Miłość na później

Nina Dzierżawska
miłość

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

„Kłamstwo to zawsze fatalny pomysł. Karma wróci.”

Jaka książka Was zmęczyła?

Mnie ta. I żałuję, że już wstawiłam rozczarowania tego roku, bo ta pozycja znalazłaby się na czele tego zestawienia 😂

Nad tym, co tutaj napisać zastanawiałam się dobrych kilka godzin. I wychodzi na to, że nie potrafię napisać ani jednego dobrego zdania na temat tej książki.

„Miłość na później” miała być typowym brytyjskim romansem. One z reguły są rozwleczone, z mnóstwem mało istotnych szczegółów i wątków pobocznych. Ale powiedzieć, że ta książka była rozwleczoną powieścią to jak nic nie powiedzieć. To była droga przez mękę. Czytałam, czytałam i czytałam i nic. Zero zaskoczenia, zero akcji. Fabuła rozwijała się tak wolno, że romanse Zapaty przy tym to szybkie numerki XD Owszem, na początku, kiedy było wyjaśnione dlaczego w ogóle doszło do fake datingu - akcja była wartka niczym strumień. Później natomiast czułam się jakbym przekopywała się przez zamulone dno jeziora.
Nie jest to krótka książka. 540 stron to zdecydowanie cegła. A jakąkolwiek akcję wartą uwagi otrzymujemy dopiero na stronie… 482(!!!).

Denerwowała mnie główna bohaterka. Laurie cały czas wytykała Jamiemu, że jest babiarzem, że łamał kobiece serca i liczył na jednorazowe numerki. Ile można czytać to samo? 😂 A Jamie? Miał być takim Casanovą, a wyszło jak wyszło, czyli absolutnie odwrotnie.

Jeśli nie chcecie dostać kolki od czytania czegoś tak nudnego, że włączycie taneczną muzykę do umilenia lektury (tak jak ja 😂) to nie sięgajcie po tę pozycję. Są lepsze, ciekawsze i zdecydowanie bardziej rozrywkowe książki od tej.

ig: zaczytana_rita

„Kłamstwo to zawsze fatalny pomysł. Karma wróci.”

Jaka książka Was zmęczyła?

„Miłość na...

Brzmi płytko, ale ta książka była za długa. Gdyby skompresować ją trochę, byłaby przyjemniejsza w odbiorze.

Taka komedia romantyczna, ale czytało się fajnie. Można polubić bohaterów.

Taka komedia romantyczna, ale czytało się fajnie. Można polubić bohaterów.

Książka przegadana bez główna bohaterkę.

Książka przegadana bez główna bohaterkę.

Laurie jest w wieloletnim związku, takim idealnym, prawdziwym. Tak się jej wydawało, aż do momentu jak facet z nią zerwał, a nic nie wskazywało, że tak się może wydarzyć. Laurie jest po 30 i powrót do randkowanie w epoce tindera nie jest dla niej prostym zadaniem, nie pomijając faktu, że były ciągle się kręci u niej przed oczami, gdyż pracują w tej samej kancelarii. Na ratunek przychodzi, czy raczej przyjeżdża, winda, w której się rodzi pewna umowa z facetem, który nie ma wizerunku idealnego kandydata na męża. Dwójka postanawia oszukać świat za pomocą social mediów, każdy planuje dla siebie wynieść jakieś korzyści jednak oprócz tego, nic ich nie łączy.

Ta książka jest definicją dobrej rozrywki. Bohaterowie są prawdziwi w swojej naiwności, w nielogicznych postępowaniach i czasami mądrych rozkminach. Byłam ciekawa losów każdego. Niektórych nie lubiłam od samego początku, zmiana innych pozytywnie mnie zaskoczyła. Na dodatek, książka się kończy blisko świąt, co idealnie trafia w mój nastrój i panujący klimat. Gdyby miała powstać kontynuacja z wielką chęcią bym po nią sięgnęła. Na pewno będę wracała myślami do tej historii, a może nawet przeczytam jeszcze raz, takie luźne historyjki są idealne na reready, gdy potrzebujemy gwarancji, że wyniesiemy frajdę z czytanych liter i życie bohaterów okaże się bardziej angażujące niż własne.

Niesamowicie wciągnęła mnie ta historia. Od pierwszych stron udzieliły mi się uczucia bohaterki. Moje serce pękło razem z jej sercem. Ściskało mnie w żołądku, gdy musiała radzić sobie z uszczypliwymi komentarzami. Kibicowałam jej w milczeniu, żeby skopała Danowi tyłek, bo sama nie mogłam tego zrobić.

Słabiutka. Książka, której praktycznie całą pierwszą połowę streszczono w opisie. Dialogi są drętwe i masa w nich potoczyzmów w stylu "O rany Julek", "Ooooeeesu" czy "tak czy kwak", które po prostu dziwnie było zobaczyć na ekranie czytnika. Poza tym ani grama w niej uroczości czy innych rzeczy, które sprawiłyby, że mogłabym trochę przymknąć oko na jej wady. Tak naprawdę, to nie mogę znaleźć nic na jej obronę, to ponad 500 stron frustracji.

Miłość kończy się, gdy się tego nie spodziewamy i wydarza się nawet gdy jej nie szukamy.
Nieustannie człowiek zastanawia się co by było, gdyby... Chcemy wierzyć, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a gdy dopada nas coś niespodziewanego szukamy znaków które przegapiliśmy.
Ta książka to w dużej części analiza rozpadu długotrwałego, wydawałoby się szczęśliwego, związku. To też dochodzenie do prawdy o sobie samym i o złudniej ocenie ludzi na podstawie powierzchowności i opinii innych, ale też o zemście, która nie przynosi satysfakcji.
Historia nie porywa, nie ma tu buzujących emocji ani pożądania wylewającego się z każdej strony. Jest za to subtelność i to mnie w tej książce urzekło.
"Miłość na później"- polski tytuł tej książki jest mylący. W oryginale brzmi dużo adekwatniej - “If I Never Met You”.

"Miłość na później" zalicza się do tego rodzaju literatury, choć po jej przeczytaniu stwierdzam że to jednak bardziej obyczajówka:)

Laurie zostaje porzucona przez partnera po 18 latach związku.

Jamie jest firmowym Casanovą, nie cieszy się opinią stałego w uczuciach.

Ich przygoda z zatrzaśniętą windą daje początek ciekawej i ryzykownej intrydze.

Jest to dość fajnie napisana i przyjemna historia o miłości, nie tylko takiej ona-on. Jest to powieść z której możemy wyciągnąć ważną lekcję - to jacy jesteśmy skądś się wzięło.

Polecam, choć mi osobiście bardzo dłużyło się pierwsze 100 stron. Ale jak już przebrnęłam to było warto:)

Laurie zostaje porzucona przez partnera po 18 latach związku.

Jamie jest firmowym Casanovą, nie cieszy się opinią stałego w uczuciach.

Ich przygoda z zatrzaśniętą windą daje początek ciekawej i ryzykownej intrydze.

Jest to dość fajnie...

Dwójka zupełnie obcych sobie osób wpada na "genialny" pomysł udawania romansu. Ona kobieta sukcesu w firmie prawniczej, on równie zatwardziały na tym polu zawodowym.

Oboje zostali poturbowani przez los. Jednak początkowo dobrze zapowiadający się #romans wydał mi się pod koniec mdły.

Nie było w tej książce nagłego zwrotu akcji czy zmiany wewnętrznej bohatera. Owszem jakimś #cudem Jamie otrząsnął się i zaczął wierzyć w miłość.

W całej moim wrażeniu po lekturze, zdecydowanie za dużo autor pozostawił niewiadomych...

Jeśli jednak chcecie zanurzyć się w angielską pogodę i miłość, która rozpoczęła się od intrygi to "Miłość na później" minie Wam przyjemnie.

Każdy koniec daje szansę na nowy początek...