SPYxFAMILY tom 5

Waneko
2020-12-15
2020-12-15
Amelia Lipko
komedia kryminał romans siły nadprzyrodzone akcja shounen manga

bardzo mi się podoba historia rodziny Forger

bardzo mi się podoba historia rodziny Forger

Wreszcie porządna dawka szkolnego życia. Pojawiają się przygotowania do egzaminów, czyli coś, co dla dalekiej od wybitności uczennicy jak Anya jest nie lada wyzwaniem.
Coś pięknego. W ogóle cała rodzina w tym tomie daje z siebie wszystko i bardzo się z tego cieszę, bo ich wysiłki są rozczulające i przy tym bardzo zabawne. Tak trzymać!

Spy x Family opowiada o specjalnej misji szpiega znanego pod kryptonimem Zmierzch. Mężczyzna dostaje niezwykle ważne zadanie, od którego powodzenia zależą dalsze losy fikcyjnej wersji odpowiednika zimnej wojny. Zmierzch dostaje nietypowe zadanie przybliżenia się do nieuchwytnego celu. Ma to zrobić dzięki dostaniu się w pobliże jego rodziny za pomocą pewnej szkoły dla uzdolnionych dzieci. W tym celu bohater musi w mgnieniu oka założyć własną rodzinę.

Szpieg adoptuje niezwykłą dziewczynkę o imieniu Anya. Dziecko posiada niezwykłą zdolność czytania innym w myślach. Żoną i matką zostaje pewna przypadkowo spotkana urzędniczka imieniem Yor. Para dogaduje się i zawiera układ udawanego małżeństwa. Bohater nie wie, że kobieta zgodziła się na taki związek, by mieć przykrywkę dla swojej dodatkowej pracy, jaką jest mordowanie ludzi na zlecenie.
Tak więc rodzina Forgerów składa się ze szpiega, płatnej zabójczyni i dziecka z psychicznymi mocami. Jak misja Zmierzhu może się nie udać?

Ta manga z tomu na tom robi się coraz lepsza. Szkoda, że nie mogę dać tutaj większej oceny niż 10/10.
Historia jest zabawna, ciepła, przyjemna i taka rodzinna. Czytanie jej sprawia mi wiele radości. Widać rozwój bohaterów i relacji między nimi. Uwielbiam więź między Loidem,Yor i Anyą. Ale żeby nie było tak ładnie pod koniec tomu pojawia się Fiona, współpracownica Loida, przy okazji w nim zakochana. Niby wątków romantycznych nie lubię, ale ten wyjątkowo mnie intryguje.
Jak dobrze, że są już wydane kolejne tomy, więc nie muszę czekać na kontynuację.

2084

Nadal to jest genialna, bardzo zabawna seria ^...^ W tym tomiku Yor probuje swoich sil w nauce gotowania. Anya za to probuje pilnie sie uczyc by zdac egzaminy i zdobyc odznaczenia, Yuri tez "chetnie" probowal jej w tym pomoc ;D Pojawilo sie tez troche innych szkolnych problemow oraz poznawanie pracy rodzicow szczegolnie taty na oddziale psychiatrii. Na koniec poznajemy nowa bohaterke - agentke Noc. Cos czuje, ze ta ostro namiesza w rodzince Forger swoja skryta miloscia do Zmierzcha ;3

Na półkach: , , , , , ,

Po prostu nie znoszę brata Yor. Mam nadzieję, że nie szykujemy się na miłosny trójkąt z Nightfall. Za mało Bonda, czemu?

Na półkach: , , , , , , , , ,

Ciekawe

Ciekawe

Uwielbiam

Uwielbiam

Nie mogłam wczuć się w ten tom. Właściwie tak w 100% podobała mi się tylko historia na koniec z serii „short mission” w tym przypadku nr. 3.

• Manga
  • Mangi