Pomoc w rachunku sumienia

83-240-0046-1
religia, etyka
religia
Snoopy

Nikt nie jest w stanie robić rachunku sumienia za kogoś innego. Nikt nie mieszka w środku serca człowieka. Nie znaczy to jednak, by nie można było pomóc bliźniemu w tropieniu win. Niniejszy szkic jest pomyślany jako taka pomoc. Pisałem go z myślą o Czytelnikach Przekonać Pana Boga. Ale bezpośrednią przyczyną jego powstania była prośba ks. Ryszarda Juszczaka, duszpasterza z Londynu, który chciałby dać swoim penitentom materiał do refleksji nad winą we współczesnym świecie. Mam wobec ks. Ryszarda ogromny dług wdzięczności. Cieszę się, że mogłem coś dla Niego zrobić, na dodatek coś takiego, z czego i inni będą - jak mniemam - mieli jaki taki pożytek.

yellow90 | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Może nie jestem zbyt religijna w potocznym tego słowa znaczeniu, ale ks. Tischner zawsze będzie dla mnie wielkim autorytetem. "Pomoc..." to mądry, przepełniony empatią autora przystanek na grząskiej drodze zwanej życiem. Wartości i ludzkie rozterki tu przedstawione są tak naprawdę ponadreligijne.

K_Schmidt | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018