

1) o tożsamości,
2) o uzdrowienie z perfekcjonizmu,
3) o niedostrzegalnych motywacjach, które mogą kierować naszym życiem,
4) o myślach i wyobrażeniach,
5) o gniewie,
6) o granicach miłości,
7) o poczuciu straty.

To tylko niektóre z tematów, a już widać jak bardzo dotyczą każdego z nas. Rozważania tu zaproponowane z pełnią szacunku dla ludzkiego bólu i niedoskonałości popychają nas do wypłynięcia na głębię naszych egzystencjalnych dylematów i zawierzenia ich Maryi i Jezusowi w drodze do uwolnienia.

Polecam każdemu, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, pocieszenia w cierpieniu albo po prostu pokoju serca i szczęścia.

Zebrano w niej co ważniejsze rozważania różańcowe z tych, które...

• #LEGIMI
  • Na regale
  • Religia
  • Chrześcijańskie
  • L. piękna

Dodaj cytat z książki Siła różańca