Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny

Wydawnictwo: Publicat
dom, kwiaty, rośliny, uprawa
poradniki
Wiedenka

Trafiają do naszych domów różnymi drogami: kupione, bo zachwyciły na wystawie sklepu ogrodniczego, urzekły na zdjęciu czy pozazdrościliśmy dorodnego okazu znajomym. Albo przynieśli je w prezencie przyjaciele - na nowe mieszkanie, urodziny... Ale rośliny to nie element wyposażenia, tylko żywi współlokatorzy, nasze zielone towarzystwo, o które trzeba zadbać: znaleźć im dobre miejsce,...

Ale rośliny to nie element wyposażenia, tylko żywi współlokatorzy, nasze zielone towarzystwo, o które trzeba zadbać: znaleźć im dobre miejsce, zatroszczyć się o właściwą temperaturę, wilgotność powietrza, odpowiednie podlewanie, nawożenie. Sprawić, by chciały u nas rosnąć, byśmy mogli cieszyć się z nowo wypuszczonych listków, pędów czy kwiatów.
Jeśli nie czujecie się pewnie w roli opiekunów swoich roślin i chcecie zrobić wszystko, by były z wami szczęśliwe, sięgnijcie po "Plant Power".
Ponad 80 gatunków najpopularniejszych gatunków roślin spotykanych w naszych mieszkaniach: opisy oraz zasady pielęgnacji.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Grazia_czytaninka_ | 2019-03-11
Przeczytana: 11 marca 2019

Większość z nas uwielbia, kiedy nasz dom otacza nas pięknymi kwitnącymi roślinami. Żywa zieleń wypełniająca nasze mieszkanie, sprawia iż wydaje nam się ono jeszcze piękniejsze. Jednakże do roślin trzeba mieć podejście, a ich pielęgnacja nie zawsze jest taka łatwa jakby mogło się wydawać. Trzeba wiedzieć jak podlewać, nawozić, przesadzać oraz jakiego miejsca uprawy wymaga dana roślina. A także jak ewentualnie możemy ją rozmnażać. Niby proste, prawda? Ale wierzcie mi, że w rzeczywistości wcale takie nie jest.

Moja babcia zawsze mówi, że aby rośliny dobrze się rozwijały, trzeba z nimi rozmawiać. I faktycznie coś w tym jest. Rośliny tak samo jak zwierzęta wymagają naszej uwagi, pragną być w centrum zainteresowania. Wszak, to również żywe istoty.

Muszę przyznać, że książka nieco mnie rozczarowała. Kiedy po nią sięgałam, myślałam, że dostanę jakąś złotą receptę na to jak wychować szczęśliwe rośliny, a tymczasem mogę powiedzieć, że dostałam zwykły leksykon z ponad 80-cioma...

theLeftpocket | 2019-03-03
Przeczytana: 03 marca 2019

Bardzo ładnie wydany leksykon domowych roślin doniczkowych.

Każda roślina ma swój krótki opis i konkretne informacje o uprawie, stanowisku, podlewaniu itp. Całość uporządkowana i ułożona w sposób konsekwentny przez cały album.
Taka mała encyklopedia najczęściej spotykanych roślin doniczkowych.
Bardzo ładne wydanie, w sam raz na prezent (także dla siebie).

baskua | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

PLANT POWER to nowa pozycja kusząca czytelników i miłośników zieleni estetyczną okładką i... na tym koniec. Podtytuł "Jak wychować szczęśliwe rośliny" w zasadzie nie znajduje zbyt dużego odzwierciedlenia w zawartości książki. Jest to atlas osiemdziesięciu z reguły bardziej popularnych (i modnych) roślin nadających się do uprawy domowej, który zawiera duże zdjęcie umożliwiające identyfikację oraz kilka - kilkanaście zdań zarysu rośliny i uporządkowane podstawowe informacje na temat jej potrzeb (miejsce uprawy, podlewanie, nawożenie, przesadzanie, rozmnażanie). Do tego pierwszych kilkanaście stron stanowi wstęp dotyczący ogólnych zasad uprawy roślin oraz porad z tym związanych. Książka jest ładnie wydana, a jej użyteczność oceniłabym na 3+ w skali szkolnej.
Jeśli macie jakiś stary atlas roślin domowych, to nie widzę żadnego powodu, dla którego mielibyście wymienić go na ten nowszy.