Brzemię rzeczy utraconych

Okładka książki Brzemię rzeczy utraconych
Kiran Desai Wydawnictwo: Znak literatura piękna
480 str. 8 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
The inheritance of loss
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
2007-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2007-01-01
Liczba stron:
480
Czas czytania
8 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-240-0894-0
Tłumacz:
Jerzy Kozłowski
Tagi:
Indie
Inne
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
189 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
353
218

Na półkach:

Przewrotność życia nieustannie mnie zaskakuje. Jego paradoksy, kiedy „lepiej późno niż wcale” już nie wystarcza. Tracimy to, co było zwyczajne, a teraz wydaje się sprawą życia i śmierci. Po książkę „Brzemię rzeczy utraconych” sięgnęłam przy okazji wyzwania czytelniczego. Nie żałuje absolutnie.
Rzecz dzieje się w Indiach, w miasteczku Kalimpong skąd widać Kanczendzongę. Specyficzne położenie geograficzne sprawia, że to natura narzuca tryb życia mieszkańcom.
Bohaterowie nie są nadzwyczajni, reprezentują w pewnym sensie każdego z nas. Porzucona dziewczyna, sędzia, który za swe niepowodzenia obarczał innych, kucharz, który wymyśla historie, aby móc zaakceptować swój los, chłopak pracujący w kuchniach Nowego Jorku, gdzie mieści się cały świat. Wszystkich łączy jedno uczucie – Nienawiść. Nienawiść do siebie przede wszystkim, do losu i do innych. Całe uczucie autorka opisuje w przewrotny sposób. Choć osobiście powiedziałabym, że robi tak jak robią ludzie, czyli kryje je pod różnymi łatkami powinności, władzy, ośmieszenia innych. Każdy z bohaterów utracił cząstkę siebie. Straty tej nie chce dopuścić do świadomości, przez co znowu wpada w zamknięte koło. Gdzie jedno kłamstwo trzeba napędzać drugim aż do śmierci. Pomimo, że głównym uczuciem jest nienawiść książka nie jest przesycona złem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest oczyszczająca.
Uważam się za osobę tolerancyjną i otwartą na świat, na nowe kultury etc. Książka pokazała mi, że choćbym nie wiem jak bardzo otwarta była już na zawsze będę Europejką, czy tego chce, czy nie. Tkwię w szponach kultury, w której się wychowałam. Przyłapałam się na tym, że choć akcja książki dzieje się w Indiach, a jej bohaterami są prawdziwi Hindusi ja często wyobrażam ich sobie jako ludzi białych, o rysach typowo europejskich, co przecież odbiega od książki. Kiran pokazuje też brutalność turystów i brak wrażliwość, gdy z uwielbieniem fotografują biedę z uśmiechem na ustach.
Lektura warta polecenia, choć do serca każdego czytelnika dotrze innymi drogami. Jego własnymi drogami prawdy, nienawiści i miłości.

Przewrotność życia nieustannie mnie zaskakuje. Jego paradoksy, kiedy „lepiej późno niż wcale” już nie wystarcza. Tracimy to, co było zwyczajne, a teraz wydaje się sprawą życia i śmierci. Po książkę „Brzemię rzeczy utraconych” sięgnęłam przy okazji wyzwania czytelniczego. Nie żałuje absolutnie.
Rzecz dzieje się w Indiach, w miasteczku Kalimpong skąd widać Kanczendzongę....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    667
  • Przeczytane
    523
  • Posiadam
    155
  • Indie
    20
  • Ulubione
    16
  • Nagroda Bookera
    12
  • Teraz czytam
    11
  • Literatura indyjska
    8
  • Booker Prize
    8
  • Booker
    6

Cytaty

Więcej
Kiran Desai Brzemię rzeczy utraconych Zobacz więcej
Kiran Desai Brzemię rzeczy utraconych Zobacz więcej
Kiran Desai Brzemię rzeczy utraconych Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także