Skazana przez mafię

Okładka książki Skazana przez mafię Adelina Tulińska
Okładka książki Skazana przez mafię
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Vedetti (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bracia Vedetti (tom 2)
Wydawnictwo Kobiece
2021-02-10
2021-02-10

Gangster i zdeterminowana prokurator. Co może iść nie tak? W sumie to wszystko.

Łucja wydaje się być delikatną i kruchą kobietą, jednak to tylko pozory. W rzeczywistości to zdeterminowana i twardo stąpająca kobieta, który wybrała sobie niełatwy dla kobiety zawód, prokurator. Wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie popuści nikomu. Jednak na jej drodze staje przystojny a zarazem niebezpieczny Aleksander. Dla tego mężczyzny najważniejsze są pieniądze, a żeby znowu mieć do nich nielimitowany dostęp, musi pozbyć się Łucji.
Kiedy w grę wchodzi namiętności i uczucia a z drugiej strony pieniądze i lojalność ciężko jest podjąć właściwą decyzję…

W sumie, w ręce takiej mafii mogłabym wpaść, jednak nie wydaje mi się, aby taka istniała.
W półświatku poza układami liczy się lojalność, a i tak można nie wyjść z tego cało. Świat, który przedstawia nam Ada Tulińska jest wyjątkowo łaskawy dla postronnych.
Lekkie pióro oraz całkiem przyjemny język, dzięki czemu czyta się wyjątkowo dobrze i szybko. Bohaterowie wykreowani w umiejętny sposób, a intrygi misternie skonstruowane. Łucja mnie kupiła swoją postacią, jednak Aleksandrowi to niestety się nie udało. Ale jeszcze go nie skreślam, dam mu szanse w kolejnych częściach.
Książka zawiera sceny erotyczne, jednak są opisane w naprawdę dobrym tonie.

Książkę polecam dla osób pełnoletnich.

Gangster i zdeterminowana prokurator. Co może iść nie tak? W sumie to wszystko.

Bardzo fajna seria. Ciekawie się czyta, trzyma momentami w napięciu. Polecam.

Bardzo fajna seria. Ciekawie się czyta, trzyma momentami w napięciu. Polecam.

beznadziejne zakonczenie. no i takie trochę pizdusie ci wrocławscy mafiozo.

beznadziejne zakonczenie. no i takie trochę pizdusie ci wrocławscy mafiozo.

Kolejna część z serii Bracia Vedetti. Tym razem na tapecie pojawia się Aleksander. Ten przystojny, beztroski i uroczy bawidamek po raz pierwszy dostanie prawdziwą lekcję zarabiania brudnych pieniędzy. Zawsze dziwnie chroniony, teraz musi sam zacząć pracować na swoją wypłatę – szczególnie, gdy Filip rezygnuje z funkcji capo i tę przejmuje kuzyn Roberto. Aleksandrowi już nie uda się tak łatwo szastać majątkiem.
Je go pierwszym zadaniem jest przekonanie prokuratora do wstrzymania zarzutów względem jednego z ich ludzi… Bułka z masłem? – Oczywiście, przecież mają prokuratora w kieszeni… Sprawę komplikuje fakt, że „ich prokurator” poszedł siedzieć, a jego miejsce zajęła młoda pani prokurator - Łucja Olszewska , nie dająca się przekupić, zafiksowana by wsadzić złych facetów do więzienia.
Aleksander staje przed trudnym zadaniem – szczególnie gdy poznaje młodą panią prokurator. Ma ją przeciągnąć na swoją stronę lub zlikwidować… Co się stanie gdy do głosu dojdzie pożądanie i… uczucie?

Aleksandra pokochałam - to taki uroczy łobuziak, ale jednak z pewnym kompasem moralnym. Wie, czego nie chce zrobić i trzyma się tego.
Łucja – tu już gorzej. To nie tak, że jej nie lubię, ale nie kochałam jej tak jak Aleksandra. Niby babka z jajami, ale gdy między tą dwójką zaczęło się rozwijać sprawy wyglądały dziwnie. Nie potrafiłam wczuć się z nią… Potem okazało się niby dlaczego pewne zachowania nie pasowały do delikatnej pani prokurator, ale… nie będę nic zdradzać.
Koniec końców…
bardzo mi się podobało, ogólnie polubiłam bohaterów. Cieszyły mnie wzmianki o Filipie i Julii. :)

Na pewno sięgnę po kolejny tom.
POLECAM.

Słabo wyszło, ale zapowiadało się całkiem dobrze. Moim ulubionym gatunkiem jest romans mafijny i tutaj nie urzekła mnie ta opowieść.

Bardzo fajna kontynuacja historii. Polecam

Bardzo fajna kontynuacja historii. Polecam

Druga część książki była słaba, a poza tym przypomina mi już jedne książki, które nie dawno czytałam o trzech braciach.

Jakoś przebrnęłam przez tą książkę, strasznie mnie zmęczyła. Postać głównej bohaterki irytowała mnie tak bardzo że nie pamiętam czy kiedykolwiek ktoś mnie w innej książce tak denerwował. Jej głupi upór i nieustraszenie było tak wkurzające.. mafia ją porywa i straszy a ta wielka pani zgrywa bohaterkę. Szkoda mi było Alessandra bo robił wszystko żeby ją chronić a ona tego nie doceniała. Łatwo jej było mówić żeby doniósł albo coś zrobił ale to była nie dość rodzina to jeszcze mafia..

Zdecydowanie ta ksiązka jest lepsza od poprzedniej część z serii "Braci Vedetti". Nie tylko bawi, ale trzyma w napięciu. Akcja jest dynamiczna i pełna emocjonujących wydarzeń.

Sami bohaterowie to niezłe "asy". On trwoni pieniądze własnego ojca i wydaje się bawidamkiem. Jednak to tylko pozory. W głębi duszy jest zupełnie innym człowiekiem. Ona początkowo wydaje się krucha i nieśmiała. Jednak to tylko przykrywka. Ona trzyma w sobie ogromną tajemnice, która zaskakuje.

Sama ich historia jest bardzo ekspresyja i dużo się między nimi dzieje. Są momenty też zabawne ale i pełne dramatu oraz kryminału. Oczywiście nie mogło również zabraknąć ognistego romansu i gorących scen.

Jest to opowieść o pokonywaniu przeciwności, ale i o rozdarciu między dotychczasowym życiem a miłością. To historia o wyborach i podejmowaniu, czasem nie łatwych, decyzji.

Filip porzucił obowiązki głowy rodziny. Teraz wszystkim rządzi Roberto, który wziął sobie do serca aby każdy był zaangażowany w działalność familii. Beztroskie życie Aleksandra kończy się. Wymagający kuzyn przydziela mu do wykonania zadanie, które początkowo wydaje się proste.
Łucja właśnie objęła stanowisko prokuratora. Dąży do ukrócenia przestępczości zorganizowanej. Ma duże ambicje. Właśnie w pracy poznaje przystojnego Aleksandra, który bardzo zabiega o jej uwagę. Mężczyzna jest przystojny, zabawny i wyraźnie zainteresowany kobietą. Łucja bardzo sie stara skupić na pracy co nie jest proste. Zaczyna dostawać łapówki i nawiązuje kontakt z tajemniczym Lisem.
Relacja między Łucją a Aleksandrem zmienia się. On jednak ma wyraźne rozkazy - usunąć problem jakim jest dla interesów familii Łucja.
Tym razem na tapetę trafil beztroski Aleksander. Zawsze unikał ciemnej strony interesów rodziny. Przyzwyczajony do wygodnego życia musi szybko dostosowac się do nowej rzeczywistości. Autorka w zabawny i interesujący sposób pokazuje jego przemianę. Relacja bohaterów od początku jest pokręcona. Główni bohaterowie są swoim przeciwieństwem co prowadzi do wielu interesujących sytuacji. Bardzo lubię pióro @ada.tulinska. Jest lekkie, proste i przyjemne w odbiorze. Książkę świetnie sie czyta! Mocną stroną książki zdecydowanie są dialogi i dobrze zbudowane postaci.
Dobrze się bawiłam czytając ten tom! Jeśli lubicie mafijne klimaty to "SKAZANA przez MAFIĘ" jest propozycją dla Was.

• Przeczytane 2021

Adelina Tulińska Skazana przez mafię Zobacz więcej