BULLET JOURNAL BEZ TAJEMNIC

Wydawnictwo Pełne Czasu
2020-12-01
2020-12-01
bullet journal kreatywność planowanie

Bardzo dobrze przemyślana i przepięknie wydana książka. Gratulacje, Kasia, zrobiłaś to doskonale! 🙂

Bujo zaczęłam się interesować około rok temu. Scenariusz standardowy - coś podpatrzyłam, zainspirowałam się, zaimplementowałam we własnym bujo. Jednak nie był on dostosowany do moich potrzeb. Po jakimś czasie wpadła mi w oko książka Kasi, którą znałam z przeglądania jej bloga. Publikacja przeprowadza nas krok po kroku przez projektowanie własnego bujo i dostosowanie go do własnych potrzeb. Jest też źródłem inspiracji: czy poprzez zdjęcia ilustrujące książkę czy poprzez zaproponowane kolekcje. Póki co od września wracam do prowadzenia bujo, żeby w nowym roku mieć w miarę wypracowaną formułę. Czy nie jest to słomiany zapał? O tym się przekonamy :D...

"Bullet journal bez tajemnic" to z okładki piękna, kolorowa książka Kasi @worqshop🌼 Opinie ma skrajne. Pisze się, że jest rewelacyjna, ale też, że przereklamowana. Pisze się, że ciekawa, ale też, że mało odkrywcza. A jaka jest dla mnie? 🤔

Długo się nad nią zastanawiałam, czy zamawiać, czy się decydować. Śledzę @paniswojegoczasu już jakiś czas, wiem, jakie ma wartościowe treści, wiem też, że to mistrzyni sprzedaży, więc gdzieś tam bałam się tych opinii, że to przereklamowana publikacja. Nic bardziej mylnego!

Jako osoba, która BuJo prowadzi od lat czytałam ją z otwartą głową na inspiracje, ale też w formie przypomnienia pewnych kwestii. Książka pisana jest w bardzo prosty sposób. Myślę, że jest zrozumiała nie tylko dla pasjonatów tej formy planowania, ale przede wszystkim dla osoby, która z Bullet journal nie ma za wiele wspólnego. Osobiście zainspirowałam się i niektóre rozkładówki oraz kolekcje planuje przenieść do siebie. Część z nich była absolutnie nie dla mnie. No cóż...o to właśnie chodzi w planowaniu po swojemu, w BuJo mamy tylko to co pasuje do naszego kontekstu, a pomysłów jest tyle ile osób ;)

Dla kogo jest ta książka?
👉 dla osób chcących poznać ideę BuJo
👉 dla tych, dla których zwykłe gotowe kalendarze się nie sprawdzają
👉 dla ludzi, którzy chcą się bardziej zorganizować, lecz nie wiedzą jak zacząć.

#gangbujo #bulletjournal #paniswojegoczasu #organizacja #bulletjournalbeztajemnic

Dostałam ją w prezencie urodzinowym od męża i trafił w 10!

Książka pięknie wydana i bardzo praktyczna. Prowadzę swój notesik do zadań codziennych i nie tylko, a dzięki książce Kasi mój notes poszedł także w stronę samorozwoju. Kasia zaproponowała bardzo ciekawe rozwiązania (rozkładówki ale też trackery) dzięki którym uporządkowałam mój dzień i znalazłam czas na swoje pasje.

Bardzo polecam, zwłaszcza na prezent, bo jest po prostu piękna :)

Dostałam ją w prezencie urodzinowym od męża i trafił w 10!

Bardzo ładnie wydana książka, dużo dobrych przykładów, świetne instrukcje

Bardzo ładnie wydana książka, dużo dobrych przykładów, świetne instrukcje

Książka po kolei pokazuje, jak zacząć z bullet journalem. Krok po kroku przeprowadza nas przez etapy projektowania planera idealnego, szytego na miarę. Jest w niej dużo porad i ćwiczeń. Autorka na pewno włożyła w tą publikację masę pracy.
Ładnie wydana, ale mimo wszystko za mało jest propozycji różnych rozkładówek. Zmarnowane dużo miejsca na stronach, na których jest 5 zdań tekstu i nic więcej. Ilość zwrotów "umówmy się" jest tak duża, że zaczyna przeszkadzać w odbiorze książki.
Podsumowując uważam, że jest to propozycja tylko dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z bujo. Jestem osobą, która już kiedyś próbowała tej formy planowania, więc książka nie była aż tak odkrywcza. Znalazłam tam kilka rzeczy, które mi się przydały, ale nie uważam ich za kompletnie zmieniające życie.

Bardzo żałuję, że nie było takiej książki na rynku w 2017 roku, gdy zaczynała się moja przygoda z bullet journal, bo jest to świetne kompendium dla początkujących. Wielki plus za cały przekaz, że planowanie w bujo nie jest sztuką dla sztuki, ale ma służyć konkretnym celom. Internet jest pełen inspiracji jeśli chodzi o piękne, kolorowe, minimalistyczne i najróżniejsze bujo, ale zebranie tego w jednym miejscu jest świetną robotą i genialną inspiracją.

Książka jest rewelacyjna! Jeśli lubisz planować po swojemu, bez ograniczeń i narzuconych schematów, to ta książka jest wprost idealna.
Jak dla mnie, jest to skarbnica wiedzy i inspiracji, z których zamierzam czerpać pełnymi garściami.

• ➡️ Literatura polska 🇵🇱
  • - Książkowe wyzwanie 2020 🌠