Żyj zgodnie z fazami Księżyca

Muza
2021-02-10
2021-02-10
Elżbieta Kowalewska

Książka ciekawa, jestem nowicjuszem jeśli o księżyc chodzi , gdzieś zawsze słyszę wewnętrzne podszepty by coś w tym temacie zgłębić ale jakoś tak bez efektu dotychczas. Niestety większość z rzeczy wyparuje z mojej głowy ale liczę że kiedyś wrócę do tematu księżyca, choć nie chciałabym kierować się w życiu i tłumaczyć wszystkiego jego fazami. Polecam tą pozycję dobrze się czyta, ciekawy poradnik.

Dobra pozycja dla początkujących z fazami księżyca. Wszystko zrozumiale opisane. Polecam :)

Księżyc – jedyny naturalny satelita Ziemi. Jest piątym co do wielkości księżycem w Układzie Słonecznym. Ma wielką moc podczas różnych faz a szczególnie podczas pełni.

"Żyj zgodnie z fazami księżyca" to nie jest książka naukowa. To poradnik, w którym dowiecie się jak żyć zgodnie z poszczególnymi fazami naszego naturalnego satelity. Dowiecie się również o różnych ciekawostkach na temat Księżyca. Takich informacji nie uczą w szkołach. Co można, a czego nie, co najlepiej robić wszystko zawiera się w tej krótkiej książce.

Książka "Żyj zgodnie z fazami księżyca" jest napisana z dużą dawką ufności, że księżycowe teorie są prawdą całkowitą. Dla mnie jest to podejście zbyt entuzjastyczne, chociaż kto wie? Przeczytamy w niej o podstawach księżycowych, przejdziemy do opisu jego faz, i później zyskamy możliwość dostrzeżenia związku znaków zodiaków z jego cyklami i ich wpływem na naszą codzienność.

W tę tematykę zaczynam się wdrażać, więc było to ciekawe doświadczenie. Podczas lektury miałam jednak wrażenie czytania podobnych kwestii, ujętych innymi słowami. Natomiast muszę przyznać, że jeśli chodzi o mój zodiak, to jego opis w dużej mierze znajdował we mnie odzwierciedlenie. Także po części może coś w tym być, choć bardziej preferuję traktowanie tej pozycji jako ciekawostki. Może też przez sposób pisania autorki, eteryczny i ekscentryczny, raczej bujający w obłokach, aniżeli twardo stąpający po ziemi, nie napawa mnie całkowitą wiarą w przedstawione rzeczy.

Autorka twierdzi, że zawsze fascynował ją księżyc i astrologia. Jej prawdziwa podróż z księżycem rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy spędziła 8 miesięcy w Indiach.
Z jej książki dowiadujemy się między innymi, aby nie ćwiczyć jogi w czasie pełni i nowiu (ze względu na energiczne siły księżyca, które mają swoisty wpływ na ludzi.
Przy okazji poznawania oddziaływania księżyca nie tylko na ludzi, poznajemy różne ciekawostki z życia przyrody.
Przyznam szczerze, że chociaż autorka starała się wszystko opisać w miarę czytelnie, nie wszystko potrafiłam zrozumieć na tyle, aby móc myśleć o tym w sensie realizacji swojego bytu w zgodzie z fazami księżyca czy znakami zodiaku.
Myślę, że dla większości aspektów potrzebna jest głębsza analiza pozwalająca na dogłębne zrozumienie tego, co zostało przekazane w tej książce. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie skupić myśli na takiej analizie.
Ta książka to coś w rodzaju połączenia coachingu-jogi-magii-mocy.
Z pewnością inaczej odbiorą ją sceptycy, niewierzący w moc oddziaływania księżyca na zachowania czy odczucia człowieka w danym okresie (nów lub pełnia). Inaczej odbiorą tę książkę osoby wierzące w potęgę księżyca.
Ale z pewnością dla wielu czytelników jest to kopalnia wiedzy, z której dowiadujemy się na przykład co to są afirmacje i jak można je wykorzystać budując siebie.
Czy wiecie, kiedy mówi się, że księżyc jest niebieski, a kiedy czarny?
Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej poznajemy Magię Księżyca, w której staramy się zrozumieć podstawy naukowe, magię księżyca i życie zgodnie z jego rytmem. Możemy nauczyć się jak zmienić swoje życie według faz oraz poznajemy zodiakalne znaki słońca i księżyca. W drugiej części poznajemy księżyc w znakach zodiaku. Trzecia część natomiast to praktyka życia w zgodzie z księżycem, czyli księżycowe rytuały i refleksje, pogłębianie czynności i odkrywanie księżycowej magii.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to książka dla wszystkich, ale myślę, że bardzo zainteresuje ona meteoropatów i osoby chcące zagłębić się w tę specyficzną magię, osoby chcące poznać podstawy astrologii czy chociażby takie, które ciekawe są roli księżyca jaką odgrywał on na przestrzeni wieków.

Przy okazji poznawania oddziaływania księżyca...

Ciekawa książka. Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Pokazuje, jak nad sobą pracować, wykorzystując fazy Księżyca i znaki zodiaku, przez które przechodzi.

Ciekawa, polecam tym osobom które chcą zagłębić się w fazy księżyca i jego wpływ na nasze życie

Blame it on the Moon! 😎
Każdy z nas ma takie dni, że może góry przenosić, kiedy wszystko się udaje i nie ma takiej siły, by było inaczej, ale są też takie dni, że nie idzie nic, emocje biorą górę i pozostaje tylko walić głową w ścianę.
Jeśli wierzyć nauce to powodów może być milion, ale jeśli wierzyć autorce książki to problem znajduje się na górze.
Księżyc przypomina mi kobietę, raz łagodny jak baranek, a innym razem diabeł tasmański. Chociaż wydaje się skomplikowany jak labirynt Minotaura, to jednak ugodowy, wystarczy podporządkować się do jego faz, postarać się z nimi zaprzyjaźnić i życie będzie łatwiejsze. Brzmi znajomo?
Autorka książki traktuje księżyc jak wyznacznik, przeprowadza czytelnika przez wszystkie jego fazy, udziela rad jak do każdej z nich podejść, kiedy planować, kiedy działać, a kiedy wziąć na luz, a na deser serwuje nam podróż przez wszystkie znaki zodiaku, każdy z osobna poddając dogłębnej analizie. Jak ktoś lubi tego typu lektury, to powinien być zadowolony!

Blame it on the Moon! 😎
Księżyc przypomina mi...

Książka zaczyna się dobrze - autorka jest merytoryczna i wprowadza nas w świat Księżyca. Miałam wrażenie, ze czytam bardzo dobre naukowe opracowanie, nie zaś coś, co każdy z nas mógłby ułożyć bez żadnej specjalistycznej wiedzy. Jest duzo porad i praktyki, jak możemy pracować z Księżycem. Dla osób, które chcą coś zmienić w życiu, jest to idealna książka - znajda tu coś dla siebie i wpłyną na jakość swojego zycia :) ja mam tylko niedosyt, ze nie ma tu więcej praktycznych i naukowych informacji :)

Żyj zgodnie z fazami księżyca
~ Why I Quit Astrology: Ex-Practitioner Exposes Starseed & Astrology Dangers
~ Kryształy, znaki zodiaku, astrologia, joga i medytacja są niebiblijne
~ Truth behind yoga, What is yoga, what is meditation, internet

Stwórca stworzył
Uwielbienie i chwała, należy się Bogu. Miłość Boża
Słońce, gwiazdy i księżyc nie mogą być kultem, wskazują, mają kierować ku Stwórcy
Jego Boża Miłość

Żyj zgodnie z fazami księżyca
~ Why I Quit Astrology: Ex-Practitioner Exposes Starseed & Astrology Dangers
~ Kryształy, znaki zodiaku, astrologia, joga i medytacja są niebiblijne
~ Truth behind yoga, What is yoga, what is meditation, internet

Stwórca stworzył
Uwielbienie i chwała, należy się Bogu. Miłość Boża
Słońce, gwiazdy i księżyc nie mogą być kultem, wskazują, mają...

• Poradniki
  • Ezoteryka