You Had Me At Hello

You Had Me At Hello
Avon
2012-12-06
2012-12-06

Kupiłam tylko po to by nie płacić za przesyłkę, na sile szukając 5 książki. I ta na doczepkę okazała się przesympatyczną historią, lekką i wciągającą , z doskonałym humorem i wyrazistymi bohaterami. Momentami wkurzająca Rachel ( coś na styl Bridget J) ale do wybaczenia ;)

#962 - Nie mów nic, kocham cię - Mhairi McFarlane - Wydawnictwo PASCAL
#112/52/2022

Książka ma 352 strony. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 11.09.2013 roku. Należy ona do kategorii literatura piękna.

"Zakochujemy się w projekcji własnych marzeń."

Jest to bardzo przyjemna powieść z nutką romantyzmu, a do tego bardzo wciągająca i ciekawa.

Rachel i Bena połączyły studia. Gdy oboje rozstali się ze swoimi partnerami, doszło między nimi do niespodziewanej sytuacji. Niestety na jej skutek zerwali oni ze sobą kontakt na wiele długich lat i ułożyli swoje życia na nowo.

Co spowoduje ich spotkanie po latach ? - Koniecznie sprawdźcie.

#962 - Nie mów nic, kocham cię - Mhairi McFarlane - Wydawnictwo PASCAL
#112/52/2022

"Zakochujemy się w projekcji własnych marzeń."

Rachel i Bena połączyły...

Druga z rozpędu przeczytana książka autorki i tak samo sympatyczna jak pierwsza, z konkretnymi bohaterami i świetnym humorem. Przyznam jednak, że "Miłość na później" bardziej mnie urzekła, tutaj było trochę więcej naciągania. Przyjaźń Bena i Rachel na studiach wydawała się wiarygodna, ale sytuacja po dziesięciu latach już trochę mniej... Choć mimo to i tak przeczytałam ją na jednym tchu, na raz prawie trzy czwarte treści.
Jest to bardzo dobrze napisany romans, ale widać że z czasem autorka się sporo polepszyła.

Rachel ma trzydzieści jeden lat, po podyplomowych studiach dziennikarskich wróciła do Manchesteru i pracuje jako reporterka sądowa dla lokalnej gazety. Właśnie zerwała zaręczyny z wieloletnim partnerem Rhysem, gdy dowiedziała się, że po dziesięciu latach w mieście pojawił się z żoną Ben, jej przyjaciel z collegu. Ale czy rzeczywiście tylko o odnowienie starej przyjaźni chodzi, skoro Rachel udaje, że zupełnie przypadkowo natknęła się na Bena w bibliotece?

Znajomość z Mhairi McFarlane zaczęłam od jej najnowszej książki. Ta była jej debiutem i od razu przyniosła autorce popularność w kategorii tzw. romansów komediowych (rom-coms). Humor jest specyficzny, angielski, w dużym stopniu polegający na charakterystycznym dla brytyjskiej angielszczyzny stylu, bogatym w niedomówienia i paradoksalne skojarzenia, odwołujące się do rozmaitych zjawisk i symboli kulturowych popularnych w środowisku, w którym toczy się akcja. A jest to środowisko mocno zróżnicowane. Rachel jako narratorka wspomina czasy studenckie na anglistyce, romans z gitarzystą Rhysem, a relacjonując obecne wydarzenia też różnicuje styl rozmów i opisów. Trochę inaczej wyglądają one w sytuacjach prywatnych i towarzyskich niż w kręgach prawniczych czy dziennikarskich.

Incydent dziennikarski, jaki przeżywa bohaterka, był dla mnie szczególnie interesujący, ale w ogóle jestem pod wrażeniem przekonującego łączenia głównego wątku ze szczegółami drugiego planu, choć ich nagromadzenie spowalnia akcję. Natomiast gdy Rachel, której postać zdecydowanie przyćmiewa jej męskich partnerów, stopniowo ujawnia swoje często niedomyślane wypowiedzi i decyzje, wywołuje niekłamaną irytację. Jednak kiedy się z nich po czasie tłumaczy przed sobą bądź rozmówcami, jest do bólu wiarygodna. Przynajmniej moim zdaniem. Takie po prostu bywamy, często ponosząc za to życiowe niepowodzenia.

Kiedy czytałam „You Had Me At Hello” nie wiedziałam, że perwsze wydanie powieści zostało przetłumaczone na polski. Ciekawa jestem, jak sobie tłumacze poradzili z tą i z innymi książkami brytyjskiej autorki. Ale wcześniej czeka mnie lektura opowiadania opisującego ciąg dalszy miłosnych przygód Rachel.

Perypetie kilkorga młodych ludzi w angielskim stylu :) Powieść lekka i przyjemna :) bez zbędnej słodyczy i przesadzania, jednak z nutką romantyzmu :) Przeplatanie na przemian wydarzeń aktualnych z tymi z przeszłości powoduje, że czyta się ją ciekawie i przez cały czas poznaje kolejne motywy działań bohaterów :) Dobra lektura na najbliższy, świąteczny czas :)

Przyjemna lektura na wieczór, nie wymagająca zbyt wiele, mimo to czytało mi sie ją dobrze.

Świetna, lekka książka - wciagajaca fabuła. Do końca książki nie wiadomo jakie będzie jej zakonczenie.

Bardzo szybko sie czyta.
Zdecydowanie w stylu Bridget nie jestem pewna czy do konca wszystko w niej mi odpowiadalo, ale mila przyjemna nie wymagajaca historia ktora zdecydowanie nadaje sie na dlugie zimowe wieczory!

Bardzo szybko sie czyta.

Przyjemna historia! Główna bohaterka była miejscami tak irytująco-kochana z tym swoim charakterem niezdecydowanej i nieumiejącej się postawić, a także niewiedzącej czego chce, łani. Ale mimo wszystko polubiłam Ronnie. I oczywiście Ben to chłopak idealny. A przyjaciółki i przyjaciel? Marzenie! Jeśli podobała wam się historia z Love, Rosie to ta pozycja również przypadnie wam do gustu.

Ta książka na pewno was rozbawi i doprowadzi do łez. Ja sama śmiałam się przy niej bardzo głośno. Była to urocza lektura!

Zapraszam na blog: https://majkabloguje.blogspot.com/2014/01/recenzja-1-nie-mow-nic-kocham-cie.html