Joga twarzy

Czarna Owca
2020-11-25
2020-11-25
Marzenna Rączkowska
poradnik uroda kobiety masaż joga twarz ćwiczenia

Ogólnie warto sięgnąć jeśli interesuje Cię ta tematyka. Książka napisana prosto i jasno, ładnie wydana, zawiera sporo ciekawostek o skórze i mięśniach twarzy.
Tylko ten kawałek na koniec o afirmacjach i wizualizowaniu sobie sukcesu... hehe, no cóż... :P

Zdjęcie profilowe innekarta

11. Mniej napięcia w głowie, szyi i barkach,
12. Spokojniejszy umysł,
13. Złagodzenie bólu w okolicach twarzy, szyi, barków i głów,
14. Większa uważność i świadomość chwili,
15. Ogólne poczucie dobrostanu.

Zachęcam wszystkich do wypróbowania 💪

1. Gładsza skóra,
2. Jędrniejsza skóra,
3. Lifting mięśni,
4. Pulchniejsza...

Z jogą to nie ma nic wspólnego - powiedzmy to sobie otwarcie. Merytoryka taka, że wszystkie techniki dawno znam z tutoriali z Insta. Ale książka jest estetyczna, napisane lekko, językiem empatycznym i nie uważam, żeby było to zmarnowane 2h w sobotni poranek. Takie miłe nic, żeby się nie zastać.

Jestem na tak. To nie pierwsze moje spotkanie z jogą, ale jakże udane. Książka idealnie wpasowała się w moje klimaty. Ładnie wydana, ciekawe i proste ćwiczenia. Szkoda że nie posiadam egzemplarza na własność, napewno bym często zaglądała do tej pozycji by utrwalić część ćwiczeń. Bardzo podobała mi się końcówka gdzie wkroczyliśmy delikatnie w strefę jedzeniową i samej praktyki jogi. Książka w pigułce, na tyle treściwa by zainteresować i na tle krótka by nie zmęczyć. Jedyne czego mi brakowało lub przeszkadzało to dałabym więcej zdjęć, bo czasami nie umiałam sobie zwizualizować treści. Jednak już buszuję w Internecie by znaleźć jakieś filmiki :) . POLECAM

Tez czasami nudzicie się rano, patrzycie na swoją twarz i widzicie tam każdą nieprzespaną noc ostatnich dni?
Ostatnio wciągnęłam się w praktykę jogi i muszę stwierdzić, ze czuję się o wiele lepiej. Jednak stres, godziny spędzane przed komputerem sprawiają, ze nic już nie pomaga aby moja twarz wyglądała zdrowo i świeżo.
Potem w moje łapki wpadła „Joga twarzy” Danielle Collins.
Książkę można podzielić na dwie części.
Pierwsza: zrozum swoją twarz. Czyli jak nasza twarz odpowiada na różne bodźce, jej budowa oraz jak o nią dbać. Z tej części dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Nie wiedziałam jak niektóre rzeczy mogą wpływać na twarz i powodować jej starzenie.
Druga: ćwiczenia autorską metodą autorki. Muszę powiedzieć, ze wiele cwiczen jest naprawdę ciekawych i zauważyłam różnice w moim wyglądzie. Jednak nie będę ukrywać, ze są one momentami dość niezrozumiale wyjaśnione. Jednak, zawsze można pogrzebać w internecie i znaleźć to, niemniej ja od takiej książki wymagam raczej żeby wszystko było prosto wyjaśnione.
Całość książki jest napisana prostym, przystępnym językiem. Nie ma powielonych schematów, autorka skupia się na konkretnych aspektach i wyjaśnia od A do Z co, jak i dlaczego.
Ja osobiście zauważyłam różnice przede wszystkim w zmniejszeniu opuchlizny z jaką się budzę, gdy dzień wcześniej miałam ciężki dzień. Ponadto po porannej praktyce jogi zarówno ciała, jak i twarzy czuję sie o wiele bardziej gotowa na następny dzień. Na razie stosuje zaledwie kilka ćwiczeń, ale już nie mogę się doczekać aż wprowadzę kolejne.
Zdecydowanie polecam aby po nią sięgnąć, zwłaszcza gdy macie problem z przemęczeniem widocznym

Potem w moje łapki wpadła „Joga twarzy” Danielle...

Każdy pewnie chciałby wyglądać promiennie i czuć się lepiej. Z wiekiem zachodzą pewne zmiany w organizmie, które uwidaczniają się także na naszej twarzy, sprawiają że skóra jest poszarzała i nie tak elastyczna, pojawiają się zmarszczki. W celu poprawy kondycji fizycznej można lepiej się odżywiać i ćwiczyć. Sposób odżywiania wpływa na cały organizm, ale czy można zrobić coś więcej dla wyglądu twarzy? Odpowiedź w sumie jest niezwykle prosta i ta książka jest tego przykładem. Trzeba także ćwiczyć, a rozpocząć możecie już dziś z prostym programem w niej zawartym.

Do moich rąk trafił kolejny poradnik o tematyce, o której w książkach jeszcze nie czytałam. Zachęciła mnie informacja, że wystarczy chociaż parę minut dziennie, aby poczuć się i wyglądać lepiej. Oczywiście efekty nie będą widoczne od razu, do tego potrzeba czasu i systematyczności. Pomyślałam czemu nie, w końcu nie wymaga to dużego poświęcenia, a może okazać się korzystne dla naszego zdrowia, a co za tym idzie dobrego samopoczucia. Dodatkowo do książki zachęciła mnie minimalistyczna okładka, która wyróżnia się na tle innych tytułów.

Wstęp jest dosyć krótki, ale treściwy. Autorka wyjaśnia w nim, jakie korzyści mogą wynikać z rozpoczęcia przygody z jogą twarzy, a tak naprawdę metody, która jest oparta nie tylko o ćwiczenia, ale także znany z pozytywnych właściwości masaż, czy akupresurę. Jednocześnie ten czas, który na to poświęcimy wiąże się z chwilą dla siebie i poczuciem robienia czegoś dobrego dla swojego organizmu. Pisarka porusza także bardzo ważny aspekt, jakim jest akceptacja siebie a w tym przypadku ćwiczenia i lepsze samopoczucie mogą podnieść samoocenę. Oczywiście pewnie niejedna osoba pomyśli, że to nie jest takie proste i w pełni z tym stwierdzeniem się zgadzam, ale przecież warto spróbować.

Po inspirującym wstępie otrzymujemy ciekawe rozdziały. Książka nie jest obszerna, więc ilość informacji nie przytłacza i nie zniechęca. Można powiedzieć, że przedstawione są w przystępnej formie a dotyczą zarówno pielęgnacji, jak i dokładniejszego wyjaśnienia, czym tak naprawdę jest joga twarzy i w jaki sposób jej poszczególne elementy mogą nam pomóc. Wyjaśnione są też aspekty związane z bezpieczeństwem takich ćwiczeń oraz jak często należy ćwiczyć, by uzyskać najlepsze efekty. Dalej przechodzimy do tego, co pewnie może zainteresować najbardziej, czyli konkretnych ćwiczeń. Podzielone są na grupy dotyczące różnych partii twarzy.

Same ćwiczenia opisane są w sposób zwięzły i wystarczający do ich wykonania, obok znajdują się czarno białe zdjęcia, które mogą być pomocne. Dodatkowo przy każdym ćwiczeniu wymienione są korzyści z niego płynące oraz najważniejsza wskazówka. Informacje są przejrzyście przedstawione a sama metoda zaprezentowana w książce warta wypróbowania zwłaszcza, że nie wymaga za wiele, wystarczy chwila dla siebie i trochę chęci.

„Joga twarzy” to książka, w której poza technicznymi aspektami dotyczącymi takich ćwiczeń znajdziecie dużo pozytywnej energii. Autorka zachęca po prostu do dbania o siebie i ćwiczeń, uzmysławia też od jak wielu czynników zależy nasze dobre samopoczucie i piękny wygląd. Jeśli interesujecie się taką tematyką lub chcecie ją poznać to zachęcam do lektury, która dostarcza niezbędnych informacji do tego by już dziś rozpocząć swoją przygodę z jogą twarzy.

U mnie dzisiaj lekka i przyjemna lektura.
JOGA TWARZY bardzo mnie zaciekawiła co to takiego?
Autorka jest autorytetem w dziedzinie jogi oraz zdrowego odżywiania.

"Wystarczy pięć minut dziennie, by zyskać promienny i młody wygląd, poczuć się znakomicie i pięknie wyglądać każdego dnia – bez względu na to, ile masz lat."

Książka zawiera liczne ćwiczenie oraz zdjęcia jak je wykonać z dokładnym i jasnym opisem.
Opisane są zabiegi, które możemy wykonać w parę minut jak i poświęcić im dużo więcej czasu.
Jest to książka zarówno dla amatorów, którzy chcą ujędrnić swoją skórę jak i dla osób zaprawionych w temacie jogi.

Dodatkowo książka jest podzielona tematycznie, jasno określone rozdziały i podział na treści.
Okładka jest w twardej oprawie o mieniącej się fakturze co jest walorem estetycznym

U mnie dzisiaj lekka i przyjemna lektura.
JOGA TWARZY bardzo mnie zaciekawiła co to takiego?
Autorka jest autorytetem w dziedzinie jogi oraz zdrowego odżywiania.

Książka zawiera liczne ćwiczenie oraz zdjęcia jak je...

Joga twarzy to bardzo ciekawa alternatywa dla masy kosmetyków na gładką, jędrną i promienną skórę twarzy i dekoltu. Autorka Danielle Collins podpowiada w niej, jak dbać o skórę w naturalny sposób, aby wyglądała ona młodziej i zdrowiej.

Danielle Collins jest ekspertką w dziedzinie jogi twarzy. Od wielu lat dzieli się swoją pasją, a jej techniki były prezentowane na łamach takich magazynów jak „Vogue”, „Harper’s Bazaar”. Jej metoda na odmłodzenie skóry twarzy z każdym dniem przybiera na popularności.

Nie łudźmy się, latka lecą, nie sposób zatrzymać czasu, można jednak skutecznie spowolnić proces starzenia się skóry. Kiedyś nasze babki stosowały to, co było dostępne, np. wazelinę czy inne tłusty kremy. Dziś pobudza się w nas świadomość, że to, co kładziemy na skórę twarzy, czy dekoltu nie może być byle czym, tylko specjalnie wyselekcjonowanymi składnikami, najlepiej pochodzenia naturalnego.

W książce Joga twarzy na samym początku znajdziemy kilka porad, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry. W drugiej, obszerniejszej części, Danielle Collins przedstawia swój innowacyjny program, który składa się z ćwiczeń i masażu. Zgodnie z jej maksymą, nawet parę minut codziennych, regularnych ćwiczeń, będzie miało pozytywny wpływ na naszą skórę. Wśród wielu korzyści wymienia takie efekty, jak gładka i jędrna skóra, redukcja zmarszczek, zmniejszenie opuchlizny i podkrążenia oczu, promienny i młodzieńczy wygląd, poprawa sprężystości skóry, rozładowanie napięcia twarzy, barków i szyi.

W Joga twarzy ćwiczenia podzielone są na dane partie twarzy, jak np.: szyja, czoło, oczy, policzki, usta. Każde zadanie jest proste i klarownie opisane. Ponadto autorka wyjaśnia, jak masaż wpływa na dany fragment twarzy. Nie trzeba być joginem, czy nawet posiadać podstawowej wiedzy, by sięgnąć po zaproponowane ćwiczenia. Nie trzeba ich wykonywać od A do Z, wystarczy na początek wybrać kilka, a potem z biegiem czasu dokładać kolejne.

W ostatnim czasie wpadła mi w ręce ciekawa książka: „Joga twarzy” Danielle Collins.
Autorka na początku w ciekawy sposób wyjaśnia jak przeróżne czynniki wpływają na naszą cerę. Dlaczego powinnyśmy codziennie stosować kremy z filtrem. Dlaczego powinnyśmy dla dobra naszej cery ograniczyć kawę, cukier i alkohol (SIC!) oraz jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy.
W kolejnych rozdziałach przechodzi do konkretów: opisuje i pokazuje na zdjęciach (z dokładnym opisem każdej czynności) techniki masażu twarzy, które pomogą wzmocnić skórę, ujędrnić ją a nawet częściowo zniwelować zmarszczki.

W kolejnych...

Publikacja jest estetycznie wydana i bardzo szybko się ją czyta. Danielle Collins prezentuje w niej autorskie techniki jogi twarzy, na którą składa się szereg ćwiczeń czoła, oczu, policzków, ust, szczęki oraz szyi. Wszystkie są opisane i opatrzone fotografiami, mimo to miałam czasem wrażenie, że nie do końca rozumiem, jak miałabym je wykonać. Przydałoby się też ich nieco więcej.

Autorka wskazuje ponadto, że dla osiągnięcia celu w postaci uzyskania zdrowszego, promiennego wyglądu, równie istotny jest styl życia: spożywanie odpowiednich pokarmów, a unikanie innych, dbałość o prawidłową postawę, regenerujący sen 🌛. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, że to wszystko już gdzieś było - takie porady zamieszczane są w prasie i literaturze kobiecej bardzo często, więc akurat w tym aspekcie autorka nie zaproponowała właściwie nic odkrywczego 🤷🏻‍♀️.

• Zdrowie
  • Czarna owca wydawnictwo
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Buy

Dodaj cytat z książki Joga twarzy