Miłość na później

2021-09-01
2020-03-24
Nina Dzierżawska
miłość

Bardzo zabawna książka, jest tutaj dużo zabawnych dialogów i scen. Ale żeby było po równo, to smutnych wydarzeń też tutaj nie zabrakło. Ale wszystko jest tak poprzeplatane ze sobą, że ten smutek nie trwa długo i znowu jest weselej w książce. W pewnym momencie pojawiły się zgrzyty między głównymi bohaterami, ale szybko zostały zażegnane.

Zawiodłam się na tej książce. Nie czułam chemii między bohaterami.

Zawiodłam się na tej książce. Nie czułam chemii między bohaterami.

Kawał dobrze napisanej historii. Jest czas poznać i polubić bohaterów, w zasadzie opis na okładce załatwia temat. Nie znaczy, że podróż nie powoduje emocji, na szczęście nie zaskakuje.
Polecam cierpliwym romantyczkom.

Polecam cierpliwym romantyczkom.

Nuda. Infantylny język gdzieś w 1/3 czytania mnie mocno wymęczył, poza tym brak akcji i jakichkolwiek emocji czy budowania relacji między bohaterami przepełnił czarę goryczy. Mnóstwo dialogów i opisów o niczym. Nie ma w sobie absolutnie nic ciekawego.

Świetna powieść! Inteligentna, mądra, błyskotliwa, przezabawna. I podobnie jak Sally Thorne "nie zliczę, ile razy wybuchnęłam głośnym śmiechem”. Nie wiem jakim cudem niektórzy byli znudzeni...

Fabuła książki ciekawa. Osadzona w Manchesterze w UK. Główni bohaterowie to podrywacz i prawnik Jamie Carter i Laurie Wattkinson prawniczka. Oboje pracują w kancelarii. Laurie zostaje porzucona przez partnera z którym była od 18 roku życia, teraz ma 36. Okazuję się że Dan były partner Laurie będzie miał dziecko z inną. Laurie razem z Jamie zawierają układ. Będą udawać do świąt czyli jakieś trzy miesiące parę, dla obopólnej korzyści a później się rozstaną. Ale jak to bywa że nawet idealny plan idzie w łeb i zaczyna się wszystko komplikować. Książka dość obszerna, bo liczy 540 stron. Jak dla mnie można by było ją skrócić o przynajmniej 150 stron. Ale nie żałuję że ja przeczytałam. Ciekawy pomysł i uroczy bohaterowie. Najbardziej polubiłam Jamie Carter ❣️. Polecam

Pierwsza połowa bardzo mi się podobała - szczególnie jak bohaterka dochodziła do odzyskiwania „siebie” po rozstaniu. Druga część jednak kładzie tą książkę - Jamie robi się „za uroczy” i infantylny z upływem zaledwie kilku kartek a akcja w ostatnich 2 rozdziałach tak przyspiesza, że nie sposób zatrzymać się bez zderzenia. Fajny potencjał, kiepskie zakończenie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacja!! Nareszcie trafiłam na książkę (z tego gatunku),która nie jest infantylna. Bohaterowie naprawdę prawdziwi i co najlepsze do polubienia. Jedyne czego można się doczepić to to, że początek był strasznieeee nudnyyyy (rozwleczenie rozstania na 100 stron to trochę przesada). Za to reszta książki wynagradza w pełni początkowe męki.
A ilość zaznaczonych przeze mnie cytatów powala :-)
Gorąco polecam...

A ilość zaznaczonych przeze mnie...

Książka piękna chociaż tytuł jak dla mnie lekko nie trafiony. Bardzo dobrze opisuje etapy pokochania samego siebie po rozstaniu.

Nie jest to lekka komedia romantyczna. Zaklasyfikowałabym ją do powieści obyczajowej. Bardzo wartościowej, trochę słodkiej ale nie cukierkowej. Podobała mi się ogromna przemiana głownej bohaterki,jej rozprawienie się z demonami przeszłości i obecnymi problemami.
Swietne przemyślenia i głeboka analiza siebie to numer 1 w tej książce.
Polecam dla ambitniejszych czytelników.

Swietne przemyślenia i głeboka analiza siebie to numer 1 w tej książce.
Polecam dla ambitniejszych czytelników.