Żelazne zasady

Okładka książki Żelazne zasady Agata Polte
Okładka książki Żelazne zasady
Agata Polte Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Żelazne serca (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Żelazne serca (tom 1)
NieZwykłe
2021-03-10
2021-03-10
romans mafijny literatura polska

Mafia, kłamstwa, zdrady, interesy i do tego jeszcze uczucie , które nie pomaga w interesach. Książka przeczytana jednym tchem.

Pochłonęłam ją w jeden wieczór. Bardzo przyjemny, sprawiający, że lekko płynie się przez fabułę język. Książka pełna zwrotów akcji, ale również i refleksji i uczuć. Autorka doskonale wyczuwa w których momentach należy zwolnić i zagłębić się w wewnętrzną walkę bohatera. Tekst nie pokazuje niczego odkrywczego, jednak nadal jest to bardzo dobrze napisaną książką, która wciąga i puszcza dopiero wraz z ostatnią stroną.

Jak najbardziej do przeczytania.

Jak najbardziej do przeczytania.

Czytałam jakiś czas temu nie pamiętam szczegółów, więc nie było to coś niesamowitego. Wiem za to że czytało się to całkiem przyjemnie, więc 7 to odpowiednia ocena.

Trochę zwlekałam z przeczytaniem tej serii, sama nie wiem jaki był powód. Skusiłam się jednak po nią sięgnąć i nie żałuję. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Sporo w nim lekkości, ale nie brakuje drapieżności w odpowiednich momentach. Sama fabuła również mi się podobała, autorka prowadzi ją w zgrabny lecz delikatnie zawoalowany sposób pozwalający na chwilę refleksji ale i zaskoczenie.
Bohaterowie nie będą raczej moimi ulubionymi, ale dobrze przedstawieni i pasujący do siebie. Główna bohaterka Mal to twarda i twardo stąpającą po ziemi kobieta, która nie liczy na ratunek kiedy znajdzie się w opałach, ponieważ sama świetnie sobie radzi. Główny bohater Enzo to głowa rodziny, diabeł w ludzkiej skórze, który jest w stanie zrobić wszystko aby zapewnić bezpieczeństwo rodzinie.
W książce znajdziecie sporo akcji, intryg, nietuzinkowych dialogów jak również niezłą chemię między bohaterami.
Polecam sięgnąć jeśli lubicie silne kobiety w książkach.

Jestem w szoku, ze mamy tak wiele dobrych polskich autorek!

Jestem w szoku, ze mamy tak wiele dobrych polskich autorek!

Kiedy ich drogi po raz pierwszy się przecięły, nie mieli pojęcia, że oboje pracują dla mafii.
Malia Ferro otrzymała szansę jedną na milion. Za ocalenie życia pewnej osobie mogła odciąć się od krwawej przeszłości. Nie zamierzała zmarnować tej okazji. W końcu z mafii nie można tak po prostu odejść.
Malia wyjeżdża do przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. To jej pierwszy krok na drodze do normalności. Jednak, ku zaskoczeniu kobiety, na miejscu czekają na nią tylko klucze i karteczka z wyjaśnieniem.
Jakby tego było mało, pierwszego dnia po przyjeździe Malia przypadkiem wpada na samego Enza Tossella, zwanego Diabłem z Wybrzeża. Nie spodziewała się, że próbując zacząć nowe życie, pierwsze, co ją spotka, to wymierzona w głowę broń.
Wkrótce Enzo pozna tożsamość nieznajomej i postanowi wykorzystać kobietę do własnych celów. Co gorsza, chłopak Laureen ma taki sam plan. W ten sposób dwóch mafiosów będzie chciało wciągnąć ją do świata, z którego tak bardzo pragnęła uciec.
Czy dla Enza będzie to tylko czysty biznes?

Malia wyjeżdża do przyjaciółki, Laureen, do Bostonu. To jej pierwszy krok na...

nawet ze na początku strasznie nie polubiłam historii Enza i Maili. Ale sposób pisania autorki jest tak lekki i ciekawy że chciało aż się dać tej książce drugą szansę.

Od pierwszych stron było naprawdę mi załapać cały świat przedstawiony. Raz zaczelam czytać tą książkę i oo kilku stronach idatawilam ją na półkę. Jakieś dwa tygodnie później dałam jej drugą szansę. Znów było to samo ale tym razem nie poddawałam sie i czytalam dalej. Nawet nie pamiętam w jakim momencie pokochałam tą historię, i czytajac ją czułam się jakbym stała obok bohaterów i przeżywała z nimi wszystko.

Żelazne zasady to książka napewno godna polecenia. Zawarty jest w niej skomplikowany romans. Najpierw miała być tylko i wyłącznie wzajemna praca dla siebie a skończyło się na gorącym skomplikowanym romansie. Maila, niezależna siebie kobieta która potrafiła stanąć na swoim i jej męska wersja Enzo.

Oboje zawsze dopinali swego i to ich łączyło. Łączyła ich także namiętność i uczucia którymi do siebie pałali.

Z wielką przyjemnością mogę wam polecić tą książkę jeśli jesteście fanami tego rodzaju książek. Jeśli nie przepadacie za tym typem historii tak jak ja, mogę was zapewnić że nie pożałujecie czytania tej historii. Myślę że warto zatopić się w tej historii nawet na chwilę, i dać szansę podryfować z przygodami Enza i Maili.

Są takie opowiesci, że od samego początku
wciągają Cię bez reszty. I tak też bylo i tym razem, wręcz pochłaniałam każdą stronę. Tyle emocji, trzymajacych scen w napięciu oraz gorący romans w jednej książce. Owszem czytałam już wiele mafijnych romansów i kryminałów, ale ta miała coś w sobie.

Niesamowicie wykreowani bohaterowie, sceny opisane w szczegółach, że niekiedy miało się ciarki na plecach. A już nie mówiąc o tym, że gdyy były sceny trzymające w napięciu to je szybko czytałam, żeby poznać ich zakończenie. Sama końcówka najlepsza!

Pierwszy raz czytałam książkę, w której kobieta sama bierze "aktywny" udzial w potyczkach mafii i sama z niej pochodzi. Niewiarygodnie odważna, pomysłowa i z niezłym charakterkiem zawojowała środowisko półświatka. On z kolei, stojący na czele jednej z rodzin mafii, potrafił nieźle jest zajść za skórę, jednak doskonale do siebie pasowali.
To naprawdę jedna z lepszych stworzonych "wybuchowych" par, które dotąd czytałam.

Są takie opowiesci, że od samego początku

Uwielbiam