Hanako, duch ze szkolnej toalety #2

Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #2 AidaIro
Okładka książki Hanako, duch ze szkolnej toalety #2
AidaIro Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 2) komiksy
komiksy
Hanako, duch ze szkolnej toalety (tom 2)
Jibaku shounen Hanako-kun
Studio JG
2020-12-28
2020-12-28
2020-03-17
Justyna Harasimiuk-Latoś
komedia siły nadprzyrodzone szkolne życie romans shounen manga

Manga zachwyca piękną kreską ale historia jest na niższym poziomie, nie należy do najgorszych ale może to też być spowodowane tym że obejrzałam pierwszy sezon anime już jakiś czas temu i wiem co się stanie, dwuznacznych żartów jest mniej w porównaniu z 1 tomem ale nadal są.

POLECAM dla fanów romansu szczególnie ten to się spodoba ta scena przy drzewie jest zajebiscie słodka prawie płakałam

W końcu wróciłem do tej serii. I 2 tom kontynuuję wydarzenia z końcówki 1 tomu i czasami jest bardzo mrocznie. Na plus nadal relacja bohaterów. Zaskoczyło mnie , że Ko odpuścił Hanako i już nie chcę go wypędzić. Urocza była też scenka jak Hanako przepraszał Nene , że nie chcący Ją zranił(myślała , że wyznaję Jej miłość)

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny interesujący tomik serii. Zdecydowanie ciekawszy od poprzedniego. Ciekawe co się zdarzy w następnym?

Hanako, duch ze szkolnej toalety 2 ‡

Już z pewnością kojarzycie ostatnią tajemnice o duchu Hanako zamieszkujący damską łazienkę.
Zatem czy kojarzycie Schodki Misaki?
To kolejna jakże mroczna tajemnica Akademii Kamome, która mrozi krew w żyłach.

Pod żadnym pozorem nie wolno nadepnąć na czwarty próg, bo inaczej spotka Cię okrutny los!
Jeśli to zrobisz, wówczas trafisz do świata nieboszczyków, a twoje ciało zostanie rozerwane na kilkanaście tysięcy maleńkich kawałeczków.
Wszyscy o tobie zapomną, a wieczorem twoja nieszczęsna krew pojawi się na schodach jako przestroga dla innych.

Hanako, Minamoto oraz Nene postanawiają wspólnymi siłami zbadać tę sprawę.
Główna bohaterka chce uratować swoją biedną przyjaciółkę, która wpadła w sidła drugiej tajemnicy.
Czy uda im się pokonać nadzwyczajną Misaki?
Jakie tajemnice jeszcze skrywa przed nimi ów kobieta?

„W takim świecie Ci, którzy walczą do końca, mają największą szansę na zwycięstwo.”

Ten tomik o wiele lepiej mi się czytało.
Historia tajemniczej Misako została fajnie przedstawiona i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń.

Po przeczytaniu drugiego tomu wydaję
mi się, że manga już nie jest taka zła, jak zakładałam na początku, ale napewno jeszcze trochę jej brakuje, abym mogła ją każdemu polecić. Chwilowo neutralnie podchodzę do tego tytułu i coś mi się wydaje, że zdania na ten temat nie zmienię...

Hanako, duch ze szkolnej toalety 2 ‡

Zatem czy kojarzycie Schodki Misaki?
To kolejna jakże mroczna tajemnica Akademii Kamome, która mrozi krew w żyłach.

Jeśli to zrobisz, wówczas trafisz do...

Walka o odzyskanie przyjaciół trwa, przez co pojawiają się coraz to nowe wątki. Zainteresowała mnie na tyle, że sięgnę po kolejne tomy.

𖦹 Drugi tom zaczynamy od dokończenia wątku schodów Misaki. Jak na razie była to najdłuższa historia i uważam, że wszystkie powinny być tak rozpisane, bo wtedy ma to sens i faktycznie da się w nią wkręcić.

𖦹 Następną tajemnicą jest drzewo zakochanych i było to zdecydowanie za szybkie, ale jednocześnie najbardziej pasowało do komedii.

𖦹 Na koniec kontynuowana jest historia egzorcysty, którego poznajemy w pierwszym tomie. Tutaj nie mogę nic napisać ze względu na spojlery, ale rozwija się to ciekawie.

𖦹 Obydwa tomy są moim zdaniem na podobnym poziomie, choć ten trochę bardziej mi się podobał, bo akcja nie była aż taka szybka (nie licząc tego drzewa).

𖦹 Na koniec kontynuowana jest historia...

Manga o duchu Hanako nawiązująca do miejskiej legendy popularnej w Japonii łączy w sobie mroczne elementy z komedią, barwnym postaciami i nawiązaniami kulturowymi. W tym tomie poznajemy drugą szkolna tajemnice, czyli legendę o schodach Misaki, szczerze nie znalazłam nic o nich w internecie, ale jestem w stanie uwierzyć, że gdzieś ktoś wymyślił sobie takiego straszaka, bo tych legend jest naprawdę od groma (W sumie z tyłu mangi jest coś a'la słowniczek może tam pisze coś więcej?). Wracając Nene, Hanako, oraz Minamoto (młody egzorcysta) muszą zmierzyć się z potężną mocą drugiej tajemnicy na jej własnym polu, gdyż, iż, ponieważ odwaliło jej i zaczęła porywać uczniów na potęgę (bo przecież jak ktoś zniknął raz na ruski rok, to nie ma co alarmu podnosić). Pech chciał, że padło na przyjaciółkę Nene i jakiegoś kolegę Minamoto, swoją drogą czemu tylko oni ich pamiętali? Reszta świata nic, null, zero. W każdym bądź razie mają przed sobą misje, schody nie do zdobycia, widząc tyle pięter zrezygnowała bym na starcie, a dowiedziawszy się już po wejściu, że to jednak w drugą stronę morderstwo wisiało by w powietrzu. A tu jeszcze potwora trzeba pokonać! Także atrakcji nie brakuje. Czytając ten tom wciągasz się jeszcze bardziej w świat pełen tajemnic, sekretów, ale także magii, z każdą stron chcesz poznać więcej i więcej historii szkoły, bohaterów, ale także japońskich wierzeń, a do tego ma cudowną kreskę, dialogi się nie zlewają (co jej ogromnym minusem i utrudnieniem, zwłaszcza w starszych mangach). Także ogromnie polecam zapoznać się z tą serią!

Uwielbiam to połączenie słodkiej kreski, humoru i odrobiny naiwności z mroczniejszymi wątkami i lekko sprośnymi uwagami Hanako.

akcja się rozwija, humoru nadal nie brakuje i kreska śliczna

akcja się rozwija, humoru nadal nie brakuje i kreska śliczna