YOUCAT. Katechizm Kościoła Katolickiego dla młodych

978-83-7424-927-0
wiara, religia, katechizm, kościół, Bóg,
religia
Rafał

Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco. YOUCAT powstał pod patronatem kard. Christopha Schönborna, metropolity Wiednia. Spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i Papieża Benedykta XVI, który napisał do niego słowo wstępne....

YOUCAT powstał pod patronatem kard. Christopha Schönborna, metropolity Wiednia. Spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i Papieża Benedykta XVI, który napisał do niego słowo wstępne. W skład zespołu pracującego nad katechizmem weszli kapłani, teolodzy, osoby konsekrowane i wychowawcy. Jednak znaczący wkład w jego powstanie wnieśli przede wszystkim ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali, czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie.
YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Posługując się językiem młodzieży, porusza wszystkie ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej. Wyjaśnia także wiele spraw nurtujących dziś młode pokolenie. Ponadto zawiera interesującą dla młodego czytelnika szatę graficzną, liczne ilustracje i zdjęcia oraz indeks tematyczny. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna oraz poręczny format sprawiają, że katechizm YOUCAT będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary.
Daj się ponieść Bogu!

źródło opisu: Edycja Świętego Pawła, 2011

źródło okładki: http://www.edycja.pl/

Natalia | 2011-07-06
Przeczytana: 2011 rok

Katechizm dla młodych, który jest oparty na Katechizmie Kościoła Katolickiego. Interesująca szata graficzna, młodzieżowy język, barwne ilustracje zachęcają do zgłębiana kwestii związanych z wiarą. Mam nadzieję, że YOUCAT skłoni wielu ku pogłębianiu relacji z Bogiem będzie swoistym początkiem nowej ścieżki życiowej. Polecam szczególnie tym, którzy wciąż są na etapie poszukiwania, a w ich głowach kłębi się wiele pytań..

Zwariowanyanioł | 2012-02-11
Na półkach: Przeczytane, Teologia
Przeczytana: 22 marca 2012

Oczywiście, w teraźniejszych czasach pokolenie młodzieży trzeba zachęcać do zainteresowania się chrześcijaństwem . Oraz trzeba wpajać na siłę jakie są prawidłowe idee jakimi powinny się kierować.
I takim kierunkiem kieruje się ta książka, wytłumaczyć najskrytsze wątpliwości oraz rozwiać ‘bunty’.
Początek z tą książką oczywiście był musowy. Przyszedł nowy ksiądz na nasze lekcje religii pierwsze co mówi że musimy kupić nowy katechizm, ale nie macie co się martwić u niego można kupić taniej bo hurtowo kupił. Okazała się że ta niższa cena polegała na 4 złotych i ileś tam groszy. Ja nie kupiłam u niego tylko w sklepiku z religijnymi rzeczami. Wolałam im dać zrobić niż obcemu księdzu, który pół swoich porównań do tematów religijnych dawał ( oraz nadal daje) na przykładzie jakiegoś zachowania w sporcie.Wracając do samej książki.. jeśli byłam bym wątpiąca religijnie to po przeczytaniu tego powiedziałam nigdy w życiu. Cała książka wydawała mi się zapisana w stylu :
Asertywność – to...

Danusia | 2012-01-28
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Doskonała książka! Pięknie ujęta treść, same konkrety pisane prostym językiem. Dodatkowo przydatne cytaty na marginesach i genialne zdjęcia. (Bardzo dobrze się trzyma w ręku, jest bardzo wygodna, o ile można tak o książce powiedzieć :P )
Lektura obowiązkowa!

Hania Skupniewicz | 2012-02-09
Przeczytana: 06 lutego 2012

Obowiązkowa lektura dla wszystkich katolików. Według mnie zdecydowanie najlepsza była część czwarta(o tym jak mamy się modlić).
Barwne ilustracje(bardzo mi się podobają te ludziki :D), świetna szata graficzna, bardzo dobra książka. Polecam!!!

Oliwia | 2012-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2012

Bardzo wartościowa lektura. Wiele mi wyjaśniła i poukładała wszystko w głowie. Książka obowiązkowa dla wszystkich.

Jakub | 2012-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2012
| 2013-11-04

Dostałam na prezent z okazji bierzmowania. Gdy mam rozterki, chcę znaleźć budujący cytat jakiegoś świętego, czy po prostu poszerzyć wiedzę, zaglądam do YouCatu. Przybliża on młodzieży najistotniejsze treści katechizmowe. Napisany prostym i przystępnym językiem katechizm w pigułce to obowiązkowa pozycja na półce obok Pisma Świętego.

Ilona | 2011-11-20

Doskonała dla osób, które chcą zgłębić Katechizm Kościoła Katolickiego w prostszej formie, odpowiadającej na podstawowe pytania młodego katolika. Dla bardziej "zaawansowanych" lepszy jest jednak Katechizm w oryginalnej formie ;-)

Konwalia | 2012-10-17
Przeczytana: sierpień 2012

Świetnie wydana, ładne ilustracje. Najfajniejsze są cytaty sławnych ludzi i Świętych Kościoła, które umieszczone są na marginesach stron. Polecam!

Monika Wyszogrodzka | 2011-09-01

Obowiązkowa lektura!