Arystokratka na królewskim dworze

Okładka książki Arystokratka na królewskim dworze Evžen Boček
Okładka książki Arystokratka na królewskim dworze
Evžen Boček Wydawnictwo: Stara Szkoła Cykl: Arystokratka (tom 5) literatura piękna
Arystokratka (tom 5)
Aristokratka u královského dvora
Stara Szkoła
2021-01-27
2021-01-27
Mirosław Śmigielski
literatura czeska Zwierzę

Piąta część przygód arystokratycznej rodziny Kostków z Kostki, tym razem Maria z matką i kucharką jadą do Holandii, na zaproszenie królowej...
Nie popłakałam się że śmiechu, ale książka była odprężająca i przyjemna. Zdecydowanie najlepsze były początkowe części ,, Arystokratki '' jednak nie mogę oprzeć się kolejnym książkom tej serii, cóż czuję sentyment do tych zwariowanych bohaterów.

Piąta część przygód arystokratki Marii Kostki bawi tak samo jak część pierwsza. Tym razem akcja skupia się wokół wizyty na holenderskim dworze. A wszystko to za sprawą pewnego obrazu.
Jak zawsze fantastyczne dialogi, genialny komizm sytuacyjny i słowny. Do tej pory moją ulubioną postacią był kasztelan Józef, ale tym razem Pani Cicha "pozamiatała" ;)
Czeski humor w pełnej krasie. Bawiłam się świetnie!

Czeski humor w pełnej...

Kostka jak zwykle zabawna, zastanawia mnie tylko czy Maria w poprzednich cześciach była równie irytująca ;)

Uwielbiam serię o arystokratce i nie mogę się doczekać więcej.

Uwielbiam serię o arystokratce i nie mogę się doczekać więcej.

Okej, lepsza niż poprzednia część, ale cliffhanger na końcu mnie załatwił na amen. Kiedy następna część?

1962

Kolejna odsłona przygód Marii Kostki i jej szalonego zespołu. Tym razem oryginalny personel zamku Kostka wyrusza na królewski dwór. W tym przypadku wiadomo, że wszystko może się zdarzyć. Jedno jest pewne. Nie będzie nudno.

"Arystokratka na królewskim dworze" Evzena Bocka to kolejna odsłona serii. Ostatnia z dostępnych w wersji audio, więc z miłą chęcią ponownie, wraz z Mirellą Rogozą-Biel, przeniosłam się do Zamku Kostka. Chociaż tym razem nie tylko czeski podupadły dwór stanie się przestrzenią akcji powieść, gdyż w tej części zabrani zostajemy na królewski dwór. A wszystko za sprawą prestiżowego zaproszenia dla Marii Kostki, która trafia na salony. Jednak to, co początkowo wydaje się być spełnieniem marzeń, szybko staje się źródłem nieoczekiwanych trudności.

Maria, jako ostatnia arystokratka, cieszy się na myśl o wyjeździe, ale jej radość szybko spada, gdy okazuje się, że podróż wiąże się z licznymi wyzwaniami. Musi wybrać delegację spośród najbardziej niezwykłych postaci zamku Kostka i przygotować ją do dalekiej eskapady. To zadanie okazuje się być trudniejsze, niż Maria by sobie wyobrażała, ze względu na różnice charakterów i osobowości jej towarzyszy.

Oprócz tego, "Arystokratka na królewskim dworze" to także historia miłosna Marii, która próbuje zrozumieć swoje uczucia wobec Maksa, jednego z członków delegacji. Pytanie, czy Maria wreszcie zaręczy się z Maksem, stanowi ważny wątek powieści, który trzyma czytelnika w napięciu.

Evzen Bocek stworzył wciągającą i zabawną powieść. Ja ją kupuję w ciemno, gdyż taki humor mnie śmieszy. To fajna, lekka i przyjemna lektura, idealna dla miłośników humoru obyczajowego z nutą romansu. Czytelników czeka wiele śmiechu, ciekawych zwrotów akcji i zaskakujących momentów. Ta powieść dostarcza doskonałej rozrywki, a jednocześnie skłania do refleksji nad znaczeniem miłości i tożsamości w życiu arystokracji.

Czeski humor i ta seria są niezawodne, gorąco polecam!

Czeski humor i ta seria są niezawodne, gorąco polecam!

Piąta część cyklu utrzymana jest na poziomie poprzednich tomów. Lekka, okraszona nieco rubasznym humorem, nie wymagająca dużego skupienia lektura pozwala przyjemnie spędzić czas.
Mimo początkowych wątpliwości, okazało się, że formuła jeszcze się nie wyczerpała. Czekam z niecierpliwością na zapowiedziany szósty tom "Arystokratka pod ostrzałem miłości".

Nadal czyta się to świetnie. Szkoda, że takie krótkie. Z niecierpliwością czekam na szóstą część.

Evžen Boček Arystokratka na królewskim dworze Zobacz więcej